מוקד מידרג: 1-700-707-233

ביקורת של חברת החשמל

ביקורת של חברת החשמל זה קצת כמו טסט לאוטו – חשוב מאוד לבצע אותה כדי לשמור על הבטיחות שלנו, אבל תמיד מעדיפים להתחמק מזהמחייך . אז איך עוברים את הביקורת של חברת החשמל ונשארים בחיים? למה צריך לבצע הכנה מקדימה לביקורת, ומי רשאי לבצע אותה? הכנו מדריך עם כל התשובות.

 ביקורת של חברת החשמל

 


מה זה ביקורת של חברת החשמל ומתי נצטרך?

כולם יודעים שחשמל יכול להיות עסק מסוכן וצריך להיזהר מאוד בכל מה שקשור אליו. זו בדיוק הסיבה שחברת חשמל מבצעת ביקורת, בה היא בודקת את תקינות ובטיחות מערכות החשמל במבנה. ביקורת כזו מתבצעת בשלושה מקרים עיקריים:

 

בנייה של מבנה חדש

במסגרת תהליך הבנייה של כל בית, יש לבצע ביקורת של חברת החשמל. לאחר שהחשמלאי התקין את כל מערכות החשמל הדרושות בבית, באחריותו לתאם ביקורת של חברת החשמל. במסגרת הביקורת יגיע בודק מטעם חברת החשמל שיוודא שכל מערכות החשמל הותקנו כראוי ועומדות בכל הדרישות של חברת החשמל. לפי החוק בישראל, רק לאחר ביצוע הביקורת ניתן לחבר את המבנה לחשמל.

 

שינוי משמעותית בתשתית החשמל בבית

ישנן עבודות חשמל גדולות ומשמעותיות אשר דורשות לא רק הזמנה של חשמלאי, אלא גם פנייה לחברת החשמל – הסיבה העיקרית לכך תהיה מעבר מחיבור חד פאזי לחיבור תלת פאזי. עבודות כאלה הן עסק רציני והן עלולות לגרום ללא מעט תקלות בטיחות, וכדי להימנע ממקרים כאלו חברת החשמל מבצעת את הביקורת ומוודאת שהעבודה של החשמלאי נעשתה בצורה תקינה ולפי כל התקנים בחוק.

 ביקורת של חברת החשמל אחרי מעבר לתלת פאזי

 

חיבור מחדש למונה החשמל לאחר ניתוק

אם מסיבה כלשהי (שריפה, חובות...) התבצע ניתוק של מונה החשמל ניתן יהיה להחזיר אותו רק לאחר ביקורת של חברת החשמל. גם כאן הסיבה לביצוע הביקורת היא לוודא שלא נגרם נזק בתקופה הזו, ושהחיבור מחדש בוצע בצורה טובה, אחראית ובטיחותית. לאחר ביצוע הביקורת חברת החשמל תחזיר את החשמל כבר באותו היום.


הכנה לביקורת של חברת חשמל

קודם כל כדאי שתדעו שאדם פרטי אינו רשאי לבצע הזמנה של ביקורת מחברת החשמל, אלא רק חשמלאי מורשה. אם מדובר בביקורת מבנה חדש, החשמלאי יצטרך פשוט לתאם עם חברת החשמל מועד הגעה לביקורת. אבל, אם מדובר בביקורת לאחר עבודה משמעותית שביצעתם בבית, יצטרך החשמלאי שלכם לערוך "חזרה גנרלית", כלומר, הכנה, לפני שיתאם מועד ביקור עם חברת החשמל. בהכנה הזו (עליה מיד נפרט) הוא לא יבדוק רק את העבודה שהוא ביצע אצלכם בבית, אלא את כלל תשתיות החשמל.

גם אם אתם מרגישים שהחשמל אצלכם בבית עובד בצורה מושלמת, ההכנה לביקורת של חברת החשמל חשובה מאוד, כי כמעט תמיד יתגלו במהלך הביקורת ליקויים שצריך לסדר, ותאמינו לנו שאם רוצים לגלות את הבעיה לפני הביקורת האמיתית של חברת החשמל  (כי אחרת אתם צריכים להזמין ביקורת חוזרת ולשלם פעם נוספת...). לחברת החשמל סטנדרטים מאוד גבוהים בנוגע ללוח החשמל, לחיבורים ולבטיחות הנדרשים, ולכן הבדיקה מחמירה וכמעט תמיד תתגלה תקלה כלשהי שלא הייתם מודעים אליה. אפילו חיבור מחדש של כמה חוטים קטנים שנעשה לפני כמה שנים על ידי חשמלאי שאתם כבר לא זוכרים מי הוא, עלול לגרום לבודק של חברת החשמל להכשיל את הביקורת.

 בדיקת לוח חשמל במסגרת ביקורת של חברת חשמל

אז גם אם אתם צריכים לבצע הכנה לביקורת של חברת החשמל בגלל עבודת חשמל בחדר האמבטיה, אל תילחצו אם החשמלאי שלכם מתחיל לבדוק את כל הבית. הביקורת של חברת החשמל מאוד מקיפה, ולכן גם ההכנה צריכה להיות בהתאם.

 


הכנה לביקורת של חברת חשמל - מה קורה בפועל?

כמו שהסברנו, לפני הביקורת עצמה צריך לבצע הכנה לביקורת של חברת החשמל, שתתבצע על ידי חשמלאי. חשוב שהחשמלאי שתזמינו לבצע את ההכנה לביקורת של חברת החשמל יהיה חשמלאי מוסמך לפחות (אולי לא ידעתם, אבל יש כמה דרגות של חשמלאים ולכל אחד תחומי אחריות שונים). חשמלאי מוסמך יודע בדיוק כיצד מתבצעת ביקורת של חברת החשמל, ויודע מה צריך לבדוק ומה לעשות. במהלך ההכנה, החשמלאי בעצם יבצע בדיקה מקדימה לביקורת עצמה, ויבדוק בדיוק את אותם הדברים שיבדקו לאחר מכן בביקורת.

באופן כללי, החשמלאי שהזמנו לבצע את ההכנה לביקורת יבדוק שמערכת החשמל בבית תקינה ובטוחה לשימוש היומיומי בבית. החשמלאי יעבור ויבדוק את כל החיבורים של החשמל בבית, יוודא שהבידוד של החיבורים תקין ובמידה שלא – יאתר את מיקום הבעיה ויתקן אותה. הוא יבדוק גם את מערכת ההארקה בבית ויוודא שהיא עובדת כמו שצריך. בנוסף, החשמלאי יעבור בכל המקומות בהם יש חשש למגע עם מים (מקלחת, למשל) ויוודא שאין חיבור מסוכן בין המים לחשמל ואין חשש לזליגה או תקלה אחרת.

 הכנה לביקורת של חברת החשמל

 

בדרך כלל הכנה לביקורת של חברת החשמל מגיעה לאחר עבודת חשמל משמעותית בבית, שגם ככה עולה לא מעט, ובנוסף נצטרך לשלם על ההכנה לביקורת. הזמנת חשמלאי שיבצע הכנה לביקורת של חברת החשמל תעלה 400-600 ₪, במידה וההכנה עברה חלק ואין צורך בשום תיקון נוסף. אבל לרוב זה לא ממש המצב, ולכן מחיר הבדיקה יעלה משמעותית בהתאם לתיקונים הנדרשים. למשל, במידה וצריך להחליף לוח חשמל המחיר יעלה ב-1,500-1,800₪, החלפה של מערכת ההארקה יהיה כ-1,200-1,800 ₪. ואם אתם רוצים לדעת כמה בדיוק עולים תיקונים נוספים – מוזמנים להסתכל במחירון שלנו.


איך מתבצע תהליך הביקורת של חברת החשמל?

אז אחרי שהחשמלאי שהזמנו בדק את כל הבית, תיקן את כל הבעיות ונתן את האישור שלו – מגיע רגע האמת והוא יכול לפנות לחברת החשמל כדי לתאם מועד לביקורת. הזמנת ביקורת של חברת החשמל כרוכה בתשלום אגרה של 500-550 ₪, אותם משלמים ישירות לחברת החשמל. אבל שימו לב שמרגע הזמנת הביקורת עד ביצוע הביקורת בפועל עלולים לקחת כמה ימים ואפילו שבוע. אז קחו את זה בחשבון אם המונה שלכם מנותק, או אם החיבור שלכם לתלת פאזי עוד לא פעיל, למשל.

עכשיו כבר מיומנים ויודעים בדיוק איך מתנהלת הביקורת של חברת החשמלמחייך. הבודק מטעם חברת החשמל יעבור בדיוק על אותם הדברים שהחשמלאי שלכם בדק קודם לכן. אגב, חשוב מאוד שתדעו שהחשמלאי שביצע את ההכנה חייב להיות בבית כאשר מתבצעת הביקורת. האמת היא שהביקורת נועדה בשבילו יותר מאשר בשבילכם...

 ביקורת של חברת חשמל

במידה וההכנה לביקורת התבצעה כמו שצריך, לא אמורות להיות תקלות והביקורת תעבור במהירות. אבל, אם כן התגלתה תקלה כלשהי במהלך הביקורת – חברת החשמל דורשת ביקורת נוספת. במקרה כזה החשמלאי שלכם יצטרך לתקן את מה שנדרש ולתאם מול חברת החשמל מועד חדש לביצוע הביקורת.

אז נכון, לבצע ביקורת חוזרת זה מאוד מעצבן, אבל יש לנו שני דברים שאולי יעודדו אתכם: קודם כל, במקרה של ביקורת שנייה, הבודק מטעם חברת החשמל יבדוק רק את הליקוי שהתגלה בבדיקה הקודמת, אז הביקורת תהיה הרבה יותר מהירה. ובנוסף, חלק מהחשמלאים ישלמו על הביקורת השנייה בעצמם, כי הם אלו שלא מצאו את התקלה במסגרת ההכנה לביקורת ולא טיפלו בה.


חשמלאים מומלצים לביצוע הכנה לביקורת של חברת החשמל

הכנה לא טובה לביקורת של חברת החשמל עלולה לגרום לכם להוצאות נוספות ולשלם עבור ביקורת חוזרת, מה שאתם לא ממש רוצים שיקרה. אז כדי שההכנה תעשה בצורה איכותית ומקצועית כדאי מאוד לבחור בחשמלאי אמין שילווה אתכם לאורך כל התהליך. ממש בשביל זה, יש לנו רשימה של חשמלאים מומלצים, עם חוות דעת וציונים של לקוחות קודמים על עבודות קודמות שביצעו. ככה שכל מה שנשאר לכם לעשות הוא לעבור על הרשימה ולבחור את החשמלאי שמתאים לכם.

בטוחים שתעברו את הבדיקה על הצד הטוב ביותר!


שאלות נפוצות לדף זה

מה כוללת ביקורת של חברת החשמל?

במסגרת ביקורת של חברת החשמל, בודק החשמל עובד על כל תשתית החשמל בבית, החיבורים, הבידוד של חוטי החשמל ועוד. באופן כללי, הבודק יוודא שמערכת החשמל תקינה ובטוחה לשימוש.

למה עושים הכנה לביקורת של חברת חשמל?

לפני שאפשר לתאם מועד לביקורת של חברת החשמל, חשמלאי מוסמך צריך לעשות הכנה לביקורת של חברת החשמל, בה הוא בודק את אותם הדברים שיבדקו בביקורת עצמה. המטה היא לתקן את כל הליקויים שעלולים להכשיל את הבדיקה.

מתי עושים ביקורת של חברת חשמל?

ביקורת של חברת חשמל צריך לבצע בשלושה מקרים עיקריים:

1. כאשר בונים מבנה חדש.

2. כאשר מבצעים שינוי משמעותי בתשתית החשמל בבית.

3. לאחר ניתוק ממונה החשמל.

כמה עולה ביקורת של חברת חשמל?

כדי לתאם ביקורת של חברת חשמל צריך לשלם אגרה בסך 500-550 ש"ח, אותה משלמים לחברת החשמל.

כמה עולה הכנה לביקורת של חברת חשמל?

מחיר הכנה לביקורת של חברת חשמל משתנה מאוד בהתאם לתיקונים שהחשמלאי צריך לבצע. המחיר הבסיסי של הכנה לביקורת יהיה 400-600 ש"ח, אבל בפועל המחיר עלול להגיע גם ל-1,200-1,800 ש"ח ויותר, במידה ויש לבצע תיקונים נוספים.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק