מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת ברקסים וצלחות - מחיר
מערכת הבלימה ברכב אחראית שארבעת הגלגלים יבצעו עצירה מלאה כל פעם שנלחץ על הברקס. כדי שהמערכת תמשיך לעבוד באופן תקין, צריך להחליף את הברקסים כל פעם שהם נשחקים. החלפת ברקסים וצלחות יכולה לנוע בין 600-1,200 ₪ והטווח יכול לעלות במאות שקלים יותר עבור רכבי יוקרה. כשמחליפים רפידות בלם, לרוב מבצעים גם החלפת צלחות, והמחיר שלהן נע בין 150-450 ₪. כל הצעות המחיר הכוללות החלפת ברקסים וצלחות מוגשות לכם על הצלחת בהמשך.


בלמים לרכב – עובדות חשובות

מערכת הבלמים היא המערכת השולטת על הברקסים הקדמיים והאחוריים ברכב. מבנה הבלמים האחוריים והקדמיים הוא יחסית דומה, החלק המרכזי שמבדיל ביניהם הוא נעלי הבילום הממוקמים בבלמים האחוריים, והם יכולים להעלות את מחיר התיקון.

הבלמים נראים כך:

מבנה ברקס לרכב

 

הסבר על החלקים:

נקודה צלחת בלם – החלק המתכתי בתוך הגלגל, עליה מורכבת רפידת הבלם. על כל צלחת ברקס מוטבעת העובי המינימלי שלה, ובזמן טיפול המוסכניק צריך לבדוק שהצלחת נמצאת בעובי תקין ואם לא להחליף אותה, או לחלק מקורי או לחלק תחליפי.

נקודה רפידת בלמים – חלק המתלבש על צלחת הבלם, בזמן בלימה הרפידה מתהדקת על הבלם ומובילה לעצירה מלאה של הגלגל. רפידות בלם מחליפים כשהן מגיעות ל-40% או פחות מהעובי המקורי שלהן.

 

למה המידע הזה חשוב לנו?

כל חלק נשחק בזמנו שלו. ולכן, החלפת רפידות לא מחייבת תמיד החלפת צלחות, תלוי במצב השחיקה של כל אחת.

 

כל כמה זמן מתבצע החלפת ברקסים וצלחות?

הברקסים הקדמיים עוברים החלפה יותר מברקסים אחוריים בגלל שבזמן עצירה, הבלמים הקדמיים הם אלה שאחראים בעיקר על העצירה המלאה של הרכב, ולכן הם נשחקים יותר.

קצב ההחלפה של הבלמים תלויה מאוד בנהיגה שלכם על הכביש, גודל האוטו והמנוע ותנאי השטח.

 

טריק מהשטח – חריטה על צלחות בלם

כשעולה הצורך להחליף צלחת, יש מוסכניקים שמבצעים חריטה על הצלחת כדי לוודא התאמה של רפידת הבלם לצלחת הבלם וכך לחסוך קניית צלחת חדשה. החריטה יכולה לקרות רק אם הצלחת לא הגיעה לעובי המינימלי שלה. אבל, יש מוסכניקים שמעדיפים לא לבצע חריטה, וזה לחלוטין בסדר מחייך. כששאלנו את המומחים על חריטה על צלחת בלם, התשובות התפלגו לחצי חצי לבעד ונגד. תוכלו לקרוא מה אמרו המוסכניקים המדורגים באתר ממש כאן.


החלפת ברקסים וצלחות מחיר

ברקסים קדמיים

כסף מחיר החלפת ברקסים וצלחות לרכב פרטי, כולל החלפת רפידות בלם נע בין 500-750 ₪.

כסף מחיר החלפת ברקסים וצלחות לג'יפ, כולל החלפת רפידות בלם נע בין 700-1,200 ₪ ויכול להגיע אפילו לאלפי שקלים למכוניות יוקרה.

הטווח רחב מאוד בגלל שהוא מאוד תלוי בסוג הג'יפ. 

כסף מחיר חריטה על צלחות בלם נע בין 60-150 ₪.

כסף מחיר צלחת בלם מקורית נע בין 300-450 ₪.

כסף מחיר צלחת בלם חליפית נע בין 90-250 ₪.

הדגמים הסיניים הם הזולים ביותר והדגמים האירופאיים (איטלקים, אנגליים והגרמניים) הם היקרים יותר.

כסף מחיר החלפת רפידות בלם בלבד נע בין 150-450 ₪.

הטווח רחב ונע בין סוגי הרפידות בלם עצמן.

שימו לב, המחירים לא כוללים מע"מ.

 

ברקסים אחוריים

מחיר החלפת ברקסים אחוריים יהיה בערך באותו טווח כמו החלפת בלמים וצלחות ברקסים קדמיים. אם ישנם נעלי בילום, עלות החלפת ברקסים אחוריים תעלה בין 300-500 ₪ לפני מע"מ כולל הרכבה, כיוון וניקוי.

חשוב לדעת, אם הרכב שלכם בן 15 שנה לפחות, נדרש להשיג אישור תקינות, ומדובר בתוספת מחיר של 150 ₪.

החלפת ברקסים וצלחות בלם על ליפט

הצעות מחיר לדוגמה

ריכזנו בטבלה הצעות מחיר להחלפת ברקסים וצלחות, כולל החלפת רפידות בלם לדגמי רכב נפוצים בשוק. כל המחירים רלוונטי עבור צלחות בלם תחליפיות חדשות.

דגם מחיר
קיה פיקאנטו 2018 510-690 ש"ח
טויוטה קורולה 2020 500-720 ש"ח
הונדה סיוויק 2020 600-800 ש"ח
מאזדה 3 2016 600-800 ש"ח
מיצובישי אאוטלאנדר 700-900 ש"ח

 

שימו לב, המחירים כוללים עבודה ולא כוללים מע"מ.


אחריות

לרוב, האחריות לכל חלק חדש ברכב תהיה למשך 3 חודשים.

עם זאת, האחריות משתנה בין המוסכניקים השונים, ואנחנו ממליצים לוודא מראש עם המוסכניק מהי מסגרת האחריות.


מוסכניקים מומלצים להחלפת ברקסים וצלחות

החלפת ברקסים וצלחות דורשת ממכם לבצע בחירות, בין אם זה בסוג הצלחות החדשות שרוצים לרכוש ובין האם אתם מעוניינים לחרוט עליה או לא. כדי לבחור באפשרות שמותאמת אישית לרכב שלכם, חשוב שתעברו אצל מוסכניק טוב ואמין שיידע להתאים עבורכם את הפתרון הכי טוב גם לכיס שלכם וגם לרכב שלכם. ריכזנו עבורכם רשימה של מוסכניקים מומלצים כאן באתר. תנו גז מחייך
אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק