מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מה עדיף קודם אירובי או כוח?

9 מאמני כושר מומלצים ענו על השאלה וסיכמנו את התשובות בגרף!

אימון כוח

צוות מידרג שאל כך: מה עדיף קודם אירובי או כוח? בחורה בת 25, מתאמנת במטרה לרדת במשקל. כדי לשרוף כמה שיותר קלוריות במהלך האימון, במה כדאי להתחיל מיד לאחר החימום - אירובי או כוח?הגרף החכם נותן משקל גדול יותר למומחים - כלומר למאמני כושר עם מספר חוות דעת ודירוגים גבוהים יותר.

הגרף הזה הוא גרף רגיל - לכל 9 מאמני הכושר המומלצים משקל זהה.


חבר'ה יש לנו רוב! 77.6% ממאמני הכושר המומלצים ענו כדאי להתחיל בכוח בתשובה לשאלה 'מה עדיף קודם אירובי או כוח?'. לא השתכנעתם? 22.4% ממאמני הכושר המומלצים חשבו אחרת. תמיד יש עוד אפשרויות, אבל אנחנו תמיד הולכים עם חכמת המומחים.
מה עדיף קודם אירובי או כוח? המומחים עונים:


הבחירה שלי: כדאי להתחיל בכוח

חשוב קודם כוח בגלל הגלוקוזה בדם, אחרי שהגלוקוז נגמר באירובי הגוף שורף שומן.הבחירה שלי: זה לא משנה, לפי מה שנוח

במידה והמטרה העיקרית היא שריפה קלורית, אז אכן נעדיף להתחיל בפעילות האירובית, אך ישנם שיקולים נוספים שכדאי להתחשב בהם. בעוד אירובי אכן תורם יותר להוצאה קלורית במהלך הפעילות עצמה, לאימוני הכוח ישנה חשיבות מכרעת בנושא של הרכב הירידה במשקל. אם המטרה היא חיטוב הגוף (ירידה באחוזי השומן) אולי דווקא נעדיף להתחיל באימוני הכוח כי אלה יתרמו לנו רבות לשימור ובנייה של מסת שריר, בעוד שאת אימוני האירובי ניתן פשוט להאריך בשביל להגיע לאותו הסך הקלורי או אפילו להתמקד יותר בתזונה ולהגיע לתוצאות דומות מבחינת המאזן הקלורי. לסיכום - במידה והמטרה העיקרית היא שיפור הרכב הגוף, המלצתי היא להתחיל דווקא מאימוני הכוח ולתת עליהם את הדגש. בנוגע לעניין הקלורי נוכל לגשת אליו דרך תזונה נכונה/אימונים אירוביים/ פעילות יומית מוגברת יותר ועוד.הבחירה שלי: כדאי להתחיל בכוח

כוח דורש יותר כוח וריכוז.מה עדיף קודם אירובי או כוח? סיכום התשובות

תשובה מספר משיבים משוקלל אחוז
כדאי להתחיל בכוח 7 75.2
זה לא משנה, לפי מה שנוח 2.3 24.8
כדאי להתחיל באירובי 0 0
תשובה מספר משיבים אחוז
כדאי להתחיל בכוח 6 66.7
זה לא משנה, לפי מה שנוח 3 33.3
כדאי להתחיל באירובי 0 0


המידע המוצג כאן על "מה עדיף קודם אירובי או כוח?" אינו מיועד להוות תחליף לייעוץ מקצועי, אלא למטרת העשרה בלבד. אתה לוקח אחריות מלאה על אופן שימושך במידע זה. עליך לפנות לאיש מקצוע כדי לקבל תשובה אישית. אין לעשות שימוש מסחרי בתוכן ללא אישור בכתב. שימוש ללא אישור יהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק