מוקד טלפוני: 1-700-707-233

הדברת נמלים

אנחנו מכירים אותן כבר מהגן. שיירות של נמלים שחורות שנעות במהירות בגני השעשועים ובחצרות. הבעיה מתחילה כשהן נכנסות מהחול בחצר אל המטבח הביתי. הנמלים אוהבות מקומות לחים ואוכל מתוק ומוצאות אותם בקלות רבה בארונות שלנו. אז איך מבצעים הדברת נמלים? כמה היא עולה? והאם אפשר למנוע את הצורך בהדברת נמלים? כל התשובות בהמשך.


מתי עושים הדברת נמלים?

ברור מאליו שאם אתם מוצאים נמלים משוטטות בבית שלכם, זה זמן נהדר לעשות הדברת נמלים. אבל מעבר לזה - האם יש תקופות בשנה שבהן הדברה אפקטיבית יותר?

היינו שמחים מאוד להגיד לכם שיש עונה אחת שבה עושים הדברת נמלים, אבל הן מגיעות אלינו גם בחורף וגם בקיץ. נמלים אוהבות קור ואוכל מתוק. זה מה שעושה להן את זה - לרעוד מקור ולאכול גלידה תוך כדי, לכו תבינו. בעונת הקיץ הן מחפשות מקומות קרירים ונעימים שנמצאים, איך לא, אצלנו בבית. בחורף הן מחפשות מזון, שגם אותו הן מוצאות בקלות בארונות המטבח ובפחי הזבל.

והנה האמת המרה - קשה מאוד להדביר נמלים לנצח. זה אומר שגם אם נפטרתם מהן לחורף הקרוב, סיכוי סביר שהן יחזרו שוב לחופשה בקיץ הבא. מה אפשר לעשות? אתם יכולים לבצע הדברה תקופתית כדי לשמור את המטבח נקי מנמלים, אבל אנחנו ממליצים לא להשתגע. בהמשך תוכלו למצוא דרכים טבעיות להדברה ביתית וגם כמה טיפים איך לנסות, עד כמה שאפשר, למנוע הגעה שלהן.

קן של נמלים לפני הדברה

 


איך עושים הדברת נמלים?

הדרך הבטוחה להדביר נמלים היא להרוג את המלכה. רגע, נסביר. נמלים חיות במושבות ולכל מושבה יש את המלכה שלה. ברגע שהמלכה מתה, כל המושבה נהרסת. זה אומר שגם אם ניצחתם בקרב והדברתם עשרות נמלים, כל עוד לא הגעתם אל המלכה - לא ניצחתם במלחמה.

יש שני סוגים עיקריים של הדברת נמלים: הדברה בריסוס והדברה בפתיונות.

הדברת נמלים בריסוס היא הדברה מקומית ומיידית. זה אומר שאמנם תראו נמלים מתות באופן מיידי, אבל הקן עדיין רוחש. הדברת נמלים בריסוס מומלצת במקרה של נגיעות גבוהה של נמלים, כלומר כשיש הרבה מאוד נמלים מסתובבות, וכתוספת לאמצעי הדברה אחר של פיתיונות. בהדברה משולבת אתם גם נפטרים מהנמלים שחוגגות על השיש, אבל גם נמצאים בדרך לפתרון אמיתי ולא רק קוסמטי.

הדברת נמלים בפיתיונות נעשית באמצעות ג'ל או גרגירים. בשיטה הזו המדביר מפזר פיתיונות רעילים בבית והנמלים לוקחות את הפיתיונות לקן. הן מאכילות את המלכה ברעל, היא מתה והניצחון שלכם! כדאי לדעת שבניגוד לריסוס, להדברה בפיתיונות לוקח כמה שעות טובות ולפעמים גם כמה ימים להשפיע ולהראות תוצאות, אז היאזרו בסבלנות.

נמלה מלכה מחוץ לקן

כמה זמן אסור להיות בבית אחרי הדברת נמלים?

כשמדבירים נמלים בריסוס יש צורך לצאת מהבית לפחות לשעתיים, כיון שהחומר רעיל. אם יש בבית תינוקות, אישה בהריון או חולי אסתמה, מומלץ לצאת לפחות ל-6 שעות. אם אתם לא יכולים לצאת מהבית לשעות האלה, מומלץ לוותר על הריסוס. בכל מקרה, אחרי ההדברה צריך לשטוף במים ובסבון את האיזור שרוסס.  

כדאי לדעת שהדברת נמלים בג'ל וגרגירים היא הדברה שלא מסוכנת לתינוקות ולבעלי חיים ולכן מאושרת לשימוש בתוך הבית, גם כששוהים בו.

טיפ להדברת נמלים שימו לב: משנת 2008 יש איסור להשתמש בחומרי הדברה שמכילים זרחן אורגני. אם המדביר שלכם משתמש בחומרים עם זרחן אורגני, כדאי שתדלק לכם נורה אדומה לגבי המקצועיות שלו.


האם אפשר לעשות הדברת נמלים לבד

אנחנו בטוחים שכבר ניסיתם פעם או פעמיים בחייכם להדביר נמלים לבד, אז אתם יודעים שהתשובה היא חיובית. לגמרי אפשר להדביר נמלים לבד. כדאי לקחת בחשבון שההדברה שתעשו לבד כנראה תטפל בנמלים באופן נקודתי אבל לא תצליחו להגיעה לשורש הבעיה כמו מדביר מקצועי.  בכל זאת, למדביר יש את הידע המקצועי לדעת איפה הקן ולהניח את הפיתיונות במקומות הנכונים כך שהנמלים אכן יתפתו מחייך.

 הדברת נמלים בריסוס

הדברת נמלים בחומרים טבעיים

אם חשקה נפשכם, לפני שאתם משתמשים בחומרים כימיים, אפשר לנסות שיטות טבעיות. אנחנו לא מבטיחים שזה יעזור, אבל לנסות תמיד אפשר, מקסימום זה יצליח.

מקלות קינמון ועלי דפנה מככבים בראש רשימת הדברת נמלים טבעית. הנמלים לא מחבבות את הריח ונמנעות מלהגיע למקום, ולכן אפשר לפזר אותם בארונות המטבח ולזכות לישועות.

אם זה לא עבד, תוכלו לערבב חומץ עם חומר ניקוי הרצפות שלכם ולשטוף כך את הרצפה, גם הריח שלו אמור לדחות אותן. לחילופין, אפשר לערבב מעט מים עם חומר הדברת נמלים ולמרוח במקומות שבהם יש נמלים.

שיטות אחרות למנוע הגעה של נמלים היא שימוש בקליפות הדרים, פלפל שחור, פולי קפה או אבקת כביסה. את כל הפרטים ואופן השימוש תוכלו לראות בסרטון הזה:


מניעה של הדברת נמלים

אבל רגע. אולי במקום להדביר נמלים, אפשר פשוט לוודא שהן לא יגיעו? אז אתם כבר בטח מבינים שמניעה הרמטית תהיה קשה, אבל אפשר לצמצם את הפיתויים שהן מוצאות בבית שלנו.

נמלה אל תשאירו אוכל על השיש. לפעמים אנחנו לא שמים לב, אבל בדיוק סיימנו ארוחת ערב רומנטית והשארנו את השוקולד על השיש. נחשו מה? אתם לא היחידים שתיהנו מהשוקולד הזה. מעבר מהיר על השיש בסוף היום יכול לחסוך לכם הדברת נמלים. 

נמלה סגרו את פח הזבל. טוב, בעצם רצינו להגיד שתורידו את הפח, אבל אנחנו מבינים שזה לא הגיוני שכל היום תורידו זבל, אז לפחות לוודא שהפח סגור כמו שצריך ופעם ביום יומיים - תדאגו לשלוח אותו למקום שאליו הוא שייך, אחרת האוכל בו ימשוך את הנמלים וזה יהיה מגעיל.

נמלה תיקון רובה - נכון בין המרצפות שלכם יש חומר לבן? זו הרובה ותפקידה הוא לאטום בין האריחים ברצפה או בקירות. כשהרובה שלכם פגומה, אתם עושים עבודה קלה יותר לנמלים שיכולות להגיע בקלות דרך הרווחים. אז אם יש לכם קרמיקה שבורה במטבח, או שהרובה זקוקה לחידוש - זה הזמן.

 צנצנת אוכל לפני הדברת נמלים

מחירים של הדברת נמלים

מחיר של הדברת נמלים מתחיל מ-250 ₪ ויכול להגיע עד איזור ה-600 ₪, הכל תלוי בגודל השטח שאתם צריכים להדביר.

  • הדברת נמלים בדירת שלושה חדרים תעלה 250-350 ₪ בממוצע, לא כולל מע"מ.
  • הדברת נמלים בבית פרטי + גינה תעלה 400-600 ₪, לא כולל מע"מ.

רוב המדבירים נותנים אחריות של שלושה חודשים על הדברת נמלים. 


מדבירים מומלצים להדברת נמלים

לפני שאתם לוקחים מדביר מקצועי להדברת נמלים או הדברת נמלי אש כדאי לדעת שכל מדביר צריך לעבור קורס מדבירים מקיף ולהחזיק ברישיון מדביר. אבל כדי לוודא שמדביר הוא מומלץ, אמין ועושה עבודה מקצועית, לא מספיק לוודא שיש לו רישיון. בדיוק בשביל זה צוות מידרג אסף לכם רשימה של מדבירים מומלצים, לפי ציונים וחוות דעת של לקוחות קודמים שביצעו הדברת נמלים.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה זמן אסור להיות בבית אחרי הדברת נמלים?

אם ההדברה התבצעה באמצעות ריסוס, תצטרכו לצאת מהבית לשעתיים. במקרה שיש תינוקות, נשים בהריון או חולי אסתמה תצטרכו לצאת ל-6 שעות לפחות.

אם ההדברה התבצעה בג'ל או בפיתיונות רעל, לא תצטרכו לצאת מהבית בכלל. 

כמה זמן אסור להיות בבית אחרי ריסוס?

אחרי הדברת נמלים בריסוס צריך לצאת מהבית לפחות לשעתיים. אם יש חולי אסתמה בבית או נשים בהריון ותינוקות, ההמלצה היא לצאת לפחות ל-6 שעות. 

ואל תשכחו לנקות את האיזור המרוסס במים וסבון לאחר ההדברה. 

כמה עולה הדברת נמלים?

המחיר של הדברת נמלים בדירת שלושה חדרים ינוע בין 250 ל-350 ש"ח והמחיר של הדברת נמלים בבית פרטי עם גינה יהיה 400-600 ש"ח250-350 ₪ בממוצע, לא כולל מע"מ.

הדברה זה מסוכן?

הדברה עם זרחן אורגני הוצאה מהחוק ואסור להשתמש בה. הדברת נמלים בריסוס דורשת יציאה מהבית לכמה שעות. 

הדברה בג'ל ופיתיונות בגרגירים נחשבת לבטוחה ביותר ואפשר לשהות בבית בזמן ההדברה. 

כל כמה זמן צריך לעשות הדברה?

הדברת נמלים צריך לעשות רק כשיש נמלים. אין צורך בהדברה תקופתית, אבל כדאי לזכור שהנמלים נוטות לחזור. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק