מוקד טלפוני: 1-700-707-233

התקנת דשא סינטטי

התקנת דשא סינטטי היא הפיתרון המושלם אם נמאס לכם מחשבון מים נפוח, כשהתעייפתם מכיסוח הדשא או כשהאלרגיה הפכה להיות בלתי נסבלת. אז למה בכלל כדאי להתקין דשא סינטטי, כמה זה עולה ואיך מתקינים אותו? לפניכם מדריך שיראה לכם שהדשא של השכן לא ירוק יותר מחייך


התקנת דשא סינטטי - האם זה כדאי?

התקנת דשא סינטטי חוסכת לכם גם כסף וגם מאמץ: בניגוד לדשא רגיל, הדשא הסינטטי לא דורש תחזוקה שוטפת - אין צורך לכסח אותו, להשקיע בו דשנים, לנכש עשבים או להדביר מזיקים. הדשא הסינטטי שומר על צבעו וצורתו בכל עונות השנה ובמשך שנים רבות. בנוסף, הוא פיתרון טוב לכל אלו שהדשא הטבעי עושה להם פריחה וגירודים. בנוגע לחיסכון הכספי – אמנם עלות ההתקנה הראשונית של הדשא הסינטטי גבוהה, אך בתוך כמה שנים אתם מחזירים את ההשקעה הכספית, ולטווח הארוך חוסכים בעלות התחזוקה וההשקיה.

 דשא סינטטי

התקנת דשא סינטטי- תמונות מלקוחות מידרג

הקמת גינה בגודל 100 מ"ר שכלל דשא סינטטי, צמחייה ...
צילום: פיני מגני, רמת ישי.
הקמת גינה שכללה התקנת דשא סינטטי, שבירת ריצוף ...
צילום: אינה חוסיד, אשדוד.
התקנת דשא סינטטי במרפסת.
צילום: אלכסנדר סימבלוב, מודיעין.
התקנת דשא סנטטי במרפסת.
צילום: מודיעין.
התקנת דשא סינטטי בגינה.
צילום: ענבל זילברמן, מודיעין.
התקנת דשא סינטטי מסוג אולימפוס על 50 מ"ר.
צילום: נילי קדוש, מודיעין.
הקמת גינה בגודל חצי דונם שכללה שתילת עצים ...
צילום: אבינועם וואעקין, פרדס חנה-כרכור.
התקנת דשא סינטטי ברחבה מתחת לבניין.
צילום: ד. ג. גבעתיים.
התקנת דשא סינטטי בגודל 80 מטר.
צילום: יוסי גוטליב, רעננה.
התקנת דשא סינטטי בגינה.
צילום: יורם מונין, ראשון לציון.

התקנת דשא סינטטי - איך בוחרים את צבע הדשא?

נכון שכל הדשאים ירוקים, אבל יש מגוון רחב של גוונים לדשא. יש סוגים של דשא סינטטי בעלי צבע ירוק בוהק בגוון אחד, ויש דשאים שמגיעים אפילו לארבעה גוונים. לצבע של הדשא הסינטטי יש השפעה רבה משתי סיבות: האחת היא שאתם רוצים להקנות לדשא שלכם מראה זהה לדשא הטבעי ולכן תרצו לבחור צבע בהתאם. הסיבה השנייה היא ההתחממות – ישנם צבעים שגורמים לדשא הסינטטי להתחמם יותר בשמש עד לגרימת כוויות. ככל שהדשא הסינטטי בצבע כהה יותר כך הוא מתחמם יותר בשמש. קיים רצף של צבעים ירוקים, מבהירים ועד כהים – תוכלו לבחור בעצמכם לפי טעמכם האישי ולשלב אותם עם צבעים צהובים או חומים.

 דשא סינטטי

 


באיזה גובה צריך להיות הדשא הסינטטי?

גובה הסיבים משפיע גם על מראה הדשא הסינטטי וגם על האיכות שלו. התקנת דשא סינטטי שהסיבים שלו יהיו גבוהים מדי לא יראה טוב, ודשא שהסיבים שלו יהיו קצרים מדי לא יהיה עמיד לאורך זמן רב. כשאתם מתקינים דשא סינטטי, מומלץ שהגובה שלו יהיה בין 38- 44 מ"מ. דשא סינטטי כזה יתאים לכם למגוון משטחים כמו גינות פרטיות וגני ילדים, ויהיה נעים למגע.


איזו צפיפות צריכה להיות בדשא הסינטטי?

ככל שצפיפות הסיבים בדשא הסינטטי תהיה יותר גבוהה כך הדשא יהיה איכותי יותר, עמיד יותר בפני שחיקה, ירכך נפילות ויראה טוב יותר. בהתאם לכך - התקנת דשא סינטטי בעל צפיפות סיבים גבוהה גם תעלה יותר. במידה ואתם מתקינים דשא סינטטי לנוי בלבד, אין חשיבות גבוהה לצפיפות הסיבים. אולם, אם הדשא הסינטטי שאתם מתקינים מיועד לדריכה,ישיבה או משחק, כדאי מאוד להתקין דשא בעל צפיפות סיבים גבוהה. הצפיפות הסטנדרטית היא 16,000-19,000 סיבים למ"ר.

פרמטרים נוספים שחשוב לוודא הם פתחי ניקוז ומסנני קרינה UV. לדשא הסינטטי יש יכולת להזרים את מי הגשמים לתוך פתחי ניקוז שלאחר מכן יוצאים החוצה – לטבע או למרזבים. לכן, כשאתם מתקינים דשא סינטטי, חשוב לבדוק את יכולת הניקוז שלו כדי להימנע מהצפות ושלוליות.

מסנני UV מגנים על צבע הדשא מפני קרינת השמש לאורך זמן, וחשוב לוודא שהם קיימים בדשא הסינטטי שאתם מתקינים, על מנת שלא תגלו יום אחד שאתם יושבים על דשא צהבהב.


איך בוחרים דשא סינטטי?

יש מגוון חברות בשוק המייבאות דשא סינטטי מחו"ל, כאשר החברה החזקה והגדולה ביותר בארץ היא חברת פשוט ירוק שהמוצרים שלה אמינים ואיכותיים, והם יהיו יקרים יותר באופן יחסי, אם כי בהפרש של עשרות שקלים בודדים בלבד. דגמי הדשא הסינטטי הנפוצים ביותר הם נפוליאון, קיסר וקיסר טופ, השונים ביניהם בעיקר בגוונים.

::  דשא סינטטי נפוליאון – הדגם הנפוץ והמבוקש ביותר בארצנו הקטנה. הדשא הסינטטי מדגם נפוליאון הוא בהיר יותר ולכן מתחמם פחות בשמש. הוא מגיע בארבעה גוונים (שלושה בצבע ירוק ואחד בצבע צהוב), גובה הסיבים שלו הוא 40 מ"מ וצפיפות הסיבים היא 16,800 למ"ר.

::  דשא סינטטי קיסר – מגיע בשלושה צבעים של ירוק. גובה הסיבים הוא 42 ס"מ וצפיפות הסיבים 16,800 למ"ר.

::  דשא סינטטי קיסר טופ – עמיד לאקלים הישראלי החמים. מגיע בשלושה גוונים של צבע ירוק. גובה הסיבים שלו הוא 42 ס"מ, וצפיפות הסיבים היא 18,900 למ"ר.

 


איך מתקינים דשא סינטטי?

התקנת דשא סינטטי על אדמה שונה מהתקנה על משטח בטון. במשטח בטון, ההתקנה כוללת את שלב פרישת המרבד והידוקו לקרקע. התקנת דשא סינטטי על אדמה היא סיפור אחר, ולכן פרשנו לפניכם את שלבי התהליך:

שלב א': הכנות מקדימות להתקנת הדשא

לפני שאתם מתקינים את הדשא הסינטטי, עליכם להכין את הקרקע. ההכנות המקדימות כוללות ריסוס, ניקוי, פרישת חצץ ותיחום הדשא.

::  רססו - אם בגינה שלכן קיימת עשביה בשטח ההתקנה, עליכם לרסס את השטח בחומרים הקוטלים דשא ועשבים.

::  נקו את השטח – עליכם לנקות את השטח המיועד להתקנת הדשא הסינטטי מכל דבר שיכול להפריע לו, כמו אבנים, עשבים וכו'.

::  פזרו חצץ - עליכם לפזר חצץ גרוס דק הנקרא "שומשום". גובה החצץ אמור להיות 5 ס"מ בממוצע. על מנת שיהיה מספיק עומק כדי לפזר את כמות החצץ, עליכם להוציא אדמה בגובה של 5 -10 ס"מ.

::  תיחמו את הדשא הסינטטי – על מנת למנוע זליגה של החצץ לצדדים, יש לבצע תיחום של שטח התקנת הדשא הסינטטי באמצעות תוחמי דשא. קיים מגוון רחב של תוחמים העשויים חומרים שונים, ועליהם תוכלו לקרוא בהמשך.

שלב ב': מכינים את התשתית

::  יוצרים שיפוע - לאחר פיזור החצץ יוצרים שיפועים לכיוון נקודות הניקוז בגינה.

::  מהדקים – מבצעים הידוק של החצץ באמצעות מהדק אדמה, הידוע גם בשמו כ"ג'בקה".

::  פורשים יריעה – פורשים על המשטח יריעה שחורה שתפקידה למנוע צמיחת עשבים.

שלב ג': מניחים את הדשא הסינטטי

שלב זה מתבצע באופן זהה הן בהתקנת דשא סינטטי על אדמה והן בהתקנה על בטון.

::  פורשים את מרבד הדשא - המרבדים מגיעים ברוחב של שני מטרים או ארבעה מטרים, ולכן במידה ופורשים יותר מיריעה אחת, יש לבצע חיתוכים והתאמה שלהם לגודל המשטח. בפרישת מרבד הדשא חשוב לשים לב שכל הסיבים פונים לאותו כיוון לכל אורך המשטח, אחרת נוצר מראה של גוון צבע לא אחיד. לאחר פרישת היריעה מבצעים חיתוך של יריעת הדשא הסינטטי באמצעות סכין יפנית, על מנת להתאים את הריעה לגודל המשטח.

::  מדביקים את המרבדים – אם פרשתם יותר מיריעה אחת, תצטרכו לבצע הדבקה של החיבורים בין היריעות. יש לוודא שהיריעות חופפות זו לזו, ולא רחוקות זו מזו או פרושות אחת על גבי השנייה.

::  מקבעים – מקבעים את הדשא הסינטטי לקרקע באמצעות יתדות או מסמרים מגלוונים שאינם מחלידים במגע עם מים.

::  מברישים את הדשא הסינטטי – בסוף ההתקנה מברישים את הדשא באמצעות מברשת חשמלית וכנגד כיוון הסיבים, על מנת להעמיד אותם ולהעניק לדשא מראה אסתטי ויפה.

 דשא סינטטי

תוחמי דשא סינטטי

תוחמי הדשא הסינטטי נועדו למנוע את זליגת החצץ לצדדים וליצור הפרדה בין הדשא הסינטטי לבין הערוגות, אבל מעבר לכך יש להם השפעה גם על העיצוב האסתטי של הגינה שלכם.

קיימים סוגים רבים של תוחמי דשא סינטטי, השונים ביניהם בעיקר בחומר ובהתאם לכך גם במחיר.

ריכזנו לפניכם את התוחמים הנפוצים ביותר:

  • תוחם אדני רכבת – התוחם הנפוץ ביותר. זהו תוחם העשוי עץ ומגיעים בצבע חום. אם אתם רוצים להקנות לגינה שלכם מראה כפרי ויוקרתי התוחם הזה הוא בשבילכם. מחיר: בין 180-200 ₪
  • תוחם אמריקאי – נקרא גם תוחם "בלאק ג'ק". זהו תוחם פלסטיק מעוגל, מגיע בצבע שחור או ירוק, ובאורך של 6 מטרים או 18 מטרים. היתרון הגדול שלו הוא שאפשר לעצב אותו במגוון צורות וכך בעצם לעצב את הדשא הסינטטי בקו לא ישר. אם אתם אנשים שאוהבים לצאת מהמסגרת – לכו על התוחם הזה. מחיר של תוחם 6 מטרים: 200 ש"ח. מחיר של תוחם 18 מטרים: 350 ש"ח.
 תוחמי דשא סינטטי
  • אבני שפה – האבנים מונחות מסביב לדשא הסינטטי ויוצרות מראה של טבע אמיתי. קיים מגוון רחב של אבנים שתוכלו לשים, כמו חלוקי נחל בצבעים שונים או אבני טוף. אם אתם טיפוסים של טבע, התוחם הזה יתאים בדיוק לכם. מחיר: חלוקי הנחל מגיעים בתוך שקים הנקראים בלה. המחיר לבלה נע בין 180-200 ש"ח, בהתאם לסוג האבן.
 תוחמי דשא סינטטי
  • תוחם קשת – תוחם עשוי פלסטיק הנראה כמו גדר קטנה. הוא יציב ועמיד, ניתן לעיצוב במגוון צורות ומגיע בצבע ירוק זית או חום. עם זאת, תוחם פלסטיק הוא פחות עמיד ואיכותו פחות טובה ביחס לשאר התוחמים. מחיר: בין 50-100 ש"ח

מחירי התקנת דשא סינטטי

אמנם ניתן להתקין דשא סינטטי לבד, אבל אנחנו היינו ממליצים להיעזר בגנן מקצועי בעל מיומנות, שיתקין עבורכם את הדשא הסינטטי בצורה הטובה ביותר.

כמה תעלה לכם התקנת דשא סינטטי על ידי גנן? אז ראשית חשוב לדעת שעלות ההתקנה כוללת את אספקת הדשא הסינטטי והאביזרים, הזמנת המנוף והתקנת הדשא עצמו. מחירי ההתקנה נעים בין 100-240 ש"ח למ"ר, והם תלויים בכמה פרמטרים:

::  סוג הדשא הסינטטי – איכות הדשא הסינטטי משפיעה באופן ישיר על מחירו. מחיר הדשא מושפע מהגובה, הגוון וצפיפות הסיבים. ככל שיהיו יותר גוונים, וככל שהגובה וצפיפות הסיבים יהיו גבוהים, כך מחירו של הדשא הסינטטי יעלה יותר. אך יחד עם זאת, העצה שלנו היא שלא תתפשרו על מחירים, מניסיון אישי שלנו – בסוף הזול תמיד יוצא יותר יקר...

::  נגישות לגינה – שימו לב, הנגישות היא נושא חשוב כשמדברים על עלות התקנת הדשא הסינטטי. ככל שיותר קשה להגיע לגינה שלכם – כך מחיר התקנת הדשא יעלה. בכל התקנה יש צורך בהעלאת מנוף על מנת לשפוך את שכבת החצץ. במידה ואתם נמצאים במקום שאליו מנוף לא יכול להגיע, או לחלופין במקום נמוך שדורש מנוף ארוך יותר (ובהתאם לכך גם יקר יותר), עלות ההתקנה תהיה גבוהה יותר.

::  משטח התקנת הדשא הסינטטי – המשטח שעליו אתם מבצעים את התקנת הדשא הסינטטי משפיע ישירות על המחיר שתשלמו בסוף. יש הבדל בין התקנה על בטון לבין התקנה על אדמה – בהתקנה על אדמה נדרשת עבודה רבה: ריסוס, ניקוי, הוצאת אדמה וכל מה שציינו לעיל. לעומת זאת, בהתקנה על בטון, העבודה היחידה שנעשית היא פרישת מרבד הדשא. ולכן, אם אתם מתקינים את הדשא הסינטטי על אדמה תיאלצו לשלם יותר.

::  תוחמי הדשא הסינטטי – כפי שכבר ציינו, מחירי התוחמים משתנים בהתאם לסוג החומר ומשפיעים ישירות על הכיס שלכם. עם זאת, חשוב לציין שהתוחמים מעניקים לגינה שלכם את הגימור האסתטי הסופי ולכן כדאי להשקיע בתוחם שיגרום לכם לאהוב את הדשא הסינטטי החדש שלכם? מחייך

אחריות על התקנת דשא סינטטי

האחריות ניתנת בין 5-8 שנים, ולרוב תקבלו אחריות יצרן. המשמעות היא שאם קורה משהו לדשא הסינטטי, חברת היצרן תדאג לספק לכם דשא סינטטי חלופי, במידת הצורך, כולל התקנה. האחריות ניתנת על שינוי בצבע הדשא, קריעה של היריעה או התפוררות הדשא הסינטטי. מה שאתם צריכים לזכור: לבקש מהגנן תעודת אחריות של היבואן או היצרן.

 דשא סינטטי

התקנת דשא סינטטי - שיטות של גננים חאפרים

בואו נודה באמת: בעלי מקצוע חאפרים קיימים בכל תחום, אחרת לא היה צריך את חיים הכט וגם לא את אתר מידרג. אבל בשביל זה אנחנו כאן – אספנו שיטות של גננים חאפרים בהתקנת דשא סינטטי כדי שתוכלו לדעת בדיוק ממה (או ממי) להיזהר:

  • חיבורי דשא לא אסתטיים – זוהי התופעה החאפרית הנפוצה ביותר בהתקנת דשא סינטטי. כפי שכבר ציינו, יריעות הדשא הסינטטי מגיעות ברוחב של 2 מטרים או 4 מטרים. כך שאם המשטח שלכם ברוחב 6 מטרים, הגנן יצטרך לפרוש את שני הדשאים ולבצע הדבקה ותפר ביניהם. הדבר החשוב ביותר בשלב הזה הוא שהמרבדים יהיו צמודים זה לזה בצורה מדויקת. גננים חאפרים לא יבצעו את החיבור בצורה מושלמת, מה שיצור רווחים בין הדשאים ופגם אסתטי בגינה שלכם.
  • גימורים לא יפים לדשא הסינטטי – בקצוות הדשא הסינטטי יש לבצע חיתוך מדויק, או להתאים אותו למשטח שאיתו הוא גובל, כמו אדניות או ריצוף. גננים לא מקצועיים מבצעים חיתוך שלא נראה טוב לעין ופוגע בנראות הדשא הסינטטי שלכם.
  • להתראות אחריות, שלום התקנה – לא חסרים גננים שיתקינו לכם דשא סינטטי ויבטיחו לכם אחריות, אבל ברגע האמת אין גנן ואין אחריות. בשביל להימנע ממקרים כאלו, וודאו שאתם מקבלים מהגנן אחריות יצרן.
  • הדשא הסינטטי שלי מתפורר – השוק מוצף בדשא סינטטי מחומרים איכותיים אבל גם בחומרים לא איכותיים. גננים מחפשים לחסוך בעלויות ולכן, יש גננים שיאמרו לכם שקיבלתם דשא סינטטי של חברת פשוט ירוק, אך בפועל זו חברה איכותית פחות. איך תדעו? חברת פשוט ירוק מרססת על רוב גלילי הדשא הסינטטי שלהם את שמה. פשוט תבדקו.
  • הדשא הסינטטי מצמיח עשבים – באחד השלבים שכתובים למעלה, מצוין שלב פרישת יריעה שתפקידה למנוע צמיחת עשבים. אלא אם כן אתם מתקינים את הדשא הסינטטי על בטון, פרישת יריעה חייבת להיעשות. לצערנו ולצערכם, קיימים גננים חאפרים שיחליטו מטעמי חוסר זמן או פשוט עצלנות לוותר על השלב הזה. איך תדעו? תהיו שם כשהגנן מבצע את ההתקנה, וכשתראו יריעת בד שחורה נפרשת תדעו שאתם בידיים טובות.

גננים מומלצים

התקנת דשא סינטטי היא עבודה שדורשת דיוק, מיומנות ומקצועיות, גם כדי שהדשא הסינטטי יישמר לאורך זמן וגם כדי ליצור לו מראה אסתטי ונעים. לכן, לפני שאתם מזמינים גנן כדאי לקרוא חוות דעת קודמות ולשמוע המלצות עליו. בדיוק מהסיבה הזאת, כאן באתר מידרג אספנו עבורכם המלצות של לקוחות קודמים על גננים מומלצים. לאחר כל התקנת דשא סינטטי, נציג ממידרג מתקשר ללקוח, מקבל ממנו חוות דעת וציונים אודות השירות ומעדכן את הדירוג באתר, כך שרשימת הגננים המומלצים  מתעדכנת כל הזמן.


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק