מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מתיחות לפני ריצה - צריך?

9 מאמני כושר מומלצים ענו על השאלה וסיכמנו את התשובות בגרף!

מתיחות

צוות מידרג שאל כך: מתיחות לפני ריצה - צריך? בחורה בת 30, ללא בעיות בריאות או שרירים. מתאמנת באופן קבוע בין פעמיים לשלוש בשבוע. רוצה להימנע מפציעות ומשרירים תפוסים, האם באימוני ריצה יש צורך לעשות מתיחות לפני?הגרף החכם נותן משקל גדול יותר למומחים - כלומר למאמני כושר עם מספר חוות דעת ודירוגים גבוהים יותר.

הגרף הזה הוא גרף רגיל - לכל 9 מאמני הכושר המומלצים משקל זהה.


חבר'ה יש לנו רוב! 63.4% ממאמני הכושר המומלצים ענו אין צורך במתיחות, אבל חשוב לעשות חימום בתשובה לשאלה 'מתיחות לפני ריצה - צריך?'. לא השתכנעתם? 36.6% ממאמני הכושר המומלצים חשבו אחרת. תמיד יש עוד אפשרויות, אבל אנחנו תמיד הולכים עם חכמת המומחים.
מתיחות לפני ריצה - צריך? המומחים עונים:


הבחירה שלי: אין צורך במתיחות, אבל חשוב לעשות חימום

אני ממליץ על סיבובי מפרקים לרגליים לפני ריצה כדי לחמם אותם לקראת העבודה, וכמובן להתחיל בהדרגה עם הליכה או ריצה קלה. לצורך מניעת פציעות כדאי לעשות אימון מתיחות לפחות 3-4 בשבוע. מומלץ לעשות את זה לאחר הריצה כשהגוף עוד חם אך לא הכרחי. על פי מחקרים עדכניים מתיחות לא מונעות כאבי שרירים מאוחרים (שרירים תפוסים).הבחירה שלי: כדאי לעשות במתיחות קצרות (כמה דקות)

העדיפות היא למתיחות בשעה נפרדת מהריצה אבל לרוב האנשים אין את הזמן הזה, אז כדאי ומומלץ מתיחות קצרות של מספר שרירים ברגליים בדגש על השרירים המקוצרים!הבחירה שלי: כדאי לעשות במתיחות קצרות (כמה דקות)

סדר פעולות מומלץ לפני אימון ריצה כולל: חימום מפרקים - סיבוב צוואר, ידיים, אגן, ברכיים, קרסוליים. הגדלת טווח תנועה מדורג. חימום - ריצה קלה בתחילת האימון באזור דופק 1-2 למשך 10-15 דקות. מתיחות דינמיות תוך כדי תנועה - ברכיים לחזה, עקבים לישבן, מכרעיים.מתיחות לפני ריצה - צריך? סיכום התשובות

תשובה מספר משיבים משוקלל אחוז
אין צורך במתיחות, אבל חשוב לעשות חימום 5.6 63.4
כדאי לעשות במתיחות קצרות (כמה דקות) 2.7 30.4
כדאי להשקיע במתיחות לפחות 10 דקות 0.6 6.2
אין צורך במתיחות, מספיק להתחיל בהדרגה 0 0
תשובה מספר משיבים אחוז
אין צורך במתיחות, אבל חשוב לעשות חימום 4 44.4
כדאי לעשות במתיחות קצרות (כמה דקות) 4 44.4
כדאי להשקיע במתיחות לפחות 10 דקות 1 11.2
אין צורך במתיחות, מספיק להתחיל בהדרגה 0 0


המידע המוצג כאן על "מתיחות לפני ריצה - צריך?" אינו מיועד להוות תחליף לייעוץ מקצועי, אלא למטרת העשרה בלבד. אתה לוקח אחריות מלאה על אופן שימושך במידע זה. עליך לפנות לאיש מקצוע כדי לקבל תשובה אישית. אין לעשות שימוש מסחרי בתוכן ללא אישור בכתב. שימוש ללא אישור יהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק