מוקד טלפוני: 1-700-707-233

התקנת שעון שבת ללוח חשמל – מחיר
ארוחת שבת והאורחים לא הולכים? אם התאורה בפינת האוכל תכבה לפתע זה יעביר את המסר! אבל בשביל זה תצטרכו לשלם קודם את מחיר התקנת שעון שבת ללוח חשמל. אז כמה זה יעלה? בואו לקרוא על מחיר התקנת שעון שבת ללוח חשמל: העלות הבסיסית היא 400-450 ₪, אבל כמה תשלמו כשתידרש מתיחת קו חשמל נוספת? ומה זה קונטקטור? צירפנו גם רשימה של חשמלאים מומלצים להתקנת שעון שבת ללוח חשמל. 


התקנת שעון שבת ללוח חשמל

זוכרים את הפעם ההיא שקראתם בשבת בערב על הספה בסלון, האור כבה, והלכתם להמשיך לקרוא על הרצפה באמבטיה? חלפו השנים והגיע הזמן להתקין שעון שבת בלוח חשמל בבית משלכם. גם אם אתם לא שומרי מסורת, תוכלו להיעזר בשעון שבת ללוח כדי להפעיל ולכבות מכשירי חשמל, תריסים חשמליים, מתגים ותאורה – 2020 אז מה קרה שנקום מהספה?

אם אתם רוצים לחבר מכשיר ספציפי לשעון שבת – נניח פלטה או מאוורר – תוכלו לקנות שעון שבת רגיל בחנות למוצרי חשמל או טמבוריה ולחבר למכשיר ולשקע. אבל אם אתם רוצים לתזמן הדלקה וכיבוי של תאורה או של כמה מכשירים יחד, תצטרכו להתקין שעון שבת בתוך לוח החשמל.

שעון שבת מותקן בלוח חשמל

התקנת שעון שבת ללוח חשמל מתבצעת על ידי חשמלאי, והוא גם יהיה זה שיספק את השעון. אם אתם תוהים איזה שעון לבחור, החשמלאים המדורגים באתר ממליצים על חברת GRASSLIN. החשמלאי שיגיע אליכם יתקין את השעון בתוך הלוח ויחבר אותו למפסק הרצוי. ההתקנה קצרה ותיקח רבע שעה – חצי שעה.


התקנת שעון שבת ללוח חשמל – מחיר

מחיר התקנת שעון שבת ללוח חשמל הוא 400-450 ₪.  המחיר כולל את מחיר השעון ולא כולל מע"מ. זה המחיר להתקנה בסיסית, כשאין צורך בהוספת נקודת חשמל או בקונטקטור (מה זה? תכף נסביר!).

 

מחיר הוספת נקודת חשמל לצורך שעון שבת

מתי צריך להוסיף נקודת חשמל בהתקנת שעון שבת ללוח חשמל? אזרו אומץ והצטרפו אלינו להסבר חשמלי קצר:
כל מפסק בלוח החשמל אחראי על קו חשמל שיוצא מהלוח. חלק מהקווים מספקים חשמל רק למכשיר אחד או לשקע אחד – לשקע כזה קוראים שקע כח. חלק מהקווים מתפצלים ומספקים חשמל לכמה נקודות שונות, וצרכני חשמל שונים מחוברים למעגל שלהם. לדוגמא, לקו חשמל אחד שיוצא מהלוח למטבח יכולים להיות מחוברים גם המקרר וגם התאורה.

כשמספר צרכני חשמל "יושבים" על מפסק אחד, יכול להיות שתצטרכו ששעון השבת יפעיל ויכבה רק חלק מהם. נניח בדוגמא שלנו: יכבה את האור במטבח אבל לא את המקרר. כדי שזה יקרה, החשמלאי ימשוך קו חשמל חדש אל הצרכן שלא רוצים שיהיה מחובר לשעון. במקרה כזה, אל מחיר התקנת שעון שבת ללוח חשמל יצטרף מחיר נקודת חשמל. זה יעלה קצת פחות מבדרך כלל, כי השקע קיים כבר וגם התעלות, ותוכלו לשלם על התוספת הזו כ300 ₪.

איך תדעו איזה צרכנים מחוברים למפסק המיועד לשעון? אם אין רישום מסודר בארון שלכם, תוכלו לחכות לחשמלאי שיגיד לכם, או להוריד את המפסק ולראות מה נכבה. שימו לב – יש מכשירי חשמל שלא כדאי לנתק בצורה כזו, אז בזהירות.

שעון שבת בלוח חשמל

קונטקטור ללוח חשמל - מחיר

הכירו את החבר הכי טוב של שעון השבת שלכם – קונטקטור! ובשמותיו העבריים: ממסר או מגען.
למה צריך אותו? שעון השבת שתתקינו בלוח בעצם "יתווך" את החשמל מהלוח אל הקו שיוצא מהמפסק שלו, כלומר כל החשמל הזה יזרום דרכו. אם הספק החשמל שיעבור בשעון יהיה גבוה, זה יעמיס עליו והוא יתחמם ובסוף יתקלקל. כדי למנוע את זה המגען ייתן כתף לשעון ויישא איתו בנטל החשמל. תוספת קונטקטור להתקנת שעון שבת ללוח חשמל נדרשת בכמה מקרים:

שעון שבת ללוח חשמל אם תרצו לחבר שעון שבת לצרכן חשמל כבד, שצורך מעל 16 אמפר: נניח שעון שבת למזגן חזק

שעון שבת ללוח חשמל אם תרצו לחבר שעון שבת אחד לכמה מפסקים בלוח יחד, כלומר לכמה מעגליים חשמליים בבית (נניח, גם התאורה בסלון וגם התאורה במטבח)

שעון שבת ללוח חשמל אם תרצו לחבר שעון שבת למכשיר שדורש חיבור תלת פאזי

מחיר תוספת קונטקטור בהתקנת שעון שבת ללוח חשמל נע בטווח די רחב לפי החברה שתבחרו, ותוכלו לשלם עליו 150-300 ₪ ויותר.

שעון שבת ללוח חשמל

תוספות למחיר התקנת שעון שבת ללוח חשמל

חוץ מידידנו הקונטקטור ומתיחת קו החשמל שהזכרנו, יש עוד תוספות שתוכלו לרכוש לשעון השבת שלכם. הנה התוספות האפשריות, ולא פחות חשוב מזה – המחירים שלהן:

שעון שבת ללוח חשמל סוללת גיבוי: שעון השבת נמצא בלוח ומשתמש בחשמל שהוא מקבל ממנו גם כדי להניע את עצמו. המשמעות היא שאם תהיה הפסקת חשמל, גם הוא יפסיק לנוע ואז יצא מכיוון. תוכלו לכוון אותו ידנית במקרה כזה, אבל אם תרצו להימנע מהצורך הזה, או אם אתם מכירים את עצמכם ויודעים שתשכחו ואז בשבת שאחרי המזגן יכבה באמצע הצהריים באוגוסט, תוכלו להוסיף סוללת גיבוי לשעון שתאפשר לו להמשיך לזוז לפי השעה גם כשאין חשמל. על תוספת סוללת גיבוי למחיר התקנת שעון שבת ללוח חשמל תשלמו 50-100 ₪.  

שעון שבת ללוח חשמל הפעלה אוטומטית: אם אתם רוצים להביא את העצלנות שלכם לשיא חדש (לא שופטים!) , או אם אתם חוששים לשכוח להפעיל את השעון כל שבת מחדש, תוכלו לרכוש שעון שמדליק את עצמו אוטומטית בכניסת השבת ומכבה כשיש שלושה כוכבים בחוץ. לשעון כזה קוראים שעון שבת חכם או שבתומט, ומוזנים בו זמני כניסת וצאת השבת ל15 שנה קדימה. שעונים כאלה מתקינים במוסדות וגם בבתים פרטיים, והמחיר שלהם די יקר – רק הרכיב עצמו עולה כ800 ₪ ומעלה, כך שההתקנה תעלה 1,000 ₪ לפחות – פי כמה מהתקנת שעון שבת רגילה.


חשמלאים מומלצים

אמנם שעון השבת שלכם ידליק ויכבה דברים ללא מגע יד אדם, אבל השיחה לחשמלאי לא תעשה את עצמה. לפחות את חיפוש ההמלצות חסכנו לכם: כאן תמצאו רשימה של חשמלאים מומלצים להתקנת שעון שבת ללוח חשמל, מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים. מוזמנים לקרוא ביקורות וציונים על החשמלאים המדורגים באתר ולבחור את האיש המתאים לכם. כמעט שבת שלום!


שאלות נפוצות לדף זה

איך מכוונים שעון שבת?

מזיזים את הזיזים פנימה והחוצה לפי השעות בהן אתם רוצים שהשעון יידלק או יכבה. על כל שעון כתוב איזה צד של הזיזים עושה מה: למשל "זיזים בחוץ – הפעלה, זיזים בפנים – הפסקה" או ההיפך.

איך מפעילים שעון שבת?

בשעון שבת לשקע - מזיזים את זיז ההפעלה לסמליל של השעון.
בשעון שבת ללוח חשמל – מסיטים את המתג למצב הפעלה.

איפה קונים שעון שבת?

שעון שבת לשקע ניתן לקנות בחנויות למוצרי חשמל, טמבוריות ואפילו בסופר.

בהתקנת שעון שבת ללוח חשמל לרוב החשמלאי שמתקין מספק את המוצר.

כמה עולה התקנת שעון שבת ללוח חשמל?

אם אין צורך במתיחת קווי חשמל או בקונטקטור, 400-450 ₪ + מע"מ. המחיר כולל את מחיר הרכיב ואת עלות העבודה של החשמלאי.

כמה עולה התקנת שעון שבת למזגן?

מזגן וצרכנים כבדים אחרים דורשים קונטקטור (מגען) כתוספת לשעון השבת שלהם. עלות התקנת שעון שבת + קונטקטור היא כ700 ₪.אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק