מוקד טלפוני: 1-700-707-233

התקנת סנטף - מחירים
אם אתם עומדם ותוהים עכשיו "כמה עולה התקנה של סנטף?" אתם כבר עומדים לקבל את התשובה! המחיר הממוצע שתשלמו על התקנת סנטף ינוע בין 150 ל-180 ₪ למ"ר. למרות זאת, יש מקרים שבהם ההתקנה תהיה יקרה יותר. אחרי שתקראו את המאמר הבא, תוכלו להבין מה משפיע על המחירים של התקנת סנטף, כמה זה יעלה לכם בסופו של דבר וגם תוכלו לראות הצעות מחיר לדוגמא.


כמה עולה סנטף?

המחיר של התקנת סנטף, שכולל כמובן גם את החומר עצמו וגם את ההתקנה, נע בין 150 ₪ ל-200 ₪ למ"ר. במקרה של עבודות מורכבות במיוחד, מחירי הסנטף יכולים להגיע גם ל-250 ₪ למ"ר, אבל מדובר במקרים נדירים.

למה יש פער כל כך גבוה במחירים? בשביל זה אנחנו צריכים להסביר קצת מה מגולם בתוך העלות.

 פרגולה אחרי התקנת סנטף
 

ממה מורכב המחיר של התקנת סנטף?

מחיר התקנת הסנטף מורכב משישה אלמנטים עיקריים, שיכולים להשתנות ולהשפיע על הסכום הסופי: עלות החומר, גודל השטח המקורה, הגישה אל השטח, שיפוע הסנטף, האם הסנטף הוא חלק מבנייה של פרגולה שלמה או לא והאם אתם צריכים גם פירוק סנטף.

 

1. עלות לוח הסנטף

הסנטף מגיע בצורה של לוחות גליים שעשויים מפוליקרבונט (תערובת של חומרים פלסטיים). הסנטף הבסיסי מגיע בעובי של 3-10 מ"מ, בצבעים שונים ובשקיפויות שונות, אבל כל אלה לא משפיעים על המחיר של לוח הסנטף שינוע בין 40 ל-50 ₪ למ"ר אחד.

בשנים האחרונות משווק גם סנטף עבה יותר - בעובי של 3 ס"מ. כמובן שגם המחיר יהיה עבה יותר וינוע סביב ה-150 ₪ למ"ר, ממש פי שלוש! עם זאת, הרוב המוחלט של עבודות הקירוי הביתיות נעשות עם סנטף רגיל ודק, ואם אתם לא מתכננים לבנות אצטדיון בחצר שלכם - ממש אין צורך בסנטף העבה.

בשוק קיים גם קירוי מפוליגל, שנראה דומה לסנטף אבל הוא חלק ועבה יותר. אם גם אתם תוהים מה עדיף - סנטף או פוליגל, תוכלו למצוא את התשובה כאן: "המומחים עונים - סנטף או פוליגל?"

 

2. גודל השטח

לעומת מחיר החומר שלא משתנה, גודל השטח משפיע מאוד על מחיר העבודה הסופי. החל מגודל מסוים (בערך 20-30 מ"ר) ככל שהשטח גדול יותר, כך המחיר למ"ר יהיה נמוך יותר. לדוגמא: התקנה של סנטף על פרגולה בגודל 16 מ"ר יכולה לעלות 190 ₪ למ"ר, בעוד שהתקנת סנטף בגודל 30 מ"ר יכולה לעלות 170 ₪ למ"ר.

 למה המחיר למ"ר יורד ככל ששטח העבודה גדל? כי העבודה תהיה יותר משתלמת לבעל המקצוע.

תחשבו על זה, איש עבודות העץ מזמין לוחות סנטף, אוסף אותם, מגיע אליכם - זה זמן נסיעות ודלק, ואז עובד אצלכם כמה שעות טובות, כשסביר להניח שהוא לא יספיק עוד עבודה באותו יום. אם שטח הקירוי קטן, הרווח היחסי יהיה קטן יותר, זה לא ייצא לו משתלם והוא יעלה את המחיר לשעת עבודה (שכמובן מגולם במחיר הסופי למ"ר).

 

 התקנת סנטף

 

3. גישה לשטח הקירוי

כשאנחנו אומרים "גישה לשטח" אנחנו מתכוונים לשני דברים - רמת המסוכנות של העבודה והשאלה האם אפשר להגיע לאזור ההתקנה בקלות. נחלק את הסעיף לשני מרכיבים עיקריים שעשויים להשפיע על מחיר התקנת הסנטף:

רמת המסוכנות - להתקנה של סנטף על פרגולה בדירת קרקע לא דומה להתקנת סנטף על מסתור כביסה בקומה 20. אמנם גם בקומת קרקע בעל המקצוע צריך לאבטח את עצמו, אבל כשמדובר בקומות גבוהות צריך רתמות ואבטחה רצינית יותר וגם – מה לעשות, תוספת על הסיכון האישי שהוא לוקח.

גישה לשטח הקירוי - עוד עניין שצריך לקחת בחשבון הוא הגישה אל גג הקירוי. למשל - אם מדובר על מרפסת צרה, שלאחריה בעל המקצוע "תקוע" על גג הסנטף, הוא יצטרך לחשוב בצורה יצירתית ומקצועית איך נכון לעלות ולרדת. לפעמים הגג עצמו צר או לא נוח לעבודה וזה יהפוך את העבודה כולה לארוכה ומורכבת יותר, ולכן המחיר יעלה בהתאם.

 

4. שיפוע הסנטף

הסנטף הוא חומר פלסטי ולכן, על אף יתרונותיו הרבים, הוא נוטה להתייבש. כדי למנוע ולעכב את ההתייבשות מתקינים את הסנטף בשיפוע. אם מדובר בפרגולה שכבר יש לה קורות עץ בשיפוע – הכל טוב והמחיר יהיה נמוך יחסית. אבל אם בעל המקצוע צריך לבנות קונסטרוקציית שיפוע שתחזיק את הסנטף, המחיר יהיה גבוה יותר.

 

 קונסטרוקציה בשיפוע לפני התקנת סנטף

 

5. התקנה של סנטף בלבד או כחלק מבניית פרגולה

בהרבה מקרים התקנת הסנטף נעשית כחלק מבנייה של פרגולה שלמה. במקרה כזה, העלות המשוקללת של התקנת הסנטף תהיה זולה יותר מהתקנת סנטף שלא כחלק מבניית פרגולה.

 

6. פירוק סנטף

אם אתם מתקנים סנטף או מחליפים אחד קיים, המחיר הסופי של העבודה יכלול גם את פירוק הלוחות הקיימים. מחיר פירוק סנטף זול בהרבה מההתקנה וינוע סביב 50 ₪ למ"ר, כמובן שבתוספת למחיר ההתקנה.

כדאי לדעת שאם מדובר בעבודה גדולה, חלק מאנשי העץ יכללו את פירוק הסנטף במחיר ההתקנה עצמה.

בנוסף, חלק גדול מאנשי העץ לא מבצעים תיקונים בלוח יחיד של סנטף. לרוב ההמלצה תהיה להחליף את  הסנטף כולו - בעיקר אם עברו כבר כמה שנים טובות מההתקנה.

 

סיכום מחירי התקנת סנטף

אם שאלנו בהתחלה למה הפערים של מחירי הסנטף גבוהים כל כך, נוכל לסכם את זה ככה:

במקרה של התקנת סנטף רגיל לפרגולה בגודל סטנדרטי, בלי צורך בבניית קונסטרוקציה לשיפוע, עם גישה נוחה וללא צורך באבטחה מיוחדת – המחיר ינוע בין 150 ל-180 ₪ למ"ר.

במקרה של התקנת סנטף עבה לקירוי בשטח קטן, עם בניית קונסטרוקציה, כולל גישה לא נוחה ורמת סיכון גבוהה – המחיר יכול להגיע עד 230 ₪ למ"ר.

 

 פרגולה אחרי התקנת סנטף

התקנת סנטף - הצעות מחיר לדוגמא

אז פירטנו לכם את כל המרכיבים שכלולים בתוך המחיר של סנטף למ"ר, אבל אנחנו מניחים שמה שבאמת מעניין אתכם זה כמה תשלמו בסופו של דבר על הסנטף. בדיוק בשביל זה אספנו לכם הצעות מחיר לדוגמא של החלפה והתקנה של סנטף.

 

לפני שנציג לכם את הצעות המחיר רק נגיד שרוב אנשי העץ יתנו לכם הצעת מחיר לפי התיאור שלכם + תמונות שתשלחו להם לוואטסאפ. כשמדובר בעבודות גדולות, בעל המקצוע יכול גם להגיע אליכם ולתת את הצעת המחיר במקום.

כוכב טיפ עלינו – הצעת המחיר לא חייבת להיות מסודרת ופורמלית, אבל היא כן חייבת להיות אחרי שבעל המקצוע הבין בדיוק מה הוא יצטרך לעשות כדי להתקין את הסנטף. אתם הרי כבר יודעים שיש הרבה משתנים לעבודה הזו, לכן אם אתם מקבלים מבעל מקצוע הצעת מחיר בלי שהוא ראה את המקום (בעצמו או בתמונות), היא כנראה הצעת מחיר לא רצינית שיכולה להשתנות בכל רגע נתון.

 

ועכשיו, לרגע שבשבילו התכנסנו - הצעות מחיר לדוגמא!

 

1. הצעת מחיר להתקנת סנטף על מסתור כביסה

 

הצעת המחיר כוללת:

התקנת סנטף רגיל בגודל 4 מ"ר על מסתור כביסה

קורות קיימות

גישה נוחה

כולל פירוק של סנטף קודם

 

מחיר התקנת סנטף למ"ר = 168 ש"ח.

 168 למ"ר X 4 מ"ר  = 672 ₪.

+ 17% מע"מ = 114 ₪

 

סה"כ מחיר להתקנת סנטף על מסתור כביסה בגודל 4 מ"ר = 786 ₪, כולל מע"מ.

 

 

2. הצעת מחיר להתקנת סנטף על פרגולה + בניית שיפוע

 

הצעת המחיר כוללת:

התקנת סנטף רגיל בגודל 20 מ"ר

בנייה של שיפוע

גישה מורכבת לגג

לא כולל פירוק סנטף קודם

 

מחיר התקנת סנטף למ"ר = 190 ₪.

 190 למ"ר X 20 מ"ר  = 3,800 ₪.

+ 17% מע"מ = 646 ₪

 

סה"כ מחיר להתקנת סנטף על פרגולה בגודל 20 מ"ר = 4,446 ₪, כולל מע"מ.

 

 פרגולה אחרי התקנת סנטף

 

3. הצעת מחיר להחלפת סנטף על פרגולה בגודל 30 מ"ר

 

הצעת המחיר כוללת:

התקנת סנטף רגיל בגודל 30 מ"ר על פרגולה

ללא בנייה של שיפוע

גישה נוחה

כולל פירוק של סנטף קודם

 

מחיר התקנת סנטף למ"ר = 170 ₪.

 170 למ"ר X 30 מ"ר  = 5,100 ₪.

+ 17% מע"מ = 867 ₪

 

סה"כ מחיר להתקנת סנטף על פרגולה בגודל 30 מ"ר = 5,967 ₪, כולל מע"מ.

 

 

4. הצעת מחיר לבניית פרגולת עץ בגודל של 25 מ"ר + קירוי סנטף

 

הצעת המחיר כוללת:

בניית פרגולה מעץ גושני

רגליים בעובי 15X15

קורה מרכזית ברוחב 5X20

קירוי במבוק בשיפוע בגודל 2X10 ומעליו קירוי סנטף רגיל בגודל 25 מ"ר.

כולל גישה נוחה

 

מחיר התקנת סנטף + פרגולה למ"ר = 365 ₪.

 365 למ"ר X 25 מ"ר  = 9,125 ₪.

+ 17% מע"מ = 1,551 ₪.

 

סה"כ מחיר לבניית פרגולה + התקנת סנטף בגודל 25 מ"ר = 10,676 ₪, כולל מע"מ.


תמונות של התקנת סנטף לפרגולה

החלפת חיפוי של פרגולה בשילוב של סנטף ובמבוק.
צילום: רותי ברץ, תל אביב.
החלפת סנטף, החלפת חלק מהמוטות עץ של הפרגולה ...
צילום: אורי ל. מזכרת בתיה.
התקנת חיפוי סנטף לפרגולה קיימת.
צילום: א. ו. פתח תקווה.
התקנת סנטף מעל פרגולה בגודל 20 מ"ר.
צילום: אופיר בניאיר, אזור.
התקנת חיפויי סנטף ועץ ל-2 פרגולות.
צילום: אפי קוסלוסבקי, זכרון יעקב.
התקנת גגון סנטף BH בגודל 31 מ"ר.
צילום: מורן ווטלמכר, הוד השרון.
תיקון פרגולה ישנה, חידושה והתקנת סנטף מעליה.
צילום: דניאל איתיקסון, מודיעין.
הקמת פרגולה מעץ גושני ומקורה בסנטף.
צילום: ערן בן אלכסנדר, רמת גן.
התקנת חיפוי לוחות עץ וסנטף חדש בגינה פרטית ...
צילום: דניאל אמסלם, חדרה.
בניית פרגולה גדולה מעץ המלוק גושני שכללה קירוי ...
צילום: מיה הורוביץ, ירושלים.

אחריות על התקנת סנטף

אמנם אתם משלמים לא מעט על הסנטף, אבל לפחות הוא מחזיק מעמד לאורך שנים. בהתקנה נכונה של הסנטף, יש עליו אחריות של 10 שנים מחברת פלרם, שמייצרת את הסנטפים בארץ. כדי לוודא שתקבלו את האחריות, וודאו עם המתקין לפני העבודה שהסנטף מקורי ושהוא מותקן על פי הוראות היצרן.

 סנטף להתקנה על פרגולה

אנשי עץ מומלצים להתקנת סנטף

בואו נודה על האמת - מחיר של התקנת סנטף הוא לא זול. הוא אמנם שווה את זה ויגן על הפרגולה שלכם לאורך שנים, אבל כל זה בתנאי שהעבודה שנעשתה מקצועית וטובה. לכן, אספנו לכם רשימה של אנשי עץ מומלצים להתקנת סנטף לפרגולה. איך אספנו את הרשימה? צוות הדירוג של אתר מידרג התקשר ללקוחות אחרי כל עבודת עץ וביקש מהם חוות דעת מילולית ודירוג מספרי. כך נוצרה רשימה של בעלי מקצוע שכולם מעל לציון 9.

מה שלכם נשאר לעשות זה לקרוא את חוות הדעת, לבחור את בעל המקצוע שלכם ולהתחדש בסנטף מחייך.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה סנטף?

המחיר הממוצע של התקנת סנטף נע בין 150 ל-180 ש"ח למ"ר.

למרות זאת, יש עוד משתנים כמו - גישה לגג, גודל השטח והאם יש שיפוע או לא, שיכולים לייקר את העבודה.

איך מתקינים סנטף על פרגולה?

התקנה של סנטף נעשית בעזרת ברגי איסכורית, שאטומים למים. 

אם אתם מתקינים את הסנטף לבד - שימו לב שלפי התקן צריך לדאוג שתהיה חפיפה של שני גלים בין לוח סנטף אחד לשני.

כמה עולה סנטף למטר?

המחיר של סנטף למ"ר נע בין 150 ל-180 ש"ח למ"ר. במקרה של עבודות מורכבות יותר, המחיר יכול לטפס ולהגיע גם ל-200 ש"ח למ"ר ולפעמים אפילו ל-250 ש"ח. 

כמה עולה מטר סנטף?

לוח סנטף בגודל של מ"ר אחד נע בים 40 ל-50 ש"ח. 

כמה עולה להתקין סנטף?

המחיר של התקנת סנטף משתנה מאוד ותלוי בשטח הקירוי, סוג הסנטף, האם יש שיפוע, האם צריך פירוק או לא והאם התקנת הסנטף נעשית כחלק מבניית פרגולה. 

בגדול, נוכל להגיד שהמחיר של התקנת סנטף על פרגולה בגודל 20 מ"ר, עם שיפוע ובגישה פשוטה נע בין 3,000-4,500 ש"ח, לא כולל מע"מ. 

באופן פשוט יותר נוכל להגיד שמחיר של התקנת סנטף בפרגולה סטנדרטית נע בין 150 ל-180 ש"ח למ"ר. אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק