מוקד טלפוני: 1-700-707-233

הדברת חולדות

מכת החולדות שמאיימת להשתלט עם תחילת העבודות לסלילת הרכבת הקלה, כבר זורעת פאניקה ברחובות. האם מדובר בחרדה מוצדקת או בהיסטריה מוגזמת? אספנו כאן עבורכם מידע על חולדות, מה ימנע מהן להתקרב לבית שלכם, ומהן השיטות להדברת או הרחקה של חולדות, כולל מחירים


הדברת חולדות

החולדה היא מכרסם חכם במיוחד: יש לה חושים מפותחים, היא יודעת לטפס לגובה ואפילו לצלול, וקשה להערים עליה. לכן, אתם בטח לא רוצים שחיה כזו תסתובב לכם בבית. אז איך מונעים מהחולדות להתקרב לבית שלכם, ומה עושים אם הן כבר שם? כל התשובות לפניכם.

 

 הדברת חולדות

איך נדע שיש לנו חולדה בבית?

נקודה כמובן שהדרך הפשוטה ביותר היא לראות אותן פיזית. החולדה גדולה הרבה יותר מעכבר רגיל. בארץ, יש שני מינים נפוצים: החולדה המצויה (חולדת העליות), שאורך הזנב שלה שווה לאורך הגוף; וחולדת החוף, שהיא בעלת זנב עבה וקצר יותר מאורך גופה.

נקודה הדרך השנייה לזהות הימצאות של חולדות בבית היא בעזרת הגללים שהן משאירות. גללי חולדות דומים בצורתם לגרגרי אורז, וגדולים מהם פי כמה (גללים של עכבר קטנים בהרבה). לרוב, החולדות חוזרות לאותו המקום כדי להטיל צואה, ולכן – אם ניקיתם את המקום ולאחר כמה ימים הופיעו שוב סימנים, כנראה שהחולדה עדיין מסתובבת בבית. גם ריח של שתן יכול להעיד על כך.

נקודה מעבר לכך, החולדות זקוקות לשייף תמיד את השיניים שלהן, ולכן הן מכרסמות כמעט כל דבר – חוטי חשמל, צנרת, פלסטיק, ניילונים, עץ ואוכל. אז אם אתם מוצאים פירות וירקות מכורסמים, או כרסומים במשקופים – כדאי לקרוא למדביר.


הדברת חולדות – איך מדבירים חולדות?

מדביר מסביר על השיטות להדברת חולדות

 

מלכודת כלוב (מלכודת דלת) – מלכודת כלוב מאפשרת ללכוד את החולדות בלי להרוג אותן ולכן היא המלכודת המוסרית ביותר לשימוש! ברגע שהחולדה מושכת את הפיתיון, דלת הכלוב נסגרת עליה והיא נשארת לכודה בפנים עד שתשוחרר במרחק גדול מהבית.

 מלכודת כלוב

מלכודת קפיץ – הדברה באמצעות מלכודת קפיץ תגרום באופן וודאי למות החולדה. ברגע שהחולדה דורכת על פס המדרך כדי להגיע לפתיון, נסגר עליה הקפיץ שגורם למותה במקום.

 מלכודת קפיץ

רעל (תיבות האכלה) – הדברה באמצעות רעל יכולה להיעשות רק ע"י מדביר מוסמך! אל תנסו להיות חכמים ולקנות בעצמכם את הרעלים.איך המדביר משתמש ברעל? את הרעל מטמינים רק באמצעות תיבות האכלה סגורות. בתיבות המאובטחות, שמונעות גישה של ילדים או בעלי חיים אחרים, מוטמן הרעל. החולדה או העכבר אמורים להיכנס לתוך התיבה ולאכול את הרעל.

  • הרעל המיועד להדברת חולדות אינו פועל מיידית, אלא רק לאחר 3 ימים עד שבוע, תלוי בסוג הרעל. הסיבה לכך היא שהחולדות הן חיות מאוד תקשורתיות וחכמות: במקרה שחולדה מתה מיד אחרי שהיא אוכלת את הרעל, החולדות האחרות יזהו את הסכנה ויידעו להיזהר.

    השימוש ברעל ממש לא מומלץ בתוך הבית. מעבר לסכנה שבהרעלת שרשרת (בעלי החיים שלכם עלולים להיות מורעלים גם הם מאכילת עכבר או חולדה שהורעלו), הרעלה בתוך הבית לא מאפשרת לכם לדעת איפה החולדה תמצא את מותה. מכיוון שהרעל פועל את פעולתו רק לאחר מספר ימים, החולדה יכולה למות בכל מקום בבית. במקרה הטוב, תמצאו אותה במקום שקיוויתם שהיא לא תגיע אליו; במקרה הגרוע – החולדה יכולה למות גם מתחת לרצפות וליצור ריח נוראי בבית, כך שתצטרכו לעבור שיפוץ מקיף עד שתמצאו את הפגר.

תיבת האכלה עם רעל לחולדות

איך תיזהרו ממדבירים חאפרים?

 


איך לא מומלץ להדביר חולדות?

  • מלכודת דבק – מלכודת דבק, כפשוטה, גורמת לרגלי החולדה להידבק למשטח הדבק שעליה. מעבר לכך שהמלכודת הזו לא יעילה נגד חולדות, כיוון שהן מסוגלות לכרסם את הרגליים של עצמן ולהיחלץ ממנה, מדובר בשיטה אכזרית. גם במקרה שהחולדות לא פוצעות את עצמן, הרבה אנשים זורקים את המלכודת כשהחולדות עדיין חיות והן חוות סבל ארוך ונורא עד שהן מתות.
  • הדברה אלקטרונית – בגדול, הדברה אלקטרונית פועלת על שידור של תדרים, שבני האדם לא אמורים לשמוע. לחולדות, לעומת זאת, התדרים האלו אמורים להפריע ולגרום להן להתרחק.

עם זאת, המדבירים לא מרבים להשתמש בהדברה הזו. לטענתם, התדרים פועלים רק לכיוון אחד, ולכן החולדות שנמצאות מאחורי המכשיר לא נחשפות אליהם. טענה אחרת סוברת כי הרעש המונוטוני לא עובד על החולדות, שלאחר זמן מפתחות סיבולת לתדרים ולא מתייחסות אליהם. בכל אופן – הדעה הרווחת היא שהדברה אלקטרונית אינה יעילה לאורך זמן.


פעולות מניעה – איך להרחיק את החולדות מהבית שלכם?

ישנן מספר פעולות שאפשר לעשות על מנת למנוע מהחולדות להגיע אליכם בעתיד:


אחד אחסון המזון – החולדות מגיעות כדי לכרסם מזון. לכן, הקפידו על כך שהמזון שלכם יהיה מאוחסן וסגור היטב, כדי שלחולדות לא תהיה גישה אליו. אל תשאירו אוכל מפוזר ופתוח ודאגו לכסות היטב את כל הפחים – גם את הפחים בחוץ וגם את פחי האשפה הביתיים.

שתיים  טיפול בגינה – החולדה המצויה, שניזונה בעיקר מאוכל צמחוני דוגמת פירות, יכולה בהחלט להגיע לביתכם דרך גינות ואפילו בזינוק מעצים גבוהים. לכן, חשוב להקפיד על תחזוקה שוטפת של הגינה: ניקוי הגינה מפסולת, גיזום עצים, קיצוץ עשבים וכו'.

שלוש  איטום פתחים – חולדת החוף (בעיקר) מקננת במחילות, צינורות וביובים. גם החולדה המצויה עלולה להגיע לחלון שלכם בקפיצה מעצים גבוהים. לכן, חשוב מאוד לדאוג לאיטום של כל הפתחים בבית, העשויים להחביא בתוכם את החולדות – צנרת מים, חשמל, מיזוג ופתחי ביוב. וודאו עם בעלי המקצוע שהם אכן אוטמים את הפתחים לאחר כל תיקון או שיפוץ של הדירה – תיקון של צנרת מים, בניית תעלה למזגן, ועוד.

מעבר לכך, דאגו לאטום בעצמכם את כל הפתחים הנגישים לכם – אל תשאירו את הדלת פתוחה לזמן ממושך, אם יש לכם רשתות - דאגו לנעול אותן ואת פתחי הניקוז במרפסות תוכלו לסתום באמצעות אבן כבדה או רשת. איטום יסודי של הפתחים ימנע מהחולדות דרך גישה אל תוך הבית שלכם.

ארבע  טיפול במקורות מים – עוד צורך שהחולדות מחפשות הוא מים. לכן, הקפידו למנוע מהן מקורות מים כמו שלוליות בגג, או דוד נוזל.

חמש  טיפולים מחוץ לבניין – אם אתם מזהים תנועה של חולדות באזור המגורים שלכם, כדאי כמובן ליידע את העירייה כדי שתוכל לבצע הדברה במערכת הביוב. מעבר לכך, ניתן לערוך טיפולים גם בסביבות בנייני מגורים, כמו הדברה בבורות הביוב ושימוש בתיבות האכלה סביב הבית המשותף, כמובן תוך סימון בשלטי אזהרה והשגחה על מיקום הרעלים.

אם אתם מתקשים לזכור את כל פעולות המנע, נוכל לסכם אותם באמצעות שלושת המ"מים – מים, מזון ומחסה. אם תמנעו מהחולדה את כל אלו, סביר להניח שלא תהיה לה סיבה להתקרב לבית שלכם.

 


מחירים של הדברות

מחיר מחיר ביקור חד – פעמי עבור הדברת חולדות יעלה בממוצע בין 300 ל - 400 ₪. שימו לב שישנם מדבירים המציעים, בנוסף לביקור, מחיר משולב הכולל גם ביקורים נוספים לפינוי החולדות או להחלפת הרעלים.

מחיר לצפייה במחירון הדברת החולדות המלא של מידרג והתפלגויות מחיר שונות של הדברה, תוכלו ללחוץ כאן.


מדבירי חולדות מומלצים

אז אחרי שהחכמנו והבנו שאת הטיפול בחולדות המתוחכמות – עדיף להשאיר למדביר מקצועי, זה הזמן לפנות לאחד כזה מחייך. כאן באתר מידרג, אספנו עבורכם רשימה של מדבירי חולדות מומלצים המבוססת על חוות דעת של לקוחות קודמים. לאחר כל הדברת חולדות, נציג ממידרג מתקשר ללקוח, מבקש ממנו חוות דעת וציונים אודות השירות ומעדכן את המידע באתר, כך שהרשימה מבוססת על חוות דעת אמיתיות בלבד.


שאלות נפוצות לדף זה

איך מזהים חולדה בבית?

הדרך הפשוטה ביותר היא לראות את החולדה פיזית. החולדות גדולות יותר מעכברים וצבען אפור – חום. סימני כרסום באוכל, חוטי חשמל, עץ ופלסטיק הם עוד סימנים שעשויים להעיד שחולדה נמצאת אצלכם בבית. 

ניתן גם לזהות חולדות באמצעות הגללים שהן משאירות. גללי חולדות דומים בצורתם לגרגרי אורז, וגדולים מהם פי כמה (גללים של עכבר קטנים בהרבה). לרוב, החולדות חוזרות לאותו המקום כדי להטיל צואה, ולכן – אם ניקיתם את המקום ולאחר כמה ימים הופיעו שוב סימנים, סביר להניח שהחולדה עדיין במקום. גם ריח של שתן עלול להעיד על כך.

איך מדבירים חולדות?

השיטות המומלצות להדברת חולדות הן מלכודות קפיץ, מלכודות דלת והנחה של תיבות האכלה בהן מצוי רעל. כמובן שבכל השיטות מומלץ מאוד להיעזר במדביר מקצועי.

כמה עולה הדברת חולדות?

מחיר ביקור חד – פעמי עבור הדברת חולדות יעלה בממוצע בין 300 ל - 400 ₪. שימו לב שישנם מדבירים המציעים, בנוסף לביקור, מחיר משולב הכולל גם ביקורים נוספים לפינוי החולדות או להחלפת הרעלים. 


למחירון הדברת החולדות המלא

איך להרחיק חולדות?

אם לחולדה לא יהיה אינטרס להגיע לבית שלכם, היא כנראה לא תתקרב אליו. אז מה חולדות מחפשות? זכרו את שלושת המ"מים – מים, מזון ומחסה. דאגו לסגור אוכל פתוח, לאטום את פתחי הצנרת והמיזוג, לסגור דלתות וחלונות בבית ולייבש היטב כל מקור מים, כמו דוד דולף. חולדות מסוימות עשויות להגיע לביתכם גם דרך טיפוס על עצים, ולכן חשוב לדאוג לתחזוקה שוטפת של הגינה ולגיזום מדי פעם.

איפה אוכל למצוא מדביר חולדות מומלץ?

כאן במידרג אספנו עבורכם רשימה של לוכדי חולדות מומלצים, שנאספה על סמך חוות דעת מאומתות של מאות לקוחות קודמים. לאחר כל הדברה, נציג ממידרג מתקשר ללקוח, מבקש ממנו חוות דעת וציונים על השירות ומעדכן את הדירוג באתר, כך שהציון מתעדכן כל הזמן.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק