מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת מצבר עד הבית

זה קורה בזמן הכי לא מתאים - באים לצאת מהבית, בבוקר, מאחרים למסגרות ולעבודה - פתאום מגלים שהרכב לא מניע. או למשל במצבים מוזרים כמו ימי הקורונה, כשבכלל לא יוצאים מהבית, הרכב עומד בחנייה שבועות, ואז ביום היחיד שכן צריכים אותו הוא לא מניע. אפשר להחליף מצבר במוסך אחרי שהתנעתם בעזרת כבלים או הזמנתם גרר, ואפשר להזמין מוסך נייד שיבצע החלפת מצבר עד הבית במקום שאתם תתרוצצו. פירטנו לפניכם את כל מה שצריך לדעת על החלפת מצבר עד הבית: איך זה עובד, איך תדעו שהמצבר הוא זה שהלך ושלא מדובר בתקלה אחרת, וכמה יעלה לכם להחליף אותו במקום

 החלפת מצבר

 


מתי צריך החלפת מצבר עד הבית?

כשצריך החלפת מצבר עד הבית זה אף פעם לא קורה בנסיבות טובות, כי זה תמיד אומר שנתקעתם עם הרכב. במצב כזה האופציות שלכם הן או לחכות לגרר שיגיע, יקח את הרכב למוסך, שם יחליפו את המצבר, יצרו אתכם קשר כשהרכב מוכן ותצטרכו להגיע לקחת אותו,  או, אופציה קצת פשוטה ומהירה יותר - להזעיק בעל מקצוע שיגיע עד אליכם ויחליף לכם את המצבר במקום.  

מה גורם למצבר להתרוקן במפתיע? יש כמה גורמים מרכזיים לכך:

מצברהרכב עמד תקופה ארוכה בלי לזוז – אם נסעתם לחו"ל או שמצאתם את עצמכם בסגר בגלל קורונה, והשארתם את הרכב בחנייה תקופה ארוכה, המצבר כנראה לא יעבוד. למה? כי המצבר מקבל חשמל מהאלטרנטור, והאלטרנטור עובד רק כשהרכב מונע. לכן, אם במשך תקופה ארוכה לא הנעתם את הרכב, המצבר לא קיבל חשמל, לא נכנס לפעולה, העלה אבק, צבר בלאי, וכתוצאה מכך ייצא משימוש. לכן מומלץ אגב, במקרה שהרכב עומד תקופה, לדאוג להניע אותו אחת לכמה ימים.

מצברהשארתם אורות דלוקים – טעות טרגית שקורית לבעלי הרכבים הכי טובים. המצבר אחראי לספק חשמל למערכות החשמליות השונות ברכב, אבל כפי שאמרנו קודם – מי שמטעין אותו הוא האלטרנטור, ואם הרכב כבוי המצבר לא מוטען. אז תחשבו שאתם הולכים לישון ומשאירים את הפלאפון דלוק כל הלילה, עובד על יוטיוב, מבלי לחבר אותו למטען. מה יקרה בבוקר? בדיוק. הבטריה תתרוקן, הפלאפון ימות.

מצברהמצבר התיישן – מצבר מחזיק בממוצע בין שלוש לארבע שנים, ולכן אם המצבר שלכם כבר עבר את טווח הגילאים הזה הוא יסבול מבלאי שנוצר כתוצאה משימוש ממושך, ומתישהו ישבוק חיים.

 

איך תדעו שצריך להחליף את המצבר?

נכון שהמצבר אחראי על המערכות החשמליות ברכב, ואם הרכב לא מניע יש סיבה טובה לחשוד בו. אבל לא רק הוא יכול לגרום לרכב לא להניע. יחד איתו יש גם את האלטרנטור שהזכרנו קודם. חוץ ממנו יכול להיות פשוט פיוז שנשרף, אולי בכלל התקלה היא בסטרטר או אפילו בקודן שננעל ולכן לא מאפשר להניע.

אז איך תדעו שמדובר במצבר? האמת היא שלרוב לא תדעו אבל דרך טובה היא לשים לב האם שאר המערכות החשמליות ברכב מופעלות. אם המצבר התרוקן, אף מערכת חשמלית אחרת לא תפעל – לא הפנסים, לא נורות בלוח מחוונים, לא הרדיו ולא המגבים. אבל אם מדובר בפיוז שנשרף או בקודן תקוע, אז כל המערכות הללו אמורות לפעול.

עוד דרך לדעת, שנשענת על אותו עיקרון של המערכות החשמליות הרכב ולרוב תשימו לב לזה כבר ברגע הראשון – האם שלט הרכב פותח את הרכב שלכם. אם הוא פותח – אין בעיה חשמלית ואז לא מדובר במצבר, ואם לא – המצבר יכול להיות חשוד.

 בעל מקצוע מחליף מצבר

איך עובדת החלפת מצבר עד הבית?

החלפת מצבר עד הבית מאפשרת לתקלה להיפתר ממש במקום, ולא סתם מקום – בדיוק במקום שאתם תקועים בו, בין אם זה בבית ובין אם זה בחניון של העבודה. האפשרות הזאת תקל גם על הזמן שלכם וגם על הטרטור. אז איך זה עובד? זיהיתם שיש תקלה במצבר? יגיע בעל מקצוע מתחום שירותי הדרך, כשברכב שלו יש כמה סוגים של מצברים לבחירתכם.

המצברים המומלצים בשוק הם של חברות וולטה, ורטה ושנפ. עוד בשיחת הטלפון בעל המקצוע יאפשר לכם לבחור את המצבר שאתם רוצים, וכמובן יתאים אותו לרכב שלכם. כשהוא יגיע אליכם, עם כל הכבוד לכישורים שלכם באבחון תקלות רכב, הוא יבדוק את המצבר בעצמו בעזרת מכשיר ייעודי לזה, ויוודא שהבעיה באמת במצבר. בנוסף, הוא יבדוק את התאריך שמוטבע על המצבר. במידה והתקלה באמת במצבר, ובייחוד אם המצבר בן למעלה משלוש שנים – הוא יחליף אותו במקום.

אם הוא יראה שהתקלה בכלל לא במצבר, הוא יאבחן אותה ויעדכן אתכם בבעיה. יתכן שהוא ינסה לתקן את התקלה במקום, כל עוד לא מדובר בתקלה מורכבת. אם הוא לא יוכל, הוא יסביר לכם בדיוק מה הבעיה ותצטרכו להגיע עם הרכב למוסך. במצב כזה, תשלמו רק על השירות.

 בדיקת מצבר ברכב

 


החלפת מצבר עד הבית – מחירים

המחירים כוללים גם את המצבר וגם את שירות החלפת המצבר.

מחיר של החלפת מצבר סטנדרטי -  500-800 ₪

מחיר של מצברי סטרט אנד סטופ - 800-1,500 ₪

מחיר בדיקת הרכב ללא החלפת מצבר- 200-300 ₪


בעלי מקצוע מומלצים בהחלפת מצבר עד הבית

אם נתקעתם עם הרכב ואתם חושדים שצריך להחליף את המצבר, כדאי להיעזר בבעל מקצוע שיש להם מוסך נייד ויכולים להחליף לכם את המצבר במהירות ומקצועיות. אבל לא רק זה, גם כאלה שיהיו אמינים ותוכלו לסמוך עליהם בלב שלם שלא ינצלו את הסיטואציה. לכן ריכזנו לכם כאן רשימת מוסכים ניידים שמתמחים בהחלפת מצבר עד הבית, ותוכלו לקרוא עליהם המלצות מלקוחות קודמים. שיהיה בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה החלפת מצבר לרכב?

החלפת מצבר עד הבית נע בין 500-800 ש"ח, כשמדובר במצבר סטנדרטי, במצברי סטרט אנד סטופ המחיר נע בין 800-1,500 ש"ח

מה תפקיד המצבר ברכב?

תפקיד המצבר ברכב הוא לספק חשמל לשאר המערכות החשמליות ברכב - הפנסים, הנורות בלוח המחוונים, החלונות, המגבים, הרדיו וכו'. 

איך יודעים שהלך המצבר?

לא תמיד קל לדעת אם הלך המצבר, כי כשהרכב לא מניע לא תמיד מדובר במצבר. אבל אם אתם רואים שהרכב לא מניע ואין בכלל אספקת חשמל לרכב, כלומר הפנסים, הרדיו או כל מערכת חשמלית אחרת לא נדלקים - כנראה שמדובר במצבר. 

איזה מצבר הכי מומלץ?

שלוש החברות הכי פופולריות בשוק המצברים הן וולטה, ורטה ושנפ.

שאלנו את המוסכים המומלצים במידרג איזה מצבר הכי מומלץ ורובם המליצו על שנפ.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק