מוקד טלפוני: 1-700-707-233

עיצוב גינות יוקרה

אנחנו יודעים איך אתם מדמיינים את זה: דשא ירוק, פרחים פורחים בשלל צבעים, עצי פרי ואולי בריכת דגים ומזרקה. עיצוב גינות יוקרה הוא לגמרי חלום אפשרי. נכון, זה עולה קצת כסף, אבל מיד תבינו מה כלול במחיר. וגם - מתי כדאי לתכנן את עיצוב גינת היוקרה, ומה ההבדלים בין עיצוב גינה קטנה לעיצוב גינת יוקרה. 


עיצוב גינת יוקרה

לפני שאנחנו קופצים למים העמוקים, בואו נבין רגע מה ההבדלים העיקריים בין עיצוב גינת יוקרה לעיצוב גינה ביתית קטנה. 

שתיל לגינת יוקרהמחיר של עיצוב גינת יוקרה – אנחנו בטוחים שזה הדבר הראשון שעלה לכם לראש. צודקים. גינת יוקרה כשמה כן היא - יוקרה ויקרה. עיצוב של גינה קטנה גם עולה כסף, אבל הרבה פחות. ההפרש במחיר נובע מכך שמדובר בשטח גדול יותר, בתכנון ארוך וקפדני יותר, ביותר שעות עבודה ובאלמנטים רבים בגינה. מבטיחים שנפרט על זה בהמשך. 

שתיל לגינת יוקרהגודל השטח של עיצוב גינות יוקרה – לרוב, גינת יוקרה מתפרשת על מרחב גדול של שטח. יש לזה שתי השלכות משמעותיות. הראשונה - שעות עבודה וכוח אדם רב. השניה- אין סוף אפשרויות לעיצוב וגיוון בצורת הגינה: שבילים, פינות נסתרות, אזורים מוצלים, בריכות, מזרקות ומה לא. 

שתיל לגינת יוקרהמשך עיצוב גינת יוקרה - חלק ממה שהופך גינת יוקרה ליוקרתית במיוחד היא הטיפוח, העיצוב והגינון שלא נפסקים אף פעם. תחשבו על זה - ראיתם פעם גינה יוקרתית מוזנחת? כנראה שלא. בניגוד לגינה ביתית קטנה שאותה אנחנו יכולים לטפח ולגנן גם לבד, גינות יוקרה מחייבות קשר הדוק ומתמשך עם הגנן.


תמונות של עיצוב גינות יוקרה

התקנת דשא סינטטי.
צילום: אורית הראל, קדימה-צורן.
התקנת דשא סינטטי ושני כדים עם עצי פרי וצמחים.
צילום: צחי כהן, ירושלים.
התקנת דשא סינטטי בגודל 45 מ"ר, חידוש מערכת ...
צילום: אבי שקד, כוכב יאיר.
התקנת אדניות במרפסת ושתילה.
צילום: סמדר סרי, רעננה.
טיפול בגינה בגודל 40 מ"ר שכלל שתילת דשא, השקייה ...
צילום: עידן מדגר, הוד השרון.
התקנת דשא סינטטי על 220 מ"ר.
צילום: אריק קלינשטיין, מכבים-רעות.
התקנת דשא סינטטי בגודל 50 מ"ר מסוג אוורסט.
צילום: מאיר הויזמן, מודיעין.
הקמת גינה במרפסת הכוללת שתילת צמחים במספר אדניות.
צילום: שני אופיר איל, ירושלים.
התקנת דשא סינטטי בגודל 200 מ' בחצר משרד.
צילום: דוראל נשר, רמת גן.
פירוק ופינוי דשא חי ועשבים. התקנת דשא סינטטי.
צילום: ק. ח. מודיעין.

הקמת גינת יוקרה

לפני הקמה ועיצוב של גינות יוקרה יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון: 

פרח לגינת יוקרהתכנון של עיצוב גינה יוקרה - כיון שעיצוב מוצלח של גינת יוקרה מחייב הקמת תשתיות טובות של מים, דשן וחשמל, כדאי שהתכנון של גינת היוקרה יעשה לפני סיום בניית הבית. מכיון שלא מדובר בגינה ביתית סטנדרטית, שווה להפגש עם הגנן ולתאר לו את החלום שלנו. יחד עם התיאור שלנו, הגנן יתחשב בסוג הקרקע, כמות האור בגינה המיועדת ומיקומה הגיאוגרפי בארץ, ולפי זה יתכנן את עיצוב הגינה. במקרה הצורך הגנן גם יתן דגשים לקבלן על שינויים בבניית הבית או בתוספות מיוחדות שנדרשות לעיצוב גינת היוקרה. 

פרח לגינת יוקרהמערכות השקיה לגינת יוקרה - היום כמעט בכל גינה יש מערכת השקיה אוטומטית שפועלת בעזרת מחשב ואחראית על השקיה מתוזמנת. בגינות יוקרה ישנן מערכות נוספות כמו מערכת ניקוז המונעת הצפה וריקבון של הצמחים, או מערכת דישון המטפטפת מינרלים ודשנים אל הצמחים באופן קבוע.  

פרח לגינת יוקרהאדמה לגינת יוקרה - רוצים גינה שנראית מיליון דולר? השקיעו באדמה איכותית. יהיה לעצים ולפרחים קשה מאוד ללבלב על ערימות של פסולת בנייה עם שכבה דקה של אדמה שמכסה אותן.

 

 תכנון גינת יוקרה

 

 


עיצוב ושתילת צמחים בגינת יוקרה

יש שלוש אופציות לעיצוב ושתילת צמחים בגינות ביתיות:

שתיל לגינת יוקרה זריעה של זרעים

שתיל לגינת יוקרה שתילת שתילים צעירים

שתיל לגינת יוקרה שתילת שתילים בוגרים

בגינת יוקרה, לרוב, הגנן יספק עצים, שיחים ופרחים בוגרים שיראו מצוין כבר כשנשתול אותם. אגב, אם הגנן אומר שהוא מספק לכם אקזמפלרים - אל חשש. מדובר פשוט בשם אחר לעצים בוגרים. כמובן שאלה יקרים בהרבה משתילים קטנים ורכים. כך למשל, מחיר של עץ זית בוגר הוא 900-1,500 ₪, בעוד עלות של עץ זית צעיר תהיה 550-650 ש"ח, לא כולל מע"מ. עלות עצים אחרים יכולה להגיע גם לאלפי שקלים.

העצים הנפוצים בקרב בעלי גינות יוקרה הם עצי זית, אותם ניתן לעצב ולגזום בצורות שונות ועצים ירוקי עד כמו אלונים והדרים. כאשר העץ מגיע לגינת היוקרה הוא כבר מאוקלם, כלומר - העץ גדל בפרדס, נעקר, נלקח למשתלה, נגזם, התאושש מהמשבר והתחיל ללבלב. רק כאשר העץ בריא, הוא יגיע לגינה שלנו.

מלבד עצים, הגננים ישתלו פרחים וצמחים נוספים. לרוב אלה יהיו צמחים רב עונתיים כדי שהגינה תיראה יפה כל השנה.
 

עיצוב גינת יוקרה - איך נתאים צמחים לגינה?

 


אלמנטים נוספים בעיצוב גינות יוקרה

בנוסף על הצמחייה היוקרתית, בכל גינת יוקרה שמכבדת את עצמה נמצא את שלושת האלמנטים הבאים: תאורה, חיפוי ומים.
 

תאורה לגינת יוקרה

תאורה לגינה היא תאורת LED במתח נמוך – 12 וולט, בעלת עוצמה נמוכה היוצרת אור רך ונעים, וגם חוסכת בחשמל כך שאפשר להשאיר אותה דולקת בלילה. אורך חיי הנורה הוא כ-50 אלף שעות עבודה וניתן למקם את התאורה בגינה בשבילים, על קירות, ליד צמחיה, ליד מים או בתוך כדים ואלמנטים נוספים.

פתרון תאורה נוסף הוא התקנת טיימר עם חיישן אשר מזהה חשיכה ונדלק וכבה אוטומטית. כך נוכל להאיר את הגינה היוקרתית בצורה אלגנטית וחסכונית. המחיר של תאורה לגינת יוקרה הוא 200-300 ₪ לכל גוף תאורה.

 תאורת גן לגינת יוקרה מעוצבת
 

חיפוי לגינה

חיפוי לגינה נועד ליצור מראה מגוון ומעניין לאדמת הגינה ולמנוע יציאה של עשבים מהאדמה, מה שיוצר מראה לא כל כך יוקרתי קריצה.
אחת האופציות הנפוצות לחיפוי גינת יוקרה היא באבני חיפוי. בגינות יוקרה משתמשים בחיפויי אבן יקרים כמו חלוקי נחל מצריים או סיניים, הנחשבים ליוקרתיים יותר מחלוקי נחל לבנים. אבני חיפוי נוספות הן אבני בזלת ואבן צפחה, המאפשרות ליצור חיפוי מחוספס או חלק - לפי בחירת הלקוח.

בגינות בעלות שטח גדול במיוחד אפשר לרצף שבילים באמצעות אבני דריכה או דק מעץ, אשר יוצר מראה אלגנטי, מאפשר הליכה נוחה ונעימה בגינה וחוסך במים. חיפוי נפוץ אחר הוא חיפוי של שבבי עץ. 

מחירי החיפויים מתחיל בכ-600 שקלים לחיפוי טוף פשוט, ומגיע לאלפי שקלים כאשר מדובר באבנים מיוחדות או בחלוקי נחל מצריים וסיניים.
 


בריכות נוי ומזרקות לגינות יוקרה

אף גינה יוקרתית לא שלמה בלי בריכה, מזרקה או כל אלמנט אחר שמשלב מים. בריכת דגי נוי עם צמחי מים היא אלמנט נפוץ מאוד בקרב בעלי גינות יוקרה, והיא גם המורכבת ביותר. אופציה אחרת לשילוב מים בגינת היוקרה היא מזרקת מים, אשר יכולה להתפרץ מתוך כד או פסל, או מפל מים על קיר או סלע מעוצב. כשבאים לבחור בריכה או מזרקה לגינת יוקרה כדאי לזכור שחוץ מהתקנת הבריכה עצמה, וקנייה של דגים, צמחייה, פילטר ומשאבה, אנחנו נצטרך לדאוג במהלך השנים לתחזוקה שוטפת של המים, הדגים והבריכה עצמה. אז לפני שאתם בוחרים אלמנט מים, התייעצו עם הגנן מה דורשת התחזוקה והאם זה משהו שאתם יכולים לעמוד בו. 

המחיר של אלמנטים עם מים לגינת יוקרה אינו אחיד ותלוי במשתנים רבים כמו סוג האבן, עיצוב ייחודי, סוג המזרקה, סוגי הדגים ועוד.

 עיצוב בריכת נוי בגינת יוקרה

 


גנן לעיצוב גינת יוקרה

כמו שכבר כתבנו, אחד ההבדלים בין עיצוב גינה קטנה לעיצוב גינה יוקרתית הוא אופן העבודה עם הגנן. בעוד שבגינה קטנה, נפנה לגנן אחת לכמה חודשים, בגינת יוקרה הגנן שומר איתנו על קשר ומתחזק את הגינה לעתים תכופות מאוד. ביקורי התחזוקה של הגנן כוללים ניקיון, גיזום, החלפת צמחים נובלים בחדשים, טיפול במערכות השונות בגינה ובמקרה הצורך - גם טיפול בבריכות דגים ונוי. 

יש גננים שגובים תשלום עבור כל ביקור ויש אחרים שגובים תשלום גלובלי חודשי. תיתכן תוספת תשלום על הוספת דשן למערכת ההשקיה, הדברה, התקנת מערכות חדשות או החלפת המערכות הקיימות והוספת צמחים.
 

 


המלצות על גננים לעיצוב גינות יוקרה

בגינות יוקרה, הגנן נותן אחריות על כל צמח וצמח, בין אם מדובר בפרח קטן או בעץ בוגר. זו אחת הסיבות שלא כדאי ליפול על גנן חאפר. הגנן שיבצע את עיצוב גינת היוקרה, ילווה אתכם במשך שנים. כדי להקל עליכם את הבחירה בגנן מקצועי ריכזנו עבורכם רשימה של גננים מומלצים לעיצוב גינת יוקרה, לפי חוות דעת של אלפי לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות בשיחה טלפונית אחרי כל עיצוב גינת יוקרה. בנוסף, צוות אתר מידרג יוצר קשר לאחר תקופה נוספת כדי לוודא שעיצוב הגינה עדיין יוקרתי ומרהיב, בדיוק כמו שחלמתם. 


שאלות נפוצות לדף זה

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק