מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מחיר אחזקת גינה
הקמתם גינה והיא הייתה פשוט יפיפייה, אבל גינות הן דבר שצומח - העשבים התרבות, הדשא יצא משליטה והבנתם שאין מנוס מאחזקת גינה שוטפת. אז כמה אחזקת גינה תעלה לכם? בדקנו בדיוק מה היא כוללת, איך קובעים מחיר אחזקת גינה וגם הוספנו הצעות מחיר אמיתיות לאחזקת גינה כדי להשלים את התמונה.

 

 


מחיר אחזקת גינה – לפני שמתחילים

הדשא שלכם, הדשא של השכן, ומה שביניהם

כל גנן ממוצע יודע שאין גינה שדומה לאחרת. כל גינה והסגנון שלה, הדשא שלה, הצמחים שלה וכך גם – מחיר האחזקה שלה. כן-כן, מצטערים לומר שמאוד קשה לקבוע מה מחיר אחזקת הגינה מראש, ולכן רוב הגננים מבקשים לבוא לראות את הגינה בעיניים לפני שהם מתחילים לחשוב בכלל על מחיר. אולי מעטים מהם יסתפקו בסרטונים או תמונות של הגינה, אבל בלי שהגנן יראה אותה – אין סיכוי שתקבלו הצעת מחיר לאחזקת הגינה.

אחרי שהגן ראה את הגינה הוא יתן לכם הצעת מחיר לתוכנית לאחזקת גינה על בסיס שבועי או חודשי, או מחיר לטיפול חד-פעמי אם זה מה שצריך. תמיד אפשר גם שהגנן יבוא לטיפול אחזקת גינה חד-פעמי, ואתם תיקחו משם את המושכות ותטפלו בגינה בעצמכם לפי ההוראות שלו.

הצעת מחיר לתוכנית לאחזקת גינה לרוב מכילה שני מרכיבים עיקריים: מחיר לטיפול הראשון, שכולל לרוב שיקום יסודי יותר לאחר תקופה שהגינה לא תוחזקה, ומחיר קבוע לטיפולים השוטפים שלאחר מכן. כבר נרחיב על כך בסעיף הבא.


אחזקת גינה - תמונות של עבודות מהשטח

התקנת דשא סינטטי בגודל 45 מ"ר, חידוש מערכת ...
צילום: אבי שקד, כוכב יאיר.
עקירה של צמחיה גבוהה ושתילה של צמחיה חדשה.
צילום: מתי לוטרשטין, גבעתיים.
חידוש מרפסת גן כולל שתילה בשתי אדניות, גיזום ...
צילום: מירית בראון, רמת השרון.
שיקום והקמה של גינה פרטית שכלל ניקוי יסודי ...
צילום: ר. מ. רמת השרון.
חידוש גינה בבית פרטי שכללה התקנת מערכת השקיה ...
צילום: רותי יעקבסון, ראשון לציון.
כריתת עצי פיקוס שסיכנו את התשתיות ושתילת שיחי ...
צילום: דרור ל. רמת השרון.
שיקום גינה שכלל גיזום, אספקת צמחים, פתרון בעיות ...
צילום: סנדרה לוי, חיפה.
סידור אדניות בגינה במרפסת, כולל החלפת תערובת ...
צילום: מילה כושצר, תל אביב.
שיפוץ גינה כולל העמדת אדניות וחיבורן לניקוז ...
צילום: שמשון ל. תל אביב.
שיפוץ מערכת השקיה שכלל הוספת מתזים, העברת דשא ...
צילום: מישל מאור, תל אביב.

אחזקת גינה – מחיר תחזוקה שוטפת מול עבודה ראשונה

מן הסתם, מחיר של עבודת אחזקת גינה שעושים פעם ראשונה יהיה גבוה יותר ממחיר עבודות אחזקת גינה שהגנן יעשה כחלק מתחזוקה שוטפת. למשל, העשבים שהגנן ינכש בגינה שלכם בפעם הראשונה, כנראה יהיו גבוהים וצפופים יותר מהעשבים שיצמחו לאחר שהגנן כבר עשה ניכוש עשבים וריסוס כחלק מתחזוקת גינה שוטפת, ועל כן ברור שמחיר ניכוש העשבים הגבוהים והצפופים יהיה גבוה מניכוש העשבים הנמוכים.

חוץ מזה, הרבה פעמים עבודת אחזקת גינה בפעם הראשונה יכולה לכלול כל מיני סידורים חד פעמיים של גיזום עצים, שתילות, התקנת מערכת השקייה, סידור מחדש של הגינה ועוד, מה שייקר את מחיר עבודת אחזקת הגינה הראשונה. אם הגנן ימשיך לעשות לכם תחזוקה שוטפת לגינה, אחזקת גינה שאחר כך קצרה ופשוטה יותר ולכן המחיר של כל הגעת גנן יהיה נמוך משמעותית. בגלל העובדה הזאת, אנחנו ממליצים פשוט לא להזניח את הגינה ולבצע בה תחזוקה שוטפת באופן רציף, במקום להביא גנן "פעם ב" לטיפול משמעותי שיעלה יותר. ככל שהגינה שלכם תהיה מטופלת יותר בשוטף, ככה הגנן פחות ישטוף לכם את הארנק.

 גיזום צמחים באחזקת גינה

מחיר אחזקת הגינה - מה משפיע עליו?

אחרי ששטפנו את העיניים במחירים של עבודות אחזקת גינה אמיתיות, נסביר מה משפיע על מחיר העבודות של אחזקת הגינה:

זמן עבודה - בשורה התחתונה, זמן העבודה הוא המשפיע העיקרי על מחיר אחזקת הגינה. הגננים לוקחים בין 250 ל-400 ש"ח לשעת עבודה, ובדרך כלל הם ייתנו הצעת מחיר לאחר שהעריכו את זמן העבודה בגינה שלכם. כלומר, רובם לא יפתחו סטופר ברגע שהתחילו וימדדו זמן כמו המ"כ בטירונות, אלא יעריכו כמה זמן צריך ויתנו לכם מראש את המחיר בלי להלאות אתכם מה השיקולים שלהם לקביעת מחיר אחזקת הגינה שלכם.

עלויות נלוות – כמה עבודות גינון דורשות קניית מוצרים שגוררת עלויות נוספות. חוץ מזה, גם לכלים שהגננים משתמשים בהם יש עלויות של בלאי, חומרים ודלק. כל זה יכול להשפיע על מחיר אחזקת הגינה. למשל, כל מטר של צנרת השקיה עולה כ-7- 8 ש"ח, כך שאם תצטרכו להחליף צינורות במערכת ההשקיה, העלות הזו תתווסף למחיר עבודת הגנן. על מחירים לדוגמא של צמחייה, ציוד השקיה ועוד תוכלו לקרוא במאמר כמה עולה להקים גינה שלנו.


מחירי עבודות נפוצות של אחזקת גינה

חילקנו עבורכם את עבודות אחזקת הגינה לעבודות שעושים על בסיס חודשי וכאלה שעושים על בסיס עונתי, והוספנו מה צפוי להיות המחיר. הנה:

אחזקת גינה על בסיס חודשי שוטף

עשביםכיסוח דשא – דשא דורש טיפול צמוד, צריך לכסח אותו בקיץ כל שבועיים, ובחורף פעם בחודש. כמה עולה לכסח דשא? זה תלוי בגובה הדשא הרצוי, ואם הוא דורש גם טיפולי קוסמטיקה עם חרמש בקצותיו, במקומות שהמכסחת לא מגיעה אליהם. נוכל להגיד שכיסוח דשא של כ-40 מ"ר, בלי עבודת חרמש, לוקח בערך חצי שעה  ועל כן יעלה בין כ-200 ל-250 ש"ח בממוצע כולל מע"מ. כלומר, אין עלות נוספת על כיסוח דשא לרוב מלבד זמן העבודה של הגנן.

 כיסוח דשא כחלק מאחזקת גינה

עשביםגיזום שיחים ועצים - הרבה מאוד מהעצים והשיחים צריכים מדי פעם תספורת, בעיקר השיחים של הגדר החיה. אם יש הרבה מה לגזום, הגנן ישתמש במסור חשמלי, והמחיר תלוי כמובן בכמות הגיזום שצריך לעשות, ו... ניחשתם נכון – בזמן שזה ייקח! חשוב לציין שלרוב שעת עבודת גיזום של גנן עם מסור מוטורי או חשמלי, נמצאת בטווח הגבוה יותר של מחיר אחזקת גינה בגלל עלויות הדלק והבלאי של המסורים – כ-400 עד 500 ש"ח בממוצע לשעת עבודה של גיזום במסגרת אחזקת גינה.

עשביםניקוי גינה מעלים – זו אולי עבודת אחזקת הגינה הפשוטה ביותר, ולרוב אינה כוללת תוספת מחיר מעבר למחיר שעת העבודה של הגנן.

עשביםניכוש עשבים – אולי תופתעו לגלות, אבל יש כמה דרכים לנכש עשבים. אם הגינה שלכם מתוחזקת היטב, יכול להיות שתצטרכו ניכוש עשבים אפילו רק פעם בעונה. אם לא, העשבים יכולים לחזור כמה פעמים בעונה ולהיות חלק טיפול שוטף. מבחינת מחיר, גם כאן הוא נע בטווח די מטורף. תחשבו על זה – יש עשבים שהם ממש קטנים, ויש כאלה שמגיעים לחצי מטר, יש כאלה שצפופים ויש כאלה שלא, ועוד אין ספור משתנים. כל משתנה כזה משפיע על זמן ניכוש העשבים וגם על מחיר הניכוש. כדי לתת לכם אומדן, נוכל להעריך שמחיר ניכוש עשבים בפעם הראשונה בעונה, בגינה של חצי דונם, כשהעשבים בגובה בינוני, בצפיפות בינונית ונמצאים רק בשטחים הפתוחים שלה (לא על הדשא או ליד צמחי הגינה) יהיה כ-400 עד 600 ש"ח בממוצע.

טיפולי אחזקת גינה פעם בעונה

עשביםריסוסים נגד מזיקים ומחלות – יש שני סוגים עיקריים לריסוס נגד מזיקים ומחלות: הדברה כימית והדברה אקולוגית, וכל אחת מהן נעשית בטכניקות שונות. מדובר בעבודות עונתיות, כלומר מדבירים פעם בעונה וזה מחזיק בדרך כלל לאורך העונה כולה.

ויהדברה כימית - הגנן ירסס את הצמח בחומר מיוחד, או שיטמיע אותו בגומה שייצור סביב העץ או הצמח. ברור לכם שיש סוגי מזיקים שונים, סוגי מחלות שונות, צמחים בגדלים שונים וכן – סוגי ריסוס שונים בעלויות שונות. אל תדאגו, תקראו לגנן והוא יידע מה לעשות, אבל בגלל מגוון המחלות והמזיקים, יש גם מגוון של חומרי הדברה ולכן טווח המחירים רחב מאוד. מחיר הטיפולים הנפוצים של הדברת מזיקים ומחלות בצורה כימית נע בדרך כלל בין 350 ל-700 ₪ כולל מע"מ בממוצע, תלוי בגודל הגינה.

ויהדברה אקולוגית - ההדברה האקולוגית לצמחים נגד מזיקים ומחלות נעשית בדרך כלל בסדרת טיפולים, כי טיפול אחד לא מרפא את המחלה או מסיר את המזיקים. לרוב צריך כשלושה טיפולים של הדברה אקולוגית בממוצע, ומחירם בין 500 ל- 1,500₪, תלוי בכמות הביקורים ובהיקף המחלות והמזיקים.

אולי זה הזמן להעיר שלא כל הגננים חולים על הדברת מחלות ומזיקים בצמחים כי אלה חומרים רעילים, אז כדאי שתשאלו אותם לפני העבודה אם הם עושים את זה.

 הדברת מזיקים בצמח

עשביםבדיקת מערכת השקיה – בדיקת מערכת השקיה כוללת בדיקה של הצינורות, הטפטפות ווידוא שמערכת ההשקיה פועלת בתזמון הרצוי. אם הכול בסדר במערכת ההשקיה, הבדיקה יכולה לקחת כמה דקות בלבד, תלוי בגודל הגינה, והתשלום יהיה נטו לפי מחיר שעת עבודה של אחזקת הגינה. איפה הדברים מתחילים להסתבך? אם משהו תקול במערכת השקיה. זו מערכת די יקרה, ויש תיקונים שיכולים לעלות גם אלפי שקלים. תוכלו לקרוא כאן על מחירי תיקון מערכת ההשקיה. בדיקה זאת תעשה לרוב פעם בעונה, או רק כשהגנן ישים לב לתקלה.

עשביםשתילת צמחים עונתיים – בטח תשמחו שהגנן ישתול לכם קצת צמחים עונתיים שייפו את הגינה וייתנו את הפיניש אחרי עבודת אחזקה טובה. יש מגוון גדול מאוד של צמחים עונתיים שאפשר לשתול, וכמובן כל צמח מתאים יותר ופחות לאזור אחר בארץ. אז לא נפתח כאן במגילה של מה הצמחים העונתיים המתאימים לכם, רק נאמר שמחיר שתילת צמח עונתי הוא כמחיר שעת עבודה של גנן, בתוספת של כ-3 ש"ח עד 8 ש"ח לכל צמח ששותלים, תלוי בגודל שלו.

שתילת צמחים עונתיים

הצעות מחיר לאחזקת גינה

מכיוון שקשה לחזות מראש כמה יעלה הטיפול הראשון (או החד-פעמי) בגינה שלכם וכמה יעלו הטיפולים שאחריו, הבאנו לכם הצעות מחיר אמיתיות של גננים בשטח, אחת של תוכנית תחזוקת גינה שוטפת ואחת של טיפול חד פעמי כדי שתקבלו אומדן:

1. הצעת מחיר לאחזקת גינה גדולה – תוכנית לתחזוקה שוטפת

גדול גינה: דונם

הגנן מציין: הטיפול הראשון כולל עבודות שיקום לגינה ענקית, העבודות אחר כך הן רק לתחזוקה.

מחיר עבודת אחזקת גינה ראשונה:

מה כלול במחיר אחזקת הגינה?  גיזום ועיצוב צמחייה קיימת, ניכוש עשבים על ידי ריסוס, ריסוס נגד מזיקים, ניקיון מרבדי עלים ולכלוך, בדיקת השקיה, דישון, עיצוב עצים וטיפולי מחלות.

סה"כ מחיר אחזקת גינה לטיפול ראשון: 1,900 ש"ח לפני מע"מ.

 

מחיר תחזוקת גינה שוטפת:

מה כלול במחיר אחזקת הגינה? הגעה לגינה אחת לחודש וביצוע עבודות גינון לפי הצורך.

סה"כ מחיר תוכנית אחזקת גינה שוטפת: 1,000 ש"ח לחודש לפני מע"מ

 

2. הצעת מחיר לעבודת אחזקת גינה חד-פעמית

גודל גינה: 250 מ"ר

הגנן מציין: הגינה לא טופלה זמן רב.

מה כלול במחיר אחזקת הגינה? ניכוש עשבים בגובה בינוני, כיסוח דשא, גיזום גדר חיה.

 סה"כ מחיר אחזקת גינה: 700 ש"ח לפני מע"מ לטיפול אחזקת גינה חד פעמי.


גננים מומלצים

גננים יש בשפע, ולמצוא גנן אחד לעבודת אחזקת גינה אפשר למצוא בכל מקום. הבעיה שהתחום הזה פרוץ, אין דבר כזה "רישיון לגננים", וכל אחד שרוצה - עוסק בגינון. לכן אנחנו ממליצים לכם לפנות לגננים עם ניסיון שעשו כבר עבודות טובות אצל מכרים או חברים, כדי שתהיו על הצד הבטוח. תמיד תוכלו גם להסתכל ברשימת הגננים המומלצים של מידרג, שקיבלו חוות דעת מלקוחות קודמים כמוכם. אחרי כל עבודת גינון, נציג מידרג פונה ללקוח שמדרג את הגנן, והדירוג מתעדכן אוטומטית באתר. הנה גנן שמסביר למה חשוב גנן מיומן לגינה:


שאלות נפוצות לדף זה

מה מחיר לשעה של גנן?

עקרונית, גנן לוקח בין 250 ל-400 ש"ח לשעת עבודת גינון. כמובן - מחיר העבודה כולה תלוי בעוד גורמים נוספים כמו עלויות נלוות של חומרים, אבל אין ספק שזמן העבודה הוא המרכיב העיקרי במחיר עבודת הגנן.

מה כוללת אחזקת גינה?

זה ממש תלוי מה יש לכם בגינה:) עקרונית רוב הגינות צריכות כיסוח דשא, גיזום עצים וישחים וניכוש עשבים - על בסיס חודשי. חוץ מזה, יש טיפולים עונתיים שכדאי לעשות כמו ריסוסים נגד עשבים, נגד מזיקים וגד מחלות וגם בדיקות ש מערכת ההשקייה.

מה מחיר אחזקת גינה?

בשביל לדעת כמה תעלה לכם אחזקת הגינה, הכי טוב שתזמינו גנן שיראה את הגינה בעיניים ויידע להעריך הכי טוב. זה פשוט תלוי בהמון משתנים עד כדי כך שגננים לא מסכימים לתת מחיר לפני שראו את הגינה. רק כדאי שתדעו שבדרך כלל הטיפול הראשון בגינה יעלה יותר מטיפולי התחזוקה השוטפת כי יכלול כל מיני עבודות גינון חד פעמיות, ועבודות הגינון כחלק מהתחזוקה השוטפת ייעשו כשהגינה כבר במצב טוב, אז ייקחו הרבה פחות זמן ולכן גם יעלו פחות.אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק