מוקד טלפוני: 1-700-707-233

הרחקת יונים

הרחקת יונים דורשת מרחיק יונים מקצועי אם אנחנו באמת רוצים לטפל ביונים אחת ולתמיד וגם לא לפגוע בהן. בטיפ הבא נפרט 5 שיטות להרחקת יונים, איזה מהן יעילות ואיזה פחות? כמה עולה הרחקת יונים? ואיך להיזהר מחאפרים בתחום של סילוק יונים?

 יונה על גג

 

 


שיטות להרחקת יונים

דוקרנים להרחקת יונים

השיטה הנפוצה והיעילה ביותר להרחקת יונים היא דוקרנים נגד יונים. יש סוגים שונים של דוקרנים שנבדלים זה מזה בחומר ממנו הם עשויים, בצורה וברוחב. הדוקרנים למעשה הופכים את המשטח עליו עומדת היונה ללא נוח לעמידה, והיא מעדיפה לעזוב ולקנן במקום אחר. חשוב שתבינו שהיונה היא חיה עקשנית, וברגע שהיא התחילה לקנן, הדוקרנים לא בהכרח ימנעו ממנה את תהליך הקינון, במקרה כזה עדיף להתקין רשת נגד יונים.

דוקרני פלסטיק – דוקרני פלסטיק הם הדוקרנים הכי זולים והכי פחות יעילים. הדוקרנים פונים כלפי מעלה ואולי מציקים קצת ליונה, אבל לא מונעים ממנה מלנחות על המשטח. כמובן שפלסטיק זה חומר עמיד פחות לפגעי מזג האוויר וגם לא כל כך אסתטי. אם יש לכם יונה אחת או שתיים שמציקות על המזגן – דוקרני הפלסטיק יכולים לעזור ולסלק אותן, אך בכדי להתמודד עם בעיית יונים אמיתית בצורה יסודית, דוקרני הפלסטיק הם לא הפתרון בשבילכם. מחיר דוקרני פלסטיק נע בין 20 - 35 ₪ למטר.

דוקרני נירוסטה – דוקרנים להרחקת יונים מנירוסטה הם היעילים ביותר, ומחירם בהתאם. לדוקרני הנירוסטה צורה של W והם מתפרסים לזוויות שונות. הדוקרנים מונעים מהיונים לא רק את העמידה על המשטח, אלא גם את הנחיתה עליו, וכך מגרשים את היונים. דוקרני נירוסטה הם כמובן גם עמידים יותר בפני פגעי מזג האוויר.מחיר דוקרני נירוסטה להרחקת יונים נע בין 50 - 100 ₪ למטר .

מרחיק יונים מסביר על ההבדל בין דוקרני פלסטיק לדוקרני נירוסטה

רשתות להרחקת יונים

רשת להרחקת יונים מתאימה לגידור חללים כמו מסתורי כביסה או פאטיו, בכדי למנוע את כניסת היונים. הרשת אומנם תמנע את כניסתן של היונים ואת הקינון, אבל היונה העקשנית תישאר בקרבתה. יש שני סוגים עיקריים של רשתות להרחקת יונים:

  • רשת פוליטילן - רשת חזקה במיוחד ועמידה בפני חשיפה לשמש, אך פחות אסתטית.

  • רשת שקופה – רשת שכמעט ואינה נראית לעין, אך מעט פחות עמידה לקרינת השמש.

בהתקנת רשת להרחקת יונים, מרכיב ההתקנה הוא שמייקר את העבודה. מחיר התקנת רשת להרחקת יונים הוא 600 – 1200 ₪ בממוצע ותלוי במיקום ההתקנה והגישה אליו.

במקרה של בניין, ברוב המקרים היונים פשוט יעברו למסתור הכביסה של השכן מלמטה. זו הסיבה שבהתקנת רשת להרחקת יונים, כדאי לשקול לבצע את העבודה במסגרת וועד הבית או יחד עם מספר שכנים.

מרחיק היונים בכל מקרה משתמש בציוד הסנפלינג - בין אם מדובר ברשת אחת קצרה או רשת ארוכה שתתפרש לכל אורך הבניין. לכן,מחיר התקנת רשת נגד יונים לבניין תהיה זולה יותר משמעותית עבור כל דייר. בקיצור, תהיו נחמדים לשכנים אחרים ותחלקו איתם את מבצע "גירוש יונים 2".

מרחיק יונים מסביר על רשתות שונות להרחקת יונים

דחלילים להרחקת יונים – פתרון אסתטי

היונה היא אולי חיה עקשנית, אבל לא חכמה במיוחד. שיטה פשוטה יחסית להרחקת יונים היא הצבת דחלילים של ינשופים או עורבים בקרבת המשטח שעליו היונים מקננות. היונה לא תוותר בקלות אבל כשתראה שיש לה תחרות על הטריטוריה, לרוב תמשיך לבית חסר-המזל הבא.

השיטה אומנם יעילה במקרים מסוימים, אבל לרוב היונה עולה על 'הטריק' ומבינה שאין לה תחרות של ממש. יש סוגים שונים של דחלילים, ומחירם נע בין 100 – 180 ₪ בממוצע. מחיר ההתקנה תלוי במיקום בו תרצו להציב את הדחליל. במקרה שבעיית היונים איננה חמורה - שווה לנסות ולראות אם זה עובד על היונים שלכם, היות וזה פתרון אסתטי.

'קפיץ מקפיץ' להרחקת יונים

אם יש לכם גג רעפים או מעקה בבתי פרטי – קפיץ מקפיץ הוא פתרון אפשרי בשבילכם. קפיץ מקפיץ כשמו כן הוא. מדובר בסליל נירוסטה בצורת קפיץ הפרוס לאורך המשטח. ברגע שהיונה מתיישבת עליו, הקפיץ המקפיץ זז והיונה עפה ממנו בגלל אי הנוחות. הקפיץ המקפיץ הוא פתרון טוב במקרים בהם אי אפשר להציב דוקרנים (למשל כשיש חשש מפגיעה בילדים או כשמדובר במשטח צר מידי). מחיר התקנת קפיץ מקפיץ להרחקת יונים נע בין 60 – 150 ₪ למטר רץ, תלוי במיקום ההתקנה.

הרחקת יונים אלקטרונית

הרחקת יונים אלקטרונית מבוססת על השמעת רעשים אולטרא - סונים שאמורים לגרום ליונים לרצות להתעופף לגג אחר. דגש על "אמורים". המכשיר להרחקת יונים פועל על סוללות ואינו מורגש לבני האדם. יש מכשירים שונים לגירוש יונים בעוצמות, תדרים, וגדלים שונים. מחיר מכשיר להרחקת יונים נע בין 200 - 450 ₪, תלוי בעוצמת התדר ובחברה המשווקת. לפי מומחים בתחום, זה הוצאה גדולה עם תמורה נמוכה.

מרחיק יונים מקצועי מסביר על הרחקת יונים בבניין


שיטות של חאפרים להרחקת יונים

הרחקת יונים, לעומת הדברה – לא דורשת רישיון או הסכמה, ולכן התחום פרוץ לחאפרים. כל אחד יכול לקרוא קצת על יונים ולהחליט שהוא יודע להרחיק אותן. במבחן המציאות, רק מי שלמד את התחום ורכש ניסיון בשטח, באמת מצליח לטפל בעיה לצמיתות ובאופן מקצועי. לפניכם רשימה של שיטות של מרחיקי יונים חאפרים שאמורות להדליק לכם נורה אדומה.

:: היתרים

יונים מטבען מקננות במקומות גבוהים בדרך כלל, ולכן גם את אמצעי ההרחקה יש למקם גבוה. עבודה בסנפלינג או אפילו על סולם דורשת היתרים מיוחדים ממשרד העבודה. חאפרים שיציעו לכם לבצע את ההתקנה ללא היתר, מסתכנים בעצמם ומסכנים גם אתכם בתביעות מהביטוח.

מקרה שקרה לדוגמא: גברת נחמדה מאסה ביונים שמקננות לה על הגג, התקשרה למרחיק יונים שמוסמך לעבודה בגובה עם סנפלינג וסולמות, אך הצעת המחיר הייתה יקרה מידי לטעמה. בעלה של הגברת עלה אל הגג להתקין את הדחלילים שרכשו – אלא שמי שלא מנוסה בעמידה על גגות, ובוודאי בעבודה על גגות – מסתכן בנפילה. ואכן, הבעל נפל, שבר כמה צלעות ואת הרעפים, והיונים כנראה גיחכו על המחזה מלמעלה.

הרחקת יונים בסנפלינג מייקרת את העבודה ב 500 – 1000 ₪ בממוצע - תלוי במורכבות המיקום. למרות המחיר, אל תבקשי מבעלך לעשות סנפלינג ולתלות רשתות יונים – זה לא שווה את זה. אלא אם כן, אינטרסים אחרים מעורבים בסיפורמחייך

:: אחריות

הרחקת יונים מקצועית נמדדת ביעילותה לטווח האורך, לכן מרחיק יונים מקצועי ואיכותי יעניק אחריות לפחות לשנה עבור עבודתו. מרחיק יונים שלא מעניק לכם אחריות, כנראה פתר את הבעיה באופן זמני בלבד ואחרי ההפוגה – היונים יחזרו, ואיתן הלשלשת, הנוצות ושאר הבלאגן..

 הרחקת יונים

 


המלצות על מרחיקי יונים

בכדי להיפטר ממטרד היונים אחת ולתמיד, נדרש מרחיק יונים מקצועי ובעל ניסיון. כאן תוכלו למצוא רשימה של מרחיקי יונים מומלצים לפי חוות דעת של אלפי לקוחות קודמים. כל חוות הדעת וההמלצות באתר, מתקבלות טלפונית מלקוחות אמיתיים, לאחר שקיבלו שירות של הרחקת יונים.


תמונות של הרחקת יונים באתר מידרג

התקנת דוקרנים להרחקת יונים בקצה גג רעפים.
צילום: ד. ר. גן יבנה.
התקנת דוקרנים ורשת במרפסת כביסה.
צילום: שירן צ. נס ציונה.
התקנת רשת מחוץ לשני חלונות והדבקת דוקרנים על ...
צילום: ע. ל. רעננה.
התקנת רשת נגד יונים במסתור כביסה ודוקרנים בחלונות.
צילום: ברק מנצור, ראש העין.
התקנת רשת ודוקרנים בגג.
צילום: יעל ברהמס, הרצליה.
התקנת דוקרנים בחלון בדירה.
צילום: שירן פרץ, גבעתיים.
התקנת דוקרנים נגד יונים בהיקף הגג ועל צינורות ...
צילום: דוד פוגרבינסקי, ראשון לציון.
סגירת 2 פתחי יונים והצבת דוקרנים נגד יונים.
צילום: יפים וייץ, אלפי מנשה.
התקנת דוקרנים ורשת ברזל להרחקת יונים בכניסה ...
צילום: שמואל שועה, תל אביב.
התקנת דוקרנים לצורך הרחקת יונים בגג.
צילום: אופיר מאור, ראשון לציון.

שאלות נפוצות לדף זה

איך מרחיקים יונים?

הגעתם לטיפ שכולו עוסק בהרחקת יונים - למעלה תמצאו את כל השיטות להרחקת יונים!

איפה אפשר למצוא מרחיקי יונים מומלצים באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של מרחיקי יונים מומלצים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הטובים ביותר מלקוחות קודמים. לאחר כל עבודה של הרחקת יונים, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דירוג אודות מרחיק היונים, כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן באתר. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת מרחיקי היונים המומלצים באזורכם!

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק