מוקד טלפוני: 1-700-707-233

דק סינטטי

שוקלים לשדרג את מראה הגינה בדק חדש ויפה, אבל לא רוצים להשקיע בתחזוקה קבועה של דקים? דק סינטטי הוא בדיוק הפתרון בשבילכם! אז כמה עולה התקנת דק סינטטי ומה היתרונות והחסרונות שלו? בהמשך תוכלו למצוא תשובות להכל.

 דק סינטטי

 


מה זה דק סינטטי ומה ההבדל בינו לבין דק רגיל?

בניגוד לדק רגיל שעשוי מלוחות עץ מסותתים, דק סינטטי מורכב משבבי עץ מעורבבים בדבק, שמהם יוצרים את לוחות הדק. את הלוחות הללו ניתן לעצב במגוון דוגמאות, צבעים ומרקמים, שמדמים את מראה דק העץ הקלאסי. ככל שאיכות הדק הסינטטי תהיה גבוהה יותר – כך מראהו יהיה דומה יותר לדק עץ מקורי.

כדי להצליח למצוא בכל זאת את ההבדלים בין דק רגיל לדק סינטטי, צריך להתבונן בפרטים הקטניםמחייך . ראשית, לוחות העץ בדק סינטטי ארוכים יותר מאשר לוחות עץ בדק רגיל, שכן הם לא שבירים כמו לוחות עץ אמיתי. בנוסף, התקנת דק רגיל נעשית באמצעות ברגים חיצוניים, שמחברים בין לוחות הדק, ואילו דק סינטטי מותקן בשיטת "התקנה נסתרת". בשיטה זו אין ברגים חיצוניים והלוחות מתחברים אחד לשני כמו פאזל באמצעות חריצים פנימיים בלוחות עצמם. ואחרון חביב, ההבדל המשמעותי ביותר בין דק סינטטי לדקים אחרים הוא במגע. לא משנה כמה ננסה לשוות לדק מראה טבעי, מרקם הדק הסינטטי נשאר חלק יותר וקצת "פלסטיקי", בניגוד לעץ של ממש שנותן תחושה טבעית.

 התקנת דק סינטטי

 


יתרונות וחסרונות של דק סינטטי

אחד היתרונות של הדק הסינטטי הוא המראה האחיד והחלק של הדק, שקשה יותר להשיג בדק רגיל. הודות ללוחות הדק הארוכים ולהתקנה הנסתרת של הדק, דק סינטטי נראה אחיד ומרשים.

אבל אין ספק שהיתרון המשמעותי ביותר של דק סינטטי הוא שהוא לא דורש תחזוקה כמעט, ולכן משתלם כלכלית לטווח הארוך. בניגוד לדק מעץ, שדורש ביצוע של חידוש דק בכל שנה פחות או יותר (ולכן עלויות התחזוקה שלו גבוהות יחסית), מהרגע שהתקנתם דק סינטטי סיימתם גם עם עבודת ההתקנה וגם עם ההוצאות העתידיות.

אבל מה לעשות, לכל מטבע יש שני צדדים, ובגלל שאי אפשר לעשות חידוש דק בדק סינטטי, הדק פגיע הרבה יותר – הוא נשרט בקלות יחסית, ומכיוון שאי שפשר לבצע בו חידוש דק, לא ניתן לתקן את השריטות. כדאי מאוד לקחת את זה בחשבון לפני התקנת הדק, ולא לשים עליו שולחנות או כיסאות שיפגמו במראה שלו.

חיסרון נוסף הוא שדק סינטטי מתחמם בשמש, ולכן בימי הקיץ החמים עלול להיות לא נעים לדרוך עליו. המלצה שלנו – נסו להצל עליו באמצעות סככה או פרגולה.

 דק סינטטי שרוט

 


בחירה והתקנה של דק סינטטי

כמו כל דבר כמעט, גם לדק סינטטי כמה וכמה סוגים, איכותיים יותר ופחות. באופן כללי, כדאי לבחור דק סינטטי של חברה אירופאית או אמריקאית, ולא דק סינטטי של חברה סינית, שכן החברות הסיניות אמנם זולות יותר, אבל איכות הדקים שלהם נמוכה בהתאם.

אחרי שתבחרו את הדק הסינטטי שאתם רוצים, תוכלו לפנות למתקין דקים כדי שיקנה עבורכם את הדק ויתקין אותו. באופן כללי, מחיר קניית והתקנת דק סינטטי עומד על 650 ₪ למ"ר בממוצע. שימו לב ששוק הדקים, ועבודות העץ לגינה בכלל, הינו שוק פרוץ יחסית, ולכן יש לא מעט בעלי מקצוע שיציעו לכם סכום נמוך משמעותית עבור התקנת הדק. אם קיבלתם הצעת מחיר נמוכה במיוחד, אל תתפתו לקבל את הצעת המחיר מיד, כי ככל הנראה איכות הדק הסינטטי תהיה ירודה ואתם עלולים לשלם על כך ביוקר בהמשך...

 בחירת דק סינטטי

ומה אחרי שהדק הסינטטי הותקן בצורה משביעת רצון? כאן כמעט ונגמרה לכם העבודה. כמו שאמרנו, דק סינטטי לא דורש תחזוקה מיוחדת, אלא רק טאטוא ושטיפה שגרתיים, ממש כמו הרצפה בבית.


מתקיני דק סינטטי מומלצים

אם החלטתם להתקין דק סינטטי, כדאי מאוד שבעל המקצוע שיתקין אותו יהיה איכותי ומקצועי, ויתקין את הדק כמו שצריך. כמו שאתם בטח יודעים, הדרך הכי טובה למצוא מישהו כזה היא על ידי המלצות וחוות דעת מלקוחות קודמים. נחשו מה? ממש כאן תוכלו למצוא רשימה של מתקיני דקים מומלצים עם חוות דעת בדיוק כאלו. שמחנו לעזור מחייך.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה דק סינטטי?

מחיר דק סינטטי עומד בדרך כלל על 650 ש"ח למ"ר.

דק סינטטי או דק עץ?

גם לדק סינטטי וגם לדק עץ יש יתרונות וחסרונות משלהם. היתרון העיקרי של דק סינטטי הוא שהוא לא דורש תחזוקה מיוחדת לאחר התקנתו, בניגוד לדק עץ.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק