מוקד טלפוני: 1-700-707-233

הדברת פרעושים

אמרה מפורסמת שהמצאנו הרגע אומרת שאם הייתה מכה 11 במצרים, היא כנראה הייתה מכת פרעושים. הם קטנים, עוקצים ואפילו יכולים להעביר מחלות זיהומיות. הפתרון הפשוט הוא כמובן הדברת פרעושים. איך מבצעים הדברת פרעושים? כמה היא עולה? והאם אפשר לבצע הדברת פרעושים לבד? לפני שתתחילו להתגרד, אנחנו נותנים לכם את כל התשובות.


הכירו את הפרעוש

נעים מאוד. כלומר, לפרעוש נעים מאוד, כנראה שלכם קצת פחות.

פרעוש הוא טפיל מוצץ דם, בעל גלגול מלא. זה אומר שהוא מתחיל מביצה הופך לזחל, משם לגולם ובסוף הוא הופך לפרעוש בוגר. פרעושים פעילים בעיקר באביב ובקיץ, בשעות היום וניזונים מדמם של יונקים. שזה אומר, ובכן, אנחנו. וגם חיות המחמד שלנו. אם אתם אנשים של יופי ולא רק של אופי, בטח תתעניינו לדעת שצבע גופם של הפרעושים הוא שחור אדמדם, ומבנה גופם קטן וצר.

נקבת הפרעוש מטילה מאות ביצים בחייה, אבל אל תתבלבלו. בניגוד ליתושים שאצלם אפשר להאשים רק את הנקבה בעקיצות המגרדות, אצל הפרעושים גם הזכרים וגם הנקבות הנבלות יכולים למרר את חיינו.

אורך חייו של הפרעוש נע בין שבועיים לשלושה ואנחנו גם בטוחים שתשמחו לדעת שהפרעוש הוא אלוף העולם בקפיצה לגובה. ממש ככה. הוא קופץ לגובה של עד פי 200 מהגובה שלו. נראה אתכם מנצחים את זה.

מה ההבדל בין פרעושים לפשפשים

בטח תמיד תהיתם לעצמכם מה ההבדל בין פרעושים לפשפשים. ובכן, אנחנו כאן כדי לגלות לכם את הסוד השמור ביותר! אם עברתם בחצר הבניין או בדיוק הגעתם הביתה והקרסול שלכם התמלא בעקיצות, סביר להניח שמדובר בפרעושים. אבל אם הלכתם לישון שמחים ומאושרים וקמתם בבוקר עם המון עקיצות חדשות ומאושרים קצת פחות, כנראה שמדובר בפשפש המיטה. עוד שני הבדלים בין הפשפש לפרעוש הם בגודל שלהם ובתנועה. פשפש מגיע לגודל של עד חצי ס"מ ופרעוש לגודל של 1-5 מ"מ. פשפש נע במהירות בעוד הפרעוש, כמו שכבר כתבנו, מקפץ.

 פרעוש מול פשפש

למה צריך לעשות הדברת פרעושים?

עקיצת הפרעוש אמנם מגרדת, מציקה ומעצבנת, אבל זה לא הנזק היחיד שלה.

אצל בעלי החיים יש שתי סכנות עיקריות. הסכנה הראשונה היא אנמיה. הפרעוש מוצץ את דמה של חיית המחמד ויכול לגרום למצבים חמורים של חוסר דם. בנוסף, הפרעוש יכול גם להעביר אל חיות המחמד שלנו את הטפיל שנקרא "תולעת הסרט", או בכינויו הידוע - "תולעת הסרט הרע". הטפיל הזה מסוכן ויכול אף לגרום למוות של בעלי החיים.

הסכנה העיקרית לבני אדם היא העברת מחלות זיהומיות. כיון שהפרעוש מוצץ דם של חיות נגועות או של בני אדם שחולים במחלות כאלה ואחרות, הוא יכול להעביר את המחלות האלה גם אלינו.

וחוץ מזה זה מגעיל! איכס. תדבירו אותם!

 כלב עם פרעושים לפני הדברה

מתי צריך לעשות הדברת פרעושים?

יש שני מצבים של הופעת פרעושים בבית - נגיעות קטנה ונגיעות גדולה.

במצב של נגיעות גדולה הפרעושים באו לחגוג לכם על הבית. תוכלו לזהות שהנגיעות גדולה בצורה מה זה פשוטה. ברגע שתגיעו למקום שבו יש פרעושים הם יקפצו עליכם ולא ממש תוכלו להתעלם מזה.

את הנגיעות הקטנה קצת יותר קשה לזהות אבל זה עדיין אפשרי. קחו מטאטא וטאטאו את המקום שבו אתם חושדים שיש פרעושים. הסתכלו על שאריות הטאטוא בתאורה טובה וגלו האם יש שם פרעושים או לא.

 טאטוא פרעושים לפני הדברה

הכנת הבית להדברת פרעושים

קודם כל חשוב להגיד שפרעושים מתים על דם של חיות מחמד והם גם הדרך העיקרית בה פרעושים מגיעים לבית שלנו. לכן, אם יש לכם כלב, חתול או אריה בבית, דאגו לעשות להם טיפול נגד פרעושים במהלך כל השנה ולא רק באביב או בקיץ. מומלץ להתייעץ עם וטרינר ולהבין איזה טיפול יהיה נכון יותר - באמפולות, בכדורים או באבקה.

 טיפול נגד פרעושים בחיית מחמד

מקומות המרבץ של החיות הם גם המקומות העיקריים שבהם נמצאים הפרעושים, למרות שתוכלו למצוא אותם ממש בכל פינה בבית. לכן לפני שאתם מזמינים הדברת פרעושים כדאי מאוד לנקות את הבית מפרעושים, אחרת בסיום ההדברה הם יחזרו לקפצץ לכם בבית. איך עושים את זה?

1. מורידים בגדים, סדינים וציפות מהמיטות ומכניסים אותם להרתחה של לפחות 60 מעלות, כיון שהפרעושים לא שורדים את החום הזה.

2. בעזרת שואב אבק שאבו את הספות, המזרנים והשטיחים. במידה ויש שקית בשואב האבק, הוציאו אותה בזהירות, סגרו אותה, הכניסו אותה לעוד שקית ניילון וזרקו את השקית לפח.

3. עוד דבר שחשוב לעשות בהדברת פרעושים הוא שטיפה מאסיבית של הבית. את השטיפה כדאי לעשות ממש לפני ההדברה או לחילופין 2-3 ימים אחרי ההדברה (כדי שלא תשטפו את החומר הפעיל). ותכלס, עצה שלנו? אל תתעצלו ושטפו גם לפני וגם אחרי הדברת הפרעושים.

אחרי שניקיתם את המקומות המועדים לפרעושים מזמינים הדברת פרעושים מקצועית.

 שמיכות ומצעים לפני הדברת פרעושים

הדברת פרעושים מקצועית

כשהמדביר יגיע אליכם הביתה הוא ירסס את כל שטח הרצפה וגם את שטח החצר. בניגוד לבית - שם המדביר ירסס ממש כל פינה ופינה, בחצר אין צורך לרסס את הכל כיון שהפרעושים לא מגיעים למקומות בהם יש שמש ישירה. בחצר המדביר יתמקד באזורי המרבץ של בעלי החיים ובמקומות המוצלים.

לפני הדברת הפרעושים וודאו את הדברים הבאים לגבי חומרי ההדברה:

הדברת נמלים בריסוסהדברת פרעושים בחומרים על בסיס פרטרואידים - כדאי לשים לב ואפילו לשאול בשיחת הטלפון האם המדביר משתמש בחומרים על בסיס פרטרואידים, שהם חומרים בעלי רעילות נמוכה לבעלי דם חם, שזה שוב פעם - אנחנו.

הדברת נמלים בריסוסהדברת פרעושים בחומרים שמכילים IGR - לא מספיק לטפל בפרעושים הבוגרים אלא צריך להשמיד גם את הביצים והזחלים. לכן, חומרי ההדברה צריכים להכיל חומר שנקרא IGR או בעברית מג"ח - מעכב גדילת חרקים. החומר הזה הורג גם את הדרגות הצעירות יותר של הפרעוש ומונע התפתחות של ביצים.

הדברת נמלים בריסוסהדברת פרעושים בחומרים בטוחים לשימוש - חשוב מאוד לוודא שהדברת הפרעושים לא נעשית עם חומרים על בסיס זרחן אורגני, כי הם יצאו מחוץ לחוק כבר בשנת 2008.  

אחרי ההדברה מומלץ לצאת מהבית לפחות לשעתיים שלוש. אם יש לכם בבית תינוקות, בעלי חיים או נשים בהריון - מומלץ לצאת לפחות ל-6 שעות. בכל מקרה, תמיד מומלץ לבקש מהמדביר לראות מה הזמן המומלץ ליציאה לפי מה שכתוב על חומר ההדברה שלו.

אם אין ילדים ובעלי חיים בבית, עדיף לנקות את חומר ההדברה עם מים בלבד 24 שעות אחרי ההדברה. אם יש ילדים בבית, נגבו במטלית לחה את הרצפה ברגע שאתם חוזרים הביתה. בכל מקרה כדאי לבצע שטיפה יסודית עם חומרי ניקיון 2-3 ימים אחרי הדברת הפרעושים.

 מקום מרבץ של כלב לפני הדברת פרעושים

הדברת פרעושים לבד בבית

בניגוד להדברת נמלים או הדברה של תיקנים, לא מומלץ לעשות לבד הדברת פרעושים והאמת היא שאפילו אי אפשר כל כך להדביר לבד. כמו שהסברנו קודם, גם אם תרססו את הבית בחומר נגד פרעושים, לא תצליחו לחסל את הביצים. ה-IGR נמצא רק בחומרים מקצועיים ולא משווק לציבור הרחב. בואו נגיד ככה - במקרה של הדברת פרעושים, תנו למומחים לעשות את העבודה.


מחירים של הדברת פרעושים

מחיר של ריפוד כסאות המחיר של הדברת פרעושים מתחיל מ-300 ₪ לדירה קטנה בלי גינה ויכול לעלות, בהתאם למספר החדרים, עד למחיר של 600-650 ש"ח.

מחיר של ריפוד כסאות המחיר של הדברת פרעושים לבית פרטי עם גינה יתחיל מ-350-400 ₪ ויכול להגיע עד 800 ₪.

אם נבהלתם קצת מ-800 ₪ נשמח לספר לכם שבפועל לקוחות מידרג שילמו על הדברת פרעושים מחיר ממוצע של 442 ₪.

 


מדבירים מומלצים להדברת פרעושים

כמו שכבר הבנתם, הדברת פרעושים היא עסק למדבירים מקצועיים בלבד, לכן וודאו שיש למדביר שלכם רישיון. אבל מעבר לזה, כדאי לקבל המלצות וחוות דעת על המדביר שלכם, כדי שתוכלו להשאיר אותו להדביר לבד בבית שלכם בלב שקט ורגוע. כדי להקל עליכם, אספנו רשימה של מדבירים מומלצים לפי חוות דעת וציונים של לקוחות קודמים, בדיוק כמוכם, שגם אצלם הפרעושים חגגו קצת. אגב, הציונים באתר מתעדכנים כל הזמן, לפי 100 חוות הדעת האחרונות.


שאלות נפוצות לדף זה

מה מחיר הדברת פרעושים?

המחיר של הדברת פרעושים נע מ-300 ₪ ויכול להגיע גם ל-800 ₪, תלוי בגודל הבית והאם יש גינה.

כמה עולה הדברת פרעושים?

הדברת פרעושים לדירת 3 חדרים עולה 300-600 ₪ והדברה לבית פרטי עם גינה עולה 450-800 ₪.

שווה לדעת שהמחיר הממוצע ששילמו לקוחות מידרג על הדברת פרעושים היתה 442 ₪.

האם מותר לעשות הדברה בהריון?

מותר לרסס בבית בזמן שיש אישה בהריון, אבל צריך לצאת מהבית בזמן ההדברה, לפחות ל-6 שעות. אם יש ילדים קטנים, מומלץ להעביר סמרטוט לח אחרי ההדברה.

איך מדבירים פרעושים?

הדברת פרעושים מתחלקת לשני חלקים. בחלק הראשון צריך לכבס את המצעים והבגדים בהרתחה של מעל 60 מעלות, לשאוב את השטיחים והספות ולשטוף את הבית.

בשלב השני מזמינים מדביר מקצועי שמרסס את כל הרצפה ביסודיות. 3-4 ימים אחרי הריסוס צריך לשטוף את הבית.

איך עושים הדברת פרעושים לבד בבית?

הדברת פרעושים עושים באמצעות מדביר מקצועי. הסיבה לזה היא שבהדברת פרעושים צריך לחסל גם את הביצים והזחלים ולא רק את הפרעוש הבוגר. הדברת ביצי פרעושים נעשית בחומר שנקרא IGR והוא חומר שמשווק רק למדבירים מקצועיים.  

כמה זמן אחרי הדברה אפשר לשטוף את הבית?

שאלנו 51 מדבירים מומלצים. רוב המדבירים אמרו שאפשר כבר אחרי יומיים ואחרים אמרו שאחרי 3-4 ימים. 

תוכלו לראות את כל התשובות המלאות ממש כאן - כמה זמן אחרי הדברה אפשר לשטוף את הבית?

כמה זמן צריך להיות מחוץ לבית אחרי ריסוס?

שאלנו 52 מדבירים והרוב המוחץ ענו ששעתיים-שלוש זה הזמן המומלץ לשהייה מחוץ לבית בזמן הדברה 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק