מוקד טלפוני: 1-700-707-233

כמה עולה להקים גינה?
השקעתם הרבה בעיצוב הבית: בחרתם את האריחים, התאורה וכל פרט קטן ורק חלק אחד של הבית נשאר זנוח – הגינה. לגינה שלכם פוטנציאל אדיר, וקיימות מולכם שלל אפשרויות. לרוב, מה שיכריע את הכף בין אפשרות אחת לאחרת יהיה התקציב. אז כמה עולה להקים גינה אתם שואלים? התשובה מורכבת מכל מיני גורמים הנתונים לבחירתכם.

מתלבטים בין כל האפשרויות? דבר ראשון קראו טיפים לתכנון הקמת גינה נכונה, ואז תוכלו לקרוא במאמר אפשרויות השונות בהקמת גינה וכמה הן עולות. בנוסף לכך, אספנו בשבילכם 10 הצעות מחיר שונות להקמת גינה מהגננים המדורגים באתר, כדי שתוכלו להתרשם ולקבל מושג כמה תעלה הקמת הגינה שלכם.


מה מרכיב הצעת מחיר להקמת גינה?

הצעת המחיר להקמת הגינה שלכם תורכב משני גורמים מרכזיים:

  1. תשתית – התשתית היא החלק החשוב ביותר בגינה. תשתית הגינה מורכבת מקרקע, כלומר אדמת מצע שתילה איכותית לצמחים, וממערכת השקייה. "הרבה לקוחות שלי רוצים להקים גינה בזול וזה אחלה, אבל יש דברים שאי אפשר להתפשר עליהם והם התשתית. אם יש תשתית טובה אפשר לשתול בזול ולקבל צמיחה יפה, אם חוסכים בתשתית זה לא משנה מה תשתול, אחרי כמה זמן הגינה לא תראה טוב" אומר בועז, גנן עם 202 חוות דעת באתר.
  2. צמחייה – הצמחייה מורכבת מדשא, עצי פרי, עצי נוי, פרחים ושיחים. וזה המקום בהצעת המחיר איתו אתם באמת יכולים לשחק כדי לקבל מחיר זול יותר.

מעבר לאלו ישנם גורמים נוספים הנתונים לבחירתכם. אתם יכולים לבחור בתוספת בריכת נוי, בניית דק, תאורת חצר ועוד עיצובים יפים ומקוריים. מכיוון וכל אחד מאלו הוא ייחודי לגינה בה הוא נבנה, קשה לפרט את מחיריהם, ואנחנו נתמקד בבסיס הגינה.

הקמת גינה - שתילת צמחים
 

כמה עולה להקים גינה? תלוי בגיל הצמחים

אז כמו שאמרנו, הצמחים הם הגורם המרכזי בהצעת המחיר שניתן להוזיל. גיל הצמח הוא הגורם הקריטי במחיר שלו. גודל הצמח נמדד בהצעות המחיר בליטרים, וצמח קטן הוא בערך בגודל של 10 ליטר. אם אתם רואים בהצעות המחיר כאן למטה צמחים מעל גודל זה בהרבה, סימן שהם בוגרים ומחירם יקר.

 עצי פרי: בעוד עצי פרי צעירים יעלו בסביבות 180 ₪ לעץ, עץ בוגר שכבר נותן פרי יכול לעלות 700 ₪ ועץ זית עתיק ויפה יכול לעלות אפילו כמה אלפי שקלים. עצתינו לחיסכון – אם יש לכם סבלנות, קנו עצים צעירים וחכו שיצמחו. אם התקנתם תשתית טובה כמו שהמלצנו, הם יצמחו יופי.

 דשא: דשא הוא סוגיה מורכבת. בעוד דשא רגיל (80 ש"ח למ"ר) זול בהרבה מדשא סינטטי (180 ₪ למ"ר), בטווח הארוך דשא סינטטי משתלם יותר כיוון שאין עליו הוצאות השקייה. כאן הבחירה היא שלכם. אם המחיר הסופי בהצעת המחיר מבהיל אתכם, אולי שווה להחליף את הדשא הסינטטי בדשא רגיל, זה גם יותר נעים בכפות הרגליים.

 שיחים: בשיחים יש את אותו העיקרון כמו בעצים – קטנים עולים פחות. להתרשמות ניתן לומר ששיח קטן של 10 ליטר, בגובה מטר-מטר וחצי עולה בסביבות 60 ₪ לשתיל, ומכאן זה רק עולה. "אני אומר לאנשים, תקנו שתילים קטנים והם כבר יצמחו אצלכם" מוסיף על כך בעז.

 


עלות הקמת גינה – מה עוד כדאי לבדוק?

אחרי שהגנן מגיש לכם את הצעת המחיר, עלות הקמת הגינה הוא לא הפרמטר היחידי שעליכם לקחת בחשבון, יש גם עוד כמה שאלות מרכזיות שכדאי לשאול כדי לקבל החלטה מושכלת:

 אחזקת גינות האם יכולות להיות תוספות שלא כלולות בהצעת המחיר? אם כן, איזה אחוז מהמחיר המצוין הן עלולות להיות?

 אחזקת גינות האם ישנה אחריות על הקמה הגינה? רוב הגננים נותנים אחריות של לפחות 4 שבועות לאחר הקמת הגינה לקליטת הצמחייה ולקבלת השינויים. חשוב במעמד זה גם לברר בדיוק מה כוללת האחריות ובעיקר, מה היא לא כוללת.

 אחזקת גינות האם המחיר בהצעה כולל פינוי פסולת מהגינה הקיימת או מהשטח הקיים או שזה כרוך בתשלום?

 אחזקת גינות האם הגנן שלקחתם להקמת הגינה יתחזק גם את הגינה אחרי? לכמה זמן?

הצעת המחיר נבנית אחרי שהגנן כבר ביקר בגינה שלכם (לעולם אל תקבלו הצעת מחיר בלי שהגנן לא ביקר וראה את הגינה שלכם) וסיכמתם ביחד מה אותם הדברים שהייתם רוצים לראות בגינה שלכם: דשא סינטטי, עצי פרי, צמחיה רב-שנתית וכו'

כמובן שתוכלו לשנות את מפרט הצעת המחיר לגינה שלכם גם לאחר שהגנן יגיש לכם אותה. אך במידה ואתם חושבים להוריד ולצמצם בחומרים אחרי שראיתם את העלויות, לא תמיד הדבר ישתלם כלכלית. לעיתים קרובות כשמזמינים כמות חומר גדולה יותר מקבלים מחיר טוב יותר ואם מורידים בכמות, המחיר לא בהכרח ירד באופן משמעותי - לכן כדאי להתייעץ על כך עם הגנן.

עכשיו אחרי שנתנו לכם את כל הפרטים החשובים אתם מוזמנים לעיין בהצעות המחיר כאן למטה ולהתרשם כמה עולות גינות מסוגים שונים סידרנו בשבילכם את הצעות המחיר מהמחיר הגבוה לנמוך:


הקמת גינה - הצעות מחיר

שלב הקמת הגינה לרוב מגיע אחרי בניית בית או בסיום שיפוץ בית קיים. בשלב זה רוב הכסף שלכם כבר הושקע בבית, ובטח תעדיפו לצמצם עלויות בישורת האחרונה. כדי לחסוך לכם בזמן, ביקשנו מהגננים המדורגים באתר לשלוח לנו את הצעות המחיר האחרונות שלהם להקמת גינה. בחרנו בשבילכם את הצעות המחיר המגוונות ביותר, כדי שתוכלו לקבל מושג כמה עולה להקים גינות מסוגים שונים, מה הפרמטרים הקובעים את המחיר הסופי, ותדעו למה לצפות.

 מחיר הקמת גינה
 
הצעות המחיר מסודרות מהמחיר הגבוה לנמוך:

1. מחיר הקמת גינה פרטית בשטח של 145 מ"ר (כולל בניית דק)

הכנת השטח

הוצאת אבני מדרך, בניית דק סינטטי בגודל של 18 מ"ר

דשא

התקנת דשא סינטטי מסוג גולד/סילבר בשטח של 122 מ"ר כולל מצע, יריעות למניעת עשבים ומסמרים, תיחום הדשא באבני תיחום מסותתות

צמחיה

שתילת צמחים עונתיים ורב עונתיים

מערכת השקיה

בניית מערכת השקיה לצמחים הכוללת ראש מחשב, וסת, מסנן, צינורות וטפטפות

 

סה"כ מחיר כולל מע"מ: 41,000 ש"ח

 

2. מחיר הקמת גינה פרטית בשטח של 120 מ"ר

צמחיה

8 דקלי טבעות ואריקה, 5 עצי הדר, עץ מנגו ועץ ליצ'י (גודל שורש של 50 ליטר), 4 עצי נוי (לוגיסטרמיה, שזיף פיסרדי), 40 שיחים רב שנתיים, פרחים עונתיים

מערכת השקיה

מערכת השקיה בתוך ארון PVC, משאבת דישון + מנוע זרימה חוזרת, צנרת טפטפות, דשא סינטטי מסוג אירופה 37 בגודל של 100 מ"ר

תאורה

6 תאורות גינה, 20 גופי תאורה במתח נמוך, שנאי הדלקת שעון שבת

 

סה"כ מחיר כולל מע"מ: 40,300 ש"ח

 

3. מחיר הקמת גינה בשטח 120 מ"ר (כולל בריכת נוי)

הכנת השטח

גיזום עצי פרי, הוצאת דשא חי וורדים, פינוי טוף וחלוקי נחל ויישור השטח, ניקוי המטפס ומילוי החלקים בין הגדר לריצוף בחלוקי נחל (כולל יריעה נגד עשבים)

דשא

מילוי מצע לדשא סינטטי והידוקו במהדק אדמה, פריסת יריעה נגד עשבים, פריסת דשא סינטטי בשטח של 105 מ"ר, בגובה 42 מ"מ בצפיפות של 16,800 כולל דבק ומסמרים.

מערכת השקיה

החלפת ברזי השקיה חשמליים ובדיקת מערכת ההשקיה, חיבור הכדים שבגינה להשקיה

בריכת נוי

בניית בריכת נוי מפלסטיק הכוללת: צמחים, דגים, מפל קטן, משאבה, פילטר ומסביב חלוקי נחל, אבני מדרך וצמחים כולל תאורה תת מימית.

 

סה"כ מחיר כולל מע"מ: 38,400 ש"ח

 בריכת נוי

 

4. מחיר הקמת גינה פרטית בשטח של 90 מ"ר

צמחיה

עץ קסיה פיסטולה בגודל אינץ', עצי פרי: לימון, לימון ננסי, תפוז, פומלה, קלמנטינה, רימון, מנגו ואבוקדו (אורך השורש 50 ליטר), עץ שזיף פסרדי, עץ זית, עץ לגרסטרמיה לבן ואדום, שיחים ומיני שיחים, אבני מדרך בכניסה (יצירת שביל למחסן), שיחי תבלינים, 12 גופי תאורה לאורך הגינה

מערכת השקיה

ראש מערכת היושב בארון PVC, מחשבון השקיה של חברת גלקון 7001, משאבת דישון, צנרת טפטפות, דשא סינטטי דגם אירופה 37 של חברת סנטי גן בגודל של 60 מ"ר

 

סה"כ מחיר כולל מע"מ להקמת הגינה: 29,000 ₪

 

5. מחיר פיתוח גינה קיימת בבניין משותף בשטח של 250 מ"ר

הכנת השטח

גיזום ועיצוב צמחייה קיימת, סילוק עשבייה וצמחייה מיותרת. הכנסת כלים מכניים לשם יישור שטחים, עקירת שורשים ועצים יבשים, סידור אבני מסלעה קיימים.

חיפוי קרקע

טוף מרום גולן בצבע אדום בגודל 4-20. בכמות של 3 קוב, 16 אבני מסלעה טבעיות

צמחיה

55 יחידות של צמחים רב שנתיים, 50 יחידות של עציצים רב שנתיים, 15 צמחים עונתיים לכודים

מיכלי שתילה ואדמה

5 כדי נוי מבטון, 8 שקי אדמה לכדים (50 ליטר ליחידה), אדנית בלוק אמריקאי דגם קנטרי במידות 20X0.7X0.3 בשתי שורות + סגירה, אדמת חמרה בכמות של 1.5 קוב, סגירת הגינה עם אורן מוקצע במידות 0.7X2.8 ס"מ.

מערכת השקיה

מחשב השקיה של חברת גלקון עם 4 פיקודים, 3 ברזים חשמליים של גלקון, 2 ברזי גן, צינור השקיה 16 מסוג עיוור, 75 מטר, צינורות לכדים באורך 10 מטר, טפטפות

עבודה נוספת

ריסוס והדברה של השטח, סידור מערכת ההשקיה, עבודת מסלעות, עבודת אדנית, מיקום כדים, שתילת צמחייה, עבודת חיפויי קרקע, ניקיון סופי והמשך תחזוקה.

 

סה"כ מחיר כולל מע"מ: 24,800 ש"ח

 

6. מחיר הקמת גינה בשטח של 70 מ"ר

צמחיה

שתילת 5 עצי פרי בוגרים, שתילת צמחים ופרחים

מיכלי שתילה ואבני נוי

30 אבני מדרך, 3 כדים מאבן או מעץ (לבחירה), אדנית עץ מובנת בגודל 0.3X0.3X12.8 ס"מ.

מערכת השקיה

מערכת השקיה אוטומטית הכוללת ראש מחשב, וסת וטפטפות

 

סה"כ מחיר כולל מע"מ: 20,000 ש"ח

 


הקמת גינה - תמונות

התקנת דשא סינטטי ארבעים מ''ר.
צילום: א. ז. באר שבע.
עקירה של צמחיה גבוהה ושתילה של צמחיה חדשה.
צילום: מתי לוטרשטין, גבעתיים.
טיפול ורענון בגינה קיימת כולל גיזום של עצים ...
צילום: דור באום, בת ים.
החלפת דשא סינטטי ישן, הנחת אבני מדרך ושתילת ...
צילום: איליה טוידרמן, באר שבע.
התקנת 2 בקרי השקיה בגינה פרטית.
צילום: בני דיין, חולון.
התקנת דשא מלאכותי.
צילום: ניסן רביד, קרית אתא.
טיפול בגינה גדולה שכלל שתילה, גיזום, ניכוש ...
צילום: תמי אלקלעי, סביון.
פינוי, ניקוי של הגינה, הכנה לדשא סינטטי והתקנה ...
צילום: א. א. רחובות.
התקנת דשא סינטטי במרפסת.
צילום: ניר רחמים, נתניה.
חידוש מרפסת גן כולל שתילה בשתי אדניות, גיזום ...
צילום: מירית בראון, רמת השרון.

7. מחיר הקמת גינה בשטח 70 מ"ר - צמחיה בלבד

צמחיה

3 שיחים עגולים של סיזיגיום, 20 פרחים עונתיים במיכל שתילה, 2 ברושי טוטם, 3 צמחים משולבים לחניה, 2 עצי זית, 21 צמחים משולבים, 10 פרחי גרמיות, 2 קערות עם פרחים, 8 צמחי דיאנלות, 2 דקלי אריקה, שלישיית דקל טבעות בכד, 9 פרחי מורן החורש קטן, 4 שקי אדמה בלה חמרה, 100 פרחים עונתיים לפיזור בגינה  

 

סה"כ מחיר כולל מע"מ: 17,800 ש"ח

 

8. מחיר שדרוג גינה קיימת בשטח של 70 מ"ר

הכנת השטח

עקירת עץ תמר, הוצאת תיחום הגינה והחלפתו בעץ גושני מחוטא 15X15 צבוע

צמחיה

ניקיון הגינה והוספת צמחים ופרחים, שתילת 4 עצי אריקה, שתילת צמחים בקערות, הוספת חלוקי נחל במקומות חסרים, גיזום הגינה, שתילת 10 צמחים (אורך שורש 15 ליטר)

דשא

החלפת הדשא בדשא סינטטי 40 מ"מ דגם אירופה

 

סה"כ מחיר כולל מע"מ: 15,300 ש"ח

 

9. מחיר הקמת גינה במרפסת בשטח 12 מ"ר

צמחיה

2 אדניות מנקזות עגולות, 4 יחידות אדנית מלבנית, שתילת עץ לימקווט וקומקווט, שתילת צמחיה רב שנתית חזקה המתאימה למרפסת בשילוב צמחיה פורחת

השקיה

הקמת מערכת השקיה ממוחשבת, יצירת מקור מים בחיבור מהגג ודוד השמש הכולל בקר השקיה וצנרת טפטוף וניקוז,

 

סה"כ כולל מחיר מע"מ: 8,100 ש"ח

 

10. מחיר הקמת גינה בשטח של 20 מ"ר לבניין משותף

הכנת השטח

ניקיון הערוגות מצמחים ישנים ולכלוך

צמחיה

שתילת צמחים רב שנתיים בגדלים של ליטר, 7 ליטר ו- 10 ליטר (הגודל הוא של בית השורשים), חיבור כל הצמחים למערכת ההשקיה

 

סה"כ מחיר כולל מע"מ: 3,160 ש"ח


גננים מומלצים להקמת גינה

בהקמת גינה חשוב להקפיד על עבודה איכותית. גנן חאפר יכול להשאיר אתכם עם גינה יפיפיה שתראה נורא תוך חודש ללא אפשרות שיקום, וגנן מקצועי יכול להשאיר אתכם עם גינה חמודה שתוך כמה חודשים תראה כמו גינת פאר. במידרג תמצאו גננים מומלצים להקמת גינה, בהצלחה!
אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק