מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מאמן ריצה

מאמן ריצה מתאים גם למתאמנים מתחילים שרוצים להיכנס לכושר וגם למתאמנים מתקדמים שזוממים על טריאתלון. אם אתם רוצים לעלות על המסלול, אתם יכולים לבחור באחת משתי אפשרויות: מאמן ריצה אישי, שיבנה לכם תוכנית אימונים אישית וילווה אתכם בדרך ליעדים שלכם, או מאמן ריצה קבוצתי, שידאג שתזיזו את הישבן מהספה פעמיים בשבוע ותרוצו עם אנשים כמוכם. לפני שממש תצטרכו לנקוף אצבע (או יותר נכון, רגל) בואו לקרוא על התהליך מול מאמן ריצה, למי זה מומלץ ומה העלויות. היכון, הכן, רוץ!

 


מאמן ריצה – למה בכלל?

אם הגעתם לכאן, יכול להיות שאתם שואלים את עצמכם למה צריך בכלל מאמן ריצה? הרי כל אחד יכול לרוץ לבד. ובאמת, בשונה למשל מאימוני כוח, TRX או קיקבוקס מתאמנים נוטים להפחית בחשיבות של ליווי באימון ריצה. אבל כמו כל ענף ספורט, גם ריצה דורשת עבודה על טכניקה נכונה כדי להפוך את האימון לאפקטיבי, להימנע מפציעות ושחיקה של הברכיים, וגם כדי לשמור על דופק תקין.

מאמן ריצה הוא למעשה המעטפת המקצועית שלכם בכל התהליך של אימוני ריצה. הוא יבנה לכם תוכנית אימונים מותאמת אישית, ייתן לכם הכוונה מקצועית שכוללת עבודה על טכניקת ריצה, ניהול עומסים נכון וגם ייתן לכם פוש כשאתם צריכים, או לחילופין יעצור אתכם כשאתם מעמיסים על הגוף יותר מדי. בנוסף, מאמן הריצה ייתן לכם טיפים שונים כמו למשל איך לבחור נעלי ריצה.

 

בניית תוכנית אימונים עם מאמן ריצה

למי מתאים מאמן ריצה?

בניגוד לתמונה שאולי רצה לנו בראש, מאמני ריצה לא עסוקים בלחפש כל היום את יוסיין בולט הבא, אלא עובדים עם מתאמנים מכל הסוגים: כאלה שמסמנים לעצמם יעדים כמו מרתון או מירוץ, אבל גם אנשים שרצים כתחביב או כדרך לשמור על כושר. מכאן, שמאמני ריצה מתאימים לרצים מתחילים ומתקדמים כאחד, מאוכלוסיות גיל שונות: כן, גם ילדים ומבוגרים.

זה גם הזמן לנפץ סטיגמה – אימוני ריצה לילדים לא רק שלא פוגעים בהתפתחות הגוף, אלא להפך. אימונים שמתבצעים בצורה מדורגת ומתונה תורמים לחיזוק השלד, הברכיים והשרירים. כשמדובר במבוגרים, אימון ריצה יכול לעלות את תחושת החיוניות, לסייע בפיתוח סיבולת לב ריאה ואף לעזור בשיפור המדדים בבדיקות הדם.

שימו לב חשוב לבחור במאמן בעל היכרות וניסיון בעבודה עם קבוצת גיל דומה לשלכם, כדי שהאימון יהיה מותאם לצרכים הספציפיים שלכם.


מאמן ריצה אישי – איך זה עובד?

קבעתם פגישה ראשונה עם מאמן ריצה? מעולה, יש כמה דברים שכדאי לדעת לפני:

הליכון אם הלכתם על אימון ריצה אישי, בפגישה הראשונה המאמן יבנה לכם תוכנית אימונים לפי כמה פרמטרים – האם יש לכם רקע מוקדם בריצה, מה המטרות שלכם ומה לוח הזמנים שלכם.

הליכון לאחר מכן הגיע הזמן לעבוד, או יותר נכון לרוץ. המאמן יעבוד איתכם על טכניקת ריצה, על נשימות נכונות וישלב אימוני ריצה שונים כמו אינטרוולים (אימוני הפוגות) שהם מקטעי אימון המבוצעים בעצימות גבוהה, עם משך זמן קצר להתאוששות בין כל מקטע בכדי להשיג תוצאות אפקטיביות.

הליכון זה אולי מפתיע, אבל תדירות המפגשים עם מאמן הריצה היא לא גבוהה. מאחר שרוב העבודה היא בעיקר עליכם, תיפגשו עם המאמן כאחת לחודש  כדי להתעדכן בקצב ההתקדמות שלכם וכדי לרענן את תוכנית האימונים במידת הצורך.

 

אימון ריצה

 

הליכון מאמני ריצה רבים עובדים אונליין מול המתאמנים. חלקם יעבירו לכם תוכנית אימונים לכל החודש ואחרים ישלחו לכם תוכנית אימונים שבועית. המאמנים השונים עובדים באמצעות אפליקציה שמאפשרת למאמן לעקוב אחרי קצב האימונים שלכם ואפילו אחרי הקילומטרים שעשיתם באמצעות שעון חכם. מעבר לעובדה שזה יחסוך לכם ולמאמן נסיעה, זה גם יוזיל את העסק.

הליכון שימו לב שמתאמנים רבים מגיעים למאמן הכושר רק לצורך בניית תוכנית ריצה ולאחר מכן ייפרדו מהמאמן כידידים. עוד אופציה למי שלא מעוניין באימון ארוך טווח הוא להגיע לשניים-שלושה מפגשים עם מאמן הריצה, לקבל ממנו כלים ספציפיים כמו טכניקה, נשימות או תוכנית אימונים ולאחר מכן להמשיך לדרך עצמאית.

הליכוןלמתאמנים מתחילים מומלץ לרוץ כפעמיים-שלוש בשבוע. אם אתם חמושים במוטיבציה ורוצים לרוץ כל יום (לא שופטים אתכם, אבל שמעתם על לנוח?) כדאי לדעת שמאמני הכושר במידרג אומרים שזה אפשרי, אבל עדיף בכל אופן לקחת לפחות יום מנוחה בשבוע.


מאמן ריצה – אישי או קבוצתי?

החלטתם לרוץ על אימון ריצה? עכשיו רק נשאר להחליט מה המסגרת שמתאימה לכם – אימון ריצה אישי או קבוצת ריצה:

 

מאמן ריצה אישי

זה אולי מובן מאליו, אבל אימון אישי תמיד יהיה האימון האפקטיבי ביותר, וזה אגב נכון לכלל סוגי האימונים. אימון ריצה אישי מבטיח לכם את תשומת הלב המלאה של המאמן שיעבוד איתכם על טכניקת ריצה, ישים לב שאתם נושמים נכון, וכמובן שאתם לא  עושים תנועות לא נכונות שיכולות לפגוע בכם. עוד יתרון של האימון האישי זה שהוא "נתפר" בהתאם למידות הספציפיות שלכם – רמת הכושר, לוח הזמנים וכמובן למטרות שלכם (מרתון פתח תקווה 2022 הנה אני בא!). בנוסף, באימון ריצה אישי המאמן יבנה תוכנית אימונים שמותאמת לרמה שלכם, וירענן אותה מפעם לפעם כדי לשפר את התוצאות.

נשמע מושלם מדי? החיסרון המרכזי של האימון האישי הוא, איך לא, המחיר הגבוה בהשוואה למחיר קבוצת ריצה. בנוסף, אם אתם מסוג המתאמנים שזקוקים למתאמנים אחרים לצידכם בשביל הדרייב או העניין, יכול להיות שקבוצת ריצה תתאים לכם יותר.

 

אימון ריצה עם מאמן אישי

 

קבוצת ריצה

למי מכם שאוהב לרוץ אבל לאו דווקא מכוון לטריאתלון, קבוצת ריצה היא פתרון לא רע. מעבר לכך שקבוצת ריצה היא זולה יותר, ריצה עם אנשים נוספים היא מהנה במיוחד, והיא תיתן לכם מוטיבציה ואפילו הזדמנות להכיר חברים חדשים. 

אבל לקבוצת ריצה יש גם כמה חסרונות, בראשן תשומת הלב של המאמן.באימוני ריצה יש 20, 40 ואפילו 100 משתתפים, כך שגם אם המאמן ממש ירצה, הוא לא יכול לשים לב לכל מתאמן. ולכן, למרות שקבוצת ריצה יכולה להיות כיף גדול, היא לא בהכרח תביא את יכולתכם לידי ביטוי כמו אימון אישי. בנוסף, בקבוצת הריצה תמצאו מתאמנים ברמות שונות, שלא תמיד יתאמו את הרמה שלכם. יש מתאמנים שהפער בינם לבין הקבוצה יכול לדרבן אותם, אבל מתאמנים אחרים עלולים להרגיש תסכול באותה הסיטואציה.

 אם אתם בעניין של אימון משותף, תוכלו ללכת על קבוצה קטנה של 10 משתתפים או להקים קבוצה משלכם של 2-3 משתתפים שתוכל אף היא להוזיל את מחיר האימון.

 

קבוצת ריצה קטנה

מחיר אימוני ריצה עם מאמן ריצה

אחרי שסיימנו להקיף את כל המידע, הגיע הזמן להבין כמה התענוג הולך לעלות לנו:

נעלי ריצה מחיר אימון ריצה אישי הוא כ-200-250 ₪ למפגש בודד.

נעלי ריצה מחיר קבוצת ריצה הוא כ-200-250 ₪ לחודש (פעמיים בשבוע).

נעלי ריצה מחיר אימון ריצה בליווי אונליין ללא מפגשים הוא כ-280-300 ₪ לחודש.

נעלי ריצה מחיר בניית תוכנית אימונים לריצה, ללא אימון הוא כ-200-250 ₪.


מאמן ריצה מומלץ

אם מצאתם מאמן ריצה שנתן לכם יחס אישי, דאג שאתם מממשים את מלוא הפוטנציאל שלכם והיה זמין לאורך כל התהליך – אפשר להגיד שהמאמן ריצה. כדי שתוכלו ליפול על אחד כזה בדיוק אספנו עבורכם רשימה של מאמני כושר מומלצים לפי חוות דעת של מתאמנים קודמים, שיהיה בהצלחה!

 


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של מאמן ריצה?

מחיר אימון ריצה אישי הוא 200-250 ₪ עבור מפגש בודד.

אם אתם רוצים להוזיל עלויות תוכלו ללכת על אימון בקבוצת ריצה שיעלה לכם 200-250 ש"ח לחודש.

עלות מפגש אונליין לבניית תכנית לאימון ריצה הוא כ-280-300 ₪ לחודש.

מה עדיף ריצה או הליכה? המומחים עונים!

שאלנו את מאמני הכושר המדורגים באתר מה עדיף  - ריצה או הליכה? בהנחה שאנחנו עושים 3-4 אימוני אירובי בשבוע, בריאים בדרך כלל ורוצים לרדת במשקל בצורה בריאה.

המומחים שלנו הפתיעו ואמרו שזה לא באמת משנה, כל עוד המתאמן מתחבר לסוג האימון ושומר על שגרת אימונים קבועה.

 

מתיחות לפני ריצה, צריך? המומחים עונים!

שאלנו את מאמני הכושר המדורגים באתר האם חשוב לעשות מתיחות לפני ריצה על מנת להימנע מפציעות ושרירים תפוסים. התשובות? אולי קצת מפתיעות, כי מרבית המאמנים אמרו שהדבר ההכרחי באמת לפני אימון הוא חימום כדי להכין את הגוף לקראת עבודה. אם בכל זאת תרצו, מתיחות קצרות יכולות גם הן להועיל אבל הן לא חובה.

כל כמה זמן צריך להחליף נעלי ריצה? המומחים עונים!

שאלנו את מאמני הכושר המדורגים באתר כל כמה זמן צריך להחליף נעלי ריצה, בהנחה שאנחנו רוצים לשמור על בריאות הרגל לאורך זמן ולהימנע מפציעות. התשובות של המומחים לא היו חד משמעיות, אולם התשובה המובילה הייתה כל 500-600 ק"מ, ומיד אחריה כל 700-800 ק"מ.

 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק