מוקד טלפוני: 1-700-707-233

נזילת מים ברכב

נזילת מים ברכב היא בעיה שהמחיר שלה נזיל. יש מגוון רחב של תקלות שיכולות להוביל לנזילה, כך שהמחיר של התיקון ייקבע לאחר איתור הבעיה. מה הן התקלות הנפוצות לנזילת מים ברכב, איך מאבחנים את הבעיה וכמה זה יעלה? אנחנו כאן עם כל המידע על נזילת מים ברכב.

נזילת מים ברכב

נזילת מים ברכב – זיהוי הבעיה

השארתם את הרכב חונה, הלכתם לקנות גלידה וגיליתם שלולית מתחת לרכב? נזילת מים ברכב עומד מצריכה התייחסות ובמקרים מסוימים גם יכולה להיות חמורה. כדי לדעת כמה יעלה לכם התיקון והאם בכלל צריך לעשות אחד כזה, נתחיל מאיתור התקלה.

נזילת מים ברכב יכולה לסמן לנו שיש תקלה באחד מהחלקים של מערכת קירור המנוע, זה יכול אחד מהצינורות, משאבת המים או הרדיאטור. אבל היי, לא כל טפטוף של מים בהכרח מעיד על תקלה ברכב. נזילת מים יכולה לנבוע גם פשוט כתוצאה משימוש במזגן. אז, איך תזהו נזילה חריגה?

מים שהגיעו ממערכת הקירור, לא יהיו שקופים. לרוב נוזל הקירור הוא בצבע ירוק או אדום. אתם יכולים לנסות הרגיש את הנזילה עם היד, אם אלו מים שקופים מקורם פשוט מהמזגן.

 

נזילת מים ברכב

 

גיליתם שהנזילה היא ממערכת הקירור של המנוע? עכשיו נשאר להבין מאיזה חלק בדיוק. לצורך כך תצטרכו להגיע למוסך לבדיקה. יש כמה סיבות שיכולות לגרום לנזילה כמו; התפוצצות צינור במערכת הקירור, התחממות המנוע, צינור קרוע, רדיאטור נוזל, מיכל עיבוי לא תקין, מכסה מיכל עיבוי לא תקין, או לעיתים מכסה רדיאטור לא תקין.

לכל אחד מהתקלות האלו יש מחיר שונה ותכף נפרט את כל המחירים.

חשוב לדעת - נזילה מהרדיאטור תגרום למחסור בנוזל הקירור, ולכן תדלק ברכב נורת חום מנוע, במקרה כזה אל תמשיכו בנסיעה ותזמינו גרר.

מחסור של מים ברדיאטור עלול להוביל לנזק גדול למנוע, אנחנו לא ממליצים לדחות את תיקון נזילת המים כי זה יגרום למחיר גבוה יותר.

שימו לב - בדיקה של מלאי מים מספיק בנוזל קירור אסורה כאשר המנוע חם!

נכון שאתם ממהרים, אבל פתיחה של מכסה מיכל העיבוי כאשר המנוע עוד חם, עלולה להיות מסוכנת, תוססת ומתיזה, וחלילה לגרום לכווייה.

 

בדיקת שעון לחץ לאיתור נזילת מים ברכב

בדיקת איתור נזילת מים ברכב

כדי לדעת איך לטפל בבעיה, צריך קודם לזהות מה הבעיה, ולא, לא אמר את זה איינשטיין. לכן כשתגיעו למוסך, קודם כל תצטרכו לבצע בדיקת איתור נזילה.

איך הבדיקה עובדת? ממש כמו שמנפחים בלון, המוסכניק יחבר את המערכת לשעון לחץ, ינפח ויבדוק אם האוויר דולף החוצה או נישאר בפנים.

 

מחיר מחיר הבדיקה לאיתור נזילה ברכב הוא כ-150 ₪

 

אחרי הבדיקה של נזילת המים נוכל לגלות מה מקור התקלה. אם יש לכם מזל זה פשוט יהיה צינור קטן שנשחק, אם בורכתם בפחות מזל הנזילה יכולה להיות בגלל בעיה ברדיאטור או במשאבת המים. תכף נפרט על המחירים של התקלות השונות, אבל לפניכן, בואו נציץ רגע כדי להבין איך עובדת מערכת הקירור ומה הם החלקים שאנחנו מדברים עליהם:

 

מערכת הקירור ברכב

למה נוזל הקירור כל כך חשוב?

אבינעם, בעל מוסך במידרג מסביר על החשיבות של נוזל הקירור ומדוע כל כך חשוב לתקן את נזילת המים:

 

 הרבה מהתקלות במערכת הקירור של הרכב יכולות להיגרם בגלל מחסור בנוזל קירור, או בשימוש במים רגלים חלילה, במקום חומר מיועד. במקרה כזה החיסכון הזמני יעלה ביוקר ויגרור תקלה שתצריך גרר, וכמובן תוספת במחיר.


תיקון נזילת מים ברכב – מחיר

מחיר תיקון נזילת מים ברכב נע בין 200-1,800 ₪ תלוי בסוג התקלה:

מחיר מחיר הבדיקה לאיתור נזילה ברכב הוא כ-150 ₪

מחיר מחיר תיקון נזילה או החלפת צינור מים קטן נע בין 200-400 ₪.

מחיר מחיר תיקון נזילה בצינור הקירור ברכב נע בין 700-900 ₪.

מחיר מחיר החלפת משאבת מים ברכב נע בין 1,000-1,600 ₪.

מחיר מחיר החלפת רדיאטור נע בין 1,200-1,800 ₪

 

במקרה שיש תקלה פשוטה מאוד כמו מכסה רדיאטור שלא נסגר כמו שצריך, או מכסה של מיכל העיבוי, לרוב המוסכניקים יחלפו לכם אותו כחלק מתשלום הבדיקה ללא צורך בהוספה.

מחיר העלות של המכסים האלו היא כ-30 ₪.


מוסכים מומלצים לתיקון נזילת מים ברכב

נזילת מים ברכב יכולה להיות תקלה גדולה או קטנה. כך או כך אתם צריכים מוסכניק טוב ואמין, שידע לזהות את התקלה שגרמה לנזילת המים, ולהציע לכם את הטיפול המתאים. אנחנו מציעים לכם לבחור מוסכניק אחרי שקראתם את חוות הדעת של הלקוחות הקודמים שלו, אחרי שתעשו תיקון נזילת מים ברכב, נתקשר גם אליהם כדי לשמוע את חוות הדעת שלכם.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה תיקון נזילת מים ברכב?

מחיר תיקון נזילת מים ברכב לרוב נע בין 200-1,800 ₪ תלוי בסוג התקלה:

מחיר הבדיקה לאיתור נזילה ברכב הוא כ-150 ₪

מחיר תיקון נזילה או החלפת צינור מים קטן נע בין 200-400 ₪.

מחיר תיקון נזילה בצינור הקירור ברכב נע בין 700-900 ₪.

מחיר החלפת משאבת מים ברכב נע בין 1,000-1,600 ₪.

המחיר החלפת רדיאטור נע בין 1,200-1,800 ₪.

מה הסיבה לנזילת מים ברכב?

יכולות להיות סיבות שונות לנזילת מים ברכב, האבחון אצל המוסכניק יאתר את התקלה. לרוב התקלה תהיה אחת מאלו: צינור במערכת הקירור, התחממות, צינור קרוע, רדיאטור נוזל, מיכל עיבוי לא תקין, מכסה מיכל עיבוי לא תקין, או לעיתים מכסה רדיאטור לא תקין.

כמה זמן לוקח תיקון נזילת מים ברכב?

משך הזמן של תיקון נזילת מים ברכב תלוי כמובן בסוג הבעיה שגרמה לנזילה, לרוב התיקון ייקח עד לשלוש שעות.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק