מוקד טלפוני: 1-700-707-233

טיפים בנושא מדבירים

בתחילת הקיץ הם צצים. ג'וקים, נמלים ומזיקים אחרים, כולם יוצאים מחוריהם וגם המדבירים מתחילים לעבוד. אז רגע לפני שאתם מזמינים הדברה, הנה כל מה שחשוב לדעת על מדבירים ועל הדברות לפני שאתם מתחילים לרסס.

מתי להזמין מדביר

ברוב המקרים, מומלץ להזמין מדביר בתחילת הקיץ כשמזג האוויר מתחיל להתחמם והחרקים מתחילים לצאת החוצה. וועדי בית רבים נוהגים להזמין, באופן קבוע, מדביר, במהלך החודשים מאי-יוני בכדי למנוע את הופעת הג'וקים בהמשך. במהלך ההדברה המדביר יפתח את מכסי הביובים סביב הבניין, את ארונות החשמל והשרות וירסס בתוכם בהתאם לסוג ההדברה. התיקנים הגדולים (האמריקאים) לדוגמה, באים מהביובים.

הדברה בבית

 


רשיון מדביר

הדברה בריסוס נגד פרעושיםעל מנת להיות מדביר יש צורך ברישיון. חשוב לבקש לראות את תעודת המדביר לפני ההדברה כדי שלא יקרו מקרים כמו בשנת 2003 כשמדביר נידון לחצי שנת מאסר בפועל על הפעלת רשת מדבירים לא חוקית.

הדברה בריסוס נגד פרעושים בכדי לקבל רשיון מדביר, נדרש בעל המקצוע להציג תעודת יושר ולעבור קורס מקיף - כחודשיים של לימודים אינטנסיביים.

הדברה בריסוס נגד פרעושים אחרי שראיתם את תעודת המדביר כדאי לוודא שהיא אכן רשומה על שמו. 


אחריות על הדברה

לא על כל הדברה ניתן לתת אחריות ומתן אחריות של מדבירים עבור הדברה משתנה בהתאם לסוג ההדברה והמזיקים שצריך להדביר.

הדברה בריסוס נגד פרעושים עבור הדברת ג'וקים לדוגמה, המדביר ייתן אחריות של שנה בערך. על  הדברת נמלים לעומת זאת, האחריות המקובלת היא לחצי שנה בדרך כלל. בתקופת האחריות על המדביר להגיע, ללא עלות נוספת, במידה והבעיה תחזור.

הדברה בריסוס נגד פרעושיםחשוב לדעת שעל הדברת עכברים, חולדות ופרעושים לא ניתנת בדרך כלל אחריות, היות והפתרון הוא מקומי בלבד.

 

הדברה בבית

 


סיכונים בחומרי הדברה

הדברה בריסוס נגד פרעושיםחומרי ההדברה המשמשים להדברת ג'וקים יהיו בדרך כלל ממשפחת הפירתרואידים. במילים פשוטות, זה בעצם רעל עצבים. חומרי הדברה אלו, למרות שמם המפחיד, הינם בעלי רעילות נמוכה יחסית לבני אדם. עדיין, אסור לבוא במגע עם חומרים אלו. הסיכון בנשימה נמוך יותר. 

הדברה בריסוס נגד פרעושיםאז כמה זמן צריך להיות מחוץ לבית אחרי ריסוס? ברוב המקרים המדביר יבקש מכם לחכות מחוץ לבית בין שעתיים לשלוש שעות. למרות שמותר לעשות הדברה בבית עם תינוק כדאי לחכות עם כניסה של תינוקות הביתה בין 6-12 שעות לפי הוראות המדביר ולא לתת לתינוק לזחול על הרצפה עד ששוטפים אותה.

הדברה בריסוס נגד פרעושיםכדי שההדברה תהיה יעילה יש לתת לחומר להתייבש ולא לנקות אותו מיד. בדרך כלל צריך לתת לחומרים בערך יומיים כדי להתייבש לפני ששוטפים אותה , שוב, בהתאם להוראות המדביר.
 

הדברה בריסוס נגד פרעושים אם תהיתם כמה זמן לכלב אסור לחזור הביתה אחרי הדברה, גם כאן התשובה משתנה בין מדביר למדביר ונעה בין 6 שעות ליממה.

מדביר שמסביר על חומרי הדברה

 


מחירים של מדבירים

מחירהדברה זה לא סיפור יקר בדרך כלל. מחיר הדברה נגד ג'וקים בדירה פרטית סטנדרטית בבניין (3-4 חדרים) הוא 180-250 שקלים כולל מע"מ. פה תמצאו מידע נוסף על מחירים של מדבירים. המחירים מתייחסים להדברת ג''וקים.


פעולות מניעה אחרי ההדברה

ניתן להימנע מצורך במדבירים אם עושים פעולות מניעה. מדבירים רבים לא יאמרו לכם מה כדאי לעשות בשביל למנוע כניסת חרקים (הם הרי רוצים שתזמינו אותם גם בשנה הבאה...). החרקים נכנסים לדירה מחריצים, סדקים, חלונות וביובים. פעולת המניעה הטובה ביותר היא סתימת כל הסדקים והחריצים הנראים לעין. פעולה זו תמנע גם כניסת נמלים. מומלץ, למי שאין לו, להתקין רשתות על החלונות כי הג'וקים הגדולים (התיקן האמריקאי) מגיעים גם בתעופה.

הג'וקים עולים גם דרך הצנרת של המטבח ואז יוצאים מהכיור או דרך חורים כלשהם. אין מניעה לזה למעט ריסוס פעם בשנה של בור הביוב מחוץ לבית.

 

איטום סדקים נגד מזיקים

 


שיטות עבודה של מדבירים חאפרים

מדביר מסביר איך תזהו מדבירים חאפרים

מדביר מוסמך יודע באיזה חומר יש להשתמש עבור כל סוג של חרק וכן יודע מה המינון הנכון של חומר ההדברה המדולל במים. מדבירים חאפרים, לעומת זאת, עלולים להשתמש בחומר שאינו מתאים או להשתמש בחומר מתאים אך במינון שגוי. בדרך כלל יש למדבירים חאפרים נטייה להשתמש בריכוז גבוה מאוד של חומר ההדברה "ליתר ביטחון", הם אומרים, מתוך מחשבה, שככל שהמינון חזק יותר כך זה יהיה אפקטיבי יותר. למעשה, אין צורך במינון גבוה של חומר הדברה – זה מיותר וזה מסוכן.

מדבירים חאפרים אינם מתעדכנים בהכשרות של המשרד להגנת הסביבה ולכן אינם יודעים, למשל, שהחל מתחילת שנת 2008 אסור להשתמש בחומרי הדברה המכילים זרחן אורגני. מדבירים רבים ממשיכים להשתמש בחומרי הדברה אלו. חלקם עקב חוסר ידע וחלקם עקב חוסר אכיפה.

מדבירים, שאינם מקצועיים, לא מכירים את הוראות הבטיחות או שאינם מקפידים על הוראות הבטיחות ועלולים לגרום נזק לתושבי הבית. דוגמא חמורה הייתה בשנת 2007 בה הואשם מדביר בגרימת מוות ברשלנות.


המלצות על מדבירים

ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימת המלצות על מדבירים אמינים לפי חוות דעת של עשרות לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית, עם לקוחות אמיתיים, שקיבלו שרות מהמדבירים שברשימה.שאלות נפוצות לדף זה

איפה ניתן למצוא מדביר מומלץ באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של מדבירים מומלצים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל הדברה, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת המדבירים המומלצים באזורכם.

בעיית נמלים, מה עושים? צירפנו גם תשובה בוידיאו!

אם בעיית הנמלים לא רצינית ונובעת ממקור נקודתי, ניתן בקלות לפתור את הבעיה באמצעות איטום של החור, שממנו נכנסות הנמלים. במידה, ויש יותר מכניסה אחת, יהיה מאוד קשה להיפטר מהנמלים באמצעות ריסוס ביתי פשוט.

מחיר הדברה של נמלים, בדרך כלל לא יעלה על 200 ₪. אם אתם רוצים לחסוך בעלויות, כדאי לכם להזמין את המדביר בתקופת החורף, שבה מחירי ההדברה יורדים. תוכלו להתעדכן במחירי המדבירים, בעמוד מחירון הדברה באתר.

אם אתם לא מעוניינים בריסוס כימי, תוכלו לבצע הדברה ירוקה נגד הנמלים. כל הפרטים בסרטון הבא:

איך להיפטר מפרעושים? צירפנו גם תשובה בוידאו!

מאוד קשה להיפטר מפרעושים, אך זאת לא משימה בלתי אפשרית. הריסוס חייב להיות מאוד יסודי – בכל פינות בבית, על כל מוצרי הבד ואפילו על הקירות עד לגובה של מטר. למרות הריסוס היסודי, בעיית הפרעושים עלולה לחזור. זה לא אומר, שהמדביר לא עשה עבודה טובה, זה פשוט אומר, שהפרעושים המתים השאירו מאחוריהם ביצים והביצים בקעו. ריסוס חוזר, כנראה יפתור את הבעיה סופית.

בכל מקרה, האחריות על הדברת פרעושים עומדת בדרך כלל על שלושה חודשים. כך, שלא תחויבו עבור הפעם השנייה, שבה יגיע המדביר.

למידע נוסף, צפו בסרטון למטה, שבו מדביר מסביר על כל הצעדים שיש לנקוט לפני ובזמן הדברת פרעושים, כדי להיפטר מהמטרדים הקטנים אחת ולתמיד.


 

האם הדברה בגינה יעילה?

הדברה בגינה היא נושא שנוי במחלוקת. רוב המדבירים, לא ייתנו לכם אחריות עבור הדברה בשטח פתוח. מכיוון, שמדובר בשטח מאוד רחב, שאינו סגור ולכן, לא ניתן למנוע לחלוטין את חדירת המזיקים, אלא רק לצמצם את מספרם.

איך עושים הדברה עם תינוק או בעל חיים?

במידה ויש לכם בעלי חיים בבית, מומלץ לדאוג, שיהיה חדר אחד בבית, שלא יבוצע בו הריסוס ושם להשאיר את בעל החיים. אל תבחרו בחדרי המטבח או האמבטיה, מכיוון שרוב המזיקים חודרים אלינו משם ואלה אזורים, שחשוב לרסס.

במידה ויש תינוק בבית או ילדים, עדיף לבצע הדברה ירוקה, שפחות מזיקה לבני אדם ובעלי חיים. יש חומר שנקרא ספיר, והוא על בסיס מים. כך, שילד יוכל להיכנס חזרה הביתה, כבר לאחר 6 שעות מרגע הריסוס. תינוק, יהיה ניתן להכניס תינוק כבר לאחר 8 שעות.

איך להרחיק יונים? צירפנו גם תשובה בוידיאו!

הדרך הכי טובה להרחקת יונים, היא הצבת דוקרנים באותן נקודות, שבהן יונים השתלטו על הבית - כלומר על הגג, על אדן החלון וכדומה.

אך כמו כל דבר, יש דוקרנים יעילים ויש דוקרנים יעילים יותר. לכן, צירפנו כאן סרטון של מדביר, שמסביר על דוקנים מומלצים עבור הרחקת יונים:

מה זה מעוף כלולות?

מעוף כלולות מהווה סוג של טקס הזדווגות ונהוג אצל חרקים שונים כגון נמלים, דבורים וטרמיטים. אצל טרמיטים למשל בדרך כלל מעוף הכלולות מתרחש בחודשים אוקטובר ונובמבר. בחודשים אלה אלפי טרמיטים יוצאים אל פני השטח ומחפשים מקום להקים בו קן ולהתרבות.

לכן, במידה ונתקלתם בתופעה כזו ליד מקום מגוריכם, פנו בהקדם למדביר, שיגיע לבדוק האם כדאי לבצע הדברת טרמיטים, טרם יתרבו המזיקים ויתחילו לנגוס ברהיטי העץ שבביתכם.

לכידת עכברים - איך עושים את זה?

ברגע שנכנס עכבר הביתה, מהר מאוד הוא ימצא מקום מסתור נוח ויקרא לחבריו, לכן חשוב ללכוד את העכבר ברגע ששמנו לכך לב.

לכידת עכברים דורשת מקצועיות וניסיון, ופיזור רעל עלול להיות מסוכן גם לנו. לכן, כדאי לפנות ללוכד מכרסמים מקצועי ומנוסה. לרשימת לוכדי העכברים המומלצים באתר - לחצו כאן.

איך מדבירים פשפשי מיטה? צירפנו תשובה בווידאו!

פשפשי מיטה הם מכה של ממש, אבל יש גם דרך להיפטר מהם! בטיפ מדביר מקצועי מסביר על כל הדרכים להדביר את פשפשי המיטה.

איך נפטרים מקן צרעות? צירפנו תשובה בווידאו!

קן צרעות הוא לא רק ביטוי, אלא בעיה של ממש! הטיפול בקן צרעות צריך להיעשות על ידי מדביר מקצועי בלבד! בטיפ, מדביר מסביר מה לעשות אם נתקלו בקן צרעות וכיצד ניתן להיפטר מהמטרד.

בעיית עכברים, מה עושים? התשובה בוידאו!

בקליפ מדביר מקצועי מסביר איך נזהה בעיית עכברים בבית וכיצד להיפטר מהם.

בעיית דבורים, מה עושים? צירפנו תשובה בוידאו!

היתקלות בקן של דבורים עלולה להסתיים באופן לא נעים למדי, בטיפ, מדביר מסביר מה לעשות במקרה שנתקלים בקן של דבורים בבית.

כדאי לרסס בבית נגד יתושים?

שאלנו עשרות מדבירים מומלצים האם ריסוס בבית נגד יתושים הוא אפקטיבי. בקישור תוכלו לראות את התשובות שלהם.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק