מוקד טלפוני: 1-700-707-233

איזה עצי פרי כדאי לשתול בגינה?

55 גננים מומלצים ענו על השאלה וסיכמנו את התשובות בגרף!

עץ לימון, המומלץ לשתילה בגינה

צוות מידרג שאל כך: איזה עצי פרי כדאי לשתול בגינה? בגינה גדולה עם שמש מלאה באזור המרכז, עץ שלא דורש תחזוקה רבההגרף החכם נותן משקל גדול יותר למומחים - כלומר לגננים עם מספר חוות דעת ודירוגים גבוהים יותר.

הגרף הזה הוא גרף רגיל - לכל 55 הגננים משקל זהה.


חבר'ה יש לנו רוב! 62.2% מהגננים ענו עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית) בתשובה לשאלה 'איזה עצי פרי כדאי לשתול בגינה?'. לא השתכנעתם? 37.8% מהגננים חשבו אחרת. תמיד יש עוד אפשרויות, אבל אנחנו תמיד הולכים עם חכמת המומחים.איזה עצי פרי כדאי לשתול בגינה? המומחים עונים:


הבחירה שלי: עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית)

עצי הדר מתאימים לשמש חזקה, ואין להם נשירה מאסיבית. הם ירוקי עד, זאת אומרת שכל השנה ירוקים ונותנים פירות הדר טעימים ומזינים בעלי ויטמין c. כמו כן הם לא דורשים תחזוקה גדולה, הם זקוקים למים ודשן במינונים נכונים וזהו. ולא צריך ללכת לשוק.הבחירה שלי: עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית)

עצי הדר אלו פחות רגישים למחלות, הם ריחניים וירוקים כל השנה.הבחירה שלי: עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית)

עצי הדר הם חזקים מאוד, לא מנשירים ומניבים הכי הרבה פירות ללא מחלות כמעט (למעט אש). עצי ההדר מצריכים טיפול שנתי חד פעמי בלבד. עוד יתרון של עץ ההדר שהוא "מעצב את עצמו" למעט גיזומי הסבה וגובה ונותן ריח ונוכחות גדולה בגינה.הבחירה שלי: עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית)

ממליץ לשתול בגינה עצי הדר. טוב למי שרוצים ליהנות מהפרי ולא להתאמץ יותר מדי בטיפולהבחירה שלי: עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית)

אני ממליץ לשתול בגינה עצי הדר כי העצים האחרים צריכים טיפול יותר גדול העצים האחרים מלכלכים יותר והפרי שלהם יותר חשוף למחלות.הבחירה שלי: עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית)

אין כמו לימון. שימושי עמיד ויפה אני ממליץ לבחור בזן יוריקה שמניב כול השנההבחירה שלי: עצי פרי ארץ ישראליים (רימון, תאנה, זית)

פשוט בגוף השאלה יש דגש לתחזוקה נמוכה ועצים ארץ ישראליים מקומיים הם הכי יציבים מבחינת ההשקיה שהם דורשים ומבחינת החוסן שלהם למחלות ומזיקיםהבחירה שלי: עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית)

עצי ההדר השונים חזקים מאוד ועמידים עם תנובות פרי גדולות כמעט ללא תחזוקה שוטפת. עצי פרי נשרים סובלים מלבד מנשירה מסיבית בעונות מעבר גם מעוקצים בתנובת הפרי, מה שגורם לריקבון מואץ בחלק נכבד מהתנובה. על מנת לשמור על העץ יש לבצע היערכות מוקדמת כמו: פריסת רשת צל מעל העצים לפני הבשלת הפרי נגד ציפורים, עטיפת הפירות עצמם בשקית נייר וטיפול נגד טפילים שונים.הבחירה שלי: עצי פרי נשירים (תפוח, אפרסק, דובדבן)

כדאי לשתול בגינה עצי פרי נשירים כי יש להם מופעי עלווה ופריחה מרהיבים....הבחירה שלי: עצי פרי ארץ ישראליים (רימון, תאנה, זית)

תמיד נעדיף לשתול צמחים מקומיים בגינה: השקייה מועטה עד בלי השקייה כלל בבגרותם, הם עמידים יותר למזיקים ומחלות, מתאימים יותר לאדמה ולמזג האויר המקומיים וגם ברמה האסתטית יישתלבו יותר בנוף הישראלי. כמובן שזה גם תלוי בשימוש ובצרכי הלקוח, אבל אם הייתי צריך לבחור אחד, אז הייתי בוחר באחד מעצי הפרי המקומיים.הבחירה שלי: אחרים

צריך לשתול עץ פרי שמשתמשים בו, והעיקר הוא לשתול משהו שמתאים לגודל הגינה (לקחת בחשבון את גודלו הסופי ולא את הגודל שבזמן השתילה) וכמובן עץ פרי שמת ההחזקה שלו נמוכה ולא מצריך הרבה ריסוסים.הבחירה שלי: עצי פרי ארץ ישראליים (רימון, תאנה, זית)

לדעתי תמיד עדיף לשתול עצי פרי מקומיים, אבל גם עצי פירות הדר הם מצוינים ויחסית אינם דורשים תחזוקה רבה אם מטפלים בהם נכון. כלל חשוב- כל עץ שמקבל טיפול נכון בשנים הראשונות שלו מפחית בצורה משמעותית את הצורך בתחזוקה רצינית בהמשך חייו.הבחירה שלי: עצי פרי נשירים (תפוח, אפרסק, דובדבן)

כדאי לשתול בגינה עצי פרי נשירים. עץ נשיר משנה את מופעו ארבע פעמים בשנה, וכך מכניס אקשן לגינה. 1. בחורף-ערום 2.באביב-בפריחה מרהיבה ללא עלים 3. בקיץ-מלא בעלווה ירוקה רעננה. 4.בסתיו-בשלכת שצבעיה לעיתים מרהיבים כמו הפריחה.הבחירה שלי: עצי פרי ארץ ישראליים (רימון, תאנה, זית)

מהכרות אישית שלי עם רוב עצי הפרי ברשימה,אין עץ שלא דורש תחזוקה כלשהי ,כדי להנות מפירות העצים ,תמיד נצטרך לעטוף את הפירות בשקיות נייר או להדביר את העצים ממזיקים. מומלץ לתת לעצים מנת דשן אחת לשבועיים/שלושה וגם לזבל בקומפוסט אורגני (כול זה בגדר המלצה לעצים בריאים ופירות בשפע) מבחינת נשירות,כול עץ מנשיר את עליו,חלק יותר וחלק פחות. לגבי הבחירה שלי לשתול בגינה עצי פרי ארץ ישראליים - הם פשוט פחות נוטים לקבל מחלות ואינם דורשים טיפול בהדברה.הבחירה שלי: עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית)

עצי הדר הם עצים ירוקי עד, עצים בינוניים ולא גדולים שנותנים נוף בגובה העיניים וכל השנה שנותנים ספיח ירוק ופירות טעימים. ממליץ לשתול בגינה עצי הדר.הבחירה שלי: עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית)

עדיף לשתול בגינה עצי הדר כי קל לגדל אותם, ומשתמשים בהם הכי הרבה. ולאורך זמן, אין להם כמעט מזיקים וכאשר צריך לטפל במזיקים הטיפול קל ומהיר.איזה עצי פרי כדאי לשתול בגינה? סיכום התשובות

תשובה מספר משיבים משוקלל אחוז
עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית) 33.8 62.2
עצי פרי ארץ ישראליים (רימון, תאנה, זית) 14.9 27.4
עצי פרי סובטרופיים (מנגו, אבוקדו, שסק) 2.5 4.6
עצי פרי נשירים (תפוח, אפרסק, דובדבן) 2 3.7
אחרים 1.2 2.1
עצי אגוז (מלך, פקאן, שקד) 0 0
תשובה מספר משיבים אחוז
עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית) 37 67.3
עצי פרי ארץ ישראליים (רימון, תאנה, זית) 11 20.0
עצי פרי סובטרופיים (מנגו, אבוקדו, שסק) 3 5.5
עצי פרי נשירים (תפוח, אפרסק, דובדבן) 2 3.6
עצי אגוז (מלך, פקאן, שקד) 1 1.8
אחרים 1 1.8


המידע המוצג כאן על "איזה עצי פרי כדאי לשתול בגינה?" אינו מיועד להוות תחליף לייעוץ מקצועי, אלא למטרת העשרה בלבד. אתה לוקח אחריות מלאה על אופן שימושך במידע זה. עליך לפנות לאיש מקצוע כדי לקבל תשובה אישית. אין לעשות שימוש מסחרי בתוכן ללא אישור בכתב. שימוש ללא אישור יהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק