מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת מנוע ברכב

מנוע ברכב הוא כמו פרטנר לחיים, לא נרצה להחליף אותו לעיתים קרובות. אם הגעתם למצב שאתם צריכים החלפת מנוע ברכב, כנראה שיש לכם מניע לכך. תוכלו להחליף למנוע חדש לחלוטין, למנוע מייבוא או פירוק מקומי. מה התהליך, כמה זה עולה ואיזה מנוע כדאי? אל תדאגו, לא נשאיר אתכם לבד בתהליך הפרידה מהמנוע הישן, אנחנו כאן עם המידע על החלפת מנוע ברכב. קדימה, חממו מנועים. בעצם לא חשוב.

החלפת מנוע לרכב

החלפת מנוע ברכב – באילו מקרים?

החלפת מנוע ברכב אפשר לעשות באחד מבין המקרים הבאים:

 

אחד מנוע הרכב התקלקל או שבק חיים – זו יכולה להיות תקלה פתאומית או בלאי טבעי בעקבות נסיעות ממושכות. כך או כך, לפני החלפת המנוע כדאי לשלול כל תקלה אחרת. החלפת מנוע נחשבת לעבודת תיקון יקרה, ולכן כדאי לבדוק שלא מדובר בחלק אחר שעושה בעיות, למשל כמו ראש המנוע.

 

שתיים החלפת מנוע רכב לאחר תאונה – במקרה של תאונה עוצמתית שגרמה נזק למנוע, יכול להיות שתצטרכו החלפת מנוע. שימו לב שתיקון רכב במצב כזה הוא לעיתים יותר גדול משווי הרכב. אנחנו ממליצים במקרה כזה לראות מה ההערכה של שמאי הרכב ומה כיסוי הביטוח, ולפי זה לפעול.

 

שלוש שדרוג מנוע ישן – אם אתם מרגישים שהמנוע מקרטע, מתחמם, מוציא עשן, זולל שמן או כבר לא סוחב כמו פעם, תוכלו לשדרג את המנוע הקיים שיש לכם ברכב, ולהתקין מנוע חדש יותר. שימו לב שלא תמיד זו האפשרות הכדאית ביותר.

 

החלפת המנוע למנוע מסוג אחר, בדגם או נפח שונה מהמנוע המקורי של הרכב – אסורה על פי משרד הרישוי, ולכן במקרה כזה הרכב לא יעבור טסט.  

מנוע להחלפה ברכב

מה האפשרויות להחלפת מנוע ברכב?

כשמחליפים את המנוע ברכב במנוע אחר, יש שלוש אפשרויות למנוע החדש:

 

אחדמנוע חדש לחלוטין -  לכאורה זו האפשרויות האידיאלית, מדובר במנוע חדש דנדש, מה שנקרא, ולכן סביר להניח שאיתו יהיו לכם הכי מעט תקלות.

איפה החיסרון? לרוב העלויות של מנוע חדש יהיו גבוהות, ולכן לא בטוח שזה תהיה האפשרות המשתלמת לכם ביותר.

 

שתיים מנוע מייבוא מחו"ל – הדרך הנפוצה ביותר להחלפת מנוע ברכב היא בעזרת ייבוא מחו"ל. סחר המכוניות בחו"ל נחשב לזול יותר מאשר בארץ, ולכן יש נטייה להחלפת רכבים לעיתים קרובות יותר. זה אומר שיש הרבה מנועים במצב תקין מרכבים משומשים שעושים עליה לארץ. מבחינת מחיר, מנוע מייבוא מחו"ל יהיה זול יותר ממנוע חדש ולרוב מעט יקר יותר ממנוע מפירוק מקומי.

 

שלוש מנוע מפירוק מקומי – זו קבוצת המנועים שנחשבת לזולה ביותר, הם נלקחים מרכבים בארץ שמיועדים לפירוק, במקרה זה יש חשש שהמנוע במצב לא משהו, ולכן אפשרות זו טובה בעיקר אם במילא יש לכם רכב ישן שלא צפוי להחזיק מעמד לאורך שנים.

 

לב המלצה שלנו: אם אתם בוחרים לקחת מנוע מפירוק מקומי, תשאלו את המוסכניק מאיפה המנוע הגיע אליו ובאיזו דרך. אחרי הכל, מנוע לרכב זה כמו פרטנר לחיים ואנחנו נשמח לבדיקת רקע. 

מנוע רכב ישן מול מנוע רכב חדש

תהליך החלפת מנוע ברכב

זהו. בחרתם את המנוע החלופי, והשארתם את הרכב במוסך. עכשיו אתם שואלים את עצמכם כמה זמן יעבור עד שתוכלו שוב לנוע עם הרכב? הנה התשובות.

 

 משך זמן החלפת מנוע ברכב

החלפת מנוע לרכב נמשכת לרוב כשלושה ימים עד שבוע. משך הזמן הזה כולל הזמנת החלק במקרה הצורך ואת העבודה במוסך. למה זה לוקח כלך כך הרבה זמן? החלפת מנוע לרכב למעשה כוללת כמה בדיקות, התקנות וחיבורים נוספים שיש לעשות בחלקים שונים של חלקי מערכות הרכב. בין היתר, המוסכניק יעשה בדיקה של הרדיאטור, מערכות מים, כמו כבל הגז ומסנן האוויר, החלפת רצועת טיימינג, בדיקת מערכת הדלק, מערכת הקירור וההצתה וכמובן גם החלפת שמנים ונוזלים.

בזמן החלפת המנוע ברכב, המוסכניק יוודא שכל החלקים והמערכות תקינים, כדי שבהמשך לא תתגלה פתאום תקלה אחרת.

החלפת מנוע ישן לרכב

 

 

עדכון משרד הרישוי על החלפת מנוע ברכב

המנוע החדש כבר מותקן? רגע אחד, יש עוד משהו שצריך לעשות לפני שאתם נוסעים לקנות שוקו ביוטבתה. לאחר ההחלפה של המנוע צריך לשנות את פרטי רישיון הרכב. תוכלו לעשות זאת על ידי פניה לאחד ממכוני הרישוי, לשם תצטרכו להביא אתכם את המסמכים הבאים:

 

רכב תעודת זהות בעל הרכב – במקרה שלא בעל הרכב עצמו הוא זה שמגיע למכון הרישוי, יש לצרף גם ייפוי כוח מטעמו. וכדאי גם שוקולד קטן לאדם שסונג'ר למשימה.

 

רכב שטר מכר של המנוע -  לא משנה אם זה מנוע מייבוא, מנוע מקורי או מנוע מפירוק. לשטר המכר יש לצרף את האישור של המוסך המורשה שהוציא את המנוע הישן והתקין חדש במקומו.

 

רכב במקרה של מנוע מייבוא – המנוע שבחרתם הגיע הישר מחו"ל? תצטרכו לצרף להגשה גם העתק של רשומון המנוע, וודאו שהמוסכניק הביא לכם אותו.

 

רכב רישיון הרכב ומסמכים של ביטוח החובה.

 

כוכב שימו לב – בנוסף לתשלום למוסך שכולל את המנוע והעבודה, תצטרכו לשלם גם אגרה של כמה עשרות שקלים למשרד הרישוי על שינוי פרטי רישיון הרכב וגם עמלת פקיד. סכום האגרה משתנה בהתאם לחוק, ובשנת 2022 עומד על כ 38 ₪ סך הכל.

מנוע ברכב לאחר החלפה

מה עוד חשוב לדעת על החלפת מנוע ברכב

שנייה לפני שאתם נוסעים ליוטבתה, מה לגבי אחריות על המנוע? שווי הרכב לאחר ההחלפה? ושוקו רגיל או בננה? על חלק מהשאלות האלו נענה בפסקה הבאה. 

 

שווי הרכב לאחר החלפת מנוע ברכב

אחד החששות הנפוצים בעניין החלפת מנוע לרכב הוא מקרה של הורדת שווי הרכב בעקבות החלפת המנוע. חשוב לדעת שמצב המנוע שתבחרו הוא זה שקובע ולכן לא בהכרח תהיה ירידת ערך לאחר החלפת מנוע ברכב.

 

גלגל החלפת מנוע חדש לרכב ישן יכולה להוביל לעליית שווי הרכב.

 

אחריות על החלפת מנוע ברכב

החלפת מנוע חדש לרכב אמורה לספק לכם שקט. לכן כדאי לוודא שהמוסכניק שאתם עושים אצלו את העבודה מעניק אחריות.

 

גלגל לרוב מוסכים מעניקים על החלפת מנוע ברכב 3 חודשי אחריות או עד 5,000 ק"מ - הקרוב מבניהם.  

החלפת מנוע לרכב

החלפת מנוע ברכב - מחירים

מחיר החלפת מנוע לרכב תלוי בסוג הרכב, בסוג המנוע, והאם מדובר במנוע חדש, מקומי או מיובא. הנה טווחי המחירים ברמה הכללית, בהמשך נפרט גם כמה דוגמאות ספציפיות על פי סוג הרכב.

מחיר מחיר החלפת מנוע מפירוק מקומי לרכב ממוצע נע בין 2,000 - 5,500 ₪

מחיר מחיר החלפת מנוע מייבוא בחו"ל לרכב ממוצע נע בין 5,000 - 8,500 ₪.

מחיר טווח המחירים למנוע חדש נע בין 10,000 - 15,000 ₪

 

 במקרים של החלפת מנוע ברכבי יוקרה, רכב שטח או רכבים מסחריים טווח המחירים יהיה גבוה יותר.

 

לב החלפת מנוע לרכב נשענת בסופו של דבר בעיקר על ייבוא של מנועים מחו"ל. כך שאם יש רכב שנפוץ מאוד בישראל, לא בטוח שבאותה הכמות הוא נפוץ בחו"ל, כמו מאזדה 3 למשל. ולכן במקרה כזה, המחיר יקבע פשוט על פי כמות המנועים שיש כרגע מהדגם בשוק, וכמות האנשים שזקוקים לו, היצע וביקוש מה שניקרא. 

 

דוגמאות להצעות מחיר להחלפת מנוע לרכב:

כל ההצעות שנביא מתייחסות למנוע מייבוא, וכוללות עבודת התקנה ומע"מ:

מחיר מחיר החלפת מנוע ברכב מסוג מאזדה 3– 6,500 ₪

מחיר מחיר החלפת מנוע ברכב מסוג שברולט סוניק – 7,000 ₪

מחיר מחיר החלפת מנוע ברכב מסוג מיצובישי אאוטלנדר – 7,900 ₪

מחיר מחיר החלפת מנוע ברכב מסוג יונדאי I30 - 10,000 ₪

מחיר החלפת מנוע ברכב מסוג אאודי A3 - 16,000 ₪ 


מוסכים מומלצים להחלפת מנוע ברכב

כדי למצוא מוסכניק להחלפת מנוע לרכב, אתם יכולים ללכת לחברים ולהחליף המלצות. אבל אתם יכולים גם פשוט להציץ ברשימה של מוסכים, לקרוא את חוות הדעת של הלקוחות הקודמים ולבחור את המוסכניק שהכי מתאים לכם מבחינת המחיר, השירות, המקצועיות והיחס. אחרי הכל, זה לא פשוט לעבור החלפת מנוע, אז לפחות תנו לרכב את התחושה שהוא בידיים טובות.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה זמן לוקח להחליף מנוע?

זמן החלפת מנוע לרכב נמשך לרוב בין שלושה ימים לשבוע.

מה משך זמן האחריות על החלפת מנוע לרכב?

לרוב על החלפת מנוע ברכב מעניקים 3 חודשי אחריות או עד 5,000 ק"מ - הקרוב מבניהם.  

כמה עולה החלפת מנוע לרכב?

מחיר החלפת מנוע לרכב תלוי בסוג הרכב, בסוג המנוע, והאם מדובר במנוע חדש, מקומי או מייבוא.

טווח המחירים להחלפת מנוע מפירוק מקומי לרכב ממוצע נע בין 2,000 - 5,500 ₪

טווח המחירים להחלפת מנוע מייבוא בחו"ל לרכב ממוצע נע בין 5,000 - 8,500 ₪.

טווח המחירים למנוע חדש נע בין 10,000 - 15,000 ₪

באיזה מנוע מחליפים את המנוע הישן ברכב?

אפשר להחליף מנוע לרכב באחת מבין האפשרויות הבאות: מנוע חדש לחלוטין, מנוע בייבוא מחו"ל או מנוע בייבוא מקומי, השיטה הנפוצה ביותר היא מנוע ביבוא מחו"ל. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק