מוקד מידרג: 1-700-707-233

הדברת ג'וקים

מכירים את זה שאתם פותחים את הדלת של המקלחת ומגלים שם ג'וק ענק ודוחה? כנראה שהגיע הזמן להדברת ג'וקים. האמת היא שאפשר גם לעשות הדברת ג'וקים אחת לשנה, כדי למנוע מלכתחילה את המאורע הלא נעים הזה. אם אתם רוצים לדעת איך מדבירים תיקן גרמני, מה ההבדל בינו לבין התיקן האמריקאי, כמה זמן צריך לצאת מהבית אחרי הדברה וכמה עולה הדברת ג'וקים, אתם במקום הנכון


למה לעשות הדברת ג'וקים?

טוב, למה לעשות הדברת ג'וקים זו שאלה קלה. בפשטות רבה מאוד - כי הם דוחים, מגעילים, איכסושים ועוד מילים שמתארות גועל נפש. מה שלא כולם יודעים זה שחלק מהג'וקים חיים בביוב ובמקומות לא היגיינים במיוחד, ולכן הם יכולים להעביר מחלות וזיהומים לתוך הבית שלנו. זה קורה במקרים נדירים מאוד ואנחנו מציעים לא להכנס ללחץ, אבל שתדעו.

 הדברת תיקנים

הדברת ג'וקים - איזה סוגי תיקנים מדבירים?

ג'וקים ידועים גם בשמם המכובד יותר - תיקנים, ובטח תשמחו לדעת שיש ארבעה סוגים שנמצאים בבתים שלנו: תיקן גרמני, תיקן אמריקאי, תיקן מזרחי ותיקן פסים, תודו שההורים שלו היו הכי מקוריים בבחירת השם. שני התיקנים הכי נפוצים בישראל הם התיקן הגרמני והתיקן האמריקאי ועליהם נדבר במאמר הזה.


תיקן אמריקאי

תיקן אמריקאי הוא התיקן הנפוץ ביותר בבית הישראלי וידוע גם בשם החיבה שלו "ג'וק תמר". הוא מגיע אל תוך הבתים מבורות הביוב ובתעופה מבחוץ ואוהב לשהות במקומות לחים ורטובים כמו המקלחת שלנו או בורות הביוב בחצר. התיקן האמריקאי מגיע לגודל של עד 4 ס"מ, צבעו חום ויש לו כתם בהיר יותר על החזה. התיקן האמריקאי פעיל בעיקר בחודשי הקיץ - מאפריל ועד נובמבר. אמנם רוב הפעילות של התיקנים היא בלילה, אבל לא נדיר למצוא אותו גם ביום, בעיקר אם יש נגיעות גדולה של תיקנים בבית, כלומר שיש לכם הרבה תיקנים בבית ולא רק אחד-שניים שקפצו לחופשת קיץ במזרח התיכון.   

 גוק תמר - תיקן אמריקאי לפני הדברה

תיקן גרמני

התיקן הגרמני קטן יותר ומגיע לגודל של ס"מ אחד. הוא מגיע אל הבתים בעזרתנו. כלומר - אם הכנסנו אל הבית קרטונים מבחוץ, אספנו מכשיר חשמלי ליד הפח, או אפילו עשינו משלוח של קניות מהסופר, התיקן הגרמני יכול להסתתר בתוך כל אלה. בדומה לבני האדם, התיקן הגרמני אוהב חום ואוכל ולכן אפשר למצוא אותו בעיקר במטבח. אמנם הוא לא יפתח את המקרר בחיפוש אחרי מזון, אבל בהחלט תוכלו למצוא אותו במזווה או במנועים של מוצרי החשמל במטבח - תמי 4, מיקרוגל, מקרר ועוד.

 תיקן אמריקאי ותיקן גרמני

מתי מומלץ לעשות הדברת ג'וקים?

בואו נגיד את האמת, הסיכוי שלא יהיו אצלכם ג'וקים בכלל הוא די נמוך ולכן כדאי לעשות הדברה של תיקן אמריקאי פעם בשנה כמניעה. את הדברת התיקן האמריקאי מומלץ לעשות באביב או בתחילת הקיץ, אז הג'וקים מתחילים לצוץ. נפוץ מאוד לשלב את הדברת הג'וקים השנתית יחד עם הדברת נמלים ולפתור שתי בעיות בהדברה אחת.

בניגוד לתיקן האמריקאי שנמצא כמעט אצל כולנו, התיקן הגרמני נפוץ פחות ולכן כדאי לבצע הדברה של תיקן גרמני רק כאשר רואים אותו. יכול להיות שתחשבו ש"אם כבר לעשות הדברה נגד ג'וקים אז אולי כדאי כבר להדביר תיקן גרמני". מחשבה הגיונית מאוד. הבעיה היא שהדברת תיקן גרמני עושים באופן נקודתי - במקומות שבהם התיקן הגרמני מופיע, לכן לא ממש אפקטיבי להניח סתם ג'ל נגד תיקן גרמני.


הדברת ג'וקים בבית

הדברת תיקנים עושים באמצעות חומרים שמבוססים על פרטרואידים. הפרטרואידים הם תרכובת אורגנית סינתטית שרעילה לחרקים ומשבשת את תפקוד מערכת העצבים שלהם, אך פחות רעילה לשאר הסביבה.


הדברת תיקן אמריקאי

הדברת תיקן אמריקאי עושים באמצעות ריסוס של החומרים הפרטרואידים על הרצפה ובמקומות הנגועים ולכן לפני ההדברה המדביר יבקש מכם להזיז את הרהיטים למרכז החדר, כדי שהוא יוכל לרסס את כל הפינות והחריצים שדרכם הג'וקים יכולים להכנס הביתה. הדברת תיקן אמריקאי תביא תוצאות מהר וכבר אחרי 24-48 שעות תוכלו לגלות אותם מתים. איזה כיף. 

אחרי ריסוס של תיקן אמריקאי צריך לצאת מהבית לפחות לשעתיים. כשמדובר בנשים בהריון, בעלי חיים או תינוקות ההמלצה של המדבירים המומחים היא לצאת לפחות ל-6 שעות.


הדברת תיקן גרמני

הדברת תיקן גרמני מורכבת יותר מהדברת תיקן אמריקאי, כי התיקן הזה חמקמק מאוד ומסתתר בחריצים. לכן ההדברה תהיה משולבת ריסוס כללי והדברה בג'ל שתהיה ממוקדת יותר סביב המקומות שבהם התיקן הגרמני מסתובב.

בניגוד להדברת התיקן האמריקאי, הדברת תיקן גרמני לוקחת יותר זמן ותראו תוצאות רק כעבור שבוע עד שלושה שבועות. חשוב להגיד שאם הדברת התיקן הגרמני לא היתה יעילה ב-100% כדאי לקרוא שוב למדביר. רוב המדבירים לא יקחו על הביקור הזה תשלום נוסף. 

אם ההדברה של התיקן הגרמני כללה ריסוס, אותם כללים תקפים גם לגבי ההדברה הזו וזה אומר שתצטרכו לצאת מהבית לפחות לשעתיים. אם הנגיעות בבית נמוכה ויש מעט מאוד תיקנים, יהיה אפשר לפתור את הבעיה רק על ידי הדברה בג'ל. אז גם לא יהיה צורך לצאת מהבית, כיון שהג'ל לא רעיל לבני אדם. 

 תיקנים לפני הדברה

הדברת ג'וקים בביוב

כמו שכתבנו קודם, אחת הדרכים העיקריות שבהם נכנסים תיקנים אמריקאים אל הבית היא דרך הביוב ולכן הדברת ג'וקים בביוב אחת לשנה, יכולה למנוע הופעה של תיקנים אמריקאים. אם אתם גרים בבית פרטי, מומלץ לכלול בהדברה השנתית גם הדברת תיקן אמריקאי בביוב. אם אתם גרים בבניין, וודאו שוועד הבית שלכם מבצע את הדברת הג'וקים בביוב אחת לשנה.

אל תתבלבלו, הדברת בורות ביוב נעשית רק נגד תיקן אמריקאי, כיון שהתיקנים הגרמנים פחות בעניין של ביוב ויותר בעניין של קרטונים ומנועים. סטייל זה סטייל.

 הדברת תיקנים בביוב

הדברת ג'וקים לבד

לכאורה אין בעיה לעשות הדברת ג'וקים לבד או במילים אחרות: תראו לי אחד שאין לו K300 מתחת לכיור במטבח. צריך רק לשים לב שהדברה ביתית יעילה רק נגד תיקן אמריקאי וגם זה, רק אם הוא מופיע בנגיעות נמוכה. אם יש לכם הרבה ג'וקים שמסתובבים בבית, או שאתם מזהים שמדובר בתיקן גרמני - אנחנו ממליצים להזמין מדביר תיקנים מקצועי.

 הדברת גוקים לבד

הדברת ג'וקים - מחירים

לפני שאנחנו מגיעים אל המחירים של הדברת ג'וקים, כדאי לדעת שהדברת תיקן אמריקאי תהיה זולה יותר מהדברת תיקן גרמני משתי סיבות עיקריות:

1. בהדברת תיקן אמריקאי משתמשים רק בשיטת הדברה אחת - ריסוס, לעומת הדברת תיקן גרמני שבה משתמשים בהדברת ג'ל או בהדברה משולבת ריסוס וג'ל או ריסוס ומדבקות פיתיון.

2. הדברת תיקן אמריקאי נחשבת פשוטה יחסית והתוצאות מגיעות במהירות. הדברת תיקן גרמני מורכבת, ארוכה יותר וכוללת ניטור של המקומות מהם התיקן הגרמני מגיע. בנוסף לאלה יכול להיות שההדברה הראשונית לא תהיה מספיק יעילה ולכן המדביר יגיע פעם נוספת. בנושא המחיר של ההדברה הנוספת יש שתי גישות של מדבירים. רוב המדבירים לא ייקחו תשלום על ההדברה הנוספת וחלקם ייקחו מחיר נמוך יותר, בערך 50%, מעלות ההדברה. אפשר לשאול את המדביר בשיחה הראשונה שלכם מה המדיניות שלו במקרה וההדברה לא עבדה לגמרי.

אז הבנו למה יש הבדל במחירים בין תיקן אמריקאי לתיקן גרמני, אבל כמה זה עולה בתכלס? 

תיקן גרמנימחיר של הדברת תיקן אמריקאי בבית נע מ-250 ₪ לדירת שלושה חדרים ועד 400 ₪ לדירת 5 חדרים. אם יש לכם דירה גדולה יותר ניתן לכם את כלל האצבע - כל חדר נוסף מעלה את המחיר בכ30-50 ₪.

תיקן גרמנימחיר של הדברת תיקן אמריקאי בביוב מתחילה מ-300 ₪ ל-3 בורות ביוב ועולה בכ-50 ₪ לכל בור ביוב נוסף.

תיקן גרמנימחיר של הדברת תיקן גרמני מתחיל מ-350 ₪ ויכול להגיע גם ל-500 ₪, תלוי בגודל הדירה. בגדול נוכל להגיד שהדברת תיקן גרמני יקרה בכ-100-150 ש"ח מהדברת תיקן אמריקאי. במקרה של נגיעות גבוהה בבית, כלומר שהתיקן הגרמני נמצא ממש בכל הבית ולא רק במטבח, ההדברה יכולה להיות יקרה יותר.

כל המחירים של הדברת ג'וקים כוללים מע"מ.


אחריות על הדברת ג'וקים

רוב המדבירים נותנים אחריות של שנה על הדברת תיקן אמריקאי בתוך הבית ו-3 חודשי אחריות על הדברת תיקן אמריקאי בבורות ביוב.

על הדברת תיקן גרמני בתוך הבית תקבלו אחריות של שלושה חודשים לפחות. כמו שאמרנו קודם, במקרה שההדברה לא היתה יעילה, תקבלו ביקור נוסף ללא עלות, או במחיר נמוך יותר.


מדבירים מומלצים להדברת ג'וקים

אם ניסיתם להדביר את הג'וקים לבד ולא הצלחתם, או שמלכתחילה החלטתם שפחות מתאים לכם להתעסק איתם ראש בראש, אתם כנראה מחפשים מדביר שיחסל את הג'וקים ויחזיר לכם בית נקי. בדיוק בשביל זה אספנו לכם רשימה של מדבירים מומלצים, לפי חוות דעת וציונים של לקוחות קודמים, שמתעדכנים כל יום מחדש.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה זמן צריך להיות מחוץ לבית אחרי ריסוס?

55 מדבירים מדורגים במידרג ענו חד משמעית שצריךלצאת מהבית לשעתיים -שלוש אחרי ריסוס. 

כמה זמן אחרי הדברה אפשר לשטוף את הבית?

61% מבין המדבירים ששאלנו אותם אמרו שאפשר לשטוף את הבית יומיים אחרי ריסוס. תוכלו לראות את התשובות המלאות ממש כאן. 

מתי מומלץ לעשות הדברת ג'וקים?

הדברת ג'וקים מומלץ לעשות בתחילת הקיץ. 

כל כמה זמן צריך לעשות הדברה כדי שלא יהיו לנו ג'וקים בבית?
מה המחיר של הדברת ג'וקים?

המחיר של הדברת ג'וקים נע בין 250-400 ש"ח להדברת תיקן אמריקאי ובין 350-500 ש"ח להדברת תיקן גרמני, כולל מע"מ. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק