מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תיקון חגורת בטיחות לרכב

תיקון חגורת בטיחות לרכב זו לא עבודה שכדאי לדחות, אחרי הכל מדובר בבטיחות שלכם ושל הנוסעים שלכם. תוכלו להחליף לחגורת בטיחות חדשה או חגורה מפירוק, איך תשמרו על החגורה לאורך זמן וכמה עולה ההחלפה? ריכזנו את כל המידע, אז תחגרו חגורות ואנחנו מתחילים! סתם, אתם לא יכולים לחגור עדיין. לא נורא בואו נתחיל.

חגורה חדשה לרכב

תיקון חגורת בטיחות

תכף נפרט על התקלות השונות ועל הסיבות להן, אך לפניכן חשוב לנו לציין במקרה של חגורת בטיחות לרוב תיקון החגורה הוא למעשה החלפתה. כן כן, את החגורה שיש לכם לא יתקנו אלא יחליפו, פשוט כי לא רוצים לקחת סיכון במה שקשור לבטיחות.

אבל בכל זאת, יש לכם אפשרות של בחירה – תוכלו לבחור בין חגורה חדשה מהיצרן או חגורה מפירוק, שתהיה מעט זולה יותר, בהמשך נפרט על כך.

לבשימו לב: חגורת בטיחות חייבת להיות מקורית של היצרן, גם אם תבחרו בחגורה מפירוק וודאו עם המוסכניק שזו חגורה מקורית של היצרן שלכם.


תקלות נפוצות בחגורת הבטיחות

תיקון של חגורת הבטיחות תצטרכו לעשות בשלל מקרים:

אחדאבזם המנעול של החגורה לא ננעל – אתם בטוחים שממש עוד שנייה תתחילו בנסיעה, אבל אז אתם פשוט לא מצליחים להקליק את החגורה כתמול שלשום.

שתיים נורה נדלקה בלוח השעונים – נדלקה לכם נורה של כריות אוויר? דעו שהיא אחראית גם על החגורה. במקרה של נורה שנדלקה בלוח השעונים, אבזם החגורה עובד, אך תקלה היא ככל הנראה בנפץ ההידוק של החגורה.

לב שימו לב: לא בכל הרכבים יש נפץ הידוק בחגורה, במקרה שיש לכם כזה, תיקון החגורה יהיה יקר יותר.

שלוש מנגנון החגורה נתקע – במקרה כזה אתם עלולים למשוך בחגורה והיא תישאר במקומה, אפשרות אחרת תהיה בקושי בלהיחלץ מהחגורה כשהגעתם למחוז חפציכם. לא נעים.

 

אבזם חגורה תקול

סיבות לתקלות בחגורת הבטיחות

יש כמה סיבות לתקלות בחגורת הבטיחות, בגדול אפשר לחלק את זה לסיבות שתלויות בכם וכאלו שמשאירות אתכם חפים מפשע, כך או כך, אנחנו לא שופטים.

אחד לכלוך נכנס לאבזם – אבזם החגורה הוא מקום מועד לפורענות, בין אם אתם שייכים לאנשי הנישנושים ובין אם אתם מנקים את השיניים בקיסם בעודכם עומדים בפקק, שימו לב שהאבזם שלכם ישאר נקי.

שתיים שימוש לא עדין – באופן טבעי כשאנחנו ממהרים, אנחנו יכולים להיות זהירים פחות, אבל בכל מה שקשור לרכב, כן, גם בחגורת הבטיחות, שימוש לא זהיר עלול לגרום לנזק. אם אתם מנסים להכניס את החגורה בכוח או מושכים אותה במהירות אתם עלולים לגרום לה נזק. 

במקרה שמדובר בתקלה שהיא רק באבזם החגורה, תוכלו להסתפק בהחלפת האבזם ולא תצטרכו לבצע החלפה של כל החגורה.

מחיר מחיר החלפת אבזם לחגורת בטיחות נע בין 100-200 ₪ לכל אבזם.

שלוש בלאי טבעי - כן, יש תיקונים שצריך לעשות פשוט כי הגיע הזמן, החגורה שמשמשת אתכם מידי יום יכולה פשוט להתעייף, זה לגמרי שלה, אתם הייתם בסדר גמור.

ארבע תאונה – בזמן תאונה החגורה למעשה מגלה את הכוח שלה, האחיזה החזקה של החגורה בנוסע גורמת לשחיקה. במקרה שיש לחגורה שלכם נפץ הידוק, בזמן תאונה מערכת הבטיחות של החגורה משתמשת בנפץ, וממש כמו עקיצה של דבורה היא יכולה להשתמש בכוח הזה פעם אחת בלבד.

במקרה של תקלה בעקבות תאונה תצטרכו בנוסף להחלפת החגורה, להחליף גם את מחשב כרית האוויר.

 

חגורת בטיחות תקולה לאחר תאונה

משך זמן תיקון חגורת בטיחות לרכב

משך הזמן של החלפת חגורת בטיחות הוא בין שעה לשעתיים של עבודה במוסך.


מחירי תיקונים של חגורת בטיחות לרכב

מחיר מחיר החלפת חגורת בטיחות לרכב נע בין 500-5,000 ₪ לחגורה כולל מע"מ.

נכון זהו טווח רחב, יש כמה גורמים שישפיעו על מחיר תיקון חגורת הבטיחות:

 

אחד סוג החגורה החלופית - חגורות חדשות יהיו יקרות יותר לעומת חגורות מפירוק, בכמה? זה בעיקר תלוי במזל, שוק החלפים מפירוק משתנה על פי היצע וביקוש, יש תקופות שיש הרבה חלפים לרכבים מסוימים וחוסרים של חלפים לרכבים אחרים. לכן, לפעמים הפער בין חגורה חדשה לחגורת בטיחות מפירוק יהיה משמעותי, ולעיתים זניח. במקרה כזה יכול להיות שיהיה עדיף לבחור בחגורה חדשה.

 

שתיים סוג הרכב – ברכבי יוקרה כל תיקון הוא יקר יותר לעומת רכב רגיל, ולכן גם מחיר החלפת חגורת בטיחות במקרה כזה יהיה גבוה יותר.

 חשוב לדעת: לחברות רכבים שונות יש מחירי חלפים שונים, לכן אותה עבודה בדיוק עבור רכבים מסוגים שונים, תהיה במחירים שונים, לפעמים אפילו בפער של אלפי שקלים.

 

שלוש סוג המנגנון – בחלק מהחגורות יש נפץ הידוק מיוחד, במקרה כזה מחיר החלפת החגורה יהיה גבוה יותר בצורה משמעותית, ובמקרים מסוימים אפילו להגיע ל כ-10,000 ₪.

 

חגורת בטיחות לאחר תיקון

החלפת חגורת בטיחות – הצעות מחיר:

כדי לא להשאיר אתכם באוויר צרפנו גם כמה הצעות מחיר לעבודות ספציפיות של החלפת חגורת בטיחות:

מחיר החלפת חגורה ברכב מסוג יונדאי I20 שנתון 2012:

- חגורה חדשה

- כולל עבודה ומע"מ

מחיר סה"כ מחיר החלפת חגורה כ-2,000 ₪

 

מחיר החלפת חגורה ברכב מסוג מאזדה 3 שנתון 2008:

- חגורה מפירוק

- כולל עבודה ומע"מ

מחיר סה"כ מחיר החלפת חגורה כ-1,400 ₪

 

מחיר החלפת 2 חגורות ברכב מסוג ניסן מיקרה שנתון 2013:

- 2 חגורות מפירוק

- כולל עבודה ומע"מ

מחיר סה"כ מחיר החלפת 2 חגורות כ-1,000 ₪


מוסכים מומלצים לתיקון חגורת בטיחות לרכב

תיקון חגורת בטיחות לרכב זו משימה חשובה, כדאי להפקיד אותה בידי מוסך מקצועי, כזה שלקוחות קודמים שלו יכולים לספר לכם מה הם חושבים של השירות שקיבלו, היחס והמחיר. כשאתם עושים תיקון חגורת בטיחות לרכב אצל מוסך אמין, אתם יכולים להיות בטוחים שלא תצטרכו לעשות תיקונים אחרי העבודה שלו. בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

מה התקלות הנפוצות בחגורות בטיחות לרכב?

יכולים להיות כמה סימנים לתקלות בחגורה, למשל כמו: אבזם המנעול של החגורה לא ננעל, נורה נדלקה בלוח, או שמנגנון החגורה נתקע.

מה המחיר של החלפת חגורה?

מחיר החלפת חגורת בטיחות לרכב נע בין 500-5,000 ₪ לחגורה כולל מע"מ.

נכון זהו טווח רחב, יש כמה גורמים שישפיעו על מחיר תיקון חגורת הבטיחות: סוג החגורה החלופית, סוג הרכב וסוג המנגנון.

שימו לב: בחלק מהחגורות יש נפץ הידוק מיוחד, במקרה כזה מחיר החלפת החגורה יהיה גבוה יותר בצורה משמעותית, ובמקרים מסוימים אפילו להגיע ל כ-10,000 ₪.

כמה זמן לוקחת עבודת החלפת חגורת בטיחות לרכב?

החלפת חגורת בטיחות לוקחת בין שעה לשעתיים.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק