מוקד טלפוני: 1-700-707-233

איזה עצי פרי כדאי לשתול בגינה?

51 גננים מומלצים ענו על השאלה וסיכמנו את התשובות בגרף!

עץ לימון, המומלץ לשתילה בגינה

צוות מידרג שאל כך: איזה עצי פרי כדאי לשתול בגינה? בגינה גדולה עם שמש מלאה באזור המרכז, עץ שלא דורש תחזוקה רבההגרף החכם נותן משקל גדול יותר למומחים - כלומר לגננים עם מספר חוות דעת ודירוגים גבוהים יותר.

הגרף הזה הוא גרף רגיל - לכל 51 הגננים משקל זהה.


חבר'ה יש לנו רוב! 63.3% מהגננים ענו עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית) בתשובה לשאלה 'איזה עצי פרי כדאי לשתול בגינה?'. לא השתכנעתם? 36.7% מהגננים חשבו אחרת. תמיד יש עוד אפשרויות, אבל אנחנו תמיד הולכים עם חכמת המומחים.איזה עצי פרי כדאי לשתול בגינה? המומחים עונים:


הבחירה שלי: עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית)

ליאור הגנן ממליץ: עצי הדר -מתאימים לשמש חזקה .נשירה לא חזקה .הם ירוקי עד ,זאת אומרת שכל השנה ירוקים ונותנים פירות הדר טעימים ומזינים בעלי ויטמין c .כמו כן לא דורשים תחזוקה גדולה : מים ודשן במינונים נכונים.ולא צריך ללכת לשוק.חג שבועות שמח.הבחירה שלי: עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית)

חזקים מאוד ולא מנשירים, מניבים הכי הרבה פירות ללא מחלות למעט אש. צריך טיפול שנתי חד פעמי בלבד וגם לא פוגע בעץ עצמו אלה רק במראו , מעצב את עצמו למעט גיזומי הסבה וגובה , נותן ריח נוכחות גדולה בגינה .הבחירה שלי: עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית)

פחות רגישים למחלות....ריחניים...ירוקים כל השנה....הבחירה שלי: עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית)

אני ממליץ לשתול בגינה עצי הדר כי העצים האחרים צריכים טיפול יותר גדול העצים האחרים מלכלכים יותר והפרי שלהם יותר חשוף למחלות.הבחירה שלי: עצי פרי ארץ ישראליים (רימון, תאנה, זית)

פשוט בגוף השאלה יש דגש לתחזוקה נמוכה ועצים ארץ ישראליים מקומיים הם הכי יציבים מבחינת ההשקיה שהם דורשים ומבחינת החוסן שלהם למחלות ומזיקיםהבחירה שלי: עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית)

ממליץ לשתול בגינה עצי הדר. טוב למי שרוצים ליהנות מהפרי ולא להתאמץ יותר מדי בטיפולהבחירה שלי: עצי פרי ארץ ישראליים (רימון, תאנה, זית)

בכלל תמיד עדיף לשתול עצים מקומיים רימון תאנה זית אבל גם פירות הדר מצוין ויחסית אינם דורשים תחזוקה רבה אם מטפלים בהם נכון כלל חשוב כל עץ שמקבל טיפול נכון בשנים הראשונות שלו מפחית בצורה משמעותית את הצורך בתחזוקה גדולה בהמשך חייוהבחירה שלי: עצי אגוז (מלך, פקאן, שקד)

כולם מתאימיםהבחירה שלי: עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית)

עצי הדר לסוגיהם השונים חזקים מאוד ועמידים עם תנובות פרי גדולות כמעט ללא תחזוקה שוטפת. עצי פרי נשירים מלבד נשירה מסיבית בעונות מעבר סובלים מעוקצים בתנובת הפרי מה שגורם לריקבון מואץ בחלק נכבד מתנובת הפרי. על מנת לשמור על חלקו מחייב הדבר היערכות מוקדמת כמו פריסת רשת צל מעל העצים לפני הבשלת הפרי נגד ציפורים ועיטוף בשקיות נייר את הפרות עצמם נגד טפילים שונים.הבחירה שלי: עצי פרי סובטרופיים (מנגו, אבוקדו, שסק)

עץ מנגו הינו עץ טרופי הוא ירוק עד ויש לו נשירה מותנית. הפרי של עץ המנגו טעים, והוא יפה כל השנה ובעיקר בעונה.הבחירה שלי: עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית)

עצי הדר ככלל הם עצים מצויינים. ירוקים כל השנה ריח מדהים והנאה מפרי האדמההבחירה שלי: עצי פרי סובטרופיים (מנגו, אבוקדו, שסק)

כדאי לשתול בגינה עצי פרי סובטרופיים. עץ מנגו עץ פרי מצוין, מתאים לאזור המרכז ונותן שפע פירות, עצי אבוקדו גם כן מצוינים למישור החוף ופירותם נשארים על העץ למשך כמה חודשיםהבחירה שלי: עצי פרי נשירים (תפוח, אפרסק, דובדבן)

כדאי לשתול בגינה עצי פרי נשירים. עץ נשיר משנה את מופעו ארבע פעמים בשנה, וכך מכניס אקשן לגינה. 1. בחורף-ערום 2.באביב-בפריחה מרהיבה ללא עלים 3. בקיץ-מלא בעלווה ירוקה רעננה. 4.בסתיו-בשלכת שצבעיה לעיתים מרהיבים כמו הפריחה.הבחירה שלי: עצי פרי ארץ ישראליים (רימון, תאנה, זית)

מהכרות אישית שלי עם רוב עצי הפרי ברשימה,אין עץ שלא דורש תחזוקה כלשהי ,כדי להנות מפירות העצים ,תמיד נצטרך לעטוף את הפירות בשקיות נייר או להדביר את העצים ממזיקים. מומלץ לתת לעצים מנת דשן אחת לשבועיים/שלושה וגם לזבל בקומפוסט אורגני (כול זה בגדר המלצה לעצים בריאים ופירות בשפע) מבחינת נשירות,כול עץ מנשיר את עליו,חלק יותר וחלק פחות. לגבי הבחירה שלי לשתול בגינה עצי פרי ארץ ישראליים - הם פשוט פחות נוטים לקבל מחלות ואינם דורשים טיפול בהדברה.הבחירה שלי: עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית)

בעדיפות לימון, כי מדובר על עץ חזק ושימושי מאוד למטבח הישראלי. במקום אשכולית הייתי ממליץ על פומלית. תפוז, רק במידה שאוהבים. לרבים משאר העצים שציינו ישנם מזיקים רבים לפרי עצמו כאשר במידה ולא משתמשים בחומרי הדברה מראש כנגד מזיקים נשאר עם הרבה לכלוך ובלי פרי. העדיפות השניה שלי תהיה עצים סובטרופיים כי לא סובלים יחסית ממזיקים וקלים לגידול. הסיבה להעדפת לימון היא שלימון שימושי לכולם ומחזיק עונה ארוכה על העץ בניגוד לעצים סובטרופיים. וגם לא כל אחד אוהב את פירותיהם של אלה. אבל הפער לא גדול לטובת הלימון, ואם הייתי צריך לבחור בין הדר שהוא לא לימון לבין קבוצת הסובטרופיים הייתי הולך על האחרונה. עדיפות שלישית אגוז. ונשירים לא הייתי ממליץ כלל למי שחסר ניסיון בגידול עצים או לתחזוקה נמוכה, בעיקר מפאת מזיקים כפי שפורט לעיל.הבחירה שלי: עצי פרי ארץ ישראליים (רימון, תאנה, זית)

לדעתי עצי פרי ארץ ישראליים מוסיפים המון למראה הכולל של הגינה ונותנים לה אופי מסויים כמובן שזה תלוי בצורך ובהעדפה של הלקוחהבחירה שלי: עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית)

עדיף לשתול בגינה עצי הדר כי קל לגדל אותם, ומשתמשים בהם הכי הרבה ולאורך זמן, אין להם כמעט מזיקים וכאשר צריך לטפל במזיקים הטיפול קל ומהיראיזה עצי פרי כדאי לשתול בגינה? סיכום התשובות

תשובה מספר משיבים משוקלל אחוז
עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית) 28.5 63.3
עצי פרי ארץ ישראליים (רימון, תאנה, זית) 10.6 23.5
עצי פרי נשירים (תפוח, אפרסק, דובדבן) 2.2 4.8
עצי פרי סובטרופיים (מנגו, אבוקדו, שסק) 1.9 4.2
אחרים 1.2 2.6
עצי אגוז (מלך, פקאן, שקד) 0.7 1.6
תשובה מספר משיבים אחוז
עצי הדר (תפוז, לימון, אשכולית) 35 68.6
עצי פרי ארץ ישראליים (רימון, תאנה, זית) 9 17.6
עצי פרי סובטרופיים (מנגו, אבוקדו, שסק) 3 5.9
עצי פרי נשירים (תפוח, אפרסק, דובדבן) 2 3.9
עצי אגוז (מלך, פקאן, שקד) 1 2.0
אחרים 1 2.0


המידע המוצג כאן על "איזה עצי פרי כדאי לשתול בגינה?" אינו מיועד להוות תחליף לייעוץ מקצועי, אלא למטרת העשרה בלבד. אתה לוקח אחריות מלאה על אופן שימושך במידע זה. עליך לפנות לאיש מקצוע כדי לקבל תשובה אישית. אין לעשות שימוש מסחרי בתוכן ללא אישור בכתב. שימוש ללא אישור יהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק