מוקד טלפוני: 1-700-707-233

8 שיטות להרחקת מזיקים טבעית

כדי להדביר מזיקים שונים שחודרים אלינו לבית ולגינה, לא חייבים לקרוא למדביר שירסס את הבית בחומרים שירעילו אותם ואותנו. תתפלאו לגלות כמה מצרכים יש לכם בבית שיכולים לסייע לכם בהדברה טבעית - בלי לפנות את הבית, ובלי להסתכן בשאיפת רעלים. אז איך מרחיקים את האורחים הלא רצויים בלי להרוג אותם?


8 שיטות אקולוגיות להרחקת מזיקים

כל השיטות להדברה טבעית

לפני השיטות הטבעיות להדברה, ההגנה הכי טובה היא מניעה מחייך. הדרך הכי קלה למנוע את כניסת כל המזיקים מלכתחילה – היא פשוט לסתום הכניסות שלהם לתוך הבית.

קודם כל, כדאי להתקין רשתות על החלונות במידת הצורך. בשלב השני, עברו על כל הפינות בבית ובדקו היטב איפה יש סדקים, חריצים או חורים. את כל הפתחים ניתן לסתום עם סיליקון או שפכטל שאפשר לקנות בכל חנות חומרי בניין. אם ביצור הבית  עדיין לא עזר לכם להיפטר מהמטרד, הנה כל הדרכים הטבעיות והאורגניות להדברה שאתם יכולים לעשות לבד:

 
 תמונה

1. נמלים

בכל קיץ חוזרת מכת הנמלים והן תוקפות את הבית, המטבח והארונות. להרחקה טבעית של הנמלים, פזרו בפתחי הבית או בחריצים מעט שמן מנטה או פלפל שחור, או הניחו מקלות קינמון. נמלים לא יכולות לסבול את הריחות  האלו ולכן ימצאו בית אחר להציק לו.

 2. קן נמלים

גם למקרים שבהם כבר לא מדובר בכמה נמלים בודדות אלא בקן נמלים שהתנחל אצלכם בחצר, יש פתרון של הדברה טבעית. אם תפזרו אבקת סודה לשתייה  בגבולות של הקן, הנמלים לעולם  לא יחצו אותה. אותו טריק טבעי עובד גם עם גיר פשוט.

3. ג'וקים

באופן מפתיע, את מטרד התיקנים והג'וקים קל למדי לפתור בצורה טבעית וללא רעל. בכל פעם שאתם שוטפים את הרצפה בבית – הוסיפו רבע כוס חומץ  לתמיסה. החומץ  מועיל להרחקה טבעית של ג'וקים וגם של נמלים.

4. עש הבגדים

גיליתם חור בחולצה החדשה? במקום להסתבך, להוציא את הבגדים, לרסס, לכבס, לקפל, לגהץ...פשוט פזרו בתוך הארון שקיקים עם לבנדר והעשים יעזבו אתכם במנוחה.

 תמונה

5. עש המזון

אם אי פעם נתקלתם בעש המזון, אתם יודעים שההדברה שלו היא כאב ראש לא קטן. החל מזריקת כל האוכל שבמזווה, ניקיון יסודי, שטיפה, והדברה שנמשכת כמה שבועות כי צריך הרוג גם את הבוגרים, וגם את הזחלים שעוד לא בקעו. כדי לחסוך לעצמכם את כל זה, פשוט פזרו מספר עלי דפנה  במגירות המזווה ובארונות  השונים. עש המזון לא סובל את הריח של עלי הדפנה, ולכן תקבלו הרחקה טבעית ואורגנית של המטרד.

6. יונים

במקרה שיש לכם מספר יונים שמקננות ובעיקר מלכלכות את המרפסת, נסו לתלות דיסקים ישנים  באזור. הבזקי האור והברק של הדיסק מפחידים את היונים ולפעמים  יגרמו להן פשוט לעזוב. במקרה שעדיין לא הצלחתם בדרך הטבעית, תוכלו לקרוא כאן עוד על הרחקת יונים.

7. עקרבים

למי שסובל מעקרבים בגינה, כדאי לפזר שיני שום בפינות השונות בחצר. מסתבר שריח השום לא רק מרחיק בני אדם מחייך, אלא גם עקרבים לא מחבבים במיוחד את הריח החריף ולרוב יעדיפו להתרחק.

8. כל המזיקים (כמעט...)

 תמונה

הדרך הטבעית הכי טובה להרחיק את כל המזיקים השונים (מלבד נמלים) היא פשוט על ידי הדברה אקולוגית. במילים אחרות, אמצו לכם חתול! חתולים רק נראים תמימים, בפועל מדובר במכונת הדברה משומנת היטב! מחייך תמורת  קצת מזון, מים וליטופים - הם ירדפו אחרי רוב המזיקים עבורכם ויגרמו להדברה הטבעית שלהם.


ניסיתם את השיטות הטבעיות והמזיקים לא עוזבים?

אם נתקלתם במזיקים עקשנים במיוחד והשיטות הטבעיות להרחקת מזיקים לא עבדו, תמיד תוכלו לפנות למדביר מוסמך. כאן תוכלו למצוא רשימת מדבירים מומלצים, לפי חוות דעת של אלפי לקוחות קודמים. כל ההמלצות של הלקוחות מתקבלות בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שירות מהמדביר שברשימה.


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק