מוקד מידרג: 1-700-707-233

החלפת שקע חשמל - מחיר
אם יש לכם שקע שבור, מקצר או סתם לא עובד כנראה תצטרכו להחליף אותו, אבל אל דאגה – לרוב מחיר החלפת שקע חשמל יהיה זהה למחיר ביקור חשמלאי, או מעט יקר יותר. כדי שתבואו לתהליך מוכנים רכזנו עבורכם כל מה שצריך לדעת כל מחיר החלפת שקע חשמל: מה העלות הבסיסית, כמה תשלמו בשביל שקע תלת פאזי ומה עוד משפיע על המחיר.


החלפת שקע חשמל

בגדול הדרישות שלנו משקעי חשמל די נמוכות והיינו מצפים שהם יתנהגו יפה כל החיים, אבל החצופים לפעמים לא משתפים פעולה ודורשים לצאת לפנסיה מוקדמת. בגלל העלות הנמוכה של הרכיב (25-50 ₪) לא מתקנים שקעי חשמל, ובמקרה ששקע חשמלי לא עובד, יצא מהמקום, נשבר, מקצר או שרוף – הפתרון הוא פשוט להחליף את השקע.

החלפת שקע חשמל מחייבת חשמלאי. על פי חוק החשמל בישראל כל עבודת חשמל שדורשת כלי עבודה צריכה להיעשות בידי איש מקצוע מוסמך. זה אומר שאדם מן השורה יכול למשל להחליף נורה אבל לא לבצע החלפת שקע כי בה משתמשים במברג. אל דאגה - החלפת שקע חשמל זו עבודה פשוטה ברוב המקרים, ואם לא צריך להחליף חוטים החשמלאי יסיים אותה בכמה דקות.


החלפת שקע חשמל – מחיר

אז כמה עולה להחליף שקע חשמל?

החלפת שקע היא עבודה קטנה, כך שהמחיר הוא בעצם מחיר ביקור, או אצל חלק מהחשמלאים מחיר ביקור + מחיר השקע. אם הזמנתם חשמלאי רק כדי להחליף שקע ולא נדרשה עבודת תשתית נוספת או החלפת חוטים, מחיר החלפת שקע חשמל הוא 200-280 ₪, כולל מע"מ ועלות השקע.

אם החשמלאי כבר נמצא אצלכם לעבודה אחרת, מחיר החלפת שקע חשמל כשהחשמלאי בבית הוא 50-100 ₪. את אותו הסכום תשלמו על החלפת שקע שני, אם הזמנתם חשמלאי כדי להחליף שני שקעים. כדי לחסוך בעלויות, תוכלו "לאסוף" כמה עבודות חשמל קטנות לפני שתקראו לחשמלאי לבוא אליכם.

החלפת שקע חשמל

מחיר עבודות תשתית של החלפת שקע חשמל

בחלק מהמקרים החלפת שקע חשמל תדרוש גם החלפה של חלק מחוטי החשמל. מתי? אם כשהשקע נשרף גם הם נשרפו, או אם השקע התקלקל בגלל שהחוטים שמגיעים אליו דקים מידי לעומס שהוא נדרש לעמוד בו, ואז צריך להחליף אותם בחוטים עבים יותר. במקרה כזה, העבודה תארך יותר זמן וגם תעלה יותר.

איך תדעו אם בהחלפת השקע שלכם תצטרכו להחליף חוטים? בחלק מהמקרים רק החשמלאי יוכל לעלות על הצורך, אבל תוכלו לחשוד שזה המצב אם השקע שרוף, או אם כבר החלפתם שקע והוא שוב התקלקל.

עלות התוספת הזו לעבודה של החלפת שקע משתנה לפי כל מיני גורמים:

שקע חשמל המרחק בין השקע לקופסת החיבורים הקרובה

שקע חשמל האם השקע הוא שקע כח שצריך למשוך אליו חשמל ישירות מהלוח, או שקע רגיל

שקע חשמל עובי החוטים הדרוש

שקע חשמל האם צנרת החשמל הקיימת טובה מספיק כדי להעביר בה את החוטים החדשים, ואם לא – האם תידרש חציבה בקיר או שיספיקו תעלות צמודות לקיר

מכל הסיבות האלה העלות של החלפת חוטים לשקע נעה בטווח די רחב. מחיר החלפת שקע חשמל + החלפת חוטים הוא 300-600 ₪ בממוצע, אך במקרים מורכבים יכול להיות גם גבוה יותר. המחיר כולל מע"מ וכולל את מחיר הרכיבים.

החלפת שקע שרוף

מה משפיע על מחיר החלפת שקע חשמל?

חוץ מטיפול בחוטים שכבר הזכרנו, מה עוד ישנה את המחיר של להכיר BFF חדש לתקע?

שקע חשמל איתור תקלה: השקע שלכם לא עובד והתקשרתם לחשמלאי, אבל לא בטוח שהבעיה היא בשקע עצמו. בחלק מהמקרים החשמלאי צריך לבצע איתור תקלה כדי להבין מה יפתור את הבעיה ויחזיר את זרם החשמל לשקע המכזיב. אם התמזל מזלכם והתקלה קשורה רק לשקע, מחיר איתור התקלה יצטרף למחיר החלפת השקע, ותוכלו לשלם עליהם יחד כ350 ₪.

שקע חשמל שקע תקוע: בבתים ישנים לפעמים השקע הישן לא ישמח לפנות את מקומו לחדש ויישאר תקוע במקום. במקרה הזה ההחלפה קצת תסתבך ויכולה לכלול חציבה בקיר או דברים נוספים שיעלו את המחיר.


החלפת שקע תלת פאזי – מחיר

כל המחירים שקראתם עד כה נוגעים לשקע רגיל, כלומר חד פאזי. שקע תלת פאזי עולה מעט יותר, וגם ההחלפה קצת יותר מסובכת וכוללת חיבור של חמישה גידים במקום שלושה, לכן העבודה יקרה יותר. מחיר החלפת שקע תלת פאזי הוא 300-350 ₪, כולל את מחיר הרכיב וכולל מע"מ. תוהים איזה שקע חשמל תלת פאזי מומלץ? מוזמנים לקפוץ לקישור ולראות את התשובות של החשמלאים.

גם החלפת חיווט של שקע תלת פאזי תעלה כ40% יותר מהחלפת חוטים בשקע רגיל – מהסיבה הפשוטה שיש יותר חוטים להחליף.

החלפה לשקע תלת פאזי 

אם אתם צריכים להחליף שקע חשמל רגיל בשקע חשמל תלת פאזי – למשל, כדי לחבר כיריים אינדוקציה לחשמל במטבח – העבודה תהיה מסובכת בהרבה מהחלפת שקע חשמל רגיל, ותכלול משיכת חשמל היישר מהלוח, הוספת מפסק והוספת חוטים. מחיר החלפת שקע חשמל רגיל בשקע תלת פאזי הוא כ800-1,200 ₪ - בהנחה שבבית שלכם כבר קיים חיבור תלת פאזי.

שקע תלת פאזי

חשמלאים מומלצים

הוסמכתם רשמית למומחים לענייני מחירים של החלפות שקעים. אבל איך תמצאו עכשיו חשמלאי? אל דאגה, גם את הצד הזה כיסינו. כאן תמצאו רשימה של חשמלאים מומלצים, מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים. מוזמנים לראות איזה ציונים קיבלו החשמלאים – כולל ציון על הוגנות המחיר, ולבחור את איש המקצוע המתאים לכם!


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה להחליף שקע חשמל?

אם אין צורך בהחלפת חיווט או עבודות תשתית אחרות, מחיר החלפת שקע חשמל חד פאזי הוא 200-280 ₪ אם הזמנתם את החשמלאי במיוחד, ו-50-100 ₪ תוספת לעבודה אם החשמלאי כבר אצלכם. 

איך מחליפים שקע חשמל? צירפנו תשובה בוידאו!


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק