מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מלכודת עכברים

מלכודת עכברים הן פיתרון עצמאי למי שיש לו רצון (ואומץ) להיפטר מנגע העכברים לבדו. אבל לא כל מלכודות העכברים יעילות, וחלקן אף גורמות סבל רב לעכבר. בדקנו עבורכם איזו מלכודת היא הכדאית ביותר - לפניכם מדריך למלכודות עכברים

 

 מלכודת עכברים

 


עכברים בבית – איך תזהו?

עכברים יגיעו לביתכם דרך חורים ופתחים קטנים שלא ידעתם שקיימים או דרך חלון שהשארתם פתוח. לרוב הם יטפסו מהביוב והם יהיו נפוצים במיוחד באיזורי בנייה מסיביים, כמו באיזורי החפירה של הרכבה הקלה בתל אביב וירושלים, או אפילו אם ליד הבית שלכם בונים פרוייקט חדש תוכלו לגלות עכברים שהגיעו להתחמם ולחפש משהו לכרסם. עכברים גם אוהבים שדות פתוחים ומרחבים ולכן אם אתם גרים במושב יש סיכוי גבוה שתיתקלו בהם.

מעבר לכך שעכברים הם חיה לא נעימה, הם גם יכולים להעביר מחלות זיהומיות דרך מערכת השתן שלהם – כלומר דרך ההפרשות, ועל כן הם מסוכנים.

איך תזהו שיש לכם  עכבר בבית? כמובן שאם פשוט ראיתם אותם בעצמכם זה הזמן לקנות מלכודת עכברים. אבל אם לא, תוכלו לזהות אותם באמצעות שתן שהם ישאירו אחריהם או באמצעות הצואה שלהם – עכברים משאירים אחרי גללי צואה בצורת גרגר אורז קטן בצבע חום או שחור. בנוסף, עכברים אוהבים את האוכל של בני האדם ולכן אם מצאתם אריזות מזון פתוחות או מחוררות, ככל הנראה מדובר בעכבר. סימן זיהוי נוסף הוא שקעי חשמל או טלפון קרועים, עכברים נוטים לכרסם אותם.


מלכודות עכברים

יש מגוון סוגים של מלכודות עכברים בשוק, חלקן יעילות יותר וחלקן פחות, וחלקן אף גורמות סבל רב לעכבר. פירטנו לפניכם את סוגי המלכודות הקיימים, לפי רמת היעילות, ולא פחות חשוב - ההומניות שלהן. שימו לב שעל מנת לפתור את הבעיה לחלוטין מומלץ לקנות מספר מלכודות ולא אחת.

מלכודות דבק – המלכודות הכי פחות יעילות וגם אלו שגורמות לעכבר יסורים רבים. אלו מלכודות שלרוב לא לוכדות את העכבר, ואם העכבר כן נדבק אליהן, הוא יסבול מכאבים ולעיתים אף יכרסם את גפיו כדי להימלט.  מעבר לכך, לא מעט אנשים נוטים לזרוק את מלכודת הדבק כשהעכבר עדיין חי, ובכך גוזרים עליו יסורים עד למותו.

מחיר מלכודת דבק: 20-30 ש"ח

 מלכודת דבק עכברים

מלכודות כלוב – אלו מלכודות מעט מסורבלות אך יותר אפקטיביות וגורמות פחות סבל לעכבר. המלכודת עובדת על הנחת פיתיון, כאשר ברגע משיכת הפיתיון על ידי העכבר דלת הכלוב תיסגר והעכבר יכלא בפנים. זו מלכודת שאמנם לא פוגעת בעכבר, אבל תיאלצו להתמודד עם עכבר חי בתוך כלוב. כאן יש לכם שתי אפשרויות: האחת היא לשחרר את העכבר בטבע, וזה, בואו נודה, יכולה להיות חוויה לא נעימה. האופציה השנייה היא להטביע את העכבר בדלי מים, כך שהוא ימות תוך מספר שניות. אבל גם זו לא חוויה נעימה במיוחד ולכן אם אתם מפחדים או נגעלים מעכברים, המלכודת הזו לא בשבילכם.  

מחיר מלכודת כלוב - 40-50 ש"ח

 מלכודת עכברים כלוב

מלכודות קפיץ - אלו המלכודות המומלצות ביותר מהסיבה שהן לא גורמות סבל לעכבר והן גם פשוטות ויעילות. במלכודת הקפיץ מניחים פיתיון בקצה, וברגע שהעכבר נמשך אל הפיתיון הקפיץ נסגר והעכבר מת במקום.  

מחיר מלכודת קפיץ – 30 ש"ח

 מלכודת עכברים קפיץ

רעל עכברים (תיבות האכלה) – השימוש בתיבות האכלה לרוב יתבצעו על ידי מדביר עקב השימוש ברעל, אולם בחנויות שונות ניתן למצוא תיבות האכלה הכוללות בתוכן רעל עכברים מובנה, ללא צורך ברישיון מדביר. את הרעל מניחים בתוך תיבת האכלה סגורה, כך שלילדים קטנים או חיות מחמד לא תהיה גישה אליו. העכבר מנגד, מרגיש בנוח לאכול ממנו במקום חשוך וסגור היות וזה מרגיש לו כמקום בטוח. היתרון של הרעל הוא שבניגוד למלכודות האחרות, הוא יכול להרוג כמות גדולה של עכברים בבת אחת, אך החיסרון הגדול שלו הוא שהוא לא פועל באופן מיידי, ויקח לו בין מספר ימים לשבוע עד שהוא ישפיע על העכבר. הסיבה לעיכוב הזה היא שהעכבר הוא חיה חכמה ותקשורתית – אם עכבר אחד ימות באופן מיידי לאחר האכילה מהרעל, שאר העכברים ילמדו לזהות את הסכנה ויתרחקו מהמלכודת. כשלעכבר לוקח כמה ימים מרגע האכילה ועד מותו, העכברים לא יודעים לקשר בין האכילה להרעלה. חיסרון נוסף הוא שהעכבר יכול למות בכל מקום, היות ועוברים כמה ימים מרגע אכילת הרעל, ולכו תדעו איפה תמצאו אותו. מסיבות אלו, השימוש בתיבות האכלה לא מומלץ בתוך הבית, אלא בחדרי המדרגות או בביוב.

גם את המלכודות וגם את תיבות ההאכלה יש להצמיד לדופן הקירות, היות ועכברים נוטים ללכת סביב ובצמוד לקירות, בין אם זה בתוך הבית או מחוצה לו, כך שבאופן זה תגדילו את הסיכויים לתפוס את העכברים.

 מלכודת עכברים רעל

איך תימנעו מעכברים בבית

גם אם נפטרתם מהעכברים באמצעות מלכודות, הם תמיד יכולים לחזור. הנה כמה דרכים למנוע מעכברים להופיע אצלכם שוב בבית:

אטמו את הפתחים בבית – לעכבר מספיק חריץ בגודל סנטימטר כדי להיכנס אליכם הביתה. לכן, דאגו לאטום את כל הפתחים שמהם יכול העכבר להגיע: פתחי ביוב או מיזוג, חשמל וצנרת מים. חשוב להקפיד על כך במיוחד לאחר שיפוץ בבית, ולכן ודאו מול בעלי המקצוע כי הם אכן אוטמים את כל החריצים.

הימנעו מהשארת מזון פתוח – עכברים אוהבים את האוכל שבני האדם אוכלים, ולכן כדאי להימנע מהשארת חבילות מזון פתוחות, כמו עוגיות, קורנפלקס, סוכר וכו'.

מנעו מהעכבר מקורות מים – עכברים מגיעים למקומות שבהם יש מקור מים זמין, ולכן אם תמנעו מהם מים לא תהיה להם סיבה להגיע. ודאו שאין צינור דולף בגינה, דוד נוזל או שלוליות בגג.

טפלו בגינה – עכברים ניזונים בין היתר מאוכל צמחוני, ולכן הקפידו לתחזק את הגינה: הימנעו מהשארת פסולת, קצצו עשבים, גזמו את העצים וכו'.

 מלכודת לעכברים

הדברת עכברים

אם מלחמה מול עכברים היא לא משהו שמתאים לכם לעשות לבד,  זה הזמן לקרוא למדביר. המדביר יגיע עם מספר מלכודות מסוגים שונים ויפזר אותן בבית בהתאם למיקום שבו ראיתם עקבות עכבר. במקביל למלכודות, מדביר גם יניח תיבות האכלה כדי לנסות להיפטר מכמות עכברים מקסימלית. לעיתים הוא גם יפתח את בור הביוב ויטמין בתוכו את הרעל. לאחר שבועיים הוא יחזור ויבדוק את התוצאה – האם העכברים אכלו מהרעלים או לא.

לאחר שהעכברים ילכדו במלכודות יש לכם שתי אופציות, בהתאם למה שסגרתם עם המדביר – או שהוא יגיע לאסוף אותם או שתטפלו בהם בעצמכם. במידה ותבחרו באפשרות השנייה זה יוזיל עבורכם את עלות ההדברה. באשר לתיבות האכלה, אותן המדביר יחזור לבדוק כעבור שבועיים-שלושה, במידה והרעל לא פעל הוא יעלה את הכמות, ובמידה והעכבר מתו הוא יפנה אותם.

מחיר הדברת עכברים- 350-400 ש"ח


לוכדי עכברים מומלצים

אם החלטתם ששימוש עצמאי במלכודת עכברים זה לא בשבילכם, כדאי שתפנו למדביר עכברים מקצועי ומיומן, שיוכל לפתור לכם את מכת העכברים בצורה יעילה וזריזה. ריכזנו לכם רשימה של מדבירי עכברים מומלצים, שיש עליהם חוות דעת לא מסוננות של לקוחות קודמים. מוזמנים לבחור את המדביר המומלץ. 

 


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק