מוקד טלפוני: 1-700-707-233

יועץ משכנתאות - מחירים
חשבנו להתחיל את המאמר הזה על מחיר יועץ משכנתאות באיזו בדיחה קלילה. אבל בעצם, בנושא כזה חשוב - לא מתחשק לנו להתבדח. פשוט נאמר לכם בשיא הרצינות שהכנו עבורכם מאמר שיספר לכם שמחיר יועץ משכנתאות משתנה מאוד ותלוי בעיקר בכם - הלקוחות, ונגיד לכם גם למה אנחנו ממליצים לקחת יועץ משכנתאות. רמז – הוא יחסוך לכם כסף, הרבה כסף. החזיקו חזק, אנחנו מתחילים.


יועץ משכנתאות – מחיר הייעוץ

מחיר ייעוץ משכנתאות יכול להיות 500 ש"ח, אבל גם להגיע ל-10,000 ש"ח, ממש תלוי בשירות שקיבלתם מיועץ המשכנתאות. איך יועצי המשכנתאות מחשבים את מחיר הייעוץ? הנה העקרונות העיקריים לפיהם נמדד מחיר ייעוץ המשכנתאות:

דירה למשכנתא בכף יד משך השירות - ככל שיועץ המשכנתאות עבד עבורכם יותר קשה ולמשך יותר זמן, כך מחיר ייעוץ המשכנתאות יהיה יקר יותר. בהמשך המאמר תראו שיש לקוחות שצריך לעבוד הרבה בשביל להעניק להם תנאים טובים למשכנתא, ויש לקוחות שזה ממש קלי קלות. כלומר יכול להיות שמחיר שירות מסוים עבור לקוח אחד יהיה לעיתים כפול לעומת אותו שירות עבור לקוח אחר. 

דירה למשכנתא בכף יד ותק של יועץ המשכנתאות – כמו בכל מקצוע, מחירים של יועצי המשכנתאות מנוסים יהיו בדרך כלל גבוהים יותר ממחירים של יועץ משכנתאות לא מנוסה. ות'אמת? זה די מוצדק. ליועץ משכנתאות מנוסה יש יתרון גדול בכך שהוא יודע להתנהל היטב מול הבנקים, ופעמים רבות הבנקים מכירים אותו ויודעים לסמוך עליו שהלקוח שהוא מביא אחראי ויחזיר את מחיר המשכנתא בזמן.

דירה למשכנתא בכף יד מה לגבי אחוזי עסקה? בשונה ממתווכים למשל, בדרך כלל יועץ משכנתאות לא ייגבה כסף לפי אחוזים ממחיר הנכס, כלומר יועץ המשכנתאות לא יחשב את מחיר ייעוץ המשכנתא לפי גובה המשכנתא שעומדים לקחת

 אילוסטרציה ללקיחת משכנתא: בית בתוך צנצנת כסף

מחיר פגישת ייעוץ משכנתאות

מחיר פגישה אחת אצל יועץ משכנתאות מתחיל בכ-500 ש"ח בממוצע, ויכול להגיע עד ל-1000 ש"ח בממוצע. הידע של יועץ המשכנתאות שווה הרבה כסף, ולכן גם פגישת ייעוץ אחת תוכל לתרום לכם מאוד. בפגישה יועץ המשכנתאות ימליץ לכם איזה תמהיל משכנתא הכי טוב לכם, ויוסיף המלצות נוספות בהתנהלות מול הבנקים.

יש סיכוי גבוה שיועץ המשכנתאות יציע לכם בפגישה שירות של ליווי מלא בתהליך לקיחת המשכנתא, ובהמשך המאמר תוכלו לקרוא שזה גם יעלה לכם יותר. אתם תחליטו אם בא לכם מכאן להמשיך לבד, או לשכור את שירותיו עד לסוף התהליך. אנחנו ממליצים לכם להקשיב ללב שלכם – אם נראה לכם שיש לכם הבנה בסיסית בנושא ותוכלו לדבר עם הבנקים בעצמכם, אתם לגמרי תוכלו להמשיך לבד. אם אתם מרגישים קצת חסרי ביטחון בנושא ואתם לא בטוחים שהבנתם הכול, ליווי מלא של יועץ משכנתאות הוא הפתרון המושלם לזה.


מחיר בניית תמהיל משכנתא

מחיר בניית תמהיל משכנתא בליווי של יועץ משכנתאות הוא כ-2000 ש"ח עד 3000 ש"ח בממוצע. יועץ המשכנתאות יבנה איתכם ביחד את תמהיל המשכנתא בכ-2-1 פגישות, ואחר כך תלכו בלעדיו לבנקים ותדונו עם הבנק בעצמכם איך תשלמו את התמהיל. רק נציין שיועצי משכנתאות רבים נוהגים להמליץ שלא לקחת את השירות הזה בלבד. זאת מכיוון שהשלבים של הדיונים והחתימות בבנק הם קריטיים ביותר עבור טיב המשכנתא, ובניית תמהיל טוב בלבד לא תמיד מספיקה בשביל ליצור משכנתא בתנאים טובים.

ועדיין, יש יועצי משכנתאות שכחלק ממחיר השירות ימשיכו ללוות אתכם טלפונית גם אחרי בניית התמהיל וייעצו לכם בטלפון בהתנהלות מול הבנקים. אחרים יסתפקו בבניית התמהיל בלבד, ולא יהיו זמינים בטלפון לאחר מכן. לכן, ההמלצה שלנו היא לשאול את יועץ המשכנתאות אם המחיר של שירות בניית תמהיל משכנתא כולל גם ליווי טלפוני במקרה הצורך.

רוצים לשמוע עוד על תכנון תמהיל משכנתא? בבקשה:


יועץ משכנתאות – מחיר ליווי מלא

מחיר יועץ משכנתאות לליווי מלא נע בין 5000 ש"ח ל-10,000 ש"ח. בטח אתם שואלים את עצמכם, למה פתאום עבור השירות הזה טווח המחיר הוא כל כך רחב. הסיבה היא די פשוטה, במסגרת שירות זה יועץ המשכנתאות ילווה אתכם גם בעבודה מול הבנקים, וזה בדיוק השלב שבו יש לקוחות שהעבודה עבורם תהיה ארוכה וקשה יותר לעומת לקוחות אחרים - וזה מתבטא גם במחיר. במסגרת השירות המלא תקבלו 3-2 פגישות פלוס ליווי מלא בכל תהליך לקיחת המשכנתא.

 שימו לב!  "הליווי מלא" אינו אחיד בקרב יועצי משכנתאות. יש כאלה שילוו אתכם ממש עד סוף הליך לקיחת המשכנתא, ויש כאלה שיעזבו אתכם כמה רגעים לפני כן, תלוי בגישה. אלה שלוש הגישות:

מחיר של תיקון ספות עורגישה א' – לפי גישה זו, יועץ המשכנתאות ילווה את כל תהליך לקיחת המשכנתא עד הרגע האחרון ממש שבו הבנק מעביר את הכסף למוכר. כלומר כחלק ממחיר יועץ המשכנתאות תקבלו ליווי גם בשלב החתימה על המשכנתא בבנק וגם בשלב הביטחונות.

מחיר של תיקון ספות עורגישה ב' – לפי גישה זו היועצים ילוו אתכם עד החתימה על הביטחונות שכוללים לקיחת ביטוח מבנה, ביטוח חיים, ייפוי כוח נוטריוני ורישום ברשם המשכונות. באופציה זו הליך העברת הכסף מהבנק למוכר יהיה על אחריותכם.

מחיר של תיקון ספות עורגישה ג' – יועץ המשכנתאות שעובד כך יהיה איתכם עד לשלב שבו הבנק חותם לך אישור על מתן המשכנתא, וישאיר את הטיפול בביטחונות ובהעברת הכסף למוכר לאחריותכם הבלעדית.

בגלל ההבדלים הדרסטיים בגישות, לפני שאתם מזמינים את הליווי המלא, שאלו את יועץ המשכנתאות מה המחיר כולל ועד איזה שלב בדיוק הוא ילווה אתכם. 


מחירים חריגים

מחיר יועץ משכנתאות יהיה יקר יותר אם יש בעיות באישור העקרוני שהלקוח מקבל מהבנק. מה הכוונה? כל לקוח בא עם העבר הפיננסי שלו, ההון העצמי שלו, והצרכים שלו. יש המון משתנים שמשפיעים על הבנק בהחלטתו לאיזה לקוח הוא מאשר את המשכנתא ולאיזה לקוח הוא לא מאשר. ברגע שהלקוח "בעייתי", כלומר יש פוטנציאל שהבנק לא יאשר לו את המשכנתא, ייתכן שמחיר יועץ המשכנתאות עבורו יהיה יקר מאוד. זאת, בגלל העבודה הקשה שתהיה ליועץ המשכנתאות מול הבנק כדי לשכנע שהלקוח בנוי ללקיחת המשכנתא.

מה הם התנאים לקבלת משכנתא ומה הבנק יבדוק? הנה יועץ משכנתאות שמסביר:

עד כמה המחיר יכול לעלות? יועצי המשכנתאות אומרים שלפעמים יצטרכו לעבוד כפול מהזמן לעומת לקוח "רגיל" ואפילו יותר מכך, ולכן גם מחיר יועץ המשכנתאות במקרה כזה עשוי להיות כפול, ולהגיע אפילו עד ל-20,000 ש"ח


האם יועץ משכנתא שווה את המחיר?

כפי שראיתם במאמר, מחיר יועץ משכנתאות הוא כמה אלפי שקלים, אבל יועצי משכנתאות מעידים שהרווח שתוכלו להניב מבחירת מסלול משכנתא נכון יכול להגיע לכמה עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים! משכנתא היא ההלוואה הגבוהה ביותר כנראה שתיקחו בחיים, ובבחירת משכנתא נכונה, אפשר להגיע לחיסכון של "לפחות 100,000 בלי קשר לגובה המשכנתא" אמר לנו אחד היועצים. זה תפקידו של יועץ המשכנתאות – לחסוך לכם כסף, המון כסף בטווח הארוך. בקיצור, ביחס לחיסכון שתזכו בו בעזרת הייעוץ, מחיר יועץ משכנתאות הוא פיצוחים, מסטיקים, סוכריות – יו ניים איט. 

 


יועצי משכנתאות מומלצים

יועצי משכנתאות יש בשפע. אם תכתבו בגוגל "יועצי משכנתאות" תקבלו עשרות הצעות של שירות ייעוץ משכנתאות. השאלה איפה אפשר למצוא יועצי משכנתאות מומלצים, כאלה שיוכלו למקסם עבורכם את החיסכון במשכנתא באופן הטוב ביותר?

קודם כול חשוב שתדעו שיועצי משכנתאות לא חייבים אף תעודה או הכשרה כדי לעסוק במקצוע. בגלל העניין הבעייתי הזה, אנחנו ממליצים לכם לקחת יועץ משכנתאות טוב ומוכר כדי לוודא שלא לקחתם חאפר. ולא צריך לחפש רחוק, כאן במידרג אספנו חוכמת המונים, שמדרגת יועצי משכנתאות מומלצים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים בדיוק כמוכם. הדירוג נעשה בצורה קפדנית בידי נציג מידרג שלוקח חוות דעת מהלקוחות בטלפון. יועצי המשכנתאות עם הציון הממוצע הגבוה ביותר נמצאים בראש הרשימה באתר, ומי שקיבל ציון ממוצע נמוך מ-9 (מתוך 10), פשוט לא מופיע בה. מאחלים לכם משכנתא שפויה ומוצלחת.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה ייעוץ משכנתא?

טווח המחיר של ייעוץ משכנתא הוא רחב מאוד. ייעוץ משכנתא נע בין 500 שקלים ל-10,000 שקלים, תלוי בסוג השירות שקיבלתם מיועץ המשכנתא. אתם יכולים לקחת מיועץ המשכנתאות רק שירות של פגישה אחת, אתם יכולים להגיע איתו לשלב של בניית התמהיל, ואתם יכולים פשוט שילווה אתכם לאורך כל התהליך.

כך או כך, מחיר ייעוץ משכנתאות הוא בדרך כלל השקעה ששווה לעשות. יועצי משכנתאות מעידים שבחירת משכנתא טובה יכולה לחסוך מאות אלפי שקלים.

האם לקחת יועץ משכנתא?

לא חובה לקחת יועץ משכנתא כדי לקבל לכך אישור מהבנק. אם אתם מבינים קצת במספרים, ובקריאת כמה מדריכים באינטרנט תוכלו להיות על זה ולדעת לבחור את התמהיל הנכון – אין ספק שאתם לא חייבים לקחת יועץ משכנתא. אבל אם אין לכם הבנה בנושא, ובייחוד – אין לכם כל כך זמן לקרוא עליו, יועץ משכנתאות יכול לעזור לכם מאוד לחסוך במשכנתאות. ההמלצה שלנו, גם אם היועץ קצת יקר, היא לקחת אותו כי הרווח שייצא לכם מזה לא משתווה למחיר שתשלמו על יועץ המשכנתאות.

כמה חוסך יועץ משכנתא?

זו שאלה ממש גדולה. ממש תלוי מה גובה המשכנתא שתיקחו, וגם – איזה תמהיל אתם תהיו מסוגלים להוציא בעצמכם בלי יועץ משכנתא? כך או כך, יועצי משכנתאות מעידים שאם לוקחים יועץ משכנתא אפשר לחסוך עשרות אלפי שקלים, ולפעמים גם מאות אלפי שקלים.אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק