מוקד טלפוני: 1-700-707-233

כל כמה זמן מחליפים שמן מנוע

ספרי רכב יכולים להיות דבר מבלבל ולא תמיד קל למצוא בהם תשובות לשאלות שלכם - מתי צריך להחליף כל שמן, מתי מחליפים חלקי מנוע ואיזה טיפולים צריך לעשות כל כמה זמן? מי יודע. כדי לחסוך לכם חיפוש מתיש, חיפשנו עבורכם בספרי הרכב של הרכבים הנפוצים בישראל נכון לשנת 2021 את התשובה לשאלות הנפוצות בנוגע לתחזוקת הרכב. והפעם – כל כמה זמן צריך להחליף שמן מנוע ברכב?

 

איך בדקנו כל כמה זמן מחליפים שמן מנוע

לקחנו רשימה של הרכבים הנפוצים בישראל ובדקנו את ספרי הרכב שלהם, והעברנו לכאן את הוראות היצרן בצורה פשוטה יותר. בדקנו את ספרי הרכב של השנים האחרונות, לכן המידע נכון לרכבים מדגמי 2017 והלאה, אלא אם צוין אחרת.


כל כמה זמן מחליפים שמן מנוע במאזדה

בכל  דגמי מאזדה הבאים יש להחליף שמן מנוע ומסנן שמן מנוע כל 15,000 ק"מ או שנה, המוקדם מבניהם:

מאזדה 2, מאזדה 3, מאזדה 6, מאזדהCX-3, מאזדה CX-5.

אם אתם נוסעים בתנאים קשים כמו חום או קור קיצוני, מקומות עם אבק, נסיעה בסביבה הררית, או אם אתם נוסעים נסיעות קבועות למרחקים קצרים תצטרכו להחליף שמן מנוע ומסנן שמן מנוע לפחות כל 10,000 ק"מ.

 

מוסכניק מסביר על החלפת שמן מנוע


כל כמה זמן מחליפים שמן מנוע בטויוטה

בכל דגמי טויוטה הבאים יש להחליף שמן מנוע כל 15,000 ק"מ או שנה, המוקדם מבניהם.

טויוטה קורולה, טויוטה ראב 4, טויוטהC-HR , טויוטה יאריס.

החלפת שמן מנוע בטיפול 15,000

כל כמה זמן מחליפים שמן מנוע ביונדאי

תדירות החלפת שמן מנוע ברכבים הבאים צריכה להיות כל 15,000 ק"מ או שנה, מה שמגיע קודם.

יונדאי סנטה פה, יונדאי טוסון, יונדאי איוניק, יונדאי I10, יונדאי I20

בכל רכבי היונדאי יש למדוד מפלס שמן כל 500 ק"מ או לפני נסיעה ארוכה.בנהיגה בתנאים קשים לרכב כמו נסיעות קצרות רבות, נסיעה באזורים מאובקים או הרריים, נסיעה בדרכים משובשות, נהיגה במונית, ניידת או גרר – יש להחליף שמן מנוע כל 7,500 ק"מ או חצי שנה.

האמור מתייחס לרכבים משנת 2012 והלאה.

 

מוסכניק מסביר איך בוחרים שמן מנוע נכון


כל כמה זמן מחליפים שמן מנוע בקיה

בדגמי קיה הבאים יש להחליף שמן מנוע כל 15,000 ק"מ או שנה, המוקדם מבניהם:

קיה ספורטאז', קיה נירו, קיה פיקנטו, קיה סיד

אם נוסעים בתנאים קשים לרכב – סביבה משובשת, הררית או מאובקת, נסיעות רבות למרחקים קצרים, נסיעות במהירויות גבוהות או נהיגה מרובה בסביבה עירונית צפופהיש להחליף שמן מנוע כל 7,500 ק"מ או חצי שנה.


כל כמה זמן מחליפים שמן מנוע בסוזוקי

בכל דגמי הסוזוקי הבאים יש להחליף שמן מנוע כל 15,000 ק"מ או שנה:

סוזוקי ג'ימיני, סוזוקי אלטו, סוזוקי סוויפט, סוזוקי ספלאש. 

בדגמי סוזוקי הבאים יש להחליף שמן מנוע ומסנן שמן מנוע כל 20,000 ק"מ או שנה:

סוזוקי קרוסאובר, סוזוקי סלריו, סוזוקי סופר סוויפט, סוזוקי באלנו. 

מחליפים את שמן המנוע והמסנן כל 10,000 או כל חצי שנה כאשר תנאי הנהיגה הם קשים - נהיגה בכבישים בוציים או מלאי אבק, נסיעות רבות למרחקים קצר מ-6 ק"מ, נהיגה בתנאי מזג אוויר קיצוניים, נסיעות רבות במהירות גבוהה או נסיעות רבות בפקקים. 

 


למה חשוב להחליף שמן מנוע?

שמן מנוע מונע התחממות ובלאי מנוע, וחוסך בצריכת הדלק. לאחר שנה או 15,000 ק"מ השמן משחיר והופך לפחות יעיל, דבר שיכול לפגוע במנוע ולהעלות את צריכת הדלק. כשמחליפים שמן מנוע חשוב להקפיד להשתמש בשמן מנוע איכותי, סינטטי או חצי סינטטי, לפי הנחיות היצרן המופיעות בספר הרכב. מחיר שמן מנוע איכותי נע בין 40-50 ₪ לליטר, ברוב הרכבים יש צורך ב-4 או 5 ליטרים.

אם עושים את זה במסגרת הטיפול השנתי לרכב עלות החלפת השמן היא כבר חלק מהטיפול. עם זאת, יש מוסכים שעובדים עם סוגי שמן שאמורים להתאים לכל הרכבים ואם תרצו לדרוש שמן ספציפי שאין במוסך, תאלצו לקנות אותו בעצמכם. לפני הטיפול ודאו עם המוסכניק שהשמן שהוא מתכנן להשתמש בו אכן מתאים להנחיות שמופיעות בספר הרכב. 

 

מוסכניק מסביר מה עושים בטיפול 15,000


מוסכניקים מומלצים להחלפת שמן מנוע

הגעתם למסקנה שאכן הגיע הזמן להחליף את שמן המנוע ברכב שלכם אבל לא בא לכם להתלכלך? דברו עם מוסכניק שיעשה את זה בשבילכם. ריכזנו לכם רשימה של מוסכניקים מומלצים להחלפת שמן מנוע עם המלצות של אלפי לקוחות קודמים. מוזמנים לעבור על ההמלצות ולבחור את המוסכניק שיחליף לכם את השמן.


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק