מוקד טלפוני: 1-700-707-233

הדברת נמלי אש

היא קטנה, אדמונית, מרושעת וכל עקיצה שלה היא כמו כוויה - הכירו את נמלת האש הקטנה. הגודל שלה לא עולה על 2 מ"מ אבל בעקיצות שלה יש ארס, מה שגורם לצריבה לא נעימה ובמקרים חריגים לתגובות אלרגיות. אז איך מבצעים הדברת נמלי אש? האם אפשר להדביר לבד? וכמה עולה הדברת נמלי אש? לפני שתתחילו להתגרד, אנחנו כבר נותנים את כל הפתרונות.


למה להדביר נמלי אש?

נמלת האש היא אחד מ-100 הזנים הפולשים המסוכנים בעולם. נשמע מאיים, אבל בואו נרגיע. היא לא מסכנת חיים, אבל כן פולשת. כלומר, מספיק שיהיו שתי נמלים באיזור שלכם כדי שהבית שלכם יתמלא בנמלים. באותו אופן היא פלשה לישראל, שלא היה מקום הגידול הטבעי שלה. בשנת 2005 התגלו נמלי אש ראשונות בקיבוץ אפיקים ומאז הן התרבו והגיעו כמעט לכל איזור בארץ.

יש שני סוגים עיקריים של נמלת האש. הסוג הראשון נקרא נמלת האש הגדולה והיא נמצאת בעיקר בארה"ב. הסוג שצריך להדאיג אותנו ונמצא בישראל הוא נמלת האש הקטנה, אבל אל תתנו לשם להטעות אתכם. נמלת האש היא קטנה קטנה אבל הנזק שלה יכול להיות גדול. ברמה הכי בסיסית, העקיצות שלה לא נעימות בכלל, נראות כמו שלפוחית אדומה פיצית, אבל יכולות להשאיר מעין כוויה על הגוף למשך כמה ימים. נמלת האש יכולה גם לפגוע בבעלי החיים שיש לכם בבית ולגרום להם לעיוורון או במקרים נדירים לתגובות אלרגניות אצל בני אדם. וזה עוד לפני שדיברנו על הנזק שהיא יכולה לגרום לשדות וחקלאות.

 נמלת אש לפני הדברה

אפשר לזהות את נמלת האש הקטנה באמצעות שלושה סימנים:

נמלת אשנמלת האש היא פיצית. כמה פיצית? עד 1.5 מ"מ. 

נמלת אשהצבע של נמלת האש הוא חום אדמדם או במילים אחרות: ג'ינגית. תודו שלא ציפיתם לצבע אחר ממישהי שהשם שלה הוא אש.

נמלת אשנמלת האש הולכת צמוד לקירות, בשיירות ובאיטיות. היא גם מחבבת מאוד הליכה על צינורות, טפטפות בגינה ומקומות מוצלים.

עוד סימן היכר לא נעים בכלל של נמלת האש הוא זה - אם יש נמלים מסתובבות בבית ולידן חרקים מתים, סביר להניח שנמלת האש פגעה בהן . מעבר לעצב ולטראגיות שבעניין, נמלת האש מונעת מחרקים טובים להגיע לגינה או לשטחי גידול של חקלאים ובכך היא בעצם יכולה לפגוע בגינה שלכם.

אחרי כל מה שאתם יודעים על המרושעת הקטנה, נראה די ברור שהדברת נמלי אש היא הפתרון.

 הדברת נמלי אש

 


איך מבצעים הדברת נמלי אש?

זוכרים שאמרנו שנמלת האש היא פולשת? זה אומר שלא כזה פשוט להדביר אותה, כי מספיק שיהיו כמה נמלי אש אצל השכנים והופ, הבית שלכם שוב מלא. עוד דבר שמקשה על הדברת נמלי אש היא העובדה המגניבה והמבאסת הבאה: נמלים רגילות חיות במושבות ולכל מושבה יש מלכה אחת. ברגע שמצליחים להרוג את המלכה, הקן כולו נהרס. במושבות של נמלי אש יש כמה מלכות, לפעמים אפילו עשרות, ולכן קשה יותר להרוג את המלכה. ממש משחקי הקן מחייך.

בגלל שהדברת נמלי אש היא מורכבת, היא מתבצעת בשני שלבים: שלב הניטור ושלב ההדברה.

בשלב הניטור המדביר יחפש את הריכוזים הגבוהים של נמלי אש כדי להדביר את הקן. אם הוא לא יצליח למצוא אותם בעין, הוא יפזר פתיונות של אוכל במספר מקומות בגינה ובבית וכך יגרום לנמלי האש לצאת מהקן שלהן. תכלס, גם אנחנו היינו באים אם היו מביאים לנו אוכל חינם. אחרי שעתיים-שלוש המדביר יחזור לבדוק את הפתיונות ויראה איפה נמצאות רוב הנמלים - מה שמצביע על קרבה לקן.

בשלב הזה המדביר יניח את חומרי ההדברה - בגרגירים, ריסוס או ג'ל באיזור הקן, הנמלים יקחו איתן את החומר לתוך הקן, המלכות ימותו ואתם תקבלו שקט מעקיצות נמלי אש. כדאי לדעת שלפעמים היעילות של הדברת נמלי אש ניכרת רק לאחר כמה ימים. אם אחרי שבוע אין הקלה והנמלים נשארות עקשניות, זה הזמן לקרוא למדביר בפעם שנייה.

אם ניכרה הקלה כלשהי אבל עדיין לא נעלמו כל הנמלים, הביקור הנוסף יכול לעלות כסף. אם לא היה שיפור בכלל, רוב המדבירים לא יקחו תוספת מחיר על הפעם השניה.

ועוד דבר לגבי הדברת נמלי אש - זוכרים שהן פולשות? כל עוד יש נמלים באיזור הן יכולות להגיע אליכם שוב. לכן, אם אתם גרים בבניין, שווה לשקול הדברת נמלי אש בכל הבניין, אחרת יעילות ההדברה תהיה נמוכה יותר.

 קן של נמלי אש לפני הדברה

 


הדברת נמלי אש לבד

אפשר לנסות להדביר נמלי אש לבד. רק שווה לזכור שנמלי אש הן עקשניות ומתרבות בקלות, כך שמומלץ להזמין מדביר מקצועי שידע להתמודד איתן ולזהות את המקומות המדוייקים שמהם הן מגיעות. בכל מקרה, אם בחרתם להדביר נמלי אש לבד, חשוב לוודא שעל חומר ההדברה שבחרתם יש תווית שמאשרת שניתן להשתמש בו בסביבת תינוקות ובעלי חיים.

 


הרחקת נמלי אש

אם כבר הדברתם את נמלי האש, אתם בטח שואלים את עצמכם - איך אפשר להרחיק נמלי אש כדי שלא יגיעו שוב? הבשורות הפחות טובות הן, שבטח כבר הבנתם שנמלי אש הן עקשניות בטירוף, וזה אומר שאין אף שיטה שתרחיק אותן בוודאות. אתם יכולים לנסות להניח עלי דפנה, מקלות קנמון או שיטות טבעיות אחרות להרחקת נמלים, אבל הסיכוי שזה יעבוד במקרה של נמלי אש נמוך במיוחד.

מה כן יכול לעזור? העברת נמלים ממקום למקום זו הדרך הבטוחה שלהן לפלוש אליכם לגינה ולבית. לכן, אם אתם קונים שתילים חדשים לגינה, מביאים אדמה לחצר או שמישהו נתן לכם עציץ חדש במתנה - וודאו שאין נמלי אש בכל אחד מאלה.

 נמלי אש על פרח

 


מחירים של הדברת נמלי אש

המחיר של הדברת נמלי אש תלוי בעיקר בגודל השטח אותו רוצים להדביר. מעבר לכך, המחיר כולל גם ניטור של קן הנמלים ובמקרה הצורך גם ביקור נוסף.

  • הדברת נמלי אש בדירת 3 חדרים תעלה 400-650 ₪, לא כולל מע"מ.
  • הדברת נמלי אש בבית פרטי עם גינה תעלה 500-800 ₪, לא כולל מע"מ. 

רוב המדבירים נותנים אחריות של 3-6 חודשי אחריות על הדברה בתוך הבית אבל על הדברת נמלי אש בגינה לא כולם יתנו אחריות. זה לא אומר שהם לא יחזרו לעזור לכם שוב, אפילו בחינם לפעמים, אבל זה כן אומר שקשה מאוד להגיד "לא יהיו כאן בכלל נמלי אש בחודשים הקרובים". בכל מקרה, אם הזמנתם מדביר מקצועי אתם צריכים לחוש הקלה משמעותית והעקיצות צריכות להפסיק. אם זה לא קרה, בקשו מהמדביר להגיע שוב.

 עקיצות של נמלת אש

 


מדבירים מומלצים להדברת נמלי אש

אולי כבר ניסיתם להדביר נמלי אש לבד וזה לא עבד, או שפשוט החלטתם מראש להזמין מדביר מקצועי - בכל מקרה, אתם רק רוצים שהסיוט הזה יגמר ותפסיקו להיעקץ. כדי שתוכלו לסיים עם זה כמה שיותר מהר, אספנו לכם כאן רשימה מדורגת של מדבירים מומלצים. הדירוג נעשה על ידי לקוחות, שסבלו בדיוק כמוכם, והזמינו מדביר. חוות הדעת נלקחות אחרי כל הדברה, מה שאומר שהציונים מתעדכנים ממש כל הזמן.

יאללה, לכו להפיל את המלכה!


שאלות נפוצות לדף זה

איך מדבירים נמלי אש?

הדברה של נמלי אש נעשית על ידי מציאת הקן שלהן ואז ריסוס או הנחה של גרגרי רעל מעורבים במזון בקרבת הקן. כך הן לוקחות את הגרגירים איתן לקן, המלכה אוכלת את הרעל וברגע שהיא מתה - כל הקן מחוסל. 

כמה עולה הדברת נמלי אש?

המחיר של הדברת נמלי אש נע בין 400 ש"ח ל-800 ש"ח, לא כולל מע"מ, תלוי בשטח הבית שלכם והאם נעשתה הדברה בגינה או לא. 

מה זו נמלת אש?

נמלת אש היא נמלה קטנה בגודל של 2 מ"מ, הנחשבת לאחד ממאה הזנים הפולשים המסוכנים בעולם. העקיצה שלה צורבת, בעיקר בגלל הארס שיש לנמלת האש. נמלת האש לא מסכנת חיים ולא מעבירה מחלות, אבל כן יכולה לגרום לתגובות אלרגניות במקרים קיצוניים. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק