מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מתי מחליפים פילטר דלק

הנה עובדה מפתיעה: סביר להניח שלא תצטרכו להחליף פילטר דלק אף פעם – בעקבות העלייה באיכות הדלק במרבית הרכבים היום אין צורך להחליף את מסנן הדלק, או שמחליפים אותו לעיתים רחוקות מאוד.

עם זאת, אם אתם נוהגים ברכב מעל עשר שנים או שאתם נוהגים הרבה, יש מצב שתזכו להגיע למעמד הנדיר של החלפת פילטר דלק. כדי לחסוך לכם חיפוש בספרי רכב, חיפשנו עבורכם את הוראות היצרן בספרי הרכב לגבי השאלה מתי מחליפים פילטר דלק.

 

איך בדקנו מתי מחליפים פילטר דלק

לקחנו רשימה של הרכבים הנפוצים בישראל, בדקנו את ספרי הרכב שלהם, והעברנו לכאן את הוראות היצרן בצורה פשוטה יותר. בדקנו את ספרי הרכב של השנים האחרונות, לכן המידע נכון לרכבים מדגמי 2017 והלאה.


מתי מחליפים פילטר דלק במאזדה

בכל  דגמי מאזדה הבאים יש להחליף פילטר דלק כל 135,000 ק"מ:

מאזדה 2, מאזדה 3, מאזדה 6, מאזדהCX-3, מאזדה CX-5.

 

מוסכניק מסביר על החלפת פילטר דלק והחלפת פילטר שמן


מתי מחליפים פילטר דלק בטויוטה

בכל דגמי טויוטה הבאים יש להחליף פילטר דלק כל120,000  ק"מ או 12 שנים:

טויוטה ראב 4, טויוטהC-HR , טויוטה יאריס.

החלפת פילטר דלק

מתי מחליפים פילטר דלק ביונדאי

בכל דגמי היונדאי צריך להחליף את פילטר הדלק במקרה של בעיות בהנעה או בזרימת הדלק, בלי קשר לקילומטראז', ויש לבדוק אותו אחת לתקופה:

יונדאי טוסון – יש לבדוק את מסנן הדלק כל 15,000 ק"מ.

יונדאי איוניק, יונדאי I10צריך לבדוק את מסנן הדלק כל 60,000 ק"מ.

יונדאי סנטה פה, יונדאי I20יש לבדוק את מסנן הדלק כל 30,000 ק"מ ולהחליף כל 60,000 ק"מ.

החלפת פילטר דלק במנוע דיזל

 


מתי מחליפים פילטר דלק בקיה

יש הבדל בין רכבי קיה עם מנוע דיזל, שמצריכים החלפת פילטר לעיתים יחסית קרובות, לעומת רכבים עם מנוע בנזין, שאין צורך להחליף בהם את מסנן הדלק אם אין בעיה במנוע.

קיה ספורטאז'ברכבים עם מנוע דיזל יש להחליף את קרב המסנן, כלומר החלק הפנימי של פילטר הדלק, כל 60,000 ק"מ. ברכבים עם מנוע בנזין אין צורך להחליף את פילטר הדלק במקרה שאין בעיות במנוע.

קיה נירו, קיה פיקנטו – אין צורך להחליף את פילטר הדלק אם אין בעיה ספציפית במנוע.

 קיה סיד – ברכב עם מנוע דיזל מחליפים את פילטר הדלק כל 60,000 ק"מ ובודקים אותו כל 30,000 ק"מ. ברכב עם מנוע בנזין אין צורך להחליף את הפילטר אם אין בעיה במנוע.

מוסכניק מחליף פילטר דלק

מתי מחליפים פילטר דלק בסוזוקי

בסוזוקי ג'ימני צריך להחליף פילטר דלק כל 210,000 ק"מ. בשאר דגמי הסוזוקי הפילטר הוא חלק ממערכת הדלק והחלפה שלו היא לא טיפול שגרתי, אלא מתבצעת במקרה של בעיות בזרימת הדלק במנוע.


למה חשוב להחליף פילטר דלק?

פילטר דלק, ממש כמו שהשם שלו מרמז, מסנן את הדלק מלכלוכים שעלולים להיות בו, ומונע כניסה של לכלוך למנוע. במקרה של סתימה במסנן הדלק יכולות להיות בעיות בזרימת הדלק במנוע, מה שגורם לאיבוד כוח של הרכב (רכב שלא סוחב בעליה למשל) ובעיות בהתנעה. אמנם ברוב הרכבים החדשים תדירות החלפת פילטר דלק היא נמוכה, אבל תמיד כדאי להיות עם יד על הדופק וללכת למוסך כשהמנוע עושה צרות.

החלפת פילטר דלק נעשית כחלק מטיפול תקופתי ברכב, אבל לא כלולה במחיר הטיפול בדרך כלל. מחיר פילטר דלק מקורי נע בין 150-300 ₪.


מוסכניקים מומלצים להחלפת פילטר דלק

הגיע הזמן להחליף פילטר דלק? מזל טוב לרכב שלכם הוא כבר מבוגר ומגיע לו כבוד. ריכזנו לכם רשימה של מוסכניקים מומלצים להחלפת פילטר דלק עם המלצות של אלפי לקוחות קודמים. ככה תדעו שהרכב שלכם מקבל את היחס הראוי לו. לאחר השירות צוות המוקד יתקשר אליכם וגם אתם תדרגו את איכות השירות.


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק