מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תכנון גינה

הגינה הביתית היא חלקת האלוהים הקטנה שלנו והיא הופכת את הבית למקום ירוק ונעים יותר לחיות בו. בין אם אתם גרים בדירה קטנה בקומה האחרונה של הבניין, בבית עם שטח אדמה קטן או בוילה מפוארת עם שטח רב, על מנת שהגינה שלנו תפרח ותשדרג את הבית – חייבים קודם כל להשקיע זמן ומחשבה בתכנון הגינה. בטיפ הבא נציג כמה שאלות חשובות לפני שפונים לגנן וגם תוכלו לקרוא על תכנון גינת גג ותכנון גינות יוקרה.


תכנון גינה - השאלות שחשוב לשאול לפני שמתחילים

למי ולמה מיועדת הגינה?

תכנון גינה מחייב מחשבה מראש על ה-"קהל" שלה. שאלו את עצמכם - האם הגינה תהיה מקום משחק לילדים או לנכדים? האם הכלב והחתול ירבצו בגינה? האם הגינה תהיה מקום לבילוי עם חברים? או שאולי אתם מעוניינים לנסות ולעצב גינת ירק? התשובות לכל השאלות האלו משפיעות על תכנון הגינה באופן משמעותי וחשוב לענות עליהן לפני שהגינה מוקמת.

 איך לתכנן גינה

 

מה התקציב שלכם לצורך הגינה?

לפני שתיפגשו גם הגנן שיתכנן לכם את הגינה, עליכם להחליט מה התקציב שאתם רוצים להקצות לגינה המעוצבת שלכם.

יש לכם זמן להשקיע בתחזוקת הגינה?

גינה היא לא רק עניין של כסף, אלא גם של זמן. בתכנון הגינה, עליכם להחליט האם אתם מעדיפים לעצב אותה כך שהתחזוקה שלה תהיה מעטה ופשוטה או שדווקא מתחשק לכם לעבוד בגינה יום-יום.

גינה שמתוכננת לתחזוקה מעטה תכלול למשל: צמחים שאינם דורשים השקיה יומיומית, ריצוף חלקים גדולים משטח הגינה, פיזור אבני טוף או דשא סינתטי שתמיד ירוק.

גינה שמחייבת תחזוקה שוטפת רבה - בה תוכלו להפוך למעין גננים ולטפל בגינה בעצמכם - תכלול פחות חיפוי קרקע ויותר פרחים וצמחים הדורשים עישוב וטיפול קבוע. כמובן, שניתן גם לשלם לגנן מקצועי שיטפל בגינה.

כמה סבלנות יש לכם לחכות לתוצאות של הגינה?

נקודה נוספת, ולא פחות חשובה, היא תוך כמה זמן אתם מצפים שהגינה תהיה מעוצבת ותניב פירות. אם תדעו כמה זמן אתם מוכנים לחכות, תוכלו לתאם ציפיות עם הגנן ולמנוע אי הבנות וחוסר נעימות כבר בשלב תכנון הגינה.

לעיתים אתם רואים גינות יפיפיות ואינכם יודעים שלקח מספר שנים להגיע לתוצאה הזאת. אם אתם זקוקים לתוצאה מיידית (רוצים למכור את הבית?) אז שתפו את הגנן בצורך שלכם.

 תכנון גינה

תכנון גינות גג

אם אתם מעוניינים בגינה מעוצבת אבל גרים בבניין ללא שטח אדמה משלכם, או שיש לכם מרפסת גדולה ולא מנוצלת – הטיפים הבאים בשבילכם: בטיפ זה נלמד כיצד לבנות גינת גג מעוצבת, ובטיפ הבא תמצאו כל מה שאתם צריכים לדעת על הקמת גינה במרפסת.


תכנון גינות יוקרה

תכנון גינת יוקרה היא אפשרות שאיננה פתוחה בפני כל אחד, והיא דורשת שטח גדול, זמן רב, וסכום כסף מכובד להשקעה. אם אתם מעוניינים להפוך את הגינה שלכם לפנינה אמיתית – עברו לטיפ בנושא גינות יוקרה מעוצבות.

גנן מסביר על אבני מדרך לגינות

 


המלצות על גננים לתכנון גינה

בין אם אתם מתכננים גינת יוקרה, גינת גג, או גינה במרפסת – חשוב להפקיד את הגינה שלכם בידי גנן מקצועי ואמין, שידע להפיק ממנה את המיטב. לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימה של גננים מומלצים לתכנון גינה, לפי חוות  דעת של אלפי לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שרות מהגננים שברשימה. בנוסף, תקופה ארוכה אחרי עיצוב הגינה אנו בודקים שוב עם הלקוחות האם הם מרוצים מהתוצאות בפרספקטיבה של זמן.


שאלות נפוצות לדף זה

איך מתכננים גינת גג? צירפנו תשובה בווידאו!

גינת גג שונה במבנה שלה ובדרישות שלה, ולכן גם העיצוב שלה שונה. בטיפ הבא גנן מקצועי מסביר איך לתכנן גינת גג.

 

איך לחפות גינה? התשובה בווידאו!

חיפוי או כיסוי גינה בגזם יכול לשפר את אדמת הגינה וגם לחסוף במים, בטיפ, גנן מסביר כיצד תוכלו להשתמש בפסולת שהגינה שלכם מייצרת עבור דישון. 

 

איך להשקות גינה בטפטפות? צירפנו תשובה בווידאו!

טפטפות, ההמצאה הישראלית, יכולה להטיב מאוד עם הגינה שלכם. בטיפ הבא גנן מסביר איזה טפטפות מומלצות לגינה. 

 

מה זה אבני מדרך? צירפנו תשובה בוידיאו!

 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק