מוקד טלפוני: 1-700-707-233

בית עץ לילדים

בית עץ הוא חלומו של כל ילד. חלל נפרד מהבית הרגיל, מקום מיוחד לשחק בו... לא רק שהוא מאוד אסתטי וקסום בגינה הפרטית שלכם, הוא גם יעסיק את הילדים ואת חבריהם שעות רבות.


החלטתם לרכוש בית עץ לילדים? איזה כיף! אפשר לרכוש היום בתי עץ פשוטים להרכבה עצמית באיכות טובה בחנויות עץ ואצל נגרים, ואפשר גם להזמין בית עץ לילדים בתכנון אישי, שאליו ניתן להוסיף את כל העולה בדמיונכם. המחירים יחסית דומים בשני המקרים, ולכן מרבית האנשים מחליטים לרכוש בית עץ בהתאמה אישית אצל נגר המתמחה בכך. 

בסרטון הבא תוכלו לשמוע אומן בתי עץ מסביר קצת על חומרים, בטיחות, תחזוק ועוד טיפים על בית העץ המושלם:
 


ממה עשויים בתי עץ לילדים?

את בתי העץ לילדים לרוב בונים בהתאמה אישית, ולכן החומר ממנו תבחרו לבנות את בית העץ הוא לבחירתכם ובהתייעצות עם בונה בית העץ שלכם.

בית העץ - לרוב העץ בעזרתו נבנית התשתית הוא עץ אורן פיני או גושני. את חיפוי הקירות בונים מעץ גלריה – (עץ בחיבור של "שקע" אל "תקע"), או בקורות עץ שיוצרות חיפוי מעוגל.

גג בית העץ לילדים - את הגג ניתן לכסות ביריעות שינגלס, בסנטף (גגון פלסטיק), ברעפים או רק בחומר איטום כמו פוליגג. יש כאלה הבוחרים בחיפוי של פלטות OSB כדי ליצור בידוד ולמנוע כניסה של חום או קור.

לא משנה באיזה חומר תחליטו לבחור -  החומרים מהם עשוי בית העץ שלכם צריכים להיות כאלה המרחיקים מזיקים ומצופים בחומרים נוגדי בעירה.

טיפ של בונה בתי עץ לילדים: מכיוון שבית העץ נצבע ונבנה לתקופה של לפחות כמה שנים קדימה, כדאי למקם אותו במקום עם צל כדי שהשמש לא תגרום לצבע לדהות ולא תפגע בעץ.

 בית עץ לילדים

בטיחות בית עץ לילדים

כמו שציינו, בשוק היום נמכרים בתי עץ מוכנים לבנייה עצמית, אבל שימו לב: בניית בית עץ היא עבודה הנדסית לכל דבר. בנייה עצמית של בית העץ לא תמיד עומדת בתקני הבטיחות הדרושים, וכך רעיון נחמד יכול להפוך לאסון אם לא תעמדו בתקני הבטיחות הנדרשים. שימו לב בזמן הרכישה שאתם קונים בית עץ העומד בתקני הבטיחות המחמירים בארץ. 

פרמטרים לבטיחות בית עץ לילדים:

:: מבחינה בטיחותית כדאי שבית העץ לא יתבסס אך ורק על בול העץ עליו הוא בנוי, אלא שיהיו לו גם רגלים תומכות, כאלה שמניחים בתוך בטון או טובלים בזפת כדי למנוע ריקבון של הבסיס.

:: לכל בית עץ לילדים חייב להיות מעקה בטיחות סביב המרפסת/הדק – הגובה התקני הוא 110 ס"מ לפחות. כאשר המרווחים בין השלבים במעקה (לרוחב) לא יעלו על 6 ס"מ.

:: לכל בית עץ חייב להיות סולם בטיחותי, חבלים או מדרגות, גם הן עם מעקה. אם בונים מרפסת חיצונית היא צריכה להיות ברווח של 60 ס"מ לפחות כדי שהילד יוכל לעבור בבטחה.

:: כדאי שהרווחים בין קורות בית העץ לא יהיו רחבים מידי, שכן יד או רגל עלולות  להיתקע באחד מהמרווחים. 


גדלים של בתי עץ לילדים

בית עץ לילדים המותאם אישית נבנה על פי מידות שתבקשו מהאומן בעץ ועל סמך דמיונכם. לרוב הגודל הממוצע הוא 2 מטר על 2 מטר – וזה מתוך חשיבה לטווח רחוק כדי שיהיה מקום לילד הגדל. בית העץ יכול להתאים לילדים מגיל 3 ועד גיל 12 ואף יותר, אם מתאימים אותו לגובהם.  

כל בית עץ יכול לכלול מלבד הבית עצמו אלמנטים נוספים כמו קיר טיפוס, מגלשה, הגה של ספינה, נדנדות, טלסקופ וכל מה שעולה בדעתכם. זה כמובן מגדיל משמעותית את שטח הבית, אבל אם כבר הכנסתם נגר מומחה הביתה - כדאי לנצל את ההזדמנות ולהתפרע עם הדמיון :) 


מחירים של בתי עץ לילדים

בתי עץ לבנייה עצמית אפשר להזמין דרך האינטרנט והעלות שלהם מתחילה החל מ-5,000 שקלים תלוי בסוג בית העץ שבו בחרתם.

בניית בית עץ לילדים בהרכבה אישית יכולה לעלות אותו דבר ויכולה להיות יקרה משמעותית, תלוי כמובן במאפיינים היחודיים שבחרתם. 

מחירים של בתי עץ לילדים מתחילים מ-4,000 שקלים לבית עץ פשוט ללא תוספות כלל ואף יכולה להגיע עד 15,000 שקלים עם התוספות המגוונות השונות.

אספנו לכם כמה הצעות מחיר של בית עץ לילדים שתוכלו לקבל קצת מושג:

1. 

תיאור:
בסיס: עץ אבוקדו
גודל הבית: 3X3
מפרט: שלוש חלונות, דלת, סולם, קיר טיפוס ומגלשה
מחיר ששולם: 14,500 ₪

2. 

תיאור:
גודל הבית: 2.5X2.5
מפרט: דק עוטף לבית העץ 3X3
מחיר ששולם: 10,000 ₪

 

 בית עץ לילדים

3. 

תיאור:
גודל הבית: 3X3
מפרט: מגלשה
מחיר ששולם: 7,400 ₪

תחזוקה של בית עץ לילדים

בית עץ הוא בדרך כלל מבנה שנבנה לתקופה ארוכה וכדי שזה יחזיק מעמד כדאי לדאוג לתחזוקה נכונה שלו. התחזוקה שנדרשת לבית עץ היא בעיקר צביעה של העץ אחת לשנה וחצי-שנתיים. אם לא תצבעו את העץ הוא עלול להתייבש ולהיהרס. אם מראש העץ נצבע בצבע אטום כמו "טימבר שילד" שהוא צבע אקרילי על בסיס מים, העמיד גם לקרני UV, אז הצביעה עמידה לכ-3 שנים.


בעלי מקצוע מומלצים לבניית בית עץ לילדים

כמו שכבר כתבנו – בנייה של בית עץ היא עבודה הנדסית לכל דבר. במידה והחלטתם להיעזר בבעל מקצוע בבניית בית העץ, במידרג תוכלו למצוא עשרות נגרי לבניית בית עץ לילדים בגינה.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה בית עץ לילדים?

המחירים של בית עץ לילדים משתנים מאוד ותלויים במפרט בית העץ שהזמנתם. בית עץ בהרכבה עצמית יעלה החל מ-5,000 ש"ח. בית עץ בהרכבה אישית יכול להתחיל מ-4,000 ש"ח ומחירו יכול להגיע גם ל15,000-20,000 ש"ח במקרה של מבנה מיוחד או תוספות משמעותיות.

איך בונים בית עץ לילדים?

בית עץ לילדים צריך לפני הכל לעמוד בכללי בטיחות מחמירים - חיזוקים, מעקה בטיחות, חומרים נוגדי בעירה ורווחים ראויים בין קורות העץ. תוכלו להתייעץ עם אמן בעץ על איך ליצור בית עץ ראוי ובטיחותי - בעלי מקצוע לבניית בית העץ לילדים. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק