מוקד טלפוני: 1-700-707-233

עיצוב גינה בבית פרטי

עיצוב גינה בבית פרטי הוא הזדמנות להגשים הרבה חלומות. מצד שני, הוא גם מזמן הרבה החלטות שצריך לקבל כמו סגנון הגינה ומה נשתול בה. במאמר הבא נראה דוגמאות לעיצוב גינה בבית פרטי, איך להתאים אותו לגינה קטנה וגדולה והאם אפשר לעשות את זה לבד. אם ליכולות הגינון שלכם מגיע פרס נובל (נובל כמו צמח, הבנתם?), עדיף שתיעזרו בגנן ותוך ביקורים ספורים תהנו מהגינה תמיד רציתם. 


עיצוב גינה בבית פרטי – רגע לפני שמתחילים

לפני שנדבר על סוגים של עיצוב גינה בבית פרטי, הנה כמה שאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם עוד בשלב תכנון הגינה:

אחד למה מיועדת הגינה? מטרת הגינה תשפיע על האופי שלה. לדוגמה, גינה שמיועדת למשחק של הילדים תכלול דשא יחסית רחב ומקום למתקנים אבל פחות מומלץ להתקין בה בריכת נוי מטעמי בטיחות. גינה שמיועדת לאירוח, מצריכה מקום לריהוט גן והצללה שתאפשר לשבת בה ברוב ימות השנה.

שתיים איפה אתם גרים? לכל צמח תנאים אקלימיים משלו ותצטרכו להתאים את הצמחים לאזור מגוריכם הגיאוגרפי. אם אתם גרים באזור הררי, תוכלו לשתול עצים נשירים כמו דובדבן או שקד. באזור מישור החוף כדאי לשתול עצי הדר כמו תפוז ולימון שעמידים גם בתנאים של חום ושמש. אם אתם לא בטוחים אילו צמחים מתאימים לאזורכם, תוכלו תמיד להתייעץ עם גנן מקצועי.

 

עיצוב של גינה בבית פרטי


שלוש מה התקציב שלכם? כשמתכננים עיצוב גינה כדאי לחשוב מראש כמה אתם מוכנים להשקיע בה. עיצוב גינה ביתית יכול להתחיל מכמה מאות שקלים ולהגיע גם לעשרות ואפילו מאות אלפי שקלים. הכל בהתאם לאלמנטים שתבחרו לשים בה ולגודל שלה. אם אתם מעוניינים לקבל סדרי גודל, תוכלו לקרוא את המאמר כמה עולה להקים גינה.

ארבע כמה אתם מוכנים להשקיע בתחזוקה? גינה עם קילומטרים של דשא וצמחיה שדורשת גיזום והשקיה לעיתים תכופות, תצריך יותר שעות ועבודה של תחזוקה. מהסיבה הזאת כדאי לשאול את עצמכם כמה זמן ומאמץ אתם מוכנים להשקיע בגינה לפני שתתחילו לעצב אותה.

 גם אם אין לכם את המשאבים להשקיע את כל מרצכם וזמנכם באחזקת הגינה זה לא אומר שאתם צריכים לוותר. יש פתרונות שמצריכים פחות מאמץ כמו דשא סינטטי, מחשב השקיה אוטומטי או גנן שיטפל באחזקה השוטפת של הגינה.
 

גינה מעוצבת בבית פרטי

טיפים לעיצוב גינה קטנה בבית פרטי

כשמעצבים גינה קטנה בבית פרטי כדאי למצוא פתרונות יצירתיים כדי לחסוך במקום:

עץ בגינה מעוצבת  במקום להשתמש בעצים גדולים שתופסים הרבה שטח, שתלו עצים קטנים כמו הדרים ננסיים והימנעו משתילת צמחים עם קצב גדילה מהיר שמתפרסים לכל עבר.

עץ בגינה מעוצבת  כדי לחסוך מקום בגינה, תוכלו לשתול צמחים ופרחים במיכלים, אדניות ועציצים. שתילה במיכלים מאפשרת לשמור על הצמחים תחומים באזור מוגדר וגם למקם אותם בגבהים שונים.

עץ בגינה מעוצבת  גינה קטנה פשוטה יחסית לעיצוב ותחזוקה ואפשר להקים אותה לגמרי לבד. תוכלו להצטייד בשתילים ואפילו עצים קטנים שנמצאים ברוב המשתלות. זה לא ידרוש מכם כלים מיוחדים ויקח רק כמה שעות עבודה בודדות.

 

גינה קטנה בבית פרטי לאחר עיצוב

טיפים לעיצוב גינה גדולה בבית פרטי

עץ בגינה מעוצבת  בגינה גדולה ניתן לשתול עצים גדולים ומסיביים, וכן צמחים עם צמיחה מהירה ללא חשש מההתפשטות שלהם.

עץ בגינה מעוצבת  אם רוצים לתת לגינה גדולה בכל זאת תחושה של פרטיות ואינטימיות, ניתן לתחום אותה עם גדר חיה, או סבך שיחים. כך גם תגנו על שתילים עדינים יותר מפני הרוח.

עץ בגינה מעוצבת  בגינה גדולה יש מקום לשלל אלמנטים עיצובים, החל ממזרקות ובריכות דגים, דרך פינות ישיבה, סלעים ועד דק עץ או אפילו גזיבו מהודר.

גינה גדולה בבית פרטי

 קחו בחשבון שגינה גדולה מצריכה הרבה זמן של תחזוקה וטיפול וגם ידע רחב ומעמיק בתחום הגינון, סוגי האדמה, הדשן, הצמחים השונים וההשקיה. מסיבה זאת, יכול להיות ששווה לכם לקחת גנן בעל ידע שידאג לאספקה של צמחים, לכלים מיוחדים ולביצוע העבודה הפיזית.


עיצוב גינה בבית פרטי - תמונות מלקוחות מידרג

התקנת דשא סינטטי ארבעים מ''ר.
צילום: א. ז. באר שבע.
עקירה של צמחיה גבוהה ושתילה של צמחיה חדשה.
צילום: מתי לוטרשטין, גבעתיים.
טיפול ורענון בגינה קיימת כולל גיזום של עצים ...
צילום: דור באום, בת ים.
החלפת דשא סינטטי ישן, הנחת אבני מדרך ושתילת ...
צילום: איליה טוידרמן, באר שבע.
התקנת 2 בקרי השקיה בגינה פרטית.
צילום: בני דיין, חולון.
התקנת דשא מלאכותי.
צילום: ניסן רביד, קרית אתא.
טיפול בגינה גדולה שכלל שתילה, גיזום, ניכוש ...
צילום: תמי אלקלעי, סביון.
פינוי, ניקוי של הגינה, הכנה לדשא סינטטי והתקנה ...
צילום: א. א. רחובות.
התקנת דשא סינטטי במרפסת.
צילום: ניר רחמים, נתניה.
חידוש מרפסת גן כולל שתילה בשתי אדניות, גיזום ...
צילום: מירית בראון, רמת השרון.

סוגי עיצוב גינה בבית פרטי

עיצוב גינה מודרנית

 בגינה עם עיצוב מודרני נראה קווים מאוד ברורים של הצמחים ואבני המדרך. הצמחייה בגינה מסוג זה, נמצאת באזורים מאוד מוגדרים וריבועיים, תוך גיזום מדוקדק ומסודר.
 עיצוב מודרני בגינה מתאים בעיקר לגינה גדולה שיכולה להכיל משטחים גדולים של ריצוף ושיחים מסותתים. גינה מודרנית דורשת גיזום יחסית אינטנסיבי של הצמחים לעיתים קרובות.

 

גינה בעיצוב מודרני בבית פרטי

 


עיצוב גינת יוקרה

 בעיצוב של גינות יוקרה יש אין ספור אפשרויות לעיצובים ואלמנטים, ביניהם: חיפוי הקרקע, בריכת נוי לגינה, מדשאות גדולות, מסלעות, מערכות השקיה אלקטרוניות ועוד. השמיים הם הגבול וגם חשבון הבנק.

עיצוב גינת גג

אם יש לכם בבית גישה לגג שטוח, תוכלו לעצב את הגינה שלכם על הגג. גינת גג בבית פרטי דורשת התאמות שונות מגינת קרקע בגלל חשיפה לשמש ברוב שעות היום ומחסור בנקודות של ניקוז והשקיה על הגג. מהסיבה הזאת, אם תבחרו בגינה על הגג, תוכלו לפרוש עליה דשא סינטטי שיישאר ירוק כל השנה בלי צורך בהשקיה על הגג ותחזוקה רבה. נוסף על כך, כדי לחסוך את המורכבות של השקיה על הגג, מומלץ לגדל את הצמחים בגינת הגג באדניות.

 

עיצוב של גינת גג בבית פרטי


עיצוב גינה חסכונית במים

 כדי שרננה רז לא תבוא אליכם בטענות, תוכלו לעצב גינה חסכונית במים. לצורך העניין נשתמש בצמחים שלא צורכים הרבה מים כמו לדוגמה, סוקולנטים. אפשר להשתמש גם בחיפוי קרקע (שבבי ענפים לדוגמה) שמפחית את אידוי המים מהאדמה ולכן גם מצריך השקיה פחותה.


גננים מומלצים לעיצוב גינה בבית פרטי

נכון, תוכלו לעצב את הגינה בבית פרטי לבד. אם אתם לא אנשי אדמה, אל תדאגו. בדיוק בשביל זה הכנו עבורכם רשימה של גננים מומלצים המתמחים בעיצוב גינה לבית פרטי, כאלה שלא יעשו לכם פריחה. שיהיה בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

איך לעצב גינה קטנה בבית פרטי?

כדי לעצב גינה קטנה בבית פרטי מומלץ להשתמש בעצים ננסיים ולתחום שיחים ופרחים באדניות.

איך לעצב גינת גג בבית פרטי?

כדי לעצב גינת גג בבית פרטי בלי להתמודד עם בעיות של השקיה וניקוז, מומלץ להשתמש בדשא סינטטי ובאדניות.

איזה עצי פרי לשתול בגינה

רוב הגננים ששאלנו  איזה עצי פרי לשתול בגינה המליצו לשתול בגינה עצי הדר כמו לימון, תפוז ואשכולית.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק