מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תיקון נזילת שמן מנוע - מחיר
המחיר של תיקון נזילת שמן מנוע נקבע על פי סוג התקלה. נזילת שמן יכולה להעיד על שורה שלמה של תקלות, פשוטות ומורכבות, ולכן המחיר יכול לנוע בין 100 ₪ כשמדובר במכסה לא אטום, ולהגיע אפילו עד ל 3,000 ₪ אם זה תיקון שדורש פירוק והחלפה של אטם ראש המנוע. וחוץ מהמחיר מה עוד חשוב לדעת על תיקון נזילת שמן מנוע? ומה יקרה אם תיסעו בלי שמן? אל דאגה, אנחנו כאן עם  כל המידע והמחירים.

נזילת שמן מנוע ברכב

תיקון נזילת שמן מנוע – מחיר

מחיר תיקון נזילת שמן ברכב משתנה על פי סוג התקלה. נציג לפניכם את התקלות הנפוצות שגורמות נזילת שמן מנוע ואת המחירים של התיקונים השונים:

 

מחיר מחיר החלפת מכסה שמן 100-150 ₪  

מחיר מחיר החלפת אטם במנוע נע בין 300-600 ₪

מחיר מחיר החלפת פילטר שמן נע בין 300-500 ₪

מחיר מחיר החלפת אטם מכסה שסתומים נע בין 400-600 ₪

מחיר מחיר החלפת אטם אגן שמן מנוע נע בין 1,000-1,500 ₪

מחיר מחיר החלפת מחזירי שמן בין הגיר למנוע נע בין 1,000-1,500 ₪

מחיר מחיר החלפת אטם ראש מנוע נע בין 2,000-3,000 ₪

מחיר התיקון משתנה על פי סוג הרכב, יש רכבים שבהם החלפים מעט יקרים יותר, או שהם ממוקמים במקום חבוי יותר במנוע, ולכן יידרש זמן עבודה ארוך יותר.

 

אטם מכסה שסתומים מלא בשמן מנוע

נזילת שמן מנוע – איך תזהו את הבעיה?

נזילת שמן ברכב כנראה תגלו באחת משלושת הדרכים הבאות:

אחדעקבות - הרכב שלכם משאיר שובל שמן על הכביש? זה סימן מובהק לנזילת שמן מנוע. תזכרו שזה גם מסוכן לרוכבי האופנועים החביבים שעל הכביש.

שתייםרעב וזלילה - אתם ממלאים שוב ושוב ועדיין חסר שמן? בגדול מערכת השמן ברכב היא מערכת סגורה ולכן במצב תקין היא רק דורשת החלפה לשמן נקי בערך אחת לשנה. מילוי חוזר וחוזר של שמן מנוע יכול להעיד או על מנוע ישן, שפשוט זולל שמן, או על נזילת שמן מנוע.

שלושנורות אזהרה נדלקות – במקרה של מחסור בשמן בעקבות נזילה יכולות להידלק נורת לחץ שמן, או נורת חום מנוע, שתי הנורות האלו מחייבות התייחסות מיידית. 

כדי לאתר את הסיבה לנזילת שמן המנוע, המוסכניק ינקה את המנוע, ימלא שמן ויתניע. לאחר מכן הוא ירים את הרכב שלכם, ויבדוק מה מקור הנזילה.

לב שימו לב: מחיר הבדיקה לאיתור נזילת שמן המנוע כלול במחיר התיקון.


ממה נגרמת נזילת שמן מנוע ברכב?

כמו שראינו נזילת שמן מנוע יכולה לנבוע מכמה מקומות שונים. אבל עכשיו אתם שואלים למה זה קורה דווקא לכם? האטמים הם למעשה גומיות, בכל נסיעה הן מתמודדות בגבורה עם חום המנוע, לכן זה טבעי לגמרי שאחת לכמה שנים יהיה צורך להחליף אותן. אתם לגמרי בסדר. אבל כדי לא לגרום לנזק במחיר גדול יותר אנחנו מציעים לכם פשוט לתקן את הנזילה בהקדם.

מחזיר שמן מנוע חדש

מחיר נסיעה בלי שמן

אם יש לכם נזילת שמן ואתם מחליטים להתעלם ממנה, הדבר יכול לגרום לנזקים למנוע שהתיקון שלהם יהיה במחיר גבוה יותר.

מה התקלות שיכולות להיגרם כתוצאה של נסיעה בלי הרבה שמן?

אחדשחיקת המנוע – השמן נע בין חלקי המנוע וגורם לתנועה רכה יותר, מנוע שלא זורם בו מספיק שמן יהיה פחות גמיש, חורק ובהמשך גם יגרם נזק לחלקים השונים.

שתייםהיוצרות של פיח במנוע – זהו פיח קשיח ומרוכז במיוחד, והוא דומה במרקם שלו לבוץ סמיך שיכול להוביל לסתימות בחלקי המנוע. פיח המנוע נקרא גם בשם המפוקפק בוצה. 

שלושהתחממות המנוע – אחד מהתפקידים של שמן המנוע הוא לפזר את החום בצורה שווה בחלקי המנוע, ולכן מחסור בשמן בעקבות נזילה עלול להוביל לחום לא מאוזן שיוביל לנזק למנוע.

 

למה שמן מנוע חשוב כל כך?

רונן, מכונאי רכב שמדורג במידרג, מסביר על החשיבות של שמן מנוע ובאיזו תדירות צריך להחליפו:

 

 לאחר תיקון נזילת השמן יש למלא שמן מנוע חדש. 

מחיר מחיר שמן מנוע נע בין 40-50 ₪ לליטר.

לב שימו לב: ברוב הרכבים יש צורך בכ-5 ליטרים של שמן מנוע.


אחריות ומשך זמן תיקון נזילת שמן מנוע

כשמחשבים מחיר יש עוד שני עניינים שישפיעו על הסכום שנשלם בעקבות התקלה, זמן השהות של הרכב במוסך ומשך האחריות.

גלגלמשך זמן תיקון נזילת שמן מנוע:

זמן תיקון נזילת שמן מנוע משתנה על פי סוג התקלה, ויכול להימשך בין כמה שעות כשמדובר בתקלה פשוטה ועד ליומיים כאשר מדובר בתקלה מורכבת.

הבדיקה נמשכת כחצי שעה ואחריה יהיה אפשר להגיד פחות או יותר מאיפה הנזילה וכמה זמן ייקח התיקון. 

 

גלגלאחריות על תיקון נזילת שמן מנוע:

כל מוסכניק מעניק במסגרת המחיר משך אחריות שונה על תיקון נזילת שמן מנוע. אנחנו מציעים לברר מראש עם המוסך שאליו תפנו כמה זמן הוא מעניק.

 לרוב משך האחריות לתיקון נזילת שמן מנוע נע בין שלושה לשישה חודשים. 

 

בדיקת שמן מנוע

מוסכים מומלצים לתיקון נזילת שמן ברכב

המחיר של תיקון נזילת שמן מנוע יכול להיות נזיל, אנחנו מקווים בשבילכם שזו תהיה תקלה פשוטה בהוצאה נמוכה. אבל כדאי לדעת שלפחות בחירת המוסכניק היא לא גזירת גורל. ככה זה עובד במידרג, לאחר כל תיקון נזילת שמן מנוע מתקשרים ללקוח ושואלים מה דעתו על המוסכניק, על היחס שקיבל ועל המחיר ששילם. אתם פשוט מקבלים רשימה של מוסכים מומלצים לתיקון נזילת שמן. סעו בזהירות.
אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק