מוקד טלפוני: 1-700-707-233

התקנת דשא סינטטי

התקנת דשא סינטטי היא הפיתרון המושלם אם נמאס לכם מחשבון מים נפוח, כשהתעייפתם מכיסוח הדשא או כשהאלרגיה הפכה להיות בלתי נסבלת. אז למה בכלל כדאי להתקין דשא סינטטי, כמה זה עולה ואיך מתקינים אותו? לפניכם מדריך שיראה לכם שהדשא של השכן לא ירוק יותר מחייך


התקנת דשא סינטטי - האם זה כדאי?

התקנת דשא סינטטי יכולה לחסוך לכם גם כסף וגם מאמץ. בניגוד לדשא רגיל, הדשא הסינטטי לא דורש תחזוקה שוטפת, כך שאין צורך לכסח אותו, להשקיע בו דשנים, לנכש עשבים או להדביר מזיקים. הדשא הסינטטי שומר על צבעו וצורתו בכל עונות השנה ולמשך שנים רבות. בנוסף, הוא פיתרון טוב לכל אלו שהדשא הטבעי עושה להם פריחה וגירודים. בנוגע לחיסכון הכספי – אמנם עלות ההתקנה הראשונית של הדשא הסינטטי גבוהה, אך בתוך כמה שנים אתם מחזירים את ההשקעה הכספית, ולטווח הארוך חוסכים את עלויות התחזוקה וההשקיה.

דשא סינטטי

התקנת דשא סינטטי- תמונות מלקוחות מידרג

התקנת דשא סינטטי ארבעים מ''ר.
צילום: א. ז. באר שבע.
החלפת דשא סינטטי ישן, הנחת אבני מדרך ושתילת ...
צילום: איליה טוידרמן, באר שבע.
התקנת דשא מלאכותי.
צילום: ניסן רביד, קרית אתא.
פינוי, ניקוי של הגינה, הכנה לדשא סינטטי והתקנה ...
צילום: א. א. רחובות.
התקנת דשא סינטטי במרפסת.
צילום: ניר רחמים, נתניה.
התקנת דשא סינטטי על ריצוף בגינה פרטית.
צילום: אלון יעביץ, נהריה.
קילוף מדשאה ישנה, והתקנת דשא סינתטי.
צילום: כוכב יאיר.
התקנת דשא סינתטי על דק בחצר בית.
צילום: ד. ו. אילון.
התקנת דשא סינטטי בגודל 100 מ"ר, סידור מערכת ...
צילום: קרן זוהר, הוד השרון.
התקנת מערכת השקייה, שתילת צמחים והתקנת דשא ...
צילום: ליאור אילן, מודיעין.

התקנת דשא סינטטי - איך בוחרים את צבע הדשא?

נכון שכל הדשאים ירוקים, אבל יש מגוון רחב של גוונים לדשא. יש סוגים של דשא סינטטי בעלי צבע ירוק בוהק בגוון אחד, ויש דשאים שמשלבים אפילו ארבעה גוונים. קיים רצף של צבעים ירוקים, מבהירים ועד כהים, ואתם יכולים לבחור בעצמכם לפי טעמכם האישי ולשלב אותם עם צבעים צהובים או חומים. לצבע של הדשא הסינטטי יש השפעה רבה משתי סיבות:

אחת מראה טבעי - אתם רוצים להקנות לדשא שלכם מראה זהה לדשא הטבעי ולכן תרצו לבחור צבע בהתאם.

מספר שתיים התחממות – ישנם צבעים שגורמים לדשא הסינטטי להתחמם בשמש עד לרמה של גרימת כוויות. ככל שהדשא הסינטטי בצבע כהה יותר כך הוא מתחמם יותר בשמש.

 דשא סינטטי

 


גובה דשא סינטטי - כמה מומלץ?

גובה הסיבים משפיע גם על מראה הדשא הסינטטי וגם על האיכות שלו. התקנת דשא סינטטי שהסיבים שלו יהיו גבוהים מדי לא יראה טוב, ואילו דשא שהסיבים שלו יהיו קצרים מדי לא יהיה עמיד לאורך זמן רב. כשאתם מתקינים דשא סינטטי, מומלץ שהגובה שלו יהיה בין 38- 44 מ"מ. דשא סינטטי בגובה כזה נעים למגע ומתאים למגוון משטחים כמו גינות פרטיות וגני ילדים.


צפיפות דשא סינטטי - כמה מומלץ?

ככל שצפיפות הסיבים בדשא הסינטטי תהיה יותר גבוהה כך הדשא יהיה איכותי ועמיד יותר בפני שחיקה, ירכך נפילות ובאופן כללי ייראה טוב יותר. בהתאם לכך - התקנת דשא סינטטי בעל צפיפות סיבים גבוהה גם תעלה יותר. במידה ואתם מתקינים דשא סינטטי לנוי בלבד, אין חשיבות גבוהה לצפיפות הסיבים. אולם, אם הדשא הסינטטי שאתם מתקינים מיועד לדריכה,ישיבה או משחק, כדאי מאוד להתקין דשא בעל צפיפות סיבים גבוהה. הצפיפות הסטנדרטית היא 16,000-19,000 סיבים למ"ר.

פרמטרים נוספים שחשוב לוודא הם פתחי ניקוז ומסנני קרינה UV. לדשא הסינטטי יש יכולת להזרים את מי הגשמים לתוך פתחי ניקוז שלאחר מכן יוצאים החוצה – לטבע או למרזבים. לכן, כשאתם מתקינים דשא סינטטי, חשוב לבדוק את יכולת הניקוז שלו כדי להימנע מהצפות ושלוליות.

מסנני UV מגנים על צבע הדשא מפני קרינת השמש לאורך זמן ומונעים ממנו לדהות, חשוב לוודא שהם קיימים בדשא הסינטטי שאתם מתקינים, על מנת שלא תגלו יום אחד שאתם יושבים על דשא צהבהב.

  

דשא סינטטי

איך בוחרים דשא סינטטי?

יש מגוון חברות בשוק המייבאות דשא סינטטי מחו"ל, כאשר החברה החזקה והגדולה ביותר בארץ היא חברת פשוט ירוק שהמוצרים שלה אמינים ואיכותיים, והם יהיו יקרים יותר באופן יחסי, אם כי בהפרש של עשרות שקלים בודדים בלבד. דגמי הדשא הסינטטי הנפוצים ביותר הם נפוליאון, קיסר וקיסר טופ, השונים ביניהם בעיקר בגוונים.

אחזקת גינות דשא סינטטי נפוליאון – הדגם הנפוץ והמבוקש ביותר בארצנו הקטנה. הדשא הסינטטי מדגם נפוליאון הוא בהיר יותר ולכן מתחמם פחות בשמש. הוא משלב ארבעה גוונים (שלושה בצבע ירוק ואחד בצבע צהוב), גובה הסיבים שלו הוא 40 מ"מ וצפיפות הסיבים היא 16,800 למ"ר.

אחזקת גינות דשא סינטטי קיסר – משלב שלושה גוונים של ירוק. גובה הסיבים הוא 42 ס"מ וצפיפות הסיבים 16,800 למ"ר.

אחזקת גינות דשא סינטטי קיסר טופ – עמיד לאקלים הישראלי החמים. משלב שלושה גוונים של צבע ירוק. גובה הסיבים שלו הוא 42 ס"מ, וצפיפות הסיבים היא 18,900 למ"ר.


איך מתקינים דשא סינטטי?

התקנת דשא סינטטי על אדמה שונה מהתקנה על משטח בטון. במשטח בטון, ההתקנה כוללת את שלב פרישת המרבד והידוקו לקרקע. התקנת דשא סינטטי על אדמה היא סיפור אחר, ולכן פרשנו לפניכם את שלבי התהליך:

 

שלב א': הכנות מקדימות להתקנת הדשא

לפני שאתם מתקינים את הדשא הסינטטי, עליכם להכין את הקרקע. ההכנות המקדימות כוללות ריסוס, ניקוי, פרישת חצץ ותיחום הדשא.

כוכבית רססו - אם בגינה שלכן קיימת עשביה בשטח ההתקנה, עליכם לרסס את השטח בחומרים הקוטלים דשא ועשבים.

כוכבית נקו את השטח – עליכם לנקות את השטח המיועד להתקנת הדשא הסינטטי מכל דבר שיכול להפריע לו, כמו אבנים, עשבים וכו'.

כוכבית פזרו חצץ - עליכם לפזר חצץ גרוס דק הנקרא "שומשום". גובה החצץ אמור להיות 5 ס"מ בממוצע. על מנת שיהיה מספיק עומק כדי לפזר את כמות החצץ, עליכם להוציא אדמה בגובה של 5 -10 ס"מ.

כוכבית תיחמו את הדשא הסינטטי – על מנת למנוע זליגה של החצץ לצדדים, יש לבצע תיחום של שטח התקנת הדשא הסינטטי באמצעות תוחמי דשא. קיים מגוון רחב של תוחמים העשויים חומרים שונים, ועליהם תוכלו לקרוא בהמשך.

 

שלב ב': מכינים את התשתית

כוכבית יוצרים שיפוע - לאחר פיזור החצץ יוצרים שיפועים לכיוון נקודות הניקוז בגינה.

כוכבית מהדקים – מבצעים הידוק של החצץ באמצעות מהדק אדמה, הידוע גם בשמו "ג'בקה".

כוכבית פורשים יריעה – פורשים על המשטח יריעה שחורה שתפקידה למנוע צמיחת עשבים.

הנחת יריעה למניעת צמיחת עשבים כתשתית לדשא סינטטי

שלב ג': מניחים את הדשא הסינטטי

שלב זה מתבצע באופן זהה הן בהתקנת דשא סינטטי על אדמה והן בהתקנה על בטון.

כוכבית פורשים את מרבד הדשא - המרבדים מגיעים ברוחב של שני מטרים או ארבעה מטרים, ולכן במידה ופורשים יותר מיריעה אחת, יש לבצע חיתוכים והתאמה שלהם לגודל המשטח. בפרישת מרבד הדשא חשוב לשים לב שכל הסיבים פונים לאותו כיוון לכל אורך המשטח, אחרת נוצר מראה של גוון צבע לא אחיד. לאחר פרישת היריעה מבצעים חיתוך של יריעת הדשא הסינטטי באמצעות סכין יפנית, על מנת להתאים את הריעה לגודל המשטח.

כוכבית מדביקים את המרבדים – אם פרשתם יותר מיריעה אחת, תצטרכו לבצע הדבקה של החיבורים בין היריעות. יש לוודא שהיריעות חופפות זו לזו, ולא רחוקות זו מזו או פרושות אחת על גבי השנייה.

כוכבית מקבעים – מקבעים את הדשא הסינטטי לקרקע באמצעות יתדות או מסמרים מגלוונים שאינם מחלידים במגע עם מים.

כוכבית מברישים את הדשא הסינטטי – בסוף ההתקנה מברישים את הדשא באמצעות מברשת חשמלית וכנגד כיוון הסיבים, על מנת להעמיד אותם ולהעניק לדשא מראה אסתטי ויפה.

דשא סינטטי בגינה

תוחמי דשא סינטטי

תוחמי הדשא הסינטטי נועדו למנוע את זליגת החצץ לצדדים וליצור הפרדה בין הדשא הסינטטי לבין הערוגות, אבל מעבר לכך יש להם השפעה גם על העיצוב האסתטי של הגינה שלכם.

קיימים סוגים רבים של תוחמי דשא סינטטי, התוחמים שונים זה מזה בעיקר בחומר ממנו הם עשויים ובהתאם לכך גם במחיר.

ריכזנו לפניכם את התוחמים הנפוצים ביותר:

אבני מדרך תוחם אדני רכבת – התוחם הנפוץ ביותר. זהו תוחם העשוי עץ ומגיעים בגווני חום. אם אתם רוצים להקנות לגינה שלכם מראה כפרי ויוקרתי התוחם הזה הוא בשבילכם. מחיר: בין 180-200 ₪ ליחידה באורך 2.60 מטר.

דשא סינטטי בתיחום אדני רכבת

 

אבני מדרך תוחם אמריקאי – נקרא גם תוחם "בלאק ג'ק". זהו תוחם פלסטיק מעוגל, מגיע בצבע שחור או ירוק, ובאורך של 6 מטרים או 18 מטרים. היתרון הגדול שלו הוא שאפשר לעצב אותו במגוון צורות וכך בעצם לעצב את הדשא הסינטטי בקו לא ישר. אם אתם אנשים שאוהבים לצאת מהמסגרת – לכו על התוחם הזה. מחיר של תוחם 6 מטרים: 200 ש"ח. מחיר של תוחם 18 מטרים: 350 ש"ח.

דשא סינטטי בתיחום אמריקאי

 

אבני מדרך אבני שפה – האבנים מונחות מסביב לדשא הסינטטי ויוצרות מראה של טבע אמיתי. קיים מגוון רחב של אבנים שתוכלו לשים, כמו חלוקי נחל בצבעים שונים או אבני טוף. אם אתם טיפוסים של טבע, התוחם הזה יתאים בדיוק לכם. מחיר: חלוקי הנחל מגיעים בתוך שקים הנקראים בלה. המחיר לבלה נע בין 180-200 ש"ח, בהתאם לסוג האבן.

 תוחמי דשא סינטטי

 

אבני מדרך תוחם קשת – תוחם עשוי פלסטיק הנראה כמו גדר קטנה. הוא יציב ועמיד, ניתן לעיצוב במגוון צורות ומגיע בצבע ירוק זית או חום. עם זאת, תוחם פלסטיק הוא פחות עמיד ואיכותו פחות טובה ביחס לשאר התוחמים. מחיר: בין 50-100 ש"ח למטר.


מחיר התקנת דשא סינטטי

אמנם ניתן להתקין דשא סינטטי לבד, אבל אנחנו היינו ממליצים להיעזר בגנן מקצועי בעל מיומנות, שיתקין עבורכם את הדשא הסינטטי בצורה הטובה ביותר.

כמה תעלה לכם התקנת דשא סינטטי על ידי גנן? אז ראשית חשוב לדעת שעלות ההתקנה כוללת את אספקת הדשא הסינטטי והאביזרים, הזמנת המנוף והתקנת הדשא עצמו. מחירי ההתקנה נעים בין 100-240 ש"ח למ"ר, והם תלויים בכמה פרמטרים:

כסף סוג הדשא הסינטטי – איכות הדשא הסינטטי משפיעה באופן ישיר על מחירו. מחיר הדשא מושפע מהגובה, הגוון וצפיפות הסיבים. ככל שיהיו יותר גוונים, וככל שהגובה וצפיפות הסיבים יהיו גבוהים, כך מחירו של הדשא הסינטטי יעלה יותר. חשוב לדעת שלא תמיד כדאי להתפשר על מחירים, מניסיון אישי שלנו – בסוף הזול תמיד יוצא יותר יקר.

כסף נגישות לגינה – שימו לב, הנגישות היא נושא חשוב כשמדברים על עלות התקנת הדשא הסינטטי. ככל שיותר קשה להגיע לגינה שלכם – כך מחיר התקנת הדשא יעלה. בכל התקנה יש צורך בהעלאת מנוף על מנת לשפוך את שכבת החצץ. במידה ואתם נמצאים במקום שאליו מנוף לא יכול להגיע, או לחלופין במקום נמוך שדורש מנוף ארוך יותר (ובהתאם לכך גם יקר יותר), עלות ההתקנה תהיה גבוהה יותר.

כסף משטח התקנת הדשא הסינטטי – המשטח שעליו אתם מבצעים את התקנת הדשא הסינטטי משפיע ישירות על המחיר שתשלמו בסוף. יש הבדל בין התקנה על בטון לבין התקנה על אדמה – בהתקנה על אדמה נדרשת עבודה רבה: ריסוס, ניקוי, הוצאת אדמה וכל השלבים המקדימים שציינו לעיל. לעומת זאת, בהתקנה על בטון, העבודה היחידה שנעשית היא פרישת מרבד הדשא. ולכן, אם אתם מתקינים את הדשא הסינטטי על אדמה תיאלצו לשלם יותר.

כסף תוחמי הדשא הסינטטי – כפי שכבר ציינו, מחירי התוחמים משתנים בהתאם לסוג החומר ומשפיעים ישירות על הכיס שלכם. עם זאת, חשוב לציין שהתוחמים מעניקים לגינה שלכם את הגימור האסתטי הסופי ולכן כדאי להשקיע בתוחם שיגרום לכם לאהוב את הדשא הסינטטי החדש שלכם.

 

אחריות על התקנת דשא סינטטי

האחריות ניתנת בין 5-8 שנים, ולרוב תקבלו אחריות יצרן. המשמעות היא שאם קורה משהו לדשא הסינטטי, חברת היצרן תדאג לספק לכם דשא סינטטי חלופי, במידת הצורך, כולל התקנה. האחריות ניתנת על שינוי בצבע הדשא, קריעה של היריעה או התפוררות הדשא הסינטטי. מה שאתם צריכים לזכור: לבקש מהגנן תעודת אחריות של היבואן או היצרן.

דשא סינטטי

התקנת דשא סינטטי - ממה צריך להיזהר?

בואו נודה באמת: בעלי מקצוע חאפרים קיימים בכל תחום, אחרת לא היה צריך את "יצאת צדיק" וגם לא את אתר מידרג. אבל בשביל זה אנחנו כאן – אספנו שיטות של גננים חאפרים בהתקנת דשא סינטטי כדי שתוכלו לדעת בדיוק ממה (או ממי) להיזהר:

נקודה חיבורי דשא לא אסתטיים – זוהי התופעה הנפוצה ביותר בהתקנת דשא סינטטי. כפי שכבר ציינו, יריעות הדשא הסינטטי מגיעות ברוחב של 2 מטרים או 4 מטרים. כך שאם המשטח שלכם ברוחב 6 מטרים, הגנן יצטרך לפרוש את שני הדשאים ולבצע הדבקה ותפר ביניהם. הדבר החשוב ביותר בשלב הזה הוא שהמרבדים יהיו צמודים זה לזה בצורה מדויקת. גננים לא מקצועיים לא יבצעו את החיבור בצורה מושלמת, מה שיצור רווחים בין יריעות הדשא ופגם אסתטי בגינה שלכם.

נקודה גימורים לא יפים לדשא הסינטטיבקצוות הדשא הסינטטי יש לבצע חיתוך מדויק, או להתאים אותו למשטח שאיתו הוא גובל, כמו אדניות או ריצוף. גננים לא מקצועיים מבצעים חיתוך שלא נראה טוב לעין ופוגע בנראות הדשא הסינטטי שלכם.

דשא סינטטי

נקודה להתראות אחריות, שלום התקנה – לא חסרים גננים שיתקינו לכם דשא סינטטי ויבטיחו לכם אחריות, אבל ברגע האמת אין גנן ואין אחריות. בשביל להימנע ממקרים כאלו, וודאו שאתם מקבלים מהגנן אחריות יצרן.

נקודה הדשא הסינטטי שלי מתפורר – השוק מוצף בדשא סינטטי מחומרים איכותיים אבל גם בחומרים לא איכותיים. גננים מחפשים לחסוך בעלויות ולכן, יש גננים שיאמרו לכם שקיבלתם דשא סינטטי של חברת פשוט ירוק, אך בפועל זו חברה איכותית פחות. איך תדעו? חברת פשוט ירוק מרססת על רוב גלילי הדשא הסינטטי שלהם את שמה. פשוט תבדקו.

נקודה הדשא הסינטטי מצמיח עשבים – כמו שתיארנו בשלבי ההתקנה, בהתקנת דשא סינטטי על אדמה, פרישת יריעה שתפקידה למנוע צמיחת עשבים היא חובה. לצערנו ולצערכם, ישנם גננים שינסו לדלג על השלב הזה. תקפידו להיות שם כשהגנן מבצע את ההתקנה, וכשתראו יריעת בד שחורה נפרשת תדעו שאתם בידיים טובות.


גננים מומלצים

התקנת דשא סינטטי היא עבודה שדורשת דיוק, מיומנות ומקצועיות, גם כדי שהדשא הסינטטי יישמר לאורך זמן וגם כדי ליצור לו מראה אסתטי ונעים. לכן, כדאי לוודא שאתם מזמינים את הגנן שיתאים בדיוק לתפקיד. אספנו עבורכם המלצות של לקוחות קודמים על גננים מומלצים. לאחר כל התקנת דשא סינטטי, נציג ממידרג יתקשר אליכם, לקבל מכם חוות דעת וציונים אודות השירות ויעדכן את הדירוג באתר, כך שרשימת הגננים המומלצים תמיד עדכנית.


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק