מוקד טלפוני: 1-700-707-233

קניית רכב יד שנייה

קניית רכב יד שנייה יכולה להיות עסק מבלבל ומורכב, במיוחד לאלו מאיתנו שהקשר ביניהם לבין קניית רכב הוא מקרי בהחלט. לקנות מאדם פרטי או מחברת ליסינג? מה צריך לבדוק כשנפגשים עם בעל הרכב? ואיך מוודאים שהרכב לא ממושכן? לפניכם המדריך שיעזור לכם לנהוג בדרכים ישרות


מאיפה לקנות רכב יד שניה?

אחרי שהחלטתם על כמה עומד התקציב שלכם, ואיזה רכב אתם מחפשים בדיוק, שאלת המפתח היא האם לקנות רכב יד שניה מאדם פרטי או מחברת ליסינג. פירטנו לפניכם את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהדרכים


קניית רכב יד שניה מאדם פרטי

יתרונות וחסרונות

על פי סקר שמילאו 870 חברים מקהילת מידרג, שביעות הרצון הגבוהה ביותר הייתה מרכישת רכב יד שניה דרך אדם פרטי. אבל לפני שאתם מתלהבים חשוב שתדעו שיש לכך גם לא מעט חסרונות.

יתרונות

בשוק הפרטי ניתן למצוא רכבי יד שניה טובים. בעלי רכבים פרטיים נוטים לטפל ולשמור על הרכב שלהם טוב יותר מרכבים הנמצאים במגרשי החברות הגדולות. יתרון נוסף הוא המחיר – אנשים פרטיים רוצים למכור את הרכב, בין אם כדי לכסות את המינוס ובין אם על מנת לקנות רכב חדש. מהסיבה הזו, לא רק שמחיר המחירון יורד, אלא גם ניתן להתמקח עם המוכר ולהוריד את מחיר הרכב בסכום לא קטן.

חסרונות

קניית רכב יד שניה מאדם פרטי מצריכה המון סבלנות וזמן שלא לכולנו יש. בנוסף, עם קניית הרכב לא תקבלו אחריות, ואולי החיסרון הבעייתי ביותר – אי אפשר לסמוך באמת על בעל הרכב, וגם אם הוא אומר שהרכב מצויין ולא עבר אף תאונה, אנחנו תמיד סקפטיים (ובצדק). אמנם הסיכויים ליפול עם אדם פרטי הוא נמוך יותר, אבל במידה ונפלתם לא תוכלו לפנות לא תוכלו לפנות לבעל הרכב. זאת בניגוד לחברות הליסינג שמספקות אחריות לרכבי יד שניה. 

 קניית רכב יד שניה

תהליך קניית רכב יד שניה

שלב ראשון: שיחת הטלפון למוכר הרכב

בשיחת הטלפון למוכר הרכב, עליכם להשלים את כל המידע החשוב: כמה קילומטראז' הרכב עשה? שימוש סטנדרטי ברכב אמור להגיע ל- 20,000 בשנה, אז תעשו את החישוב לפי מודל הרכב. שאלה נוספת היא מי היו הבעלים הקודמים?האם הבעלות הקודמת היתה ליסינג? לא תמיד זו עילה לפסילת הרכב, אבל כדאי לדעת את זה. האם הרכב עבר תאונות קשות? האם יש תקלות מהותיות (בגיר, במנוע או בשילדה)? לא תמיד בעל הרכב יודה באמת, אבל כדאי לשאול. אנחנו היינו ממליצים לא להתעסק עם בעיות משמעותיות בגיר או במנוע כי הן עלולות לעלות לכם ביוקר.

שאלה חשובה נוספת שיכולה לגלות לכם הפתעות היא: "האם יש עוד משהו שאני צריך לדעת לגבי הרכב שלא שאלתי עליו?" היות ורוב האנשים אינם שקרנים (אולי אנחנו נאיביים...) הם ירגישו לא נעים לשקר על שאלה זו ויגלו לנו תקלות שלא שאלנו עליהן.

 

שלב שני: פגישה עם בעל הרכב

הרגע המיוחל הגיע ואתם זוכים לפגוש פנים מול פגוש את רכב החלומות שלכם. הדגש החשוב ביותר הוא לקבוע מראש רק עם בעל הרכב, ולא מישהו שמייצג את הבעלים.  אם האדם שאיתו נפגשתם אומר שהוא עוזר לבן של השכן למכור את הרכב – אל תסכימו. לרוב אלו יהיו סוחרי רכב במסווה. בנוסף, את הרכב יש לראות רק באור יום, על מנת שתוכלו לשים לב לכל הדברים שבחושך יהיה קשה לראות.

הגעתם לפגישה? יופי. בשלב הראשון בדקו את המראה החיצוני של הרכב ותראו אם יש מכות פח קשות. לאחר מכן הסתכלו בתוך הרכב – אם הרכב מבולגן כמו הבוידעם שלכם זה עשוי להעיד על הטיפול של המוכר ברכב. מעבר להסתכלות הבסיסית, ישנם עוד כמה דברים שתצטרכו לבדוק.

 

מה צריך לבדוק לפני קניית רכב יד שניה?

::  מסמכים - בקשו את רישיון הרכב ואז ודאו יחד עם תעודת הזהות של בעל הרכב שהרישיון אכן על שמו. שנית, אם הוא סוחר רכבים זה יצוין ברישיון אז שימו לב לכך. בנוסף, בדקו את מס' הידיים שעבר הרכב: 00 מציין יד ראשונה, 01 יש שנייה, 02 יד שלישית וכן האלה. שימו לב מי היו הבעלים הקודמים – אם הרכב היה שייך לחברת ליסינג זה גם יצוין ברישיון הרכב.

::  טיפולים - שאלו את המוכר היכן מטופל הרכב – אם הוא מטופל במוסך מורשה זה מצוין, אבל משפטים כמו "גיסי מבין ברכבים והוא מטפל לי בו" צריך להטריד אתכם. בקשו לראות ספר טיפולים ובדקו באילו מרווחי זמן טופל הרכב: האם חוץ מטיפולים שגרתיים הרכב ממשיך לחזור למוסך, והאם הוא נוטה לחזור לשם שוב ושוב בגלל אותה תקלה.

::  מערכות – ודאו שכל האביזרים החשמליים, כמו חלונות ואורות עובדים. בנוסף, הפעילו את המיזוג. זה נראה שולי אבל רדיאטור פנימי או מילוי גז יכולים לעלות לא מעט. ישראל היא ארץ חמה ואף אחד מאיתנו לא נהנה לנהוג בתוך סאונה ניידת.

::  פתחו מכסה מנוע – נכון, אתם לא מכונאים מוסמכים אבל אתם גם לא צריכים להיות. התניעו את הרכב ופתחו את מכסה המנוע. יש רעשים חריגים מהמנוע או מכל דבר אחר? זה צריך להדליק לכם נורה אדומה. בנוסף, בידקו את המצבר – אורך חיים של מצבר איכותי נע בין 3-4 שנים, ולכן וודאו שהוא לא ישן יותר, באמצעות המדבקה המופיעה עליו אשר נושאת את פרטיו.

::  תעשו סיבוב – בצעו נסיעת מבחן ברכב שתאפשר לכם לבדוק את הנוחות שלו. האם שדה הראייה נוח? האם הבלמים טובים? האם ההילוכים עוברים בצורה חלקה? שחקו קצת עם ההגה ובדקו שאין משיכה חזקה ימינה או שמאלה, שיכולה להעיד על חוסר איזון קדמי במערכת ההיגוי.

::  מפתחות – ודאו שיש שני מפתחות לרכב. במידה ולא, זה עילה להורדת מחיר הרכב.

אז ראיתם שהרכב לטעמכם. מה עכשיו? השלב הבא הוא בדיקה של הרכב במכון – שימו לב לא לוותר על בדיקת הרכב. גם אם נראה לכם שמוכר הרכב הוא המאמא תרזה, לעולם אין לדעת כי בסופו של דבר, מדובר ברכב יד שנייה, ובעל הרכב רוצה להיפטר מהרכב. גם אם רוב האנשים ישרים, מספיק שתיפלו על האחד שירמה אתכם ותצטערו שסמכתם על המילה שלו.

 קניית רכב יד שניה

שלב שלישי: בדיקת הרכב

כמה דגשים לגבי בדיקת רכב יד שניה: גם אם בעל הרכב המקסים טוען שהרכב הרגע עבר בדיקה והכל תקין, וגם אם הוא מתעקש ללכת למוסך הכי טוב שהוא מכיר, קחו את הרכב למוסך שאתם בוחרים. בדקו אותו אצל מכונאי שאתם מכירים וסומכים עליו, או למכון מוסמך.

גם אם בדף סיכום הבדיקה מופיעים הרבה ליקויים אל תחששו, מכוני הרכב לא רוצים לקחת סיכון ולכן מיידעים אתכם על כל תקלה הכי פשוטה ברכב. בקשו מהבוחן להסביר לכם את הליקויים, הוא יבהיר לכם מה משמעותי ומה ניתן לתיקון קליל.

זכרו שבמידה והרכב יצא עם תקלות מהותיות במנוע, בשילדה או בגיר – מקובל שבעל הרכב נושא בעלות הבדיקה (במידה והוא לא עדכן אתכם בתקלות לפני כן). כדאי לתאם איתו את הנושא מראש.

מכונאי מסביר על החשיבות של בדיקת רכב יד 2 לפני הקנייה

 

הרכב יצא תקין? מצוין. עכשיו צריך לבדוק שהוא לא משועבד או מעוקל (זוכרים? אנחנו לא סומכים על בעל הרכב). ניתן לעשות זאת בדואר תמורת 81 שקלים, אבל למה לכם? באתר האינטרנט של רשם המשכונות תוכלו לבצע את הבדיקה באופן מיידי תמורת 11 שקלים.

שלב אחרון: העברת בעלות

גשו לסניף הדואר הקרוב לביתכם ובצעו העברת בעלות על הרכב. מחיר העברת בעלות הינו 218 ₪ ואתם (הקונה) אלה שאמורים לשלם את הסכום. 


קניית רכב יד שניה מחברת ליסינג

בישראל קיימות שתי שיטות ליסינג לרכבי יד שניה: ליסינג תפעולי וליסינג פרטי מימוני. הליסינג התפעולי מיועד יותר לחברות וארגונים, והפרטי מימוני ללקוחות פרטיים.

אז מה זה ליסינג מימוני?

שיטת הליסינג היא שיטה שבה הלקוח מקבל כלי רכב יד שנייה על פי בחירתו, לתקופה מוסכמת מראש ובמהלכה הוא משלם בכל חודש סכום קבוע שהוסכם מראש.

איך זה עובד?

התשלום מורכב ממקדמה, שהיא לרוב בין 12-15% ממחיר הרכב, ולאחר מכן מתשלום חודשי קבוע. את ההחזר החודשי ניתן לפרוש על פני תקופה של בין חצי שנה לחמש שנים, תלוי בחברת הליסינג.

ככל שהמקדמה הראשונית תהיה גבוהה יותר, כך סכום ההחזר החודשי יהיה נמוך יותר, ולהפך. תכננו את הקנייה לפי היכולת שלכם הכלכלית שלכם. אל תתחייבו להחזר חודשי של סכום שלא תוכלו לעמוד בו. אל תשכחו שלמחיר הרכב מתווספות עלויות נוספות מסביב וקחו את זה בחשבון בחישוב שלכם.

את התשלומים ניתן לפרוש על פני כמה שנים, תלוי בחברה שממנה את קונים.

מה קורה בסיום התקופה?

בסיום התקופה עומדות לפניכם שתי אופציות: האחת, היא להחזיר את הרכב שלכם לחברת הליסינג לקחת רכב אחר במקום, ולהתחיל את התהליך מההתחלה (עסקת ליסינג חדשה). השנייה, להוסיף את הסכום הנותר לרכב לפי המחירון לאותה שנה, בתוספת הנחה שתקבלו מהחברה שנעה בין 12-15%. את התשלום תוכלו להשלים במזומן, או בפריסה חדשה לתשלומים.

רכב יד שנייה מליסינג ללא מקדמה

ישנן חברות המציעות עסקאות ליסינג על רכבי היד השנייה שלהם ללא מקדמה. איפה הקאץ' אתם שואלים? סכום ההחזר החודשי יהיה הרבה יותר גבוה.

 קניית רכב יד שניה

 

יתרונות וחסרונות בקניית רכב יד שנייה מליסינג

אחרי שהצלחתם להבין מהי שיטת הליסינג, הגיע הזמן להבין מה זה בעצם אומר לנו, או כמו שאנחנו תמיד אומרים: אל תסתכל על עסקת הליסינג אלא על מה שיש בתוכה.

יתרונות בקניית רכב יד שניה מליסינג

הערך המוסף העיקרי של קניית רכב יד שניה מליסינג זה החיסכון בזמן. אתם יכולים פשוט להגיע בזמן שנוח לכם למגרשי הליסינג, ולרכוש את הרכב באופן מידי.

ראשית, חברת הליסינג נחשבת כ"יד" ולכן גם אם הרכב הגיע אליכם ב – 0 ק"מ והניילונים עוד עליו, הוא ייחשב רכב יד שנייה, ובהתאם לכך גם המחיר. בנוסף, רכבי הליסינג הם רכבי השכרה שנהגו בהם מספר נהגים ולא אחד, ההנחה היא שערכם נמוך יותר ולכן גם המחיר שלהם יהיה נמוך יותר. בשורה התחתונה, בחברות הליסינג ניתן למצוא רכבים במצב טוב ולשלם עליהם הרבה פחות ממחיר המחירון.

בנוסף, בהקשר של הטיפול ברכב, לרוב אפשר לסמוך על חברות הליסינג. רכבי הליסינג מטופלים בהתאם להוראות היצרן והכל יתועד בספר הטיפולים. אל תשכחו שחברות הליסינג הגדולות רוצות לשמור על שמן הטוב ולכן יתנהלו עם הרכבים בצורה תקינה.

ודבר אחרון: אתם מקבלים אחריות על הרכב לתקופה מסוימת (שמשתנה מחברה לחברה).

חסרונות בקניית רכב יד שניה מליסינג

צריך לזכור שחברות הליסינג מחזיקות בלא מעט רכבי יד שנייה. רכבים אלו היו ברשות נהגים שלא היו הבעלים הפרטיים של הרכב ולכן גם לא התייחסו אליהם ככה. מסיבה זו, הרכב לא תמיד יהיה מטופל ברמה הטובה ביותר.

שנית, ההחזר החודשי שאתם משלמים בכל חודש מתייחסים לערך הרכב בזמן הקנייה ולא משקפים את ירידת הערך שלו במהלך השנים, ובחלק מהמקרים זה משמעותי.

בנוסף, יותר קשר למכור רכב שמגיע מליסינג. כפי שציינו, ההנחה הרווחת היא שרכבים שהגיעו מליסינג נחותים יותר ולכן אם תרצו למכור את הרכב בעתיד יהיה לכם קשה יותר, ותצטרכו גם אתם להתפשר במחיר.

 

מכונאי מסביר איך לקנות רכב יד שניה בזול

 

דגשים לקניית רכב יד שנייה מליסינג

תשאלו שאלות

אנחנו מתעסקים עם רכבי יד שנייה ולכן גם במקרים של חברות הליסינג אל תפחדו לשאול שאלות: כמה ידיים עבר הרכב? כמה ק"מ הוא עשה? איזה מודל הוא ומתי יש לו טסט? האם הוא עבר תאונות והאם יש לו תקלות מהותיות?. זה שהרכב מגיע מחברת ליסינג לא אומר שאין בו תקלות.

אנחנו לא סומכים על אף אחד, גם לא על חברה גדולה עם שם מוכר. לכן ההמלצה שלנו היא לקחת את הרכב לבדיקה ולא להסתמך על הבדיקה של חברת הליסינג בלבד. קחו את הרכב למכון או למוסך שאתם בוחרים ולא לכזה שחברות הליסינג ממליצות עליו,  כי אין לדעת איזה הסכם הם סגרו עם המכון לפני כן.

תתעקשו על שני מפתחות

לא כל החברות ששות לתת, ובחלקן אפילו מתנוסס שלט שאומר שעם רכישת הרכב מקבלים מפתח אחד. אז לא, זה לא גורל, וכן, תתעקשו לקבל שני מפתחות לרכב. לרוב גם תקבלו.

בצעו סקר שוק

קניית רכב יד שניה מצריכה סבלנות אבל היא תשתלם לכם. אל תמהרו לקנות על סמך בדיקה בחברת ליסינג אחת. תבדקו מספר חברות ליסינג, תעשו השוואה ביניהן, ובסוף תקנו את הרכב שהכי מתאים לכיס שלכם.

תתמקחו

לא רק עם מוכרי רכבים פרטיים אפשר להתמקח אלא גם עם חברות הליסינג הגדולות, והרבה. אל תחששו להוריד אותם במחיר, הם רוצים למכור לכם את הרכב לא פחות ממה שאתם רוצים לקנות. מניסיון אישי של הכותבים, זה תמיד עובד.

מצאתם רכב יד שניה טוב בעסקה משתלמת? מזל טוב! בצעו העברת בעלות ולכו לחרוש את הכביש.

 קניית רכב יד שניה

 


מה עושים אחרי קניית רכב יד שנייה?

ביטוח לרכב יד שניה

מחיר הביטוח נקבע על פי שווי הרכב ועל פי הנהג – גיל, ותק רישיון, וההיסטוריה הביטוחית שלו, כלומר, מספר התביעות הקודמות שהוא העלה בפני חברת הביטוח.

אם אתם עובדי חברות גדולות, עובדי מדינה, עירייה או בתי חולים למיניהם – בררו את הביטוח שהחברה שלכם עובדת איתו ותופתעו לגלות שאתם זכאים להנחה.

בנוסף, חברות הביטוח השונות מציעות הנחות ברכישת ביטוח באינטרנט, שנעה בין 10-15%, ובנוסף מציעות הנחת רכב שני (במידה והרכב הראשון סופק ע"י מקום העבודה), והנחת נהג זהיר שניתנת למבוטח שיש לו ותק ביטוחי ללא תביעות.

טיפול לרכב יד שניה

לאחר כל קניית רכב יד שנייה מומלץ מאוד לבצע טיפול לרכב, הכולל החלפת  שמנים, ניקוי פילטרים וכו'. זכרו שמדובר ברכב יד שנייה, ולכן כדאי להשקיע את מחיר הטיפול בשביל לשמור על הרכב לטווח הארוך. כאן תוכלו למצוא רשימה של מוסכים מומלצים על פי חוות דעת של לקוחות קודמים. אחרי כל טיפול במוסך, נציג ממידרג מתקשר ללקוח, מקבל ממנו חוות דעת וציונים אודות השירות ומעדכן את הדירוג באתר.


קניית רכב יד שנייה – טיפים מבעלי ניסיון

שאלנו 870 אנשים מחברי קהילת מידרג על חווית הקנייה שלהם. לפניכם התוצאות המעניינות:

ממי הכי כדאי לקנות רכב יד שניה?

ביקשנו מאנשים לדרג את הגורם שממנו הכי כדאי לקנות רכב יד שנייה, בפרמטרים של אמינות המוכר, שביעות הרצון ממנו ושביעות הרצון מהמחיר. הציון הגבוה ביותר (4.2) ניתן לאדם פרטי, במקום השני דורגו החברות הגדולות (עם ציון 3.9) ואילו מגרשי רכב קטנים דורגו במקום האחרון (עם ציון 3.8).

האם הייתם קונים שוב מאותו גורם?

מה שמעניין בתשובות זה אלה שענו "לא". האחוז הגבוה ביותר של הקונים שלא יחזרו שוב לאותו המוכר הם אלו שרכשו רכב ממגרשים קטנים. שימו לב שבאדם פרטי הסיכוי ליפול הוא תשעה אחוזים בלבד.

מאיזו חברה הכי כדאי לקנות רכב יד שניה?

ביקשנו מהקונים לדרג את החברות לפי אמינות המוכר, שביעות רצון מהמחיר ושביעות רצון מהרכב, על פי הניסיון האישי שלהם:

החברה דירוג כללי
אלדן 4.0
אלבר 3.9
טרייד מובייל 3.8
אוטו סנטר 3.8
אוויס 3.7
שלמה סיקסט 3.6

לסיכום: על פי חוות הדעת של אנשים אחרים, כדאי ומומלץ לרכוש רכב מאדם פרטי, אבל אם אין לכם את הזמן, אלדן ואלבר הן החברות שקיבלו את הציונים הגבוהים ביותר.

טיפים נוספים בקניית רכב יד שנייה:

::  התאימו את הרכב לצורך שלכם - התאימו את הרכב לצורך שלכם - חשבו אם אתם צריכים רכב יד שניה עם נפח מנוע גדול לנסיעות ארוכות או קטן יותר לנסיעות בתוך העיר.

::  תכננו את התקציב מראש - צריך לזכור שההוצאה לא מסתכמת במחיר הרכב בלבד, ולעלויות הקנייה מתווספת עלות אחזקת הרכב שכוללת את הטסט השנתי, הביטוח, הטיפולים לרכב והכי חשוב – הדלק. מעבר לכך, ישנם לא מעט אביזרים שאולי תרצו להוסיף לרכב שלכם - חיישני רוורס, מערכת סטריאו, מעמד לפלאפון או דיבורית בלוטוס. כל אלו נראים כמו דברים פשוטים אך הם משמעותיים לכיס שלכם.


שאלות נפוצות לדף זה

איך קונים רכב יד 2?

רכב יד שנייה ניתן לקנות דרך אנשים פרטיים, מגרשי רכב או חברות ליסינג. לפני שקונים חשוב לשאול שאלות על פרטי הרכב, כמו: גודל המנוע, מודל הרכב והק"מ שעשה הרכב וכו', ולאחר מכן לקחת את הרכב לבדיקה במכון.

איך לקנות רכב מליסינג?

כשקונים רכב מליסינג למעשה מקבלים רכב על פי הבחירה שלנו. התשלום עובד בצורת מקדמה ותשלום חודשי קבוע שעליו הוסכם מראש, לתקופה שנעה בין חצי שנה לחמש שנים. בסוף התקופה ניתן להחליף את הרכב ולהתחיל עסקת ליסינג חדשה, או לשלם את הסכום הנותר ולקנות את הרכב.

איפה כדאי לקנות רכב יד שנייה?

רכב יד שנייה ניתן לקנות דרך אנשים פרטיים שלרוב מפרסמים באתר יד 2, או דרך חברות הליסינג הגדולות. בסקר שערכנו לחברי אתר מידרג נמצא שהחברות עם שביעות הרצון הגבוהה ביותר הן אלדן ו אלבר.

איך לקנות רכב יד שנייה בזול?

חשוב לדעת שכשיורדים במחיר מתפשרים גם על איכות הרכב. זה לא אומר שתקנו רכב שלא מניע, אלא שכנראה יהיו בו תקלות מסויימות – שהן לא תמיד מהותיות. ההמלצה שלנו, גם במקרה שאתם קונים דרך מוכר פרטי וגם במקרה שאתם קונים דרך חברות ליסינג – להתמקח . זה תמיד עובד.

איפה כדאי לעשות טיפול לרכב?

לאחר קניית רכב יד שנייה מומלץ לבצע טיפול לרכב הכולל החלפת שמנים, ניקוי פילטרים וכו'. כאן באתר מידרג, תוכלו למצוא רשימה של מוסכים מומלצים  לפי חוות דעת של לקוחות קודמים. אחרי כל טיפול במוסך, נציג  ממידרג מתקשר ללקוח ומקבל ממנו ציונים וחוות דעת אודות השירות ומעדכן את הדירוג באתר.

למה לא לקנות רכב מליסינג?

החסרונות בקניית רכב מליסינג הם העובדה שרכבים אלו מטופלים לעיתים פחות טוב מרכבים של בעלים פרטיים, ובנוסף העובדה שקשה יותר למכור רכב שהגיע מליסינג. אנשים מעדיפים לא להתעסק עם רכבים שהגיעו מליסינג, ובנוסף חברת הליסינג נחשבת יד, אפילו אם קניתם את הרכב עם 0 ק"מ, ואנשים מעדיפים רכב שעבר כמה שפחות ידיים.

למה לא לקנות רכב מסוחר?

העובדה שסוחר מוכר לכם את הרכב היא לא תמיד עילה לפסילת הרכב, אולם כן חשוב להיות עירניים כשמדובר בסוחר. סוחרים ידועים ככאלה שקונים רכבים שבקושי יכולים לעלות על הכביש ומוכרים אותם כחדשים. אמנם לא כולם כאלה ולא כל רכב שמגיע מסוחר שווה ערך לרכב אספנות, אבל כן שווה לבדוק את הרכב היטב.

מה צריך לבדוק לפני שקונים רכב יד שנייה?

לפני קניית רכב יש לוודא שאין ברכב מכות פח קשות, שהמנוע לא מרעיש, שכל המערכות החשמליות עובדות ברכב ושהמצבר לא בין יותר מ – 3 שנים (את זה תוכלו לבדוק על המדבקה שמופיעה על גבי המצבר). בקניית רכב ממוכר פרטי יש לוודא שהמוכר הוא אכן בעל הרכב לפי מה שכתוב ברישיון, ולא סוחר בהסוואה. בכל המקרים כדאי ומומלץ לקחת את הרכב לבדיקה במכון שאתם בוחרים כדי לוודא שהרכב אכן תקין כפי שנאמר לכם.

איך לבדוק רכב יד שנייה?

גם אם אתם מבינים דבר או שניים ברכבים, וגם אם הרכב נראה לכם תקין לגמרי, כדאי ורצוי לקחת את הרכב לבדיקה במכון או במוסך אמין כדי להימנע מהפתעות לא נעימות לאחר הרכישה. כאן באתר מידרג אספנו עבורכם רשימה של מוסכים מומלצים על פי חוות דעת של לקוחות קודמים. לאחר כל טיפול במוסך, נציגה ממידרג מתקשרת ללקוח ומקבלת ממנו חוות דעת וציונים אודות השירות, ומעדכנת אותם באתר.

איך משלמים על רכב יד שנייה?

במידה וקניתם רכב יד שנייה מאדם פרטי תוכלו לקחת הלוואה מהבנק, אם אין לכם את מלוא הסכום במזומן. חברות הליסינג לעומת זאת, מציעות מימון לרכב, הנקרא "ליסינג מימוני". הוא כולל תשלום מקדמה והחזר חודשי קבוע שנקבע מראש. כדאי להתאים את היכולת הכלכלית שלכם לסכום ההחזר החודשי, ולזכור שלעלות הרכב מתווספות עלויות נוספות מסביב, הכוללת ביטוח, טסט ודלק.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק