מוקד טלפוני: 1-700-707-233

פשפש המיטה

"פשפש מיטה זה סרט", "פשפש מיטה הוא בעיה שאני מטפל בה על בסיס שבועי, זה מכת מדינה" "אנשים לא מבינים שזה לא ג'וקים, זה לא משהו שמת ברגע אחד. זה חרק בעייתי מאוד", "זה לא כמו פשפש רגיל, פשפש המיטה הוא קטן כמו קרציה, הוא בא בלילה, מוצץ לנו את הדם ומסתלק".

אלו המשפטים שאמרו לנו המדבירים המדורגים באתר כששאלנו אותם על פשפש המיטה. נשמע רע? עבור אלו שגרים עם פשפש מיטה זה באמת סרט רע. אבל מאיפה מגיע פשפש המיטה, איך תזהו שיש לכם בבית, איך מדבירים אותו, ויותר חשוב – איך תוכלו להיפטר ממנו בלי הדברה? מדריך לא נעים לפניכם

 פשפש המיטה

מה זה פשפש המיטה?

פשפש המיטה הוא חרק קטן, שגודלו נע בין מילימטר אחד לארבעה בצעירותו, ובין 5-6 מ"מ בבגרותו. צבעו חום-צהבהב או חום- אדמדם, וכשהם מלאים בדם אחרי ארוחה טובה, צבעם משחיר.

מה כל כך נורא בו אתם שואלים? אז הסיבה שפשפש המיטה מטריד כל כך היא שהוא ניזון מהדם שלנו. איך זה קורה? פשפש המיטה, בדיוק כמו השם שלו, מתחבא במיטה, מתחת למזרון, או בקיפולי סדין, ומחכה ללילה – הזמן היחיד שבו הוא פעיל, יונק את הדם מהאנשים הישנים במיטה, וחוזר חזרה למקום מחבואו. התוצאה: על הגוף שלכם יופיעו עקיצות מגרדות ובלתי נסבלות. כמו כן, קשה למצוא אותו, עוד יותר קשה להיפטר ממנו, והכל ביחד הופך אותו לבעיה מטרידה במיוחד.

הסיבה שכל כך קשה להיפטר מפשפש המיטה, היא שלא רק שהוא מאוד קטן ולכן קשה לראות אותו, אלא שביום הוא מתחבא, ומלבד המיטה, הוא מסתתר כמעט בכל מקום בחדר - בשקעי החשמל, על הבגדים, בין הספות ובתוך הארונות. אבל חכו, יש עוד. פשפש המיטה יכול לחיות חודשים רבים ואף עד שנה בלי הדם שלכם! המשמעות היא שאם נעקצתם על ידי פשפש המיטה אבל חשבתם שנפטרתם ממנו לאחר מכן, אל תהיו כל כך בטוחים, יכול להיות שהוא רק מחכה לכם באחת הפינות של המזרון כדי לצאת שוב באחד הלילות. ואם זה לא מספיק, חשוב לציין שחומרי הדברה מסוימים אמנם משפיעים על פשפש המיטה, אבל לא על הביצים שלו. נקבת הפשפש תטיל במהלך חייה כ-300 ביצים, והרי לכם בעיה שקשה להיפטר ממנה.

חשוב לציין שפשפש המיטה לא מסוכן ואינו מעביר מחלות.

 פשפש המיטה

 


מאיפה מגיע פשפש המיטה?

פשפש המיטה מגיע ממקומות מוזנחים ומלוכלכים, אבל לא רק. בגלל היכולת שלו להיצמד לדברים, פשפש המיטה יחזור אתכם מהטיול בחו"ל כשהוא צמוד למזוודה, יגיע אתכם לבית כשתאספו מזרון שמישהו מסר, ישן אתכם בחדר במלון ויגיע ישירות למיטה אצלכם בבית. למעשה לא מעט אנשים שחוזרים מחו"ל מביאים איתם את פשפש המיטה משם כשהוא נצמד למזוודה או לבגדים, ומכאן הדרך להתפשטות בארץ קצרה.

"הם נמצאים במזוודות, או אם קיבלתם ממישהו שמיכה הם יכולים להימצא גם שם", אומר אלעד, מדביר המדורג בציון 9.4. "בעבר פשפש המיטה היה מגיע בעיקר מחו"ל אבל היום הוא כבר התפתח בארץ אז הוא יכול להגיע גם מהשכנים. היום זו כבר בעיה שמטפלים בה בארץ על בסיס שבועי, זה מכת מדינה. אני מדביר את פשפש המיטה לפחות פעמיים בשבוע, כשבעבר זה היה פעם בחודש. להבדיל מפרעושים שמגיעים מחתולים וכלבים, פשפש המיטה חי בתוך מקומות חשוכים ויוצא בעיקר בלילה. היום מספיק שהשכן מביא אותם והם נמצאים בתוך תשתית החשמל של הבניין, ואנשים לא מבינים מאיפה זה הגיע. ככל שהם מתרבים זה נהיה יותר קשה להיפטר מהם."

"זה לאוו דווקא מקומות מלוכלכים, אלא פשוט נגועים", מוסיף מאיר, מדביר המדורג בציון 9.6. " האחרון שעשיתי לו הדברה של פשפש המיטה היה בחופשה במלון יוקרה ובכל זאת הביא איתו את הפשפשים הביתה. הם נדבקים למזוודות ואנשים מביאים אותם מחו"ל, חיילים מביאים אותם מהצבא."

 פשפש המיטה במזוודה

 


איך יודעים שיש בבית פשפש מיטה?

הסימן המובהק ביותר להימצאות של פשפש מיטה אצלכם בבית הוא העקיצות שיהיו לכם על הגוף. עם כל הצער שבדבר, זה דווקא יכול לעזור לכם להבין שמדובר בו. ראשית, כמו שכבר ציינו, פשפש המיטה פועל בלילה, ולכן אם הלכתם לישון בלי עקיצות והתעוררתם בבוקר עם - כנראה שמדובר בפשפש המיטה. בנוסף, פשפשי המיטה נוטים לעקוץ בכל הגוף, לרוב בבטן ובגב. העקיצות שלהם דומות לעקיצות יתוש, אולם הן יופיעו על הגוף בצורה מרוכזת, של מספר עקיצות בכל מקום.

מעבר לאלו, סימן זיהוי נוסף של פשפש המיטה הוא כתמי הדם שהוא משאיר אחריו על הסדין – על הסדין שלכם יופיעו נקודות דם קטנות, בצבע אדום או חום. לעיתים הוא משאיר אחריו גם כתמי צואה קטנטנים – אתם תראו אותם כעיגולים חומים או שחורים על הסדין.

אם אתם חושדים שפשפש המיטה מתגורר אצלכם בחדר, תוכלו לנסות למצוא אותו – הרימו את המזרן, וחפשו מתחתיו, או נסו למצוא בין קפלי הסדין.

 פשפש המיטה עקיצות

 


הדברת פשפש המיטה

בניגוד להדברה רגילה, שמסתכמת במפגש אחד או שניים עם המדביר ובכמה מאות שקלים, הדברת פשפש המיטה היא מלחמה עיקשת, שמצריכה שילוב של מספר שיטות, דורשת מספר הדברות ועולה הרבה יותר. למה? כפי שכבר ציינו, חומרי ההדברה לא משפיעים על הביצים של פשפש המיטה, והם נוטים להידבק למזרון, דבר שמצריך יותר עבודה. מה שכן הורג אותם הוא חום בטמפרטורה גבוהה, בין 60-70 מעלות, ולכן הדברת פשפש המיטה דורשת חומר הדברה לפשפשים עצמם, קיטור, כדי להסיר את הביצים מהמזרון, וחימום חזק של החדר.

"קשה מאוד להיפטר מפשפש המיטה", מסביר יצחק, מדביר בציון 9.3. "אין חומר שהורג את הביצים וקשה לגלות איפה הן נמצאות. הדבר היחיד שהורג אותם זה החום הפיזיקלי ולכן צריך שיטה משולבת- צריך גם הדברה, גם קיטור וגם חום באמצעות מכונה. זו הסיבה שההדברה גם כל כך יקרה."

"זה לא כמו הדברת ג'וקים, שבאים, מרססים והולכים", מוסיף אלעד. "פשפש המיטה הוא מזיק מאוד עקשן, מאוד עמיד, רוב חומרי ההדברה לא עובדים עליו וגם קיטור לבד לא עובד עליו. צריך פעולה משולבת של קיטור, שואב אבק, לחץ אויר, וצריך יותר מפעם אחת. חשוב לדעת שלא מרססים את כל הבית, אלא מתמקדים בחדר שבו אנשים נעקצו על ידי פשפש המיטה. הפשפשים לרוב מתרכזים בחדר אחד אז אין צורך לרסס עוד חדרים."

"אנשים לא מבינים שזה לא מקקים", אומר מאיר. "זה לא משהו שמת ברגע אחד, זה חרק מאוד בעייתי, מאוד. אחרי הדברה כזאת אמורים להיפטר מפשפש המיטה, אבל צריך שני טיפולים לרוב."

מדביר מסביר על זיהוי והדברה של פשפש המיטה

 

מחיר הדברת פשפש המיטה

כפי שציינו, הדברת פשפש המיטה דורשת זמן ומספר שיטות, ולכן יקרה יותר. מחיר הדברת פשפש מיטה נע בין 800-1200 ש"ח לחדר.


איך נפטרים מפשפש המיטה?

אם החלטתם שלא להדביר את פשפש המיטה, אלא לנסות קודם בעצמכם, תוכלו להוציא את כל המצעים והבגדים שלכם, לשים אותם במייבש בטמפרטורה גבוהה- 70 מעלות, ולקוות שזה יעבוד. אופציה נוספת, אם כי פחות עדיפה, היא להחליף את המיטה עצמה, שככל הנראה נגועה בפשפש המיטה.

 פשפשי המיטה

 


מדבירים מומלצים בהדברת פשפש המיטה

אם המייבש לא עזר, ואתם ממשיכים לסבול מפשפש המיטה הטורדני, כדאי שתזמינו מדביר מקצועי, אחד כזה שגם יש עליו המלצות מלקוחות קודמים – בדיוק מה שריכזנו לכם באתר. כאן תמצאו רשימה של מדבירי פשפש המיטה שיש עליהם חוות דעת וציונים מלקוחות אחרים שכבר ביצעו הדברה.


שאלות נפוצות לדף זה

מה זה פשפש המיטה?

פשפש המיטה הוא חרק קטן שמתחבא לרוב במיטות שלנו ובין הסדינים, וניזון מהדם שלנו בשעות הלילה. התוצאה היא עקיצות מגרדות על כל הגוף. קשה להיפטר מפשפש המיטה היות וקשה מאוד לראות אותו, הוא מתרבה במהירות, והביצים שלו עמידות לכל חומר הדברה וניתן להשמיד אותם רק באמצעות חום חזק. בנוסף, הפשפש יכול לשרוד עד כמעט שנה ללא דם, ולכן לעיתים גם אם חשבנו שנפטרנו ממנו, יכול להיות שהוא עדיין קיים בחדר.

איך נראה פשפש המיטה?

פשפש המיטה נע בין 1-6 מ"מ, תלוי בגילו. הוא בצבע חום צהבהב או חום אדמדם, ולאחר שהוא ניזון מדם צבעו משחיר.

איך מזהים שיש בבית את פשפש המיטה?

הדרך הכי מובהקת לזהות שיש לכם פשפש מיטה בבית הוא העקיצות – פשפש המיטה ניזון מדמכם בשעות הלילה ומשאיר עליכם עקבות בצורת עקיצות טורדניות ומגרדות. אם הלכתם לישון בלילה בלי עקיצות, אבל התעוררתם עם עקיצות ברחבי גופכם – זה הזמן לחשוד. בנוסף, תוכלו להרים את המזרון או לבדוק בין קפלי הסדין, שם לרוב תוכלו למצוא את פשפש המיטה.

איך מדבירים את פשפש המיטה?

הדברת פשפש מיטה היא הדברה לא פשוטה שצריכה להיעשות במספר פעמים, היות וביצי הפשפשים לא מתות מחומר ההדברה אלא רק מחום גבוה, ובנוסף נוטות להידבק למיטה ועל כן קשה להסיר אותן. מעבר לכך, קשה לראות את הפשפשים ולדעת שהם אכן מתים. לכן, הדברת פשפש המיטה נעשית בשילוב של מספר שיטות: חומר הדברה, חימום החדר ל-70 מעלות, ושימוש בקיטור כדי להסיר את הביצים. 

עלות הדברת פשפש מיטה נעה בין 800-1000 ש"ח לכל חדר. עם זאת, חשוב לציין כי בהדברת פשפש המיטה לא מבצעים הדברה של כלל החדרים בבית אלא רק של החדר בו נמצאו בוודאות פשפשי מיטה.

כמה עולה להדביר פשפשי מיטה?

הדברת פשפש המיטה היא הדברה מורכבת ודורשת מספר פעמים ושילוב של מספר שיטות, ולכן גם יקרה יחסית: היא נעה בין 800-1000 שח לכל חדר. עם זאת, בהדברת פשפש מיטה לא נוטים להדביר את כלל החדרים בבית, אלא רק את החדר בו ידוע בוודאות שקיים פשפש המיטה.

איך נפטרים מפשפש המיטה?

אחת השיטות להיפטר מפשפש המיטה בעצמכם היא לקחת את כל הבגדים והמצעים שלכם ולהכניס למייבש בחום גבוה – שכן פשפשי המיטה מתים בחום. בנוסף, אם לא הצלחתם להיפטר מהפשפש תוכלו להיפטר מהמיטה שלכם, לעיתים פיתרון זה מבטיח שהם אכן לא בחדר שלכם יותר. מצד שני, לכו תדעו.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק