מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מחירי דשא סינטטי
האדמה החשופה בגינה דורשת קצת ירוק, ואתם מתחילים לעשות הכנות הנפשיות למחיר הדשא הסינטטי. כמה עולה דשא סינטטי? מה מרכיב את המחיר? למה חשוב לשים לב? כל זאת וטיפ שווה במיוחד להשגת מחיר זול לדשא סינטטי כאן למטה.

 


דשא סינטטי – מחיר

אם חשבתם שעיקר המחיר בהתקנת דשא סינטטי הוא הדשא עצמו, זה לא בדיוק המצב ובשביל זה אנחנו כאן.

כמובן שהמרכיב החשוב ביותר מבחינתנו הלקוחות הוא הדשא הסינטטי עצמו. הוא יקבע באיזה סגנון תיראה הגינה ואיך ירגישו הסיבים בין אצבעות הרגליים שלנו. מחיר הדשא הסינטטי תלוי בדשא בו בוחרים, כאשר בחירת הדשא הסינטטי צריכה להתבצע לא רק לפי איכות הדשא אלא גם לפי הצרכים שלכם. כך שהתשובה לשאלה "מהו הדשא הסינטטי הכי טוב בשוק?" לא תמיד תהיה בהכרח זאת שתתאים לכם (אבל יש לנו תשובה על זה ואתם מוזמנים לקרוא), דשאים שונים מתאימים לצרכים שונים. גינת נוי ומגרש כדורגל לנכדים למשל  ידרשו סוגי דשא שונים מבחינת הצפיפות ואורך הסיבים, אז כדאי מאוד להתייעץ הגנן על סוג הדשא שאתם צריכים ולקרוא על זה בטיפ על דשא סינטטי.

אבל בכל זאת, אתם במאמר על מחירים אז לא נשאיר אתכם תלויים באוויר –

מה שמשפיע על מחיר הדשא הוא האיכות שלו שנמדדת לפי גובה הסיבים וצפיפות הסיבים. ככול שהגובה והצפיפות יהיו גבוהים יותר, כך הדשא יחשב לאיכותי יותר ויעלה יותר בהתאם.

צפיפות טובה של דשא סינטטי מתחילה ב14,000 סיבים למ"ר, וצפיפות מעולה היא מ16,000 סיבים ומעלה למ"ר.

מבחינת הגובה, גובה סיבים המומלץ ביותר על-פי הגננים המדורגים באתר הוא כ45 מ"מ, כאשר גובה סיבים מתחת ל38 מ"מ כבר נחשב לפחות טוב. על שניהם תוכלו לקרוא בהרחבה במאמר על דשא סינטטי מומלץ.

אחרי שהסברנו את זה, אפשר לומר שמחיר דשא סינטטי טוב מאוד, שזה אומר שהסיבים שלו באורך של כ- 45 מ"מ ובצפיפות סיבים של 16,000 סיבים למ"ר יהיה כ65-75 ₪ למ"ר. כך למשל מחיר דשא סינטטי נפוליאון של פשוט ירוק יהיה בסביבות 65 ₪ למ"ר.

דשא סינטטי ברמה טובה ומעט נמוכה יותר (כלומר בצפיפות ובגובה סיבים נמוך יותר) יעלה בסביבות 50 ₪ למ"ר. דשא סינטטי ברמה נמוכה אך סבירה יעלה כ40 ₪ למ"ר.

דשא סינטטי שעולה פחות מ40 ₪ למ"ר, הוא כבר באיכות ירודה ולרוב לא מומלץ על-ידי הגננים, אחדים אפילו לא יסכימו להתקין אותו כיוון שהתוצאה הסופית פשוט לא תהיה מספקת בעיניהם.

 

דשא סינטטי

התקנת דשא סינטטי - מחיר עבודות הכנה

מחיר העבודה לא מסתכם במחיר הדשא הסינטטי עצמו, ומתווסף אליו מחיר ההתקנה. התקנת דשא סינטטי כוללת שלושה שלבים משמעותיים: הובלת חומרים, הכנת השטח והתקנת הדשא הסינטטי.

הובלת החומרים

מחיר הובלת החומרים תלוי בכמות החומר שהגינה שלכם צריכה ובתנאי הגישה לגינה.

במידה והגישה לגינה מסובכת יכול להיות שיצטרכו להביא את החומרים לגינה בעזרת מנוף (שעלותו לבד יכולה להגיע ל1,500 ₪) או בעזרת כוח אדם שייקח את החומרים מהמשאית לגינה. שתי האופציות ייקרו משמעותית את מחיר העבודה.

במידה והגינה שלכם גדולה במיוחד, יכול להיות שתצטרכו יותר מהובלת משאית אחת, מה שגם ייקר את המחיר.

במקרה של בעיה בגישה יש לכם אפשרות נוספת - אם הגישה לגינתכם מסובכת ואתם פרוייקטורים לא רעים, אפשר לסכם עם הגנן שאתם אחראים על הובלת החומרים לגינה. כך תוכלו לגייס שכנים, לעשות כמה קומבינות ולחסוך באופן משמעותי בעלויות. 

הכנת השטח

הכנת השטח להנחת הדשא הסינטטי מהווה אחוז ניכר ממחיר העבודה והיא כוללת בעיקרה ניקוי ושיטוח האדמה, הבאתה לגובה הרצוי ושפיכת מצע לדשא.

מחיר הכנת השטח לדשא סינטטי – את השלב הזה מאוד קשה לתמחר אם הגנן לא ראה פיזית את הגינה שלכם, שכן תנאי השטח ותנאי ההגעה משפיעים מאוד על המחיר. מה עושים בשלב הזה? מנקשים עשבים, מוציאים אבנים ומוציאים אדמה במידת הצורך על מנת לפנות מקום למצע הדשא הסינטטי. מחיר העבודה על תשתית הדשא יקבע על-פי מספר ימי העבודה שהיא דורשת, וקשה להעריך כמה הוא יעלה שכן אין גינה דומה לחברתה, סורי 

מחיר מצע דשא סינטטי – לאחר הכנת השטח שמים את המצע לדשא שהוא מעין חצץ דק. משתמשים בחצץ בשם שומשום או במצע גרוס, והמצע צריך להיות בגובה של 5 ס"מ. כמה יעלה לכם המצע? באלה, שהיא שק גדול, של 850 ק"ג שומשום מספיקה לשטח של 5 מ"ר בגובה 5 ס"מ ועולה בסביבות 100 ₪. אתם מוזמנים להכפיל בגודל הגינה שלכם.

מחיר יריעה לדשא סינטטי – מעל למצע יניחו יריעה שחורה שתמנע מעשבים לגדול לתוך הדשא. מחיר היריעה זול ביותר ועומד בערך על שקל וחצי למטר רץ של יריעה.

תשתית להתקנת דשא סינטטי בגינה

מחיר התקנת הדשא הסינטטי

לאחר הובלת החומרים והכנת השטח כל מה שנותר הוא להתקין את הדשא!

מחיר התקנת דשא סינטטי נע בין 150-250 ₪ למ"ר. שימו לב: בהצעות המחיר חלק מהגננים נוטים לחשב את מחיר הדשא הסינטטי במחיר למ"ר וחלקם נותנים מחיר התקנה למ"ר בנפרד ומחיר לדשא הסינטטי בנפרד, מה שיהיה מאוד משמעותי עבורכם בהשוואת המחירים.


מחיר תוחמי דשא סינטטי

אנחנו כבר בסוף התהליך. בשלב האחרון תוחמים את הדשא הסינטטי בתוחמים שגם מקבעים אותו וגם נותנים לו מראה יפה. בשוק ישנן שלוש אפשרויות מרכזיות:

אחזקת גינותאדני רכבת – אלו תוחמים עשויים עץ המעניקים מראה כפרי. מחיר אדני רכבת נע בין 130-200 ₪ לתוחם באורך 2.6 מטרים.

אחזקת גינות תוחם אמריקאי – זהו תוחם פלסטיק שחור, מעוגל מלמעלה, כך שהוא נראה כמו תחימה של צינור פחות או יותר. תוחם אמריקאי נחשב לתוחם פשוט ואמין ומחירו 16-20 ₪ למטר.

אחזקת גינותמחיר תחימה באבני שפה – ניתן לתחום את הדשא באבני שפה ממגוון סוגים, מה שייתן מראה טבעי ויפה לדשא הסינטטי שלכם. באבנים יש מגוון סוגים, מרקמים וסגנונות, כך שעם התוחם הזה אתם יכולים להשתולל. תחימת אבן רגילה ולא בעלת מאפיינים מיוחדים, עולה בסביבות 45-50 ₪ למטר רץ.

דשא סינטטי עם תחומי אבן בגינה

מתי תמצאו דשא סינטטי במבצע?

ועכשיו טיפ למיטיבי לכת! בעזרת שילוב שני גורמים תוכלו להוזיל את מחיר התקנת הדשא הסינטטי משמעותית. הראשון הוא עונתי - הקיץ מגיע, מציץ בחלון, וכולנו מתמלאים בחשק עז לשבת בחוץ. אז מתחיל הטלפון של הגננים לצלצל בלי הפסקה, הם מוצפים בעבודה והמחירים עולים.

מה עושים? מתקינים דשא סינטטי בחורף! בחורף העבודה של הגננים פחותה והם יהיו נלהבים יותר להוריד במחיר התקנת הדשא הסינטטי.

כאן משתלב לו באלגנטיות הגורם השני - רבות מחברות הדשא הסינטטי עושות מבצעים על דשא הסינטטי לקראת סוף השנה האזרחית, כך שבשילוב שני הגורמים תוכלו להתקין דשא סינטטי במחיר משתלם ביותר.

מסקנה: דשא סינטטי מתקינים בינואר מחייך

אם בכל זאת אין לכם חשק לשדרג את הגינה בחורף, אבל אתם אנשים שרואים רחוק, ניתן לסגור עם הגנן בחורף את העבודה ואפילו לקנות כבר את הדשא הסינטטי במבצע סוף שנה, ולסכם איתו תאריך ביצוע מאוחר יותר.


גננים מומלצים להתקנת דשא סינטטי

גם אם בחרתם בסוג הדשא הסינטטי היקר ביותר, תשתית לא איכותית תוריד את כל ההשקעה שלכם לטמיון. בשביל דשא סינטטי שיראה מליון דולר אבל שיעלה קצת פחות צריך גנן איכותי שיודע בדיוק מה הוא עושה. אספנו בשבילכם חוות דעת ודירגנו את הגננים המומלצים ביותר להתקנת דשא סינטטי על-ידי לקוחות קודמים, כדי שלא תיפלו על חאפרים.
אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק