מוקד טלפוני: 1-700-707-233

עיצוב גינות יוקרה

עיצוב גינת יוקרה היא עסק יקר אשר מצריך מאיתנו זמן רב, אך חשוב מכך – גנן מקצועי שיספק לנו ולגינה שירות אישי לאורך זמן. בטיפ זה נפרט על ההבדלים בין עיצוב גינה קטנה לבין עיצוב גינת יוקרה ועל תהליך הקמת ותחזוקת גינת יוקרה.


ההבדלים בין עיצוב גינה קטנה לעיצוב גינת יוקרה

ההבדל הראשון

והמיידי ביותר עליו חושבים כששומעים את צמד המילים "גינת יוקרה" הוא כסף. גינת יוקרה היא איננה אפשרות הפתוחה בפני כל אדם, וכשמה כן היא, יקרה מאוד, מהסיבות שנפרט כאן בטיפ.

ההבדל השני

הוא גודל השטח – גינת יוקרה היא בדרך לא הגינה הטיפוסית, המלבנית הצמודה לבית, אלא גינה המתפרסת על שטח רב, לרוב בבתים פרטיים עם מרחב גדול, המאפשר גיוון ושינויים בצורת הגינה – שבילים, פינות נסתרות, אזורים מוצלים, ושילוב מים זורמים – מזרקות או בריכות.

עיצוב גינות יוקרהההבדל השלישי

הוא סוג השירות לו נצפה מהגנן. בכל גינה נרצה שהגנן שלנו יעצב את הגינה במינימום עלות ובמקסימום תמורה, אולם בגינות יוקרה נשמור על קשר הדוק במיוחד עם הגנן – על כך נרחיב בהמשך.

 


הקמת גינת יוקרה

תכנון הגינה עוד בזמן בניית הבית

תכנון נכון של גינות יוקרה כדאי שייעשה עוד לפני סיום בניית הבית הגנן ייפגש איתנו, יבין איך אנחנו רוצים שהגינה תראה, יכוון אותנו למראה האופטימאלי והיפה ביותר עבור הגינה העתידית, ואם ימצא יציין דגשים שעלינו להעביר לקבלן, אם יש צורך בשינויים בבנייה עבור הגינה. ביחד עם סוג הקרקע, כמות האור בגינה המיועדת ומיקומה הגיאוגרפי בארץ, הגנן יתכנן את מראה הגינה העתידית.
 

תשתיות לגינת יוקרה

גינת יוקרה מוצלחת מחייבת הקמת תשתיות טובות של מים, דשן וחשמל, אחרי תכנון ומחשבה מצד הגנן, ונכונות מצדנו לשלם על מערכות איכותיות ועמידות, שיעזרו לגינת היוקרה להצליח.

 

בכל גינה יפה גם אם היא לא "גינת יוקרה" יש מערכות השקיה אוטומטיות, המופעלות באמצעות מחשב, ואחראיות על השקיה מתוזמנת של כל הצמחייה בגינה. בגינות יוקרה ישנן תשתיות ומערכות נוספות.
 

גינת יוקרה

 


ידעתם שעודף מים עלול לגרום לריקבון של הצמחים והעצים? בגינות יוקרה נשקיע בפתרון של מערכות ניקוז לשאיבת מים ולמניעת הצפה של הצמחים.

ראיתם גינה שנראית מושקעת ויפה במיוחד? קחו בחשבון שהבעלים שלה השקיע בנוסף לתשתית ההשקיה גם בתשתית של מערכת דישון מערכת זו מטפטפת את  הדשן, המינרלים ועוד מזון חשוב אל הצמחים, באופן אוטומטי.

בהמשך נרחיב על נושא התאורה לגינה אך תאורה יפה דורשת תשתית חשמל לגינה.
 

אדמה לגינה

רוצים גינה שנראית מיליון דולר? חובה להשקיע באדמה איכותית לגינה זו. אל תצפו שהעצים ילבלבו והפרחים יפרחו על ערימות של פסולת בנייה עם שכבה דקה של אדמה שמכסה אותן.


צמחים לגינת יוקרה

אם עבור גינה ביתית קטנה נקנה בעיקר זרעים ושתילים קטנים, נזרע, נטפח ונצפה בהם גדלים, בגינת יוקרה שם המשחק הוא מיידיות, והגנן יספק לנו עצים, שיחים ופרחים בוגרים שיראו מצוין כבר כשנשתול אותם. אז כשהגנן יאמר לנו שהוא מספק אקזמפלרים, נדע שהוא מתכוון לעצים בוגרים. אלו כמובן, יקרים בהרבה משתילים קטנים ורכים. למשל, מחיר עץ זית בוגר הוא 900- 1200 ₪. עלות העצים האחרים יכולה להגיע גם לאלפי שקלים.

העצים הנפוצים בקרב בעלי גינות יוקרה הם עצי זית, אותם ניתן לעצב ולגזום בצורות שונות, ועצים ירוקי עד כמו אלונים והדרים. כאשר העץ מגיע לגינה שלנו הוא כבר

מאוקלם, כלומר, העץ גדל בפרדס, נעקר, נלקח למשתלה, נגזם, התאושש מהמשבר, והתחיל ללבלב. רק כאשר העץ בריא, הוא יגיע לגינת היוקרה שלנו.

מלבד עצים, לרוב ישתמשו הגננים בגינת יוקרה בצמחים רב עונתיים, כדי שהגינה תיראה יפה כל השנה.
 

איך נתאים צמחים לגינה?

 

 

 

 


השילוש הקדוש - אלמנטים בעיצוב גינות יוקרה

בנוסף על הצמחייה היוקרתית, בכל גינת יוקרה שמכבדת את עצמה נמצא את שלושת האלמנטים הבאים: תאורה, חיפוי, ומים.

::  תאורת גן

תאורה לגינה היא תאורת LED במתח נמוך – 12 וולט, בעלת עוצמה נמוכה, היוצרת אור רך ונעים, וגם חוסכת בחשמל, כך שאפשר להשאיר אותה דולקת בלילה. אורך חיי הנורה הוא כ-50 אלף שעות עבודה וניתן למקם את התאורה בגינה בשבילים, על קירות, ליד צמחיה, ליד מים או בתוך כדים ואלמנטים נוספים.

פתרון תאורה נוסף הוא התקנת טיימר עם חיישן אשר מזהה חשיכה ונדלק וכבה אוטומטית. כך, נוכל להאיר את הגינה היוקרתית בצורה אלגנטית וחסכונית. מחיר תאורה לגינת יוקרה הוא 200- 300 ₪ לכל גוף תאורה.

תאורה בגינת יוקרה

::  חיפוי לגינה

חיפוי לגינה נועד ליצור מראה מגוון ומעניין לאדמת הגינה, ולמנוע הצצת עשבים מהאדמה, מה שמפחית בתחזוקת הגינה. החיפויים הנפוצים בגינות יוקרה הם שבבי עץ, שמספקים מראה נאה והינם אורגנים. אבני חיפוי לגינה אף הן פתרון נפוץ. בגינות יוקרה משתמשים בחיפויים יקרים יותר כגון חלוקי נחל מצריים או סיניים הנחשבים ליוקרתיים יותר מהחלוקים הלבנים הפשוטים. חיפויים אאבן נוספים הם אבני בזלת ואבן צפחה, באמצעותה אפשר ליצור חיפוי מחוספס או חלק לפי בחירת הלקוח.

בגינות בעלות שטח גדול במיוחד אפשר לרצף שבילים באמצעות אבני דריכה או דק מעץ, אשר יוצר מראה אלגנטי, מאפשר הליכה נוחה ונעימה בגינה וחוסך במים. מחירי החיפויים מתחיל בכ-600 שקלים לחיפוי טוף פשוט ומגיע לאלפי שקלים כאשר מדובר באבנים מיוחדות או בחלוקי נחל מצריים וסיניים.
 

גנן מסביר על חיפויים לגינה

 

::  בריכות נוי ומזרקות לגינה

אף גינה יוקרתית לא שלמה בלי אלמנטים עם מים, המייצרים צלילי פכפוך מרגיעים ומשרים שלווה על האורחים בגינה. ישנם אלמנטים רבים המשלבים מים אותם ניתן להתקין בגינה. בריכת דגי נוי עם צמחי מים היא אלמנט פופולארי ביותר בקרב בעלי גינות יוקרה, והוא המורכב ביותר. למעט התקנת הבריכה, קניית הדגים והצמחים המתאימים והוספת פילטר ומשאבה, עלינו לדאוג לתחזוקה שוטפת של המים, הדגים והבריכה עצמה.

אלמנט נוסף הוא מזרקת מים, אשר יכולה להתפרץ מתוך כד או פסל, או מפל מים על קיר או סלע מעוצב. מחירם של אלמנטים עם מים לגינת יוקרה אינו אחיד ותלוי במשתנים רבים כמו סוג האבן, האם הוא מעשה ידי אומן, סוג המזרקה, סוגי דגים ועוד.


גנן טוב – גנן לחיים

כפי שאמרנו, אחד ההבדלים בין עיצוב גינה קטנה לבין עיצוב גינה יוקרתית הוא אופן ההתקשרות שלנו הלקוחות עם הגנן. בעוד שבגינה קטנה, נפנה לרוב לגנן אחת לכמה חודשים, כאשר הגינה יוצאת מכלל שליטה או כאשר אנחנו רוצים לעצב אותה מחדש, בגינת יוקרה הגנן שומר איתנו על קשר ומתחזק את הגינה לעתים תכופות מאוד. ביקורי התחזוקה של הגנן כוללים ניקיון, גיזום, החלפת צמחים נובלים בחדשים, וטיפול במערכות השונות בגינה.

יש גננים אשר גובים תשלום פר ביקור וישנם שגובים תשלום גלובאלי חודשי. תיתכן תוספת תשלום מצידנו על הוספת דשן למערכת ההשקיה, הדברה, התקנת מערכות חדשות או החלפת הקיימות והוספת צמחים. בגינות יוקרה, הגנן נותן אחריות על כל צמח וצמח, בין אם מדובר בפרח או בעץ, והוא אחראי על הצלחתם. לכן, לא כדאי ליפול על גנן חאפר.
 

גינון בגינת יוקרה

 


המלצות על גננים לעיצוב גינות יוקרה

אז הבנתם - עיצוב גינת יוקרה איננו עניין פשוט ומהיר ובוודאי שאינו זול. הגנן אשר יבצע את הקמת הגינה בביתנו ילווה אותנו במשך שנים וידאג לגינה שלנו לא פחות מאיתנו. לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימה של גננים מומלצים לעיצוב גינת יוקרה, לפי חוות דעת של אלפי לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שרות מהגננים שברשימה. בנוסף, אנו מבצעים בקרת איכות חוזרת לאחר פרק זמן ארוך.


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק