מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מחירים של מוסכים
כמה עולה טיפול לרכב? כמה עולה להחליף פילטר שמן ודלק וכמה תעלה לכם החלפה של רצועת טיימינג? ריכזנו לפניכם את התיקונים הנפוצים במוסך ואת המחירים שלהם


מחיר טיפול 10,000 - טיפול שגרתי

המושג הותיק "טיפול 10,000" כבר לא רלוונטי ברכבים החדשים. בעבר, נדרשו רוב הרכבים לעבור טיפול שגרתי כל עשרת אלפים קילומטר. בטיפול שגרתי זה הוחלפו מספר רכיבים: השמן, הפלאגים, פילטר השמן, פילטר האוויר ופילטר הדלק. וכן נבדקה התקינות הכללית של הרכב – ברקסים, צמיגים, הגה וכו'. כאן תמצאו מידע על מחיר טיפול 10,000

כיום, ברכבים החדשים, הטיפולים נעשים לעיתים רחוקות יותר – בד"כ כל 15,000 קילומטר וגם אז לא מחליפים את כל הדברים שהיו מחליפים בעבר בכל טיפול. המושגים הנפוצים היום הם טיפול קטן וטיפול גדול. בטיפול קטן מחליפים רק שמן מנוע ופילטר שמן ואילו בטיפול גדול מחליפים, בנוסף לשמן ולפילטר, חלקים נוספים.

ברכבים החדשים הטיפולים יקרים יותר. הסיבה לכך היא שחלקי החילוף אמורים להחזיק זמן רב יותר (עד הטיפול הבא). בכדי שנוכל לדבר על מחיר טיפול שגרתיחייבים לפרק את הטיפול למרכיביו ולהתייחס לכל רכיב בנפרד.


מחיר החלפת פלאגים

מחיר החלפת פלאגים הוא בהתאם לאיכותם. מחיר 4 פלאגים שאמורים להחזיק 10,000 קילומטר הוא בין 50-80 ש"ח. מחיר 4 פלאגים שאמורים להחזיק 45,000 קילומטר הוא סביב 100 ש"ח ואילו 4 פלאגים שאמורים לשרוד 100,000 קילומטר יעלו בין 400-600 שקלים!

מתי מחליפים פלאגים?

ברכבים הישנים (עד שנת 2000 פחות או יותר...) החלפת פלאגים נעשתה בדרך כלל כל 10,000 קילומטר ואילו ברכבים החדשים זה משתנה מרכב לרכב – כל 30,000, 45,000 או אפילו כל 100,000 בלבד!

בעל מוסך מסביר: מהם הפלאגים ומתי צריך להחליף אותם?

 


מחיר החלפת רצועת טיימינג

מחיר רצועת הטיימינג משתנה בהתאם לדגם הרכב. טווח המחירים, נע בדרך כלל בין 800 ל - 1200 ₪. נהוג להחליף רצועת טיימינג כל חמש שנים או אחרי 90 אלף ק"מ.

למידע נוסף, צפו בסרטון של מכונאי רכב, שמסביר למה חשוב להחליף רצועת טיימינג בזמן, וכמה יעלה להחליף אותה:

 


מחיר החלפת פילטר שמן

מחיר פילטר שמן תחליפי הוא 30-40 שקלים בלבד. פילטר שמן מקורי עולה אומנם כפול אך עדיין הפער (בכסף) בין התחליפי למקורי אינו גבוה. לכן, וגם עקב חשיבותו של פילטר זה, מומלץ לבחור את המקורי.

מתי מחליפים פילטר שמן?

ברכבים הישנים מחליפים פילטר שמן כל עשרת אלפים קילומטר ואילו ברוב החדשים כל 15,000.

לדרוג מוסכים - לחץ כאן

 


מחיר החלפת פילטר דלק

בנושא זה חשוב מאוד להפריד בין הפילטרים הישנים שעולים גרושים – סביב 15 שקלים ובין הפילטרים החדשים. הישנים מתאימים רק לרכבים ישנים, בהם אין הזרקת דלק, ואילו הפילטרים עבור רכבים בעלי הזרקת דלק (כל הרכבים החדשים) עולים הרבה יותר. פילטר דלק הזרקה תחליפי עולה 60-70 שקלים ואילו מקורי עולה 150-300 שקלים, תלוי בסוג הרכב.

מתי מחליפים פילטר דלק?

צריך לבדוק בספר רכב מהם הוראות היצרן עבור כל רכב. ברוב הרכבים הישנים מחליפים כל עשרת אלפים ואילו בהרבה מהרכבים החדשים מחליפים רק כל 60,000 קילומטר!

מנהל מוסך מסביר על החלפת פילטרים ברכב

 


מחירים של שמן מנוע

ישנם סוגים רבים של שמן מנוע וטווח המחירים רחב מאוד. שמנים לא טובים עלולים ליצור משקעים שייסתמו את מעברי השמן ואז יגרם נזק למנוע. שמן זול ולא איכותי יעלה 12-13 שקלים לליטר. שמן סביר יעלה 20-22 שקלים לליטר ואילו שמן איכותי יעלה 30-40 שקלים לליטר. המחירים הללו הנם עבור ליטר אחד בלבד. ברוב הרכבים הסטנדרטים יש צורך בארבעה או חמישה ליטרים של שמן מנוע.

מתי מחליפים שמן מנוע?

ברכבים הישנים מחליפים שמן מנוע כל עשרת אלפים קילומטר ואילו ברוב החדשים כל 15,000. בסרטון הבא, מוסכניק מסביר למה פעם, היינו מחליפים שמן בתדירות גבוהה יותר וגם מסביר איך לבחור שמן מנוע איכותי:

בעל מוסך מסביר על שמן מנוע

 

למה צריך להחליף שמן מנוע?

השמן מתבלה ומאבד את הצמיגות (השמנוניות שלו) לאורך זמן. מצב זה עלול להביא לפגיעה במנוע.

 

מכונאי רכב מסביר על החלפת שמן מנוע

למה יש בעיה עם שמן מנוע ברכבים בישראל, וכל כמה זמן רצוי להחליף שמן

 


מחיר פילטר אוויר

טווח המחירים של פילטר אוויר הוא רחב – החל מחמישים שקלים עבור פילטר אוויר תחליפי ועד 200 שקלים עבור פילטר מקורי.

מתי מחליפים פילטר אוויר?

ברכבים הישנים מחליפים פילטר אוויר כל עשרת אלפים קילומטר ואילו ברוב החדשים כל 30,000 קילומטר.


מחיר החלפת מצבר

טווח המחיר של החלפת מצבר רחב מאוד ונע בין 500 ₪ ל - 1000 ₪, תלוי במותג. יש מגוון רחב של מותגים, חלקם מוכרים, כמו וולטה ושנפ, שהם גם המומלצים ביותר וחלקם פחות מוכרים ובדרך כלל זולים יותר. מלבד המותג, גורם נוסף שמשפיע על המחיר הוא שנות האחריות. ככל שמספר שנות האחריות גדל, כך נשלם יותר עבור המצבר.

לפני שרצים להחליף מצבר, חשוב לדעת שיש גורמים שונים שיכולים לגרום לכך, שהרכב לא מניע. צירפנו לכם כאן סרטון של מכונאי רכב מוסמך, שמסביר מה חשוב לבדוק לפני שהולכים להחליף את המצבר:

 


מחיר החלפת מגבים

מחיר החלפת מגבים, עולה בממוצע כ 30- 100 ש"ח, תלוי במותג המגב. יש כמובן, מגוון רחב של מותגי מגבים, המוכרים ביניהם הם מגבי אמריקן איגל (American eagle), בוש (bosch) וויז'ן (Vision).

מזג האויר החם השורר בישראל, מייבש את הגומי על המגבים ולכן, הוישרים, בדרך כלל לא יחזיקו מעמד יותר משנה - שנתיים. עם זאת, לא חייבים להחליף מגבים ברגע שהם מתחילים לחרוק או להשאיר סימנים על השמשה. בסרטון הבא, מכונאי רכב מסביר איך ניתן להחיות מחדש את המגבים, באמצעות מספר פעולות פשוטות:

 


מחיר שעת עבודה של מוסך

ישנם פערים גדולים במחירי שעת עבודה בין המוסכים. במוסכים הכלליים מחיר שעת עבודה נע בין 140-180 שקלים כולל מע"מ ואילו במוסכים מורשי יבואן המחיר נע בין 200-230 שקלים כולל מע"מ לשעת עבודה. פער המחירים נובע מכך שמוסכים מורשי יבואן נושאים בעלויות גבוהות יותר עקב:

  • שטח גדול יותר הכולל פינת המתנה
  • ציוד דיאגנוסטיקה (ציוד לאבחון תקלות)
  • צוות עובדים גדול יותר (במוסכים קטנים בעל הבית הוא גם המכונאי וגם המזכירה...)

 


איזה בדיקות כדאי לעשות כשמגיעים למוסך

כאשר מגיעים לטיפול שגרתי מומלץ לנצל את ההזדמנות לבדיקות שגרתיות נוספות. מוסכים רבים עושים בדיקות אלו כדרך שגרה. מוסכים אחרים מנצלים בדיקות אלו בכדי להוציא ממכם עוד כסף. (אני באופן אישי נסעתי עם "קלאצ' גמור לגמרי..." עוד 30,000 קילומטר!)

מערכת ההגה - לבדוק שאין חופש בהגה – מצב המסרק והתפוח הגה. 
נזילות שמן או מים - אין רכב ישן שלא נוזל מאיפשהו. לא חייבים לתקן כל נזילה. יש נזילות שאפשר "לחיות איתן". 
ברקסים - חשוב לבדוק את מצב שמן הברקס (נוזל הבלמים). בסרטון הבא, מכונאי  רכב מסביר למה נוזל בלמים כל כך חשוב למערכת הבלימה של הרכב, איך צריכים להחליף נוזל בלמים ואיך נדע ששמן הברקס איכותי: 

בעל מוסך מסביר על נוזל בלמים

 

בנוסף לשמן הברקס חשוב לבדוק גם את מערכת הבלמים הקדמיים ברכב. כלומר, צריך לבדוק שהעובי של רפידות בלם / דיסקיות בלמים לא יורד מ – 40%, במידה והוא יורד יש להחליף את רפידות הבלם. במידה ומבצעים החלפת רפידות בלמים לרפידות חדשות חובה לחרוט את צלחות הבלם. יש גם מקרים בהם צריך להחליף את צלחות הבלם. מכונאי רכב מסביר על כל התהליך בסרטון הבא:

 


מוסכים - מושגי יסוד

מוסך כללי - מוסך המורשה על-ידי משרד התחבורה לטפל ברכבים. 
מוסך יבואן - מוסך המורשה על ידי משרד התחבורה ובנוסף יש לו הסכם התקשרות עם יבואן הרכב. (נקרא גם מוסך מורשה יבואן) 
פלאג (מצת) - חלק שתפקידו להצית את הדלק 
פילטר שמן - מסנן שתפקידו לסנן את השמן המנוע 
פילטר אוויר - מסנן שתפקידו לסנן את האוויר שמתערבב עם הדלק 
פילטר הזרקה (מסנן דלק למכוניות הזרקה) - מסנן שתפקידו לסנן את הדלק במכוניות בהן יש הזרקת דלק 
פילטר דלק - מסנן שתפקידו לסנן את הדלק במכוניות ישנות (עד תחילת שנות ה- 90) 
תחליפי - חלק המתאים לרכב אך אינו מיוצר על-ידי היצרן של הרכב 
מקורי - חלק המיוצר על-ידי היצרן של הרכב או על-ידי חברות המיצרות עבור היצרן 
בולמים לרכב - התפקיד של בולמי זעזועים לרכב הוא לשמור על היציבות של הגלגלים  על הכביש. איך בדיוק בולמי זעזועים עובדים, מכונאי רכב מסביר בסרטון הבא:

 


המלצות על מוסכים

כאשר המוסך מרמה אותנו הנזק לכיס שלנו עלול להגיע לאלפי שקלים. לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימת המלצות על מוסכים אמינים לפי חוות דעת של עשרות  לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שרות מהמוסכים שברשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

איך אפשר להפחית צריכת דלק ברכב? צירפנו תשובה בוידאו!

בסרטון הבא, מכונאי רכב מוסמך מסביר על דרכים מומלצות עבור חסכון והפחתה של צריכת דלק: 

 

למה רכב רועד? צירפנו תשובה בוידאו!

כדי להבין מה גורם לרכב שלנו לרעוד, חשוב לברר קודם מתי הרכב רועד? האם הרכב רועד בעמידה במקום? בתנועה או במהירות גבוהה? בסרטון הבא, מכונאי רכב מסביר למה רכב רועד בכל אחד מהמצבים, ומה צריך לעשות כדי למנוע את הרעידות: 
 

 

איך לבצע הפשרת אדים ברכב? צירפנו תשובה בוידאו!

אדים על שמשה ברכב, מקשים על הראות ולכן, יכולים לסכן אותנו בזמן נהיגה. מה היא הדרך הטובה ביותר להפשרת אדים באמצעות מזגן הרכב? מנהל מוסך, מסביר בסרטון הבא: 

 אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק