מוקד טלפוני: 1-700-707-233

הדברת נמלים טבעית

הדברת נמלים טבעית מיועדת למי שעם בוא האביב הבית שלו הפך לאיזור עגינה לקיני נמלים, ולמי שרק מעוניין להרחיק את הנמלים בצורה ידידותית, מבלי לפגוע בהן. אז איך מדבירים נמלים באופן טבעי? ואיך ניתן להדביר אותן בצורה לא טבעית מבלי להזמין מדביר? כל השיטות להדברת נמלים בעצמכם.

 


הדברת נמלים טבעית

הדברת נמלים טבעית היא הדברה שבה, בניגוד להדברת ג'וקים או חיות אחרות, לא הורגים את הנמלים, אלא פשוט מרחיקים אותן מהאיזור שבו הן נמצאות.

השיטות הטבעיות מרחיקות את הנמלים מהאיזור כמעט באופן מיידי, ולרוב תוך מספר שעות הנמלים יארזו ויעזבו את ביתכם. לפני
שנתחיל, כדאי להכיר כמה פרטים חשובים לגבי הנמלים: 

נקודה הנמלים חיות בחלוקה למושבות, כאשר בכל מושבה יש מלכה ופועלות. הפועלות אחראיות, בין היתר, על הבאת האוכל לקן והזנת המלכה.

נקודה בתקופת האביב והקיץ הנמלים נוטות לצוץ בבתים שלנו ולחפש אוכל, ואלו התקופות שבהן ניתקל בכמות רבה שלהן. בבית הן לרוב יופיעו אצלנו במטבח, בחדר האמבטיה או בגינה. אבל בדיוק כמו בני אדם במסעדה – טעם וריח לא נעימים יגרמו להן לא לחזור.

נקודה חשוב לדעת שנמלים הן לא מסוכנות, לא מזיקות ולא מעבירות מחלות, אלא פשוט לא נעימות בעין.

שיטות להדברת נמלים טבעית:

אז מה צריך לעשות?  יש כמה דברים שגורמים לנמלים לעזוב את המקום שבו הן נמצאות. שימו לב שאין צורך להשתמש בכל השיטות בבת אחת, אלא פשוט לנסות ולראות מה עובד.

נמלה  מקלות קינמון –  אצל בני אדם מקלות קינמון יכולים להוסיף המון טעם, בעיקר בתה, אבל אצל נמלים זה כבר סיפור אחר. הריח החזק של הקינמון דוחה אותן והן לא יחזרו למקום יותר. ופזרו מקלות קינמון בעיקר איפה שראיתם את הנמלים (לא צריך יותר מדי, מספר מקלות יספיקו).

נמלה  עלי דפנה – למי מכם שלא אוהב את הריח של הקינמון, אותה שיטה, אותה תוצאה.

נמלה חומץ – בניגוד לקינמון, הריח של חומץ הוא באמת חזק ולא נעים, גם עבורנו וגם עבור הנמלים. בדיוק כמו שיש בני אדם שלא מסוגלים לסבול את הריח, כך גם אצל נמלים ולכן הוא חומר הדברה טבעי יעיל ביותר. ערבבו מים עם חומץ, ומרחו באיזורים שבהם ראיתם נמלים. אופציה נוספת היא להוסיף מעט חומץ לדלי כשאתם מנקים את הבית, ולנקות איתו. כך תוודאו שהנמלים לא יחזרו.

נמלה קליפות הדרים – קשה להיכנס לראש הנמלים ולהבין למה הן לא מתות על ריח של קליפות הדרים, אבל זה יעשה את העבודה. קחו לימון או תפוז, קלפו אותו, והשאירו חלקי קליפות באיזור שבו ראיתם נמלים. אופציה נוספת היא להרתיח את הקליפות בסיר עם מים, לקרר את הנוזל ולהעביר אותו לשפריצר, שישמש אתכם לריסוס הנמלים.

נמלה  פלפל שחור/פולי קפה/אבקת כביסה – לכולם אותו אפקט בהרחקת נמלים וגם אותה שיטת שימוש: פשוט פזרו מעט באיזור של קיני הנמלים או איפה שנתקלתן בהן, זה אמור לעשות את העבודה.

כפי שציינו, ההדברה בשיטות הטבעיות לוקחת מספר שעות ולכן תיאלצו להמתין ולראות אם זה עבד או לא. אם ניסיתם שיטה אחת שלא עבדה, נסו לפזר בכל הבית ולא רק באיזורים שבהם ראיתם קיני נמלים, או שפשוט תעברו לשיטה אחרת.


הדברת נמלים בעזרת ג'ל

אם השיטות הטבעיות לא עבדו לכם, או שאתם רוצים לחסל את תופעת הנמלים בבית מבלי לקרוא למדביר, תוכלו להשתמש בג'ל. בשוק קיים מזרק ג'ל מיוחד להדברת נמלים. זו אמנם לא דרך טבעית לחלוטין, אך אחוז החומר הרעיל במזרק נמוך מאוד, ולכן ניתן ניתן לקנות אותו ללא צורך ברישיון מדביר או הסכמה כלשהי, וניתן למצוא אותו בכל חנות לבית או טמבוריה.

איך משתמשים בזה? את הג'ל מזריקים בארונות, במגירות וליד קיני הנמלים, בכמות קטנה בכל מקום. זוכרים שאמרנו שאחד התפקידים של הפועלות הוא להזין את המלכה? כשהן נתקלות בג'ל הן חושבות שזה אוכל ולוקחות ממנו אל הקן. כשהמלכה אוכלת מהחומר הרעיל היא מתה, ובמצב שבו אין מלכה – אין קן, ולא תתקלו יותר נמלים בבית.

 הדברת נמלים טבעית מזרק גל

הדברת נמלת האש

נמלת אשנמלת האש היא סוג נוסף של נמלים שקיימות בארץ. הן נמלים קטנות יותר, בעלות צבע חום- אדמדם. בשונה מנמלים רגילות, נמלות האש נוטות לעקוץ, והעקיצות שלהן מופיעות על הרוב כמו כוויה – תחושה לא נעימה. לרוב, העקיצות הללו לא מזיקות ויעברו תוך מספר ימים, אך במקרים מסוימים יש לקבל טיפול רפואי.

נמלת אש כל השיטות הטבעיות שציינו לא יועילו לכם במקרים של נמלת האש – זה פשוט לא משפיע עליהן. את נמלת האש ניתן להדביר באמצעות פיתרון לא טבעי אך יעיל. גם הוא, עם אחוז נמוך מאוד של רעל.  להדברת נמלת אש קיים פיתיון מורעל בשם "גרנולר" - אלו גרגרים מורעלים, וגם הם נמכרים לקהל הרחב ללא צורך ברישיון מדביר. ואיך הם עובדים? 99.5% מהגרגירים הללו מכילים חומר משיכה שמושך את הנמלים וגורם להן לחשוב שמדובר באוכל. גם במקרה הזה הן יביאו את האוכל למלכה, ולאחר מכן לא תראו יותר נמלים בבית.

סימן קריאהשימו לב שבמידה ויש לכם ילדים קטנים, תינוקות או חיות מחמד, חשוב לקנות גרנולר או מזרק ג'ל שמצוין על התווית שלהם שהם לא מזיקים לתינוקות ובעלי חיים.

גם בשימוש בפיתיון המורעל וגם בג'ל לוקח זמן עד שהנמלים נעלמות לחלוטין, בין שבועיים לשלושה, ולכן תצטרכו להיאזר בסבלנות.

 הדברת נמלים

 


מדבירים מומלצים להדברת נמלים

במידה והחלטתם שהתעסקות עם נמלים היא לא בשבילכם ואתם רוצים לגייס מדביר למלחמה בהם, ריכזנו לכם כאן רשימת מדבירים מומלצים להדברת נמלים. לכל מדביר יש חוות דעות וציון שהוא קיבל מהלקוחות הקודמים, כך שתוכלו לבחור לפי הניסיון של אחרים. חוכמת ההמונים כבר אמרנו?


שאלות נפוצות לדף זה

איך להרחיק נמלים באופן טבעי?

שימוש במקלות קינמון, חומץ, פלפל שחור או קליפות הדרים יעשה את העבודה - הנמלים לא אוהבות את הריח החזק של כל אחד מהחומרים האלה, ולכן בשימוש באחד מהם הן פשוט לא יחזרו יותר למקום. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק