מוקד טלפוני: 1-700-707-233

שיקום גינה

זוכרים שחלמתם על גינה ירוקה ושטופת שמש? טוב מאז הגינה הספיקה להתייבש ובמקום ירוק בעיניים אתם נתקלים בעיקר בעשבים צהובים. שיקום גינה הוא פתרון לגינות מוזנחות, ישנות או כאלה שנהרסו בגלל עבודות שיפוץ או מזג אוויר. כאן תוכלו לקרוא איך עובד תהליך שיקום גינה, כמה זה עולה וגם למה שיקום גינה לבדו לא מספיק (תחזוקה היא התשובה).

 

 


שיקום גינה

אז מה זה בעצם אומר שיקום גינה? שיקום גינה הוא שם כללי שלאו דווקא מתייחס לעבודה אחת ספציפית. יש לא מעט דברים שנכנסים תחת המטרייה של שיקום גינה; שיקום גינה מוזנחת, שיקום גינה לאחר שיפוץ או שידרוג גינה. בכל אופן, יהיה נכון להגיד שכל עבודה שכוללת שינוי בגינה (אפילו החלפת דשא סינטטי) היא סוג של שיקום גינה.

החדשות הטובות הן שגם אם נראה שהצומח דומם בגינה, התקנת מערכת השקייה יכולה לעזור להחיות דשא יבש או צמחייה נבולה לאחר מספר שבועות. החדשות הרעות הן שלא כל גינה ניתנת לשיקום. כשהגנן יגיע אליכם הוא יבדוק את מצב הגינה ויחליט האם ניתן לשקם אותה או שצריך להקים גינה חדשה. סימנים מעודדים לכך שהגינה ניתנת לשיקום הם צמחייה ירוקה או שלוחות דשא שנשארו. 

 

גינה מוזנחת לפני שיקום

שיקום גינה ישנה או מוזנחת

אם הדשא של השכן ירוק יותר (אבל בהרבה) יכול להיות שזאת לא רק מטאפורה ובאמת הזנחתם קצת את הגינה לאחרונה. אנחנו לא מאשימים אתכם חלילה, גינות דורשות עבודת אחזקה לא קטנה, כך שגם מספר חודשים בודדים ללא תחזוקה יכולים להכניע את הגינה שלנו. 

במקרים של הזנחה קצרה (מספר חודשים) אפשר לרוב להחזיר את הגינה לחיים בכמה צעדים פשוטים:

עשב בגינהניקוי הגינה: השלב הראשוני של שיקום הגינה הוא ניקיון יסודי. הניקוי כולל ניכוש עשבים, שיטוח עשבייה ולעיתים כרסום עצים בשל התפשטות של שורשים בביוב (בעיקר של עץ הפיקוס הידוע לשמצה).

עשב בגינהאוורור הקרקע: אם הקרקע בגינה ישנה לעיתים יש צורך לאוורר אותה (בעגה המקצועית לתחח את הקרקע). האוורור הוא פעולה בה הגנן הופך את הקרקע כדי לפנות מקום לשורשי הצמחים ומוסיף דשן כדי לאפשר לצמח תנאי צמיחה אופטימליים.

 

ציוד לשיקום גינה

 

עשב בגינהמערכת השקייה: אם יש לכם מערכת השקייה הגנן יבדוק שהיא ממלאת את תפקידה נאמנה. במידת הצורך הוא יתקן את הצנרת של הטפטפות או המתזים. אם אין לכם מערכת השקייה מומלץ בחום לשקול לצרף אחת כזאת לבית. היא אומנם לא מאוד זולה (נעה בין 2,000-5,000 ₪) אבל בטווח הארוך היא משתלמת. מערכת השקייה אוטומטית משקה כל צמח לפי הכמות המדוייקת לו באמצעות מחשב ובכך חוסכת לכם הרבה מים. חוץ מזה, היא גם חוסכת לכם השקייה ידנית, כך שאם הגינה תחזור למצבה הקודם – תמיד יהיה לכם את מי להאשים מחייך

עשב בגינהשדרוג הגינה: אחרי שהגנן ניקה ואיוורר את הקרקע הגיע הזמן לחלק המהנה – שדרוג הגינה שלכם. הגנן יבצע שתילה של צמחייה ועצים חדשים, הוספת כדים, החלפת עצים קיימים והוספת אלמנטים כמו חלוקי נחל ואבני מדרך. הכל כמובן בהתאם לויז'ן של גינת החלומות שלכם. שימו לב ששדרוג גינה בדרך כלל לא כלול במסגרת שיקום הגינה, כך שההוצאות בשלב הזה יקבעו בהתאם לתקציב שלכם. 

 


שיקום גינה לאחר שיפוץ

לצערנו הרבה פעמים בסיום שיפוץ דירה אנחנו מגלים שהדירה אומנם נראית חדשה ומרשימה, אבל הגינה שלנו איך לומר... קצת פחות חביבה. במהלך השיפוץ מצטברת פסולת בניין כמו מלט, חול או שאריות בטון שיכולים לפגוע בחלקים נרחבים מהגינה, ולעיתים גם להרוס אותה לחלוטין. גם אם הפעם איחרתם את המועד, בעתיד כדאי לדעת שאפשר למנוע את ההרס הזה אם דואגים לניקיון של הדירה במהלך השיפוץ, ומתעקשים מול הקבלן שיקפיד לא לזרוק פסולת בגינה.

לפני שתתחילו בשיקום הגינה שימו לב שהגינה צריכה להיות נקייה מפסולת בניין. זו לא אחריותו של הגנן, אלא של קבלן השיפוצים שעבדתם מולו לפנות את הפסולת לאתר מורשה של המשרד להגנת הסביבה. לאחר הפינוי הגנן יגיע אליכם ויחליט על המשך התהליך- הקמת גינה חדשה או שיקום הגינה במידת האפשר. אופי השיקום יקבע בהתאם לתנאי השטח; התקנה או תיקון של מערכת ההשקייה, ניקוי צמחייה, שתילת צמחייה חדשה, עצי פרי, גיזום עצים או החלפת דשא.

 


שיקום וחידוש גינות

שיקום והקמה של גינה פרטית שכלל ניקוי יסודי ...
צילום: ר. מ. רמת השרון.
חידוש גינה בבית פרטי שכללה התקנת מערכת השקיה ...
צילום: רותי יעקבסון, ראשון לציון.
כריתת עצי פיקוס שסיכנו את התשתיות ושתילת שיחי ...
צילום: דרור ל. רמת השרון.
שיקום גינה שכלל גיזום, אספקת צמחים, פתרון בעיות ...
צילום: סנדרה לוי, חיפה.
סידור אדניות בגינה במרפסת, כולל החלפת תערובת ...
צילום: מילה כושצר, תל אביב.
שיפוץ גינה כולל העמדת אדניות וחיבורן לניקוז ...
צילום: שמשון ל. תל אביב.
שיפוץ מערכת השקיה שכלל הוספת מתזים, העברת דשא ...
צילום: מישל מאור, תל אביב.
שיקום גינה, טיפול במערכת השקיה ושתילת פרחים.
צילום: אחיעד צוקרמן, פתח תקווה.
חידוש אדניות, החלפת האדמה, שתילת צמחים חדשים ...
צילום: ירון ס. תל אביב.
חידוש גינה במרפסת, תכנון והמלצה על צמחייה חדשה ...
צילום: אתי מור, פתח תקווה.

שדרוג גינה

בשדרוג גינה לא מבצעים שיקום של ממש, אלא שינויים אסתטיים או טכנולוגיים שיהפכו את הגינה שלכם לחסכונית וחכמה יותר. מילה נרדפת לשדרוג גינה היא דשא סינטטי. אומנם עלות החלפת דשא רגיל בדשא סינטטי גבוהה יחסית (כ-50-60 ₪ למ"ר) אבל בתוך מספר שנים אתם צפוייה להחזיר את ההשקעה. הדשא הסינטטי חוסך תחזוקה שוטפת (כיסוח דשא, דישון, ניכוש עשבים ועוד) וגם מבטיח לכם שהדשא שלכם תמיד יהיה ירוק.

אם החלטתם לוותר על דשא רגיל או סינטטי בגינה, תוכלו לשתול במקום צמחי כיסוי כמו מרווה, סוקולנטים וחרציות. מדובר בצמחים שמותאמים לשמש או חצי שמש ולא דורשים השקיה מרובה או תחזוקה כמו כיסוח. את צמחי הכיסוי נהוג לשתול כתחליף לדשא, בין אבני מדרך או ככיסוי מסלעות ומשטחים בגינה.

 

פרישת דשא סינטטי כחלק משיקום גינה

מחיר של שיקום גינה

מחיר שיקום גינה משתנה בהתאם למצב הגינה וכמות העבודה הנדרשת:

מחיר שיקום גינה קטנה עד 100 מ"ר נע בין 800-1,000 ₪

מחיר שיקום גינה בינונית עד 200 מ"ר נע בין 1,500-2,000 ₪

מחיר שיקום גינה גדולה מ-200 מ"ר נע בין 2,500-4,000 ₪

השיקום כולל שיטוח עשבייה, ניכוש עשבים, גיזום צמחייה ותיקון מערכת השקייה. העבודה לא כוללת התקנת דשא סינטטי והתקנת מחשב השקייה.

 

מחירים שלקוחות מידרג שילמו על שיקום גינה

ובגלל שאין כמו מראה עיניים כדי להתרשם כמה זה הולך לעלות לכם, צירפנו גם עסקאות אמיתיות שביצעו לקוחות מידרג עם גננים באתר:

מחיר שיקום גינה הכולל גיזום עצי פרי וניקיון במודיעין – 2,500 ₪

מחיר שיקום גינה אחרי חורף שכלל ניקיון כללי וגיזום בבאר שבע – 1,000 ₪

מחיר שיקום גינה מוזנחת כולל ניקיון וגיזום בפרדס חנה – 2,100 ₪ .

מחיר שיקום גינה של בית משותף שכלל הכנת השטח, סידור מערכת השקיה וניקוי ברמת השרון – 1,400 ₪


תחזוקה לאחר שיקום גינה

אחרי שהחזרתם את הגינה לחיים אנחנו מניחים שתרצו לשמור עליה ירוקה ופורחת לאורך זמן. גם אם לא תיעזרו בגנן ששיקם את הגינה לאחזקה, כדאי להתייעץ איתו בנוגע לתדירות התחזוקה המומלצת. באופן כללי, כשמדובר בגינות גדולות עם דשא, רצוי לתחזק את הגינה פעם בשבועיים. במקרה של גינות קטנות ללא דשא, ניתן להסתפק בתחזוקה פעם בחודש.

התחזוקה כוללת כיסוח דשא, ניכוש עשבים, בדיקת מערכת ההשקייה, גיזום צמחייה, דישון הקרקע ולעיתים גם שתילת צמחים עונתיים.

 


גננים מומלצים לשיקום גינה

שיקום גינה הוא עבודה שמצריכה ניסיון עם התחום וגם לא מעט יצירתיות. כדי שתוכלו למצוא גנן מומלץ שידאג לכל הפרחים בגנכם צירפנו לכם רשימה של גננים מומלצים שמתמחים בשיקום גינה, ומדורגים על ידי לקוחות קודמים. מאחלים לכם שממש בקרוב תוכלו לשבת בגינה המשודרגת שלכם עם כוס לימונדה צוננת.


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של שיקום גינה?

מחיר שיקום גינה נע בין 800-2,500 ₪ בהתאם לגודל הגינה ומורכבות העבודה.

העבודה כוללת ניכוש עשבים, גיזום עצים וצמחייה ותיקון מערכת השקייה.

 

דשא רגיל או סינטטי? המומחים עונים!

שאלנו 32 גננים מומלצים באתר מידרג על איזה דשא הם ממליצים - רגיל או סינטטי? התוצאות אולי יפתיעו אתכם אבל כ-78% מהגננים הכריעו לטובת הדשא הרגיל. התומכים בדשא הרגיל בחרו בו בגלל המראה החי והטבעי שלו. לעומת זאת, חלק מהגננים אמרו שמי שמחפש דשא בתחזוקה נמוכה - דשא סיננטי הוא פתרון מצויין. 

איך בוחרים עצי פרי לגינה? צירפנו תשובה בוידאו!

 

איזה עצי פרי כדאי לשתול בגינה?

עצי הדר הם העצים האופטימליים לגינה מכיוון שהם עמידים בפני שמש חזקה, לא מנשירים ומניבים הכי הרבה פירות. בנוסף, הם כמעט שלא זקוקים לתחזוקה למעט מים ודשן.

 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק