מוקד טלפוני: 1-700-707-233

רצועת טיימינג

"הלכה לך הרצועת טיימינג, צריך להחליף אותה" - גם אתם שמעתם את המשפט האימתני הזה ונחרדתם? אתם לא לבד. לא מעט בעלי רכב נכנסים ללחץ כשהם שומעים שצריך להחליף את רצועת הטיימינג, ונלחצים לא פחות כשהם שומעים את המחיר. אבל אנחנו מאמינים שידע זה כוח, וכדי שלא יפילו אתכם בפח הכינו לכם מאמר מפורט על רצועת טיימינג: מה זה רצועת טיימינג, מתי כדאי להחליף אותה, מה קורה אם היא נקרעת וכמה יעלה לכם הנזק? כל התשובות לפניכם

 רצועת טיימינג

מה זה רצועת טיימינג?

רצועת טיימינג, או רצועת תזמון בעברית, היא רצועה שעשויה מגומי עבה, ובגדול התפקיד שלה הוא לתזמן את הפעולה של חלקי המנוע השונים. זה בקצרה.

אבל בהרחבה ובהסבר פשוט (ולא כמו שלמדתם למבחן התיאוריה):

פעולת ההצתה של הדלק במנוע שלכם נוצרת באמצעות הבוכנות והשסתומים: שסתום אחד מכניס את הדלק לבוכנה, ושסתום שני מוציא את הגזים השרופים החוצה לאגזוז. בין לבין, נוצרת דחיסה של הדלק באמצעות החלק הפנימי של הבוכנה. מה שקורה זה שהבוכנה עולה למעלה, דוחסת את הדלק, עד שנוצרת ההצתה. אז איפה נכנסת רצועת הטיימינג? התפקיד של רצועת הטיימינג הוא לדאוג שהשסתומים והבוכנות לא יתנגשו זה בזה בתהליך, כי התנגשות ביניהם תגרום לנזק, או לשסתומים או לראש המנוע. כך, רצועת הטיימינג מסתובבת סביב גלגלי שיניים, ומתזמנת את הפעולה שלהם: היא דואגת שברגע שהבוכנה עולה למעלה, גם השסתום עולה, וכשהבוכנה יורדת, כך גם השסתום. בצורה זו הם לא נפגשים לעולם.

 
 רצועת טיימינג

 

למה צריך להחליף רצועת טיימינג?

רצועת טיימינג נוטה להישחק עם הזמן, ולכן צריך להחליף אותה לפני שהיא נקרעת. מה קורה כשרצועת טיימינג נקרעת?  בשלב הראשון הרכב שלכם ייעצר ולא יתניע  יותר. אבל לטווח הרחוק, נזק חמור יכול להיגרם לראש המנוע ובמצבים קיצוניים יותר גם למנוע עצמו, מה שיעלה לכם בלא מעט כסף והרבה כאב לב. לכן, רצוי שתחליפו את רצועת הטיימינג בזמן ואל תחכו לטרגדיה.


סימנים להחלפת רצועת טיימינג

איך יודעים שהגיע הזמן להחליף את רצועת הטיימינג? הנה כמה סימינים חשובים: 

אחד הרכב נתקע - כן, זו האפשרות המבאסת והקיצונית ביותר לגלות שהגיע הזמן להחליף את רצועת הטיימינג. רצועה קרועה לא תאפשר לרכב שלכם לנסוע, כך שתצרכו להזמין גרר למוסך שם יאתרו את התקלה. עדיף כמובן להימנע מכך, כי נסיעה אפילו קצרה עם רצועה קרועה עלולה לגרום לנזק גדול יותר למנוע. 

שתיים משך זמן - רצועת טיימינג נוטה להישחק במשך הזמן, ולכן אם עברו 5 שנים מאז החלפה הקודמת, זה סימן שהגיע הזמן להחליף אותה שוב. 

שלוששימוש ברכב- חשוב לשים לב להוראות היצרנים, לרוב צריך להחליף רצועת טיימינג כשהרכב הגיע לאזור ה-100,000 קילומטר.

טיפ אם יש לכם טיפול לרכב  שמתקרב, מומלץ להחליף את רצועת הטיימינג כבר באותה הזדמנות.


כמה עולה להחליף רצועת טיימינג?

החלפה של רצועת טיימינג תעלה לכם בין 1000-1800 ש"חבמחירון המוסכים של  מידרג תוכלו לראות ממוצע מחירים של החלפת רצועת טיימינג וחלקים אחרים ברכב, שמתבסס על המחירים ששילמו לקוחות קודמים.

כמה עולה להחליף רצועת טיימינג? השוואה לפי רכבים

סוג רכב כמה עולה להחליף רצועת טיימינג?
אופל 1350 ש"ח
יונדאי 1560 ש"ח
יונדאי אקסנט 1380 ש"ח
מאזדה דניו 1500 ש"ח
מיצובישי 1700 ש"ח
פיאט 1450 ש"ח
פיג'ו 1150 ש"ח
פורד פוקוס 1630 ש"ח
רנו 1440 ש"ח
רנו מגאן  1500 ש"ח

 

למה כל כך יקר להחליף רצועת טיימינג?

רצועת הטיימינג עצמה היא לא דבר יקר, אולם עבודת ההחלפה של הרצועה מורכבת ואורכת זמן רב. רצועת הטיימינג ממוקמת בחזית המנוע, ומחוברת בחלק העליון לגל הזיזים, שעליו מורכבים השסתומים, ובחלק התחתון לגל הארכובה, שעליו מורכבות הבוכנות. המשמעות היא שעל מנת להחליף את הרצועה יש צורך בפירוק של חלקים רבים מהמנוע.

בעל מוסך מסביר על רצועת טיימינג


רצועת טיימינג או שרשרת טיימינג?

בשנים האחרונות, הרכבים החדשים מיוצרים עם שרשרת טיימינג, במקום רצועת טיימינג. שרשרת טיימינג היא שרשרת עשויה מתכת, שעושה בדיוק את אותה הפעולה של רצועת הטיימינג. היתרונות שלה הם שהיא כמעט ולא צריך תחזוקה או החלפה, ואורך החיים שלה ארוך יותר משל רצועת הטיימינג. החסרונות שלה הוא שהפעולה שלה רועשת יותר מזו של הרצועה, ואם היא כבר נשברה – התיקון שלה יעלה הרבה יותר.

 שרשרת טיימינג

מוסכים מומלצים בהחלפת רצועת טיימינג

אז כבר הגעתם להחלטה שאתם רוצים להחליף את רצועת הטיימינג לפני שהיא תיקרע בעצמה, ועכשיו הזמן ללכת למוסכניק אמין שלא יעבוד עליכם ויתן לכם הצעות מחיר מופקעות. בדיוק בשביל זה ריכזנו לכם באתר רשימת מוסכים מומלצים שהדירוג שלהם נקבע על פי לקוחות אחרים. אתם מוזמנים לקרוא חוות דעת על החלפת רצועת טיימינג מלקוחות קודמים, ולבחור את המוסך המומלץ בעצמכם.


שאלות נפוצות לדף זה

מה זה רצועת טיימינג?

רצועת טיימינג היא רצועת גומי שקיימת בחזית המנוע, ותפקידה לתזמן את העבודה של חלקי המנוע.

מה התפקיד של רצועת טיימינג?

התפקיד של רצועת הטיימינג הוא לתזמן את העבודה של חלקי המנוע – הבוכנות והשסתומים, ולוודא שהם לא יתנגשו זה בזה במהלך עבודתם, כי אז עלול להיגרם נזק לשסתומים או לראש המנוע.

למה צריך להחליף רצועת טיימינג?

רצועת טיימינג נשחקת עם הזמן ולכן עלולה להיקרע. אם רצועת הטיימינג נקרעת, עלול להיגרם נזק לראש המנוע או למנוע כולו. לכן, מומלץ להחליף את רצועת הטיימינג אחת ל-4 שנים או כל 100,000 ק"מ.

כל כמה זמן מחליפים רצועת טיימינג?

רצועת טיימינג מומלץ להחליף לפי הוראות היצרן של הרכב, ולרוב אחת ל-100,000 ק"מ או כל 4 שנים.

כמה עולה להחליף רצועת טיימינג?

עלות החלפת רצועת טיימינג נעה בין 1000-1600 ש"ח. 
 

כמה עולה להחליף רצועת טיימינג בפורד פוקוס?

החלפת רצועת טיימינג בפורד פוקוס תעלה בין 1400-1700 ש"ח. 
במחירון המוסכים  של מידרג תוכלו לראות ממוצע מחירים של החלפת  רצועת טיימינג בפורד פוקוס, המתבסס על דיווח של לקוחות קודמים.

כמה עולה החלפת רצועת טיימינג לרנו?

החלפת רצועת טיימינג ברנו תעלה בין 1300-1500 ש"ח. 
במחירון המוסכים  של מידרג תוכלו לראות ממוצע מחירים של החלפת  רצועת טיימינג ברנו, המתבסס על דיווח של לקוחות קודמים.

כמה עולה החלפת רצועת טיימינג לרנו מגאן?

החלפת רצועת טיימינג ברנו מגאן תעלה בין 1200-1800 ש"ח. 
במחירון המוסכים  של מידרג תוכלו לראות ממוצע מחירים של החלפת  רצועת טיימינג ברנו מגאן, המתבסס על דיווח של לקוחות קודמים.

מה המחיר של החלפת רצועת טיימינג ליונדאי?

החלפת רצועת טיימינג ביונדאי תעלה בין 1100-1600 ש"ח. 
במחירון המוסכים  של מידרג תוכלו לראות ממוצע מחירים של החלפת רצועת טיימינג ביונדאי, המתבסס על דיווח של לקוחות קודמים.

כמה עולה להחליף רצועת טיימינג ליונדאי אקסנט?

החלפת רצועת טיימינג ביונדאי אקסנט תעלה בין 800-1400 ש"ח. 
 

מה הסימנים להחלפת רצועת טיימינג?

החלפה של רצועת טיימינג צריכה להיעשות לפי הוראות היצרן של כל רכב, אבל לרוביש להחליף אותה כל 100,000 ק"מ או כל 4-5 שנים. במידה ויש לכם רכב יד שנייה, כדאי לנסות לברר מתי הוחלפה הרצועה בפעם האחרונה.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק