מוקד טלפוני: 1-700-707-233

התקנת מאוורר תקרה

כשהקיץ חם והמזגן יקר, הפתרון האידיאלי לחדרים רבים הוא התקנת מאוורר תקרה. אבל, לפני שאתם עושים את זה בעצמכם או קוראים לשכן עם הידיים הטובות, חשוב שתקראו את הטיפ הבא שבו נסביר כל מה שחשוב לדעת על התקנת מאוורר תקרה, וגם למי מותר להתקין מאוורר כדי שתהיה לכם אחריות. 


מי יכול להתקין מאוורר תקרה?

התקנה לא נכונה של מאוורר התקרה יכולה לגרום לסכנת התחשמלות, קצרים חשמליים, סכנת נפילה של גוף המאוורר ועוד שלל סכנות לא רצויות, לכן ההמלצה שלנו היא להזמין חשמלאי מוסמך. אם בכל זאת אתם מחליטים להתקין לבד את מאוורר התקרה, חשוב שתעקבו אחרי הוראות ההתקנה ותקפידו לדייק. 

חשוב שתדעו - כדי שהאחריות של ייצרן המאוורר תשמר חשמלאי מוסמך צריך להתקין אותו. בקשו מהחשמלאי שמתקין את מאוורר התקרה לחתום על הקבלה בשמו המלא ולכתוב את מספר הרישיון שלו. זה אומר שגם אם קרוב משפחה שלכם שיפוצניק או הנדימן ומוכן לסייע לכם במלאכה, וגם אם אתם בעצמכם החלטתם לתלות - חייבים לקחת בחשבון את נושא האחריות. מאוורר תקרה לא מתקלקל בקלות, כך שייתכן שתחליטו לוותר על האחריות, אבל אתם צריכים לדעת את זה ולקחת בחשבון. 


מחירי התקנת מאוורר תקרה

המחיר הממוצע להתקנת מאוורר תקרה נע בין 250-450 ₪ + מע"מ, זאת כמובן בנוסף לעלות של מאוורר התקרה שאותו תרכשו בעצמכם, בנפרד. 

מתי תשלמו יותר על התקנת מאוורר? 

  1. במידה ויש לכם תקרה שלא מאפשרת התקנה ישירה של המאוורר (כפי שפרטנו למעלה) וצריך לקדוח יותר לעומק עלות ההתקנה תתייקר ב100-200 ₪, תלוי כמה צריך לקדוח. 
  2. אם אתם לא בקטע של לקפוץ לחוט בכל פעם שתרצו להפעיל את המאוורר (אנחנו לגמרי איתכם) והולכים על מאוורר תקרה עם שלט, תוסיפו כ-50 ₪ לעלות ההתקנה.
  3.  במקרה שתרצו את המנורה והמאוורר בנפרד צריך לרוב להוסיף מפסק ולהחליף את מסגרת המפסק הקיימת למסגרת שתתאים לשני מפסקים. כל העסק מסתכם בתוספת של 100-150 ₪ (למפסק ומסגרת סטנדרטיים, כולל ההתקנה).

חסכון במחיר התקנת מאוורר תקרהטיפ לחסכון - אם אתם מעוניינים להתקין מאווררים בכמה חדרים בבית כדאי שתרכזו הכל בפעם אחת, זה יכול לחסוך משמעותית בעלות ההתקנה.  למשל, חשמלאי שגובה 400 ₪ על התקנת מאוורר אחד יכול לגבות 500 ₪ על התקנת שני מאווררים. 


איפה כדאי להתקין מאוורר תקרה

המיקום המומלץ ביותר להתקנת מאוורר תקרה הוא מעל מרכז המיטה. אם יש לכם נקודת תאורה מעל המיטה –  מעולה. אם לא, החשמלאים ממליצים להתפשר קצת, ולהתקין את מאוורר התקרה על גבי נקודה קיימת, במקום האפשרות של הוספת נקודת חשמל רק בשביל התקנת המאוורר. מדובר בכאב ראש לא קטן, ולפעמים ההבדל הוא זניח. לשיקולכם. 


לקוחות מצלמים - התקנת מאוורר תקרה

התקנת מאוורר תקרה בתקרת גבס מונמכת.
צילום: רויטל י. רמת גן.
התקנת שלושה מאווררי תקרה והחלפת נקודת חשמל.
צילום: ר. ש. פתח תקווה.
התקנת גופי תאורה ומאווררי תקרה.
צילום: יעל ת. מודיעין.
התקנת שלושה מאווררי תקרה.
צילום: צפריר יובל, נעלה.
התקנת מאווררי תיקרה חיצוניים בפרגולה, התקנת ...
צילום: תמי ברבן, משואות יצחק.
הרכבת שבעה עשר גופי תאורה ושני מאווררי תקרה.
צילום: מוטי חכים, חולון.
התקנת מאוורר תקרה, התקנה גוף תאורה, טיפול בשקעים ...
צילום: משה נחום, באר יעקב.
התקנת מאוורר תיקרה עם גוף תאורה.
צילום: אורה בלילטי, אשקלון.
התקנת מאוורר במרפסת.
צילום: שי צפיר, כפר סבא.
הסרת מאוורר ישן והתקנת מאוורר תקרה חדש.
צילום: נדיה לוזון, חדרה.

באיזה תקרה קשה להתקין מאוורר?

אם יש לכם תקרת בטון התקנת מאוורר התקרה תהיה יחסית פשוטה ומהירה. מתי העסק מסתבך? בתקרת גבס או בתקרת רביץ. לפני שאתם חוטפים חום נרגיע שלרוב יש פתרון, והוא אפילו די פשוט:

תקרת גבס -  תקרת הגבס יחסית חלשה ולא עמידה, ולכן אי אפשר להתקין עליה את מאוורר התקרה. ברוב המקרים שכבת הגבס היא הנמכה של התקרה הרגילה, ולכן הפתרון הוא לקדוח מעבר לשכבת הגבס, להגיע לשכבת הבטון ולחבר אליה את תשתית המאוורר.

תקרת רביץ -  תקרת הרביץ נפוצה בעיקר בחדרים בעליית הגג. היא עשויה משכבת בטון דקה ולכן אינה עמידה מספיק בשביל להחזיק מאוורר תקרה. במקרים כאלה קודחים עמוק יותר בתקרה ומחברים את מאוורר התקרה לקורות העץ של גג הרעפים.

 מאוורר תקרה על תקרת רביץ

 


טיפים שהכל תלוי בהם

התקנת מאוורר תקרהמאוורר תקרה הוא גוף כבד, ולכן כדי לשמור על בטיחות חשוב להשתמש בברגים חזקים ובדיבל 10 לפחות.

התקנת מאוורר תקרהנשארו חלקים או ברגים לאחר סיום ההתקנה? שמרו אותם. לכל מאוורר יש חלקים ייחודיים שמתאימים לו ובמידה ותצטרכו כאלה בעתיד החלקים ששמרתם יחסכו לכם התרוצצות בין חנויות.

התקנת מאוורר תקרההכנפיים של המאוורר יכולות להראות סימטריות משני הצדדים, אך הן לא. חשוב להקפיד להסתכל כל הרישום שעל כנפי המאוורר ולהתקין אותן בהתאם - כנף הפוכה תגרום לחוסר יציבות של המאוורר.


חשמלאים מומלצים להתקנת מאוורר תקרה

מאוורר תקרה שהותקן בצורה לא טובה מהווה סכנה של ממש ולכן חשוב מאוד להקפיד להזמין חשמלאי מוסמך, מומלץ ובעל ניסיון. כדי שתהיו רגועים ובטוחים רכזנו עבורכם רשימה של חשמלאים מומלצים. איך אנחנו יודעים שהם מומלצים? לאחר כל עבודה, נציגה ממידרג מתקשרת ללקוח ומבקשת ממנו חוות דעת על החשמלאי, כך שחוות הדעת באתר תמיד מעודכנות.


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של התקנת מאוורר תקרה?

מחיר התקנת מאוורר תקרה נע בין 250-450 ש"ח במידה ומדובר בהתקנה סטנדרטית. 

מה מחיר התקנת מאוורר תקרה עם שלט?

עבור התקנת מאוורר תקרה עם שלט תשלמו בין 300-500 ש"ח, תלוי בעיקר במורכבות ההתקנה

האם אפשר להתקין מאוורר תקרה על תקרת גבס?

תקרת הגבס עצמה לרוב אינה יציבה וחזקה מספיק כדי להחזיק מאוורר, אבל יש פתרון :) בדרך כלל תקרת הגבס היא הנמכה של התקרה הרגילה ולכן אפשר לקדוח לעומק ולחבר את המאוורר לשכבת הבטון שמעבר לשכבת הגבס. 

האם אפשר להתקין מאוורר תקרה על תקרת רביץ?

בדרך כלל כן. תקרת רביץ נפוצה בעיקר בחדרים בעליית הגג, ולכן ניתן לקדוח בתקרה, להגיע לקורות הגג ולחבר אליהן את המאוורר. 

איפה כדאי לתלות מאוורר תקרה בחדר שינה?

האופציה המומלצת ביותר היא לתלות את מאוורר התקרה מעל מרכז המיטה. אם אין חיבור חשמל ניתן לתלות גם במרכז החדר. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק