מוקד טלפוני: 1-700-707-233

שתילת דשא - מחירים
יש ערמה של חבר'ה על הדשא? אני דברים כאלה מחבב, השאלה אם החבר'ה יודעים כמה עלה כל התענוג הזה... אז הכנו בשבילם וגם בשבילכם מאמר על מחיר שתילת דשא. בין היתר תראו ששתילת דשא עולה כ-60-100 שקלים בממוצע למטר מרובע, תלוי בעבודת הכנת השטח ובמשתנים נוספים. אז יאללה חבר'ה, הצטרפו לדשא... 


מחיר שתילת דשא - לפני שמתחילים

רוב הגננים מחשבים את מחיר שתילת הדשא לפי מטר מרובע, ולא לפי שעות עבודה, כמו החישוב הנהוג ביתר עבודות הגינון. ועדיין, אפילו כשאתם יודעים את הפרט הזה, לא מספיק שתוציאו את מודד המטר מהבית, תמדדו את השטח ותתקשרו לגנן לבשר לו כמה שטח אתם צריכים לשתילת דשא. ברובם המכריע של המקרים, הגננים צריכים לראות בעין את השטח לפני שהם נותנים מחיר. למה זה? לשתילת הדשא נלווית גם עבודת הכנת שטח לא מבוטלת – ככל שהשטח שלכם יהיה יותר "מוכן מראש" לשתילה, כך עבודת ההכנה תהיה קצרה יותר וכך מחיר שתילת הדשא הכולל יהיה זול יותר. מכיוון שמדובר על עבודה לא זולה, גננים בעלי נסיון יודעים שביקור מקדים הוא הכרחי. 


מחיר שתילת דשא - לפי שיטות

יש כמה שיטות לשתילת דשא, אבל תכלס, שתילת דשא במרבדים היא הנפוצה ביותר וכמעט היחידה שמשתמשים בה בגינות פרטיות.

עשביםמחיר שתילת דשא במרבדים – השיטה המקובלת לשתילת דשא כיום היא הנחת מרבדי דשא מוכנים מראש. מחיר שתילת הדשא בשיטה זו הוא 60-100 ש"ח למטר מרובע בממוצע, והמחיר כולל עבודת הכנה. שימו לב שברובם המכריע של המקרים המחיר יהיה לכיוון 80-100 ש"ח בגלל אותה עבודה הכנה, והטווח הנמוך הוא לרוב ללא עבודות הכנה כלל. 

  • איך זה עובד? זה כל כך פשוט שזה מדהים – הגננים מניחים את המרבדים, שבאים בגודל של מטר על מטר בדרך כלל, זה בצמוד לזה, והופ - הדשא מוכן! בשיטה זו אתם גם מקבלים דשא לשנים ארוכות בלי צורך בטיפול מיוחד, וגם דשא חדש מהיום הראשון שבו נשתל. רק חכו - לפני שתשחקו כדורגל עם הילד על הדשא, תצטרכו לחכות שבועיים עד שתוכלו לעלות עליו בלי שייהרס. בשבועיים הראשונים מעמיסים על דשא כמויות מטורפות של מים, ואם דורכים עליו הוא עלול לשקוע מהמים וממשקל הדריכה ולהיהרס עוד לפני שבכלל התחלנו.
 שתילת דשא במרבדים

עשביםמחיר שתילת דשא על ידי זרעי דשא – מדובר באפשרות הזולה ביותר מבין כל אפשרויות שתילת הדשא – מחיר שתילת דשא בזרעים הוא בסה"כ 50-60 ש"ח למטר מרובע כולל כל עבודת ההכנה. נכון שזה נראה לכם הבדל זניח מהאפשרות הראשונה, אבל מכיוון שמדובר בשטחים גדולים הפער הוא מאות ואפילו אלפי שקלים. 

  • איך זה עובד? פשוט מפזרים מלא זרעים בשטח והדשא צומח תוך כשבועיים. מדובר בשיטה קלאסית אבל גם די מיושנת כי בקיץ הדשא נובל וכדי לשחזר אותו בחורף הבא צריך לעשות שזרוע – לפזר זרעים מחדש. אחד הגננים המדורגים ביותר באתר הגדיל ואמר שהוא "לא שותל דשא בזריעה, מה אנחנו בשנות ה-80?".

עשביםמחיר שתילת דשא בענק – אפשרות נוספת שדומה מאוד לשיטת המרבדים, היא הנחת מרבדי דשא בפריסה על ידי מכונה מיוחדת. מרבד הדשא עצמו עולה לגנן בדיוק כמו מחיר הנחת המרבדים, אבל לרוב הגננים אין את המכונה המיוחדת לשתילת הדשא בצורה הזאת ועל כן הם שוכרים אותה מהמשתלה, פרוצדורה שהופכת את מחיר שתילת הדשא בשיטה הזאת למעט יקר יותר. 

  • איך זה עובד? בתוך המכונה מסתתר גליל שפורס את מרבדי הדשא בנסיעה על השטח. זו שיטה ממש לא נפוצה בגינות פרטיות כי היא מתאימה לשטחים גדולים כמו מגרשי כדורגל. ייתכן שבגינות שבהן צריך יותר מדונם וחצי של דשא (זה המון! אשריכם אם יש לכם כל כך הרבה מקום רק לדשא 😊) הגנן ייבחר בשיטה הזו, אבל דעו שלא כולם עושים אותה.
 שתילת דשא במרבדים

מה כולל מחיר שתילת דשא?

אחרי שהבנו מה מחיר שתילת דשא בגדול, הנה המרכיבים למחיר עבודת שתילת הדשא.

עשביםהכנת השטח לשתילת הדשא – עבודת הכנת השטח לא מצריכה ציוד מיוחד, אבל היא מוסיפה זמן לעבודת הגנן ולכן גם משוקללת כחלק ממחיר שתילת הדשא למטר. אחרי שכל העשבים נוכשו וסוקלו האבנים, צריך לקלטר את האדמה. פאוזה לשונית – "לקלטר" מלשון culture באנגלית, כלומר להפוך את האדמה למתורבתת – הופכים אותה וקצת מערבבים אותה ואז היא מקולטרת. אחר כך מיישרים אותה בעזרת חוטים שבודקים שהאדמה ישרה, שופכים קומפוסט כדי לעזור לדשא להיתפס היטב, "כמה שיותר קומפוסט!", כלשון אחד הגננים. אחרי כל זה השטח מוכן ואפשר לעבור לדבר הבא – מערכת ההשקיה. אגב, אם יש עבודות הכנה רציניות לשטח, מחיר שתילת הדשא עלול לחצות את הממוצע הרגיל, נדבר על זה בסעיף הבא.

עשביםמערכת השקיה – דשא צריך מים, הרבה מים. לכן, חייבים לפני השתילה למקם ממטרות במיקומים הנכונים שידעו להשקות את הדשא עד הדשאון האחרון. הגנן ייתקע את הממטרות, יחבר אותן בצינורות למחשב ההשקייה– וזהו! השטח מוכן לקליטת הדשא!

מבחינת מחיר מערכת ההשקייה לשתילת דשא זה ממש תלוי. אם כבר יש לכם מחשב השקיה ורק צריך להוסיף ממטרות, התוספת למחיר שתילת הדשא תהיה כמעט זניחה, וייתכן שהגנן אפילו פשוט יוסיף את זה כחלק מהמחיר למטר מרובע. אם תצטרכו מחשב השקיה, זה כבר תוספת משמעותית למחיר, נדבר על זה בהמשך המאמר.

 השקייה בממטרות לצורך שתילת דשא

עשביםסוג הדשא – יש מגוון סוגי דשא שאפשר להזמין במרבדים, ואולי תופתעו לגלות שכמעט אין הבדל מחירים בין זני הדשאים. הגננים קונים את המרבדים ממגדלי הדשא במחיר של כ-20 שקלים למטר מרובע עם הבדלי מחיר זניחים בין הזנים, ברמה של שקל לפה שקל לשם.

  • איזה סוג דשא הכי כדאי להזמין? זה תלוי כמה שעות אור ביום יש על השטח המיועד לדשא, כמה אתם מתכננים לדרוך עליו ובאיזה אזור בארץ אתם נמצאים. אם אתם מאזור השפלה והחוף ויש לכם כארבע שעות אור על השטח ואתם מתכוונים לדרוך על הדשא לא מעט, רוב הגננים כנראה ימליצו לכם על הדרבן או האלטורו. אם יש לכם קצת יותר שעות אור על השטח אז אולי הקיקויו יתאים יותר. אבל בכל אופן – זה משהו שתמיד כדאי לשאול את הגנן שידע להתאים את סוג הדשא המסוים במיוחד לשטח שלכם. תמיד גם תוכלו לבחון את תשובות המומחים שלנו בעניין. וגם תוכלו לצפות בגנן מסביר על סוגי הדשא הקיימים:

מה עלול לייקר את שתילת הדשא?

לפני שנגיע להצעות מחיר לשתילת דשא, נציג רגע את התוספות שעלולות לייקר את מחיר שתילת הדשא מעבר לממוצע הרגיל. הנה העיקריות שבהן:

עשביםעומס בעשבים – אם השטח המיועד לשתילת דשא עמוס עשבים תידרש גם עבודת ניכוש עשבים מלבד עבודת הכנת השטח הרגילה. אם העשבים בגובה של עשרות סנטימטרים ומצריכים עבודת ניכוש רצינית שתוסיף עוד זמן עבודה וגם תוסיף למחיר הכולל של שתילת הדשא.

עשביםאדמה חדשה - אם האדמה שלכם לא טובה (אל תיעלבו זה לא אישי, אדמה לא טובה היא למשל כזאת שיש בה מלא זרעים של עשבים שיכולים להפריע לדשא לצמוח בסבבה) הגנן יעדיף להוסיף מצע אחר של אדמה חדשה מה שיוסיף תוספת משמעותית למחיר. הוא פשוט יזמין שקים לפי הכמות הדרושה ויפזר מצע אחיד של אדמה חדשה מהניילון, או יותר נכון - מהשק, בשטח המיועד לשתילת הדשא.

עשביםתוחם צד – תוחם צד הוא מעין רצועה עשויה מפלסטיק או מעץ שמגבילה את הדשא מ"לברוח" לצדדים. על ידי תוחם הצד אפשר ליצור לדשא את הצורה המדויקת שרוצים, והוא מומלץ אם אתם יודעים בדיוק איפה אתם רוצים את הדשא ומעדיפים לוודא שהוא לא יברח לכם לצדדים, וגם אם סתם בא לכם לשלוט בצורה שתהיה לו. בכל אופן, זה ממש לא חובה להתקין את זה לצד הדשא.

עשביםמחשב השקייה – אם הגינה שלכם עדיין בחיתולים ועוד אין לה מערכת השקייה, בשביל לטפל בדשא כבר תיהיו חייבים להתקין מחשב השקייה שניחשתם נכון, יוסיף לכם תוספת משמעותית למחיר. תוכלו לראות את זה בהצעות המחיר שלמטה וגם כאן במאמר על מחיר מערכת השקיה.

 דשא ירוק לאחר שתילה

הצעות מחיר לשתילת דשא

אז אחרי שכבר קיבלנו פריחה מרוב דשא והמחיר שלו, הגיע הזמן לאקורד הסיום – הצעות מחיר אמיתיות לשתילת דשא. לפניכם הצעות מחיר אמיתיות של עבודות גינון שכוללות גם שתילת דשא כדי שתוכלו לחוש איך המחיר מתבטא הלכה למעשה בשטח בתוך הצעת המחיר להקמת הגינה וגם בנפרד. שימו לב שלרוב מחיר שתילת דשא משוקלל כחלק ממחיר עבודת גינון כוללת ואז קצת קשה להפריד ביניהם מבחינת המחיר. בבקשה:

הצעת מחיר לשתילת דשא בלבד

מה שתילת הדשא כוללת?

כמות

אדמה

7 קוב

תוחם צד

יחידה אחת מעץ אורן מוקצע מחוטא

דשא מסוג אלטורו

340 מטר מרובע

מערכת השקיה ממוחשבת

 

יחידה אחת

 

סה"כ מחיר שתילת דשא 44,200 שקלים לפני מע"מ 

 

הצעת מחיר שכוללת שתילת דשא

מה שתילת הדשא כוללת?

כמות

קומפוסט

2 חבילות

תוחם צד דשא בלאק ג'ק

3

דשא מסוג דרבן

50 מטר מרובע

מערכת השקיה ממוחשבת

 

יחידה אחת

אבני מדרך מבזלת

15

הערכת צמחייה לכל הגינה – בדיקה של הצמחים והחלפה וטיפול לפי צורך

 

 
מחיר עבודת הגינון הכוללת 15,890 שקלים לפני מע"מ

 

הצעת מחיר שכוללת שתילת דשא

מה שתילת הדשא כוללת?

כמות

אספקה והנחת דשא מזן דרבן כולל יישור השטח פיזור קומפוסט, הדברה וסטרטר מונח מושלם

60  מ"ר * 70 שקלים

אדמה חמרה גננית בבלות

22 יחידות * 300 שקלים

אבני מדרך בזלת מנוסרות אפורות גדולות

10 יחידות * 180  שקלים

תערובת שתילה בשקים 70 ליטר

15 יחידות * 80 שקלים

מערכת השקיה גדולה

1 קומפלט * 8500 שקלים

עץ מנגו בוגר עובי גזע 6 כולל עבודת מנוף

1 יחידות * 2800  שקלים

שיחים גבוהים פורחים ב 25 ליטר

15 יחידות * 280 שקלים

שיחים בינוניים ב 10 ליטר

25  יחידות * 110  שקלים

הדרים בוגרים עובי גזע 5

2 יחידות * 2000 שקלים

צמחים סוגים שונים ב 4 ליטר/קערות

55 יחידות * 55 שקלים

צמחים משתרעים: מלנבקיה, סיגליות, דיכונדרה בעציץ

120 יחידות * 16 שקלים

פרחים בסוגים שונים בעציץ

50 יחידות * 12 שקלים

ליצ'י בוגר מפוצל גדול

1 יחידות * 4500 שקלים

עץ זית מפוצל מעוצב בונסאי

1 יחידות * 4500 שקלים

 
סה"כ מחיר עבודת גינון כוללת 47,295 שקלים לפני מע"מ.

גננים מומלצים לשתילת דשא

כדי שהדשא יישתל היטב, על מצע שיוכל לצמוח בו בקלות, וכדי שהמים מהממטרות יגיעו לכל חלקי הדשא ואף עשבון קטן לא יצהיב – צריך גנן מיומן עם ניסיון עשיר בשתילת דשא. תמיד אפשר לפנות לגנן שעזר לחבר, ותמיד אפשר גם להסתכל ברשימת הגננים המומלצים של מידרג, שמדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים בדיוק כמוך. אחרי כל שתילת דשא, נציג מידרג יוצר קשר עם הלקוח ושואל איך היה, והציון של הגנן מתעדכן אוטומטית באתר.


שאלות נפוצות לדף זה

איזה סוג דשא טבעי מומלץ?

הדשא הטבעי המומלץ הוא דרבן או אלטורו, שניהם צריכים לפחות שלוש שעות צל ביום ולכן הם מתאימים לשתילה גם בתנאי צל. תוכלו גם לעיין בתשובות המומחים שלנו ולהיווכח בעצמכם.

מה עדיף דשא סינטטי או דשא רגיל

זה ממש תלוי לאיזה צורך אתם מחפשים דשא וכמה אתם מוכנים להשקיע בו. הנה גנן שמסביר:

 

איך שותלים דשא?

די פשוט - קודם כול מבצעים עבודות הכנה בשטח: ניכוש עשבים, סיקול אבנים, יישור השטח, הקמת מערכת השקייה שכוללת ממטרות ולבסוף  פורסים את מרבדי הדשא זה בצמוד לזה. שימו לב שמומלץ להזמין גנן לשתילת דשא, זה לא משהו שאפשר לעשות לבד, בעיקר בשל מערכת ההשקיה שיש להתקין.אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק