מוקד טלפוני: 1-700-707-233

עמדת טעינה לרכב חשמלי - מחיר
מתכננים לזנוח מאחור את אדי הדלק ולעבור לרכב חשמלי? מזל טוב! כאן תוכלו לקרוא את כל הפרטים של מחיר עמדת טעינה לרכב חשמלי. כבר נגלה לכם שלרוב תשלמו על ההתקנה לכל הפחות 1,000 ₪. מוזמנים לקרוא כאן בפנים עוד פרטים ומידע מועיל על ההתקנה ועל מה עוד יכול להשפיע על מחיר עמדת טעינה לרכב חשמלי. מוכנים? צאו איתנו לדרך!


עמדת טעינה לרכב חשמלי

בעוד כמה שנים, כך אנחנו מקווים, עמדות טעינה מהירות לרכבים חשמליים יהיו נפוצות בארץ כמו תחנות דלק, וכולנו נוכל להטעין בהן בנוחות ולהחליק על הכבישים ברכבים החשמליים החדישים שלנו. היום, למרבה הצער, עמדות טעינה ציבוריות לרכבים חשמליים נמצאות בפריסה מצומצמת, כך שאם אתם עומדים בפני רכישה של רכב כזה, תצטרכו להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית.

את עמדת הטעינה לרכב ממקמים בחניה הביתית, וכך תוכלו לחבר את הרכב למטען כשאתם מחנים אותו במשך הלילה, ממש כמו שאתם מחברים את הפלאפון לפני השינה. רק שרכב חשמלי צורך קצת יותר חשמל מפלאפון, ולכן תצטרכו בשבילו שקע כח, כלומר שקע שמחובר בקו חשמל פרטי ישירות ללוח החשמל.

התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי מתבצעת על ידי חשמלאי. הוא יתקין מפסק חדש בלוח החשמל וימשוך ממנו קו חשמל אל החניה שלכם, שם הוא יתקין את השקע. חוץ מהשקע החשמלאי גם יתקין הגנה – כלומר, מתג שיכול להפסיק את אספקת החשמל אל השקע במקרה הצורך. אם מדובר בבית פרטי, ההתקנה לרוב תיקח פחות מיום.

כוכבית שימו לב:

המחירים שתקראו בהמשך נוגעים להתקנה של עמדת טעינה בסיסית שמתבצעת על ידי חשמלאי, כלומר התקנה של שקע כח והגנה בחניה. אם לרכב שלכם נדרשת – או אם בחרתם – עמדת טעינה ייעודית של חברה מסויימת, תצטרכו לשלם לה בנוסף לתשלום לחשמלאי על עבודת התשתית.

עמדת טעינה לרכב חשמלי

עמדת טעינה לרכב חשמלי – מחיר

לצערנו, לא נוכל לספר לכם כאן ועכשיו בדיוק כמה אתם עומדים לשלם על עמדת טעינה לרכב חשמלי. בניגוד למחיר החלפת שקע חשמל, נניח, זו עבודה לא פשוטה ואין כאן סטנדרט קבוע של עלויות. מה כן נעשה? נספר לכם מה המחיר הבסיסי ולאן הוא יכול להגיע, ממה המחיר מורכב ומה יכול להשפיע עליו, וגם ניתן דוגמאות לעסקאות אמיתיות שבוצעו על ידי החשמלאים המדורגים באתר והמחירים ששולמו עליהן.

המחיר הבסיסי לעמדת טעינה לרכב חשמלי הוא כ800-1,000 ₪. זה המחיר שתשלמו אם תשתית החשמל בבית שלכם במצב טוב, ואם החניה שלכם קרובה מאד ללוח החשמל (עד 3-4 מטרים). המחיר כולל הוספת מפסק בלוח החשמל, מתיחה של קו חשמל ישיר אל החניה, והתקנה של שקע ומפסק הגנה בתוך קופסא ייעודית בחניה. 
מחיר עמדת טעינה לרכב חשמלי יכול להגיע גם ל3,000-5,000 ₪. מתי ולמה? כבר נסביר בדיוק.

רכב חשמלי בטעינה

עמדת טעינה לרכב חשמלי – מחיר קו חשמל

ברוב המקרים החניה הביתית לא עד כדי כך קרובה ללוח החשמל, ואז תצטרכו לשלם יותר על קו החשמל שיימתח מהבית. על כל מטר של קו חשמל תוכלו לשלם 50-200 ₪. המחיר משתנה לפי שני גורמים עיקריים:

עמדת טעינה לרכב חשמלי עובי החוט: כל רכב חשמלי מגיע עם הגדרות יצרן של איזו עוצמת זרם חשמלי הוא צורך. חלקם דורשים 10 אמפר, חלקם 16 אמפר, ובמקרים נדירים צריך אפילו חיבור תלת פאזי. ככל שהזרם החשמלי גדול יותר, חוטי החשמל שמספקים אותו צריכים להיות עבים יותר, והמחיר שלהם יעלה בהתאם.

עמדת טעינה לרכב חשמלי תוואי: חוטי החשמל החדשים לא יוכלו להסתובב חופשי בסלון ובחצר שלכם, אלא יצטרכו להיות מוסתרים בתוך משהו. כאן המחיר יכול להשתנות מאד: אם קיים כבר פיר או תעלה שקו החשמל יוכל לעבור בתוכו, תשלמו הרבה פחות. אם לא, תצטרכו לבחור באחת משתי אפשרויות: היקרה פחות היא להעביר את החוטים בתוך תעלות פלסטיק צמודות לקיר, והאסתטית, אך היקרה יותר היא לחצוב בקיר כדי להסתיר אותן.


מחיר עמדת טעינה לרכב חשמלי – השפעות נוספות

חוץ מקו החשמל הדרוש, יש עוד דברים שיכולים להשפיע על מחיר עמדת טעינה לרכב חשמלי.

עמדת טעינה לרכב חשמלי אם אין מקום בארון החשמל שלכם למפסק נוסף, החשמלאי יצטרך להתקין ארון חשמל קטן בנוסף.

עמדת טעינה לרכב חשמלי לעיתים תהליך ההתקנה יכלול חציבה באבני הריצוף בחצר או בחניה שלכם. במקרה הזה תצטרכו לערב גם שיפוצניק בתהליך, ולשלם גם לו.

עמדת טעינה לרכב חשמלי התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי היא בעצם הוספה של צרכן חשמל די כבר למערכת הביתית שלכם. אמנם הוא לרוב יצרוך חשמל בעיקר בלילה, כשרוב מכשירי החשמל בבית לא פועלים, אבל אם חיבור החשמל בבית שלכם קטן יחסית (25 אמפר), זה יכול להיות זמן טוב לחשוב על הגדלת חיבור חשמל. תוכלו להתייעץ עם החשמלאי האם יש צורך בזה במקרה שלכם. אם כן, תשלמו על ההגדלה עוד כמה אלפי שקלים.

לפני שאתם נלחצים, נרגיע ונאמר שהתוספות האלה יחסית נדירות, ולרוב מחיר התקנת עמדת הטעינה הביתית שלכם ישתנה לפי האורך והעובי של קו החשמל הדרוש, ותוואי התשתית הקיימת אצלכם בבית.

עמדת טעינה לרכב חשמלי

עמדת טעינה לרכב חשמלי – עסקאות לדוגמא

כדי שתוכלו לקבל מושג יותר טוב על מחיר עמדת טעינה לרכב חשמלי, הנה כמה עסקאות שבוצעו על ידי חשמלאים המדורגים באתר, והמחיר ששולם עליהן:

עמדת טעינה לרכב חשמלי התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית פרטי בפתח תקווה.
מחיר: 1,050 ₪ כולל מע"מ.

עמדת טעינה לרכב חשמלי התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבניין משותף בתל אביב, כולל משיכת קו חשמל מקומה שניה ועד לחניה.
מחיר: 3,000 ₪ כולל מע"מ.

עמדת טעינה לרכב חשמלי שידרוג תשתית החשמל בבית והכנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית פרטי במבשרת ציון. 
מחיר: 5,000 ש"ח כולל מע"מ. 


חשמלאים מומלצים

עמדת טעינה לרכב חשמלי היא לא הדבר הכי זול שתתקינו בבית, אבל ההשקעה הזו תחזור אליכם דרך מחיר הדלק שתחסכו. אז אם אתם מוכנים להתחיל בתהליך, השלב הבא יהיה למצוא איש מקצוע מתאים לעבודה. בדיוק בשביל זה אספנו לכאן רשימה של חשמלאים מומלצים, מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים. מוזמנים לקרוא ביקורות וציונים על אנשי המקצוע ולבחור את החשמלאי המתאים לכם!
אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק