מוקד טלפוני: 1-700-707-233

הכן רכבך לחורף - בדיקת חורף

עונת החורף מביאה איתה לא מעט קשיים עבור הנהגים, והכנת הרכב לקראת החורף יכולה לשפר את תנאי הנהיגה, וגם להציל חיים. בטיפ הבא נפרט מה חשוב לבדוק ברכב לקראת החורף, כמה זה יעלה לכם ובאיזה מוסכים תוכלו לבצע בדיקת חורף לרכב חינם לגמרי.


למה להכין את הרכב לחורף?

כשהחורף מתחיל וה''גשם מטפטף על העורף'', חוץ מהחימום ברכב שעובד במרץ, הכבישים הופכים לחלקים במיוחד, שדה הראייה מוגבל בגלל תנאי מזג האוויר, ותנאי הנהיגה שלנו משתנים לחלוטין. מרחק הבלימה של הרכבים מתקצר, יציבות הרכב על הכביש נפגמת ויש שלל ליקויים שיכולים להשפיע על בטיחות הרכב שלנו בחורף. לכן, יש חשיבות אדירה לבדיקת כל המערכות ברכב לקראת החורף, ובמידה ויש ליקויים – חובה לתקנם.

 הכנת הרכב לחורף

אם זה לא שכנע אתכם, משטרת ישראל מבצעת בכל חורף מבצע לבדיקת תקינות הרכב, ובכל חודש מורדות מאות מכוניות מהכביש בשל ליקויים חמורים שמסכנים את הנהגים בנהיגת החורף, ומאות נהגים אחרים נקנסים באלפי שקלים בגלל ליקויים חמורים פחות.


הכן רכבך לחורף – בדיקת חורף

בבדיקה שמטרתה להכין את הרכב לחורף, נבדקות מספר מערכות ברכב וההתאמה של כל אחת מהם לתנאי הנהיגה בחורף. במידה ונמצאים ליקויים כלשהם, מומלץ מאוד לתקנם על מנת שתוכלו להמשיך ולנהוג בבטיחות גם בימים חורפיים. נציין כי רכב חדש שנמצא פחות משנה על הכביש – אינו נדרש לבדיקת חורף.

חשוב לזכור שעלות התיקונים והכנת הרכב לחורף תלויה בחומרת הליקוי, וקשה מאוד להעריכה מראש. כך למשל החלפת מגבים תעלה כ-50 ₪ בממוצע, ואילו החלפת חלקים במערכת הבלמים תעלה כמה מאות שקלים – הדבר תלוי גם באיזה חלק מדובר במערכת.

בדיקת צמיגי הרכב לקראת החורף

בעת בדיקת החורף נבדקים 5 צמיגים – כן, גם הרזרבי. בודקים את שלמות הצמיג – שאין בו חתכים או חורים. בנוסף, מוודאים כי הצמיג אינו שחוק יתר על המידה ובודקים שלחץ האוויר בצמיג תואם להוראות היצרן של הרכב. כל אלו נועדו לאפשר לרכב אחיזה יציבה גם בכביש רטוב וחלק, ונהיגה בטוחה יותר עבורכם.

במידה וצמיגי הרכב שלכם ימצאו לא מתאימים לחורף, החלפת צמיג תעלה לכם בממוצע בין 350 – 450 ₪.

בדיקת מערכת הבלמים לקראת החורף

כמו שאמרנו, רטיבות הכביש פוגעת בזמן הבלימה של הרכב, ולכן במהלך בדיקת חורף נבדקת מערכת הבלמים על כל מרכיביה - בלם השירות, בלם העזר, חיבורי הבלמים, חופש בדוושה, חיבורים גמישים, נזילות במערכת הבלימה, ויעילות הבלימה. מיותר לציין שמדובר בבדיקה שמצילה חיים, וחשוב לטפל בכל ליקוי בהקדם! לרוב, בבדיקת חורף גם מאזנים ומכוונים את מערכת ההיגוי והמתלים.

חשוב לציין כי בדיקת הבלמים מתחלקת לחיצונית ופנימית, וכאשר נדרש פירוק של חלקים על מנת להבין את תקינות המערכת לקראת החורף, בדיקת הבלמים תעלה כ- 150 ₪.

בדיקת תקינות אורות ומצבר

בבדיקת הרכב לפני החורף, חשובה במיוחד מערכת האורות ברכב – היא זו שתאפשר לנו לנהוג גם בערפל או סערה, ולכן נעשית בדיקה מקיפה של תקינות ועוצמה של התאורה הקדמית והאחורית, האיתותים ואורות החירום, תקינות המצבר ואורת הבלמים. החלפת הנורות השונות תעלה לכם בממוצע 30 – 90 ₪, תלוי במיקום וסוג הנורה.

 בדיקת הרכב לחורף

בדיקת מגבים לקראת החורף

מגבים הם ככל הנראה ההמצאה הכי פשוטה, אך הכי מועילה בעת הנהיגה בחורף. מגב שבור או לא תקין ''מורח'' את הלכלוך והמים על השמשה, ורק מחמיר את המצב. מגבים תקינים מאפשרים נהיגה בטוחה יותר והחלפתם מומלצת לפני כל חורף. זוג מגבים חדשים יעלה לכם בין 30 - 60 ₪.

שימו לב שחשוב גם לבדוק שיש לכם מספיק נוזל למגבים – אחרת תמצאו את עצמם עם מגבים חדשים ללא נוזל ניקוי מחייך.

לא תמיד חייבים להחליף מגב חורק – מנהל מוסך נותן טיפ איך לתחזק מגבים חורקים, ולא להחליף מיד:

תחזוקת מגבים ברכב

בדיקת נוזלים

אתם בטח תוהים לאיזה נוזלים אנחנו בדיוק מתכוונים. זה נכון תמיד, אבל בחורף במיוחד חשוב לוודא כי יש מספיק שמן מנוע, מים וכמובן ''אנטי פריז'', על מנת למנוע נזק בלתי הפיך למנוע. תפקידו של ה''אנטי פריז'' הוא לאפשר למנוע לפעול בטמפרטורה תקינה, בגלל תוסף המונע את קפיאתו בימי חורף קרים במיוחד.

בדיקת מערכת מיזוג האוויר

אומנם ביום חורף קר, מזגן חמים הופך את הנסיעה לנעימה הרבה יותר, אך הסיבה האמיתית לבדיקת המזגן ברכב היא שבחורף יש לו תפקיד חשוב מאוד – הפרשת האדים על חלונות הרכב על מנת לאפשר נהיגה בטוחה יותר. מילוי מחדש של גז מזגנים לרכב יעלה לכם בין 150 – 350 ₪.

מנהל מוסך נותן טיפ קטן להפשרת אדים על חלונות הרכב בחורף:

לפני שאתם פונים למוסך, בווידיאו הבא בעל מוסך מסביר מה אפשר לבדוק לבד כשהמזגן ברכב לא עובד:

איך לבדוק מזגן רכב שלא עובד


מבצע הכן רכבך לחורף – בדיקת רכב חינם!

בגלל החשיבות של הכנת הרכב לחורף, ובגלל שבדיקה של הרכב באמת מצילה חיים - בכל שנה בין החודשים נובמבר עד ינואר משרד התחבורה והרשות הלאומית למניעת תאונות הדרכים מעודדות את הנהגים לגשת למוסכים ולבדוק את רכבם - בחינם.

כאן תמצאו רשימה של כל המוסכים המשתתפים במבצע ''הכן רכבך לחורף'' ומבצעים את הבדיקה חינם!


המלצות על מוסכים להכנת הרכב לחורף

בדיקת החורף אומנם מתבצעת חינם, אבל במקרה ויתגלו ליקויים – תצטרכו לטפל בהם ולתקן אותם בהקדם האפשרי, כשמדובר בבטיחות הרכב שלנו לא נרצה לפנות למוסכים של חאפרים שיחפפו בבדיקה ובחלפים – לכן הכנו עבורכם רשימה של מוסכים מומלצים לבדיקת חורף וגם הכנה של הרכב לחורף, לפי חוות דעת של מאות לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שרות מהמוסכים שברשימה.


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק