מוקד טלפוני: 1-700-707-233

אבני מדרך

אבני מדרך לא רק מאפשרות לכם להסתובב בגינה בלי להרוס את הדשא, הן גם מוטיב עיצובי ואסתטי לכל דבר. במאמר הבא תמצאו את הסוגים השונים של אבני המדרך, איך להניח אותן בצורה נכונה וגם מחירים של אבני מדרך. השביל הזה, מתחיל כאן.


שימוש באבני מדרך

כשאנחנו מדברים על אבני מדרך אנחנו בעצם מתכוונים לפרוסות סלעים החתוכות בעובי של בין 5-3 ס"מ.

יש שתי דרכים מרכזיות שבהן משתמשים באבני מדרך:


ריצוף אבני מדרך:

ניתן לרצף משטח בחצר באבני מדרך. זה כולל הנחה של אבני המדרך זו לצד זו כמו פאזל כאשר משאירים ביניהן רווחים.

את הרווחים שבין האבנים ממלאים במלט שמחבר ביניהן וכך יש לנו משטח מרוצף של אבני מדרך.

פינת ישיבה מרוצפת אבני מדרך

 


שביל אבני מדרך:

אנחנו לא רוצים להישמע כמו הסבתא הפולנייה שלכם אבל חבל שתכניסו את כל הבוץ מהגינה הביתה או שתהרסו את הדשא הירוק שלכם. בשביל שזה לא ייקרה, תוכלו לשים בגינה שביל אבני מדרך שיאפשר לכם לחצות בשלום את הגינה.

בשביל, האבנים מונחות זו אחרי זו בנפרד ואתם יכולים לדלג ביניהן ולדמיין שאתם בדרך לפגוש את הקוסם מארץ עוץ.

בסרטון הבא, אימרי הגנן מסביר על אבני מדרך


סוגים של אבני מדרך

הסוג הנפוץ ביותר הוא אבן מדרך טבעית לבנה. אבנים אלה הן הפשוטות ביותר ומסיבה זו הן גם הזולות ביותר. קחו בחשבון שהן גם נוטות להישבר יותר בקלות.
 

סוג שני ופופולרי של אבן מדרך זו אבן הבזלת. הבזלת מגיעה אלינו מרמת הגולן. אבן הבזלת חזקה יותר מהאבן הלבנה ונחשבת לעמידה מאוד אך גם ליקרה יותר. את אבן הבזלת אפשר לחתוך כך שתהיה דקה ועדינה מבחינה עיצובית.

שביל אבני מדרך מאבן בזלת

הנחת אבני מדרך

 אבני מדרך תוכלו להניח בעצמכם או להיעזר בגנן. ברוב המקרים, הגנן ידאג לספק לכם את אבני המדרך שתבחרו אחרי שיציג לכם את האפשרויות העומדות בפניכם מבחינת צורות האבנים, הגדלים והגוונים שלהן וידאג להנחה שלהן.

 למרות שזה נשמע כאילו רק לוקחים סלעים ומניחים אותם איפה שרוצים, יש כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון לקראת הנחה או ריצוף של אבני מדרך:

אבני מדרך הדבר החשוב ביותר בהנחת אבני מדרך הוא שהמשטח שעליו מניחים אותן יהיה ישר. מה שאומר שאם אתם מניחים אותן על האדמה תצטרכו ליישר אותה היטב.
 

אבני מדרך  במידה והאבנים יונחו על דשא, צריך לעקור את הדשא מכל מקום שבו יונחו האבנים. גנן שיניח את אבני המדרך ידאג גם ליישור הקרקע וגם לפילוס הסלעים כך שכל משטח הדריכה, גם הסלע עצמו, יהיו ישרים לגמרי.


אבני מדרך לאחר יישור הקרקע מגיע השלב של הנחת אבני המדרך. במקרה של משטח אבני מדרך מרוצף, לאחר יישור השטח והנחת האבנים בצורה מתוכננת היטב, יגיע השלב של מילוי הבטון ברווחים ביניהן. יש גננים שיניחו חול שומשום על המשטח שצפוי להיות מרוצף ועליו יניחו את האבנים על מנת לשפר את היציבות שלהן.

משטח אבני מדרךאבני מדרך במקרה של שביל אבני דריכה, צריך לדאוג שהמרחק בין האבנים לא גדול מידי כדי שיהיה נוח להליכה גם בשביל ילד.

אבני מדרך אם אבני הדריכה מונחות על דשא, מומלץ שהאבנים יהיו גבוהות מספיק כך שיבלטו מעליו ויהיה נוח לכסח סביבן את הדשא מבלי לעלות עליהן עם המכסחת.

ועוד טיפ לדרך: מומלץ כבר בשלב תכנון הגינה לבחור את סוג האבנים וצורת ההנחה שלהן כדי שישתלבו כחלק מהעיצוב הכולל של הגינה בצורה מדויקת ואסתטית.


מחירים של אבני מדרך

שביל אבני מדרך יתומחר לפי מחיר לאבן בעוד המחיר למשטח אבני מדרך יתומחר לפי מטר רבוע.

כסף מחיר שביל אבני מדרך מאבן טבעית לבנה יהיה 30-40 ₪ לאבן.

כסף מחיר שביל אבני מדרך מאבן בזלת יהיה 70-80 ₪ לאבן.

כסף מחיר משטח אבני מדרך מאבן טבעית לבנה יהיה 200-300 ₪ למטר רבוע.

כסף מחיר משטח אבני מדרך מאבן בזלת יהיה 300-400 ₪ למטר רבוע.

כוכבית המחירים כוללים מע"מ

כדאי לדעת שהנחת אבני מדרך בדרך כלל קורית כחלק מהקמה של גינה שלמה ולא כעבודה נפרדת ולכן המחירים יכולים להשתנות בהתאם למחיר העבודה הכוללת.

גינה עם אבני מדרך

 


גננים מומלצים להתקנת אבני מדרך

אחרי שקראתם כל מה שצריך על אבני מדרך הגיע הזמן לצעוד על דרך המלך לגינה שאתם חולמים עליה. כדי לא להשאיר אתכם דרוכים, הנה רשימת גננים המתמחים באבני מדרך עם חוות דעת של לקוחות קודמים באתר מידרך זאת אומרת... מידרג.


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של אבני מדרך

מחיר שביל מאבני מדרך יעלה 30-80 ש"ח בהתאם לסוג האבן.

מחיר משטח מרוצף אבני מדרך יעלה 200-400 ש"ח למטר רבוע בהתאם לסוג האבן.

מה הסוגים הנפוצים של אבני מדרך

האבנים הנפוצות לאבני מדרך הן אבן טבעית לבנה ואבן בזלת.

איך מניחים אבני מדרך?

כדי להניח אבני מדרך צריך לשטח את השטח היטב ולהניח את האבנים בצורה מתוכננת ומאורגנת.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק