מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מלכודת עכברים

מלכודת עכברים הן פיתרון עצמאי למי שיש לו רצון (ואומץ) להוציא את העכברים מהבית בעצמו. אבל לא כל מלכודות העכברים יעילות, וחלקן אף גורמות סבל רב לעכבר שלא לצורך. בדקנו עבורכם איזו מלכודת היא הכדאית ביותר - לפניכם מדריך למלכודות עכברים.


עכברים בבית – איך תזהו?

עכברים יגיעו לביתכם דרך חורים ופתחים קטנים שלא ידעתם שקיימים או דרך חלון שהשארתם פתוח. והם יהיו נפוצים במיוחד באיזורי בנייה מסיביים, כמו באיזורי החפירה של הרכבת הקלה בתל אביב וירושלים, או אפילו אם ליד הבית שלכם בונים פרוייקט חדש תוכלו לגלות עכברים שהגיעו להתחמם ולחפש משהו לכרסם. עכברים גם אוהבים שדות פתוחים ומרחבים ולכן אם אתם גרים במושב יש סיכוי גבוה שתיתקלו בהם.

מעבר לכך שעכברים הם חיה לא נעימה, הם גם יכולים להעביר מחלות זיהומיות דרך מערכת השתן שלהם – כלומר דרך ההפרשות, ועל כן הם מסוכנים.

 

איך תזהו שיש לכם  עכבר בבית?

כמובן שאם פשוט ראיתם אותם בעצמכם זה הזמן לקנות מלכודת עכברים. אבל אם לא, תוכלו לזהות אותם באמצעות שתן שהם ישאירו אחריהם או באמצעות הצואה שלהם – עכברים משאירים אחרי גללי צואה בצורת גרגר אורז קטן בצבע חום או שחור. בנוסף, עכברים אוהבים את האוכל של בני האדם ולכן אם מצאתם כרסומים קטנים באוכל, ככל הנראה מדובר בעכבר. אם ראיתם בבית שקעי חשמל או טלפון קרועים, כנראה שמדובר בחולדות, עכברים לא עושים את זה.

מדביר מסביר על מלכודות עכברים


מלכודות עכברים

יש מגוון סוגים של מלכודות עכברים בשוק, חלקן יעילות יותר וחלקן פחות, וחלקן אף גורמות סבל רב לעכבר. פירטנו לפניכם את סוגי המלכודות הקיימים, ופרטנו עבור כל שיטה את רמת היעילות, ולא פחות חשוב - את רמת ההומניות שלה. שימו לב שעל מנת לפתור את הבעיה לחלוטין מומלץ לקנות מספר מלכודות ולא אחת.

 

מלכודות דבק

 המלכודות הכי פחות יעילות וגם אלו שגורמות לעכבר יסורים רבים. אלו מלכודות שלרוב לא לוכדות את העכבר, ואם העכבר כן נדבק אליהן, הוא יסבול מכאבים ולעיתים אף יכרסם את גפיו כדי להימלט.  מעבר לכך, לא מעט אנשים נוטים לזרוק את מלכודת הדבק כשהעכבר עדיין חי, ובכך גוזרים עליו יסורים עד למותו.

מחיר מלכודת דבק: 20-30 ש"ח

 מלכודת דבק עכברים

 

מלכודות כלוב

אלו מלכודות אפקטיביות מאוד, ולא פחות חשוב מכך הן המלכודות ההומניות ביותר וגורמות הכי פחות סבל לעכבר. המלכודת עובדת על הנחת פיתיון, כאשר ברגע משיכת הפיתיון על ידי העכבר דלת הכלוב תיסגר והעכבר יכלא בפנים. לאחר מכן תוכלו לשחרר את העכבר אל הטבע, רצוי במקום מעט מרוחק כדי שלא יחזור לבקר מחייך.

מחיר מלכודת כלוב - 40-50 ש"ח

 מלכודת עכברים כלוב

 

מלכודות קפיץ

 מלכודות יעילות, אך יביאו למותו של העבר. במלכודת הקפיץ מניחים פיתיון בקצה, וברגע שהעכבר נמשך אל הפיתיון הקפיץ נסגר והעכבר מת במקום.  

מחיר מלכודת קפיץ – 30 ש"ח

 מלכודת עכברים קפיץ

 

רעל עכברים (תיבות האכלה)

השימוש בתיבות האכלה יתבצע על ידי מדביר מוסמך בלבד, עקב השימוש ברעל. אולם בחנויות שונות ניתן למצוא תיבות האכלה הכוללות בתוכן רעל עכברים מובנה, אבל לא מומלץ בכלל להתעסק עם רעל ללא איש מקצוע מורשה, מה גם שבתנאים מסויימים שימוש ברעל מסוג זה יכול להיחשב להתעללות ולעבירה על החוק לצער בעלי חיים. במידה והמדביר מצא לנכון להשתמש בשיטה זו, הוא יניח את הרעל בתוך תיבת האכלה סגורה, כך שלילדים קטנים או חיות מחמד לא תהיה גישה אליו. העכבר מנגד, מרגיש בנוח לאכול ממנו במקום חשוך וסגור היות וזה מרגיש לו כמקום בטוח. 

גם את המלכודות וגם את תיבות ההאכלה יש להצמיד לדופן הקירות, היות ועכברים נוטים ללכת סביב ובצמוד לקירות, בין אם זה בתוך הבית או מחוצה לו, כך שבאופן זה תגדילו את הסיכויים לתפוס את העכברים.

 מלכודת עכברים רעל

איך תימנעו מעכברים בבית

גם אם נפטרתם מהעכברים באמצעות מלכודות, הם תמיד יכולים לחזור. הנה כמה דרכים למנוע מעכברים להופיע אצלכם שוב בבית:

אחד אטמו את הפתחים בבית – לעכבר מספיק חריץ בגודל סנטימטר כדי להיכנס אליכם הביתה. לכן, דאגו לאטום את כל הפתחים שמהם יכול העכבר להגיע: פתחי ביוב או מיזוג, חשמל וצנרת מים. חשוב להקפיד על כך במיוחד לאחר שיפוץ בבית, ולכן ודאו מול בעלי המקצוע כי הם אכן אוטמים את כל החריצים.

שתיים הימנעו מהשארת מזון פתוח – עכברים אוהבים את האוכל שבני האדם אוכלים, ולכן כדאי להימנע מהשארת חבילות מזון פתוחות, כמו עוגיות, קורנפלקס, סוכר וכו'.

שלוש מנעו מהעכבר מקורות מים – עכברים מגיעים למקומות שבהם יש מקור מים זמין, ולכן אם תמנעו מהם מים לא תהיה להם סיבה להגיע. ודאו שאין צינור דולף בגינה, דוד נוזל או שלוליות בגג.

ארבע טפלו בגינה – עכברים ניזונים בין היתר מאוכל צמחוני, ולכן הקפידו לתחזק את הגינה: הימנעו מהשארת פסולת, קצצו עשבים, גזמו את העצים וכו'.

 מלכודת לעכברים

שחרור עכבר שנלכד

אם הלכתם על השיטה ההומנית ובחרתם במלכודת כלוב לעכבר (כל הכבוד על זה!), הנה עוד כמה טיפים שיהפכו את כל העניין לנעים יותר:

עכברבדקו את הכלוב כל יום, אל תתנו לעכבר להשאר שם זמן רב. זה יוביל למותו.

עכבר אם אתם מניחים את המלכודת ויוצאים מהבית לזמן ארוך, השאירו בתוכה מקור מים  לעכבר.

עכבר שחררו את העכבר בשטח בו יש צמחיה, ולא במקומות פתוחים כמו חוף הים למשל. כך הם יוכלו למצוא מחסה, ולא יפריעו לבני אדם.


הדברת עכברים

אם מלחמה מול עכברים היא לא משהו שמתאים לכם לעשות לבד,  זה הזמן לקרוא למדביר. המדביר יגיע עם מספר מלכודות מסוגים שונים ויפזר אותן בבית בהתאם למיקום שבו ראיתם עקבות עכבר. במקביל למלכודות, מדביר גם יניח תיבות האכלה כדי לנסות להיפטר מכמות עכברים מקסימלית. לעיתים הוא גם יפתח את בור הביוב ויטמין בתוכו את הרעל. לאחר שבועיים הוא יחזור ויבדוק את התוצאה – האם העכברים אכלו מהרעלים או לא.

לאחר שהעכברים ילכדו במלכודות יש לכם שתי אופציות, בהתאם למה שסגרתם עם המדביר – או שהוא יגיע לאסוף אותם או שתטפלו בהם בעצמכם. במידה ותבחרו באפשרות השנייה זה יוזיל עבורכם את עלות ההדברה. באשר לתיבות האכלה, אותן המדביר יחזור לבדוק כעבור שבועיים-שלושה, במידה והרעל לא פעל הוא יעלה את הכמות, ובמידה והעכבר מתו הוא יפנה אותם.

כסף מחיר הדברת עכברים- 350-400 ש"ח


לוכדי עכברים מומלצים

אם החלטתם ששימוש עצמאי במלכודת עכברים זה לא בשבילכם, כדאי שתפנו למדביר עכברים מקצועי ומיומן, שיוכל לפתור לכם את מכת העכברים בצורה יעילה וזריזה. ריכזנו לכם רשימה של מדבירי עכברים מומלצים, שיש עליהם חוות דעת לא מסוננות של לקוחות קודמים. מוזמנים לבחור את המדביר המומלץ. 

 


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק