מוקד טלפוני: 1-700-707-233

בדיקת ראייה מחיר
הידעתם? מחיר בדיקת ראייה ממוצע נע בין 200-300 ₪, אבל בחלק מהמקרים בדיקת ראייה תהיה חינמית ובמקרים אחרים תעלה לכם כ-500 ₪. אז מה משפיע על מחיר בדיקת ראייה וכמה תעלה בדיקת ראייה לרישיון נהיגה ולעיוורון צבעים? אל תתנו לשאלות האלה להדיר שינה מעיניכם, כי בדקנו וחזרנו עם כל המידע שאתם צריכים לדעת על מחיר בדיקת ראייה מחייך


מתי מומלץ לבצע בדיקת ראייה?

בדיקת ראייה היא בדיקה שגרתית שכולנו צריכים לעשות מדי פעם. בתקופת הילדות והנעורים יש חשיבות רבה לבצע בדיקת ראייה באופן תדיר עד גיל 18, כדי לאבחן ליקויי ראייה וכן מחלות נוספות שחשוב לטפל בהם מוקדם. בדיקת ראייה לילדים היא דבר די שכיח, אבל גם אם עברתם את הנעורים ללא שימוש בעזרי ראייה, לצערנו זה לא תמיד מבטיח שלא תפגשו אותם בשלב מאוחר יותר בחיים. מטבע הדברים, עם השנים יש נסיגה באיכות הראייה, אז אם הבחנתם לאחרונה בשינוי באיכות הראייה שמשפיע על היומיום שלכם כמו עיניים שורפות, צמצום שדה הראייה, טשטוש ואפילו כאב ראש, יכול מאוד להיות שמדובר בתמרור שרומז לכם שהגיע הזמן לגשת לאופטומטריסט. גם בהנחה שניחנתם בעיניי נץ עד גיל מתקדם, מומלץ בכל אופן לגשת בגיל 40 לבדיקת ראייה כדי לבדוק סבירות למחלות שיכולות להתפתח בגילים אלה כמו גלאוקומה או קטרקט.


מה משפיע על מחיר בדיקת ראייה?

בדיקת ראייה סטנדרטית להתאמת משקפיים עולה בממוצע כ-200-300 ₪, כאשר בטווח התחתון של מחיר בדיקת ראייה תשלמו כ-150 ₪ עבור בדיקת ראייה, ובטווח העליון כ-500 ₪. הטווח התחתון של מחיר בדיקת ראייה, מתייחס בעיקר לבדיקת ראייה סטדנרטית שמבצעים בחנויות אופטיקה, שלא כוללת בדיקות מיוחדות כלשהן. הטווח העליון של מחיר בדיקות ראייה מתייחס בדרך כלל לבדיקת ראייה מקיפה בקליניקה ומכון, אליה מתווספות לא פעם בדיקות נוספות כמו מיפוי קרנית או לחץ תוך עיני.

הגורמים העיקריים שמשפיעים על מחיר בדיקת ראייה:

בדיקת ראייה עם אוטורפרקטומטר חנות אופטיקה או קליניקה פרטית: אופטומטריסטים מטפלים בחנויות אופטיקה או לחילופין בקליניקות ומכונים. בעוד שההבדל בין השניים ממש לא מצביע על המקצועיות של האופטומטריסט שבחרתם, לקליניקות ומכונים יש יתרון כשמדובר בבדיקות של בריאות העין בזכות המכשור האופטי שלהם, שלרוב לא נמצא בחנויות האופטיקה. זאת גם הסיבה שהרבה פעמים בדיקה בקליניקה תהיה מקיפה וארוכה ויותר, ואיך לא – גם תעלה יותר מבדיקה בחנות. אבל אל דאגה, מדובר בפער יחסית זעיר של כ-100-200 ₪, וחלק מהאופטומטריסטים בקליניקות לוקחים מחיר זהה לחנויות האופטיקה כשמדובר בבדיקות ראייה פשוטות.

בדיקת ראייה עם אוטורפרקטומטר בדיקות ראייה מתקדמות: לכל בדיקת ראייה יש מספר שלבים קבועים, אבל כדאי לדעת שבדיקת ראייה טובה משתנה בהתאם למטופל, לרקע הרפואי ואפילו לעיסוק שלו. מהסיבה הזאת, הרבה פעמים אופטומטריסט ימליץ למטופל שמגיע לבדיקת ראייה שגרתית לערוך בדיקות נוספות שיכולות להיות רלוונטיות עבורו - לדוגמה כשמטופל בן 42 יגיע לבדיקת ראייה שגרתית, סביר להניח שהאופטומטריסט יציע לו לעשות בדיקת לחץ תוך עיני לשלילת גלאוקומה (במידה ויש לו את המכשור וההכשרה לכך כמובן מחייך) חלק מהאופטומטריסטים כוללים את הבדיקות הנוספות כחלק מעלות בדיקה הראייה, וחלקם יבקשו תוספת מחיר על הבדיקה של כ-100-150 ₪.

בדיקת ראייה עם אוטורפרקטומטר רכישת עזרי ראייה: אם לאחר בדיקת הראייה יתברר שאתם זקוקים למשקפיים או עדשות מגע, ותבקשו לרכוש אותם אצל האופטומטריסט,מחיר בדיקת הראייה ייכלל במחיר עזרי הראייה, כך שהבדיקה תהיה לגמרי בחינם (טוב, בערך מחייך)

 

 לוח סנלן לבדיקת ראייה

בדיקת ראייה לרישיון נהיגה

כל מי שיש לו רישיון נהיגה מכיר את הבדיקה הזאת, אותה אתם מחויבים לבצע כשאתם מוציאים טופס ירוק שיעניק לכם את רישיון הנהיגה הנכסף. בדיקת ראייה לרישיון נהיגה קצרה יותר בהשוואה לבדיקת הראייה הרגילה, ומתמקדת בעיקר בחדות הראייה וביכולת הראיה למרחק. בשל אורך הבדיקה וההיקף היחסית מצומצם שלה, בדיקת ראייה לרישיון זולה יותר בהשוואה לבדיקת ראייה רגילה ותנוע בין 30-50 ₪


בדיקת ראייה לעיוורון צבעים

כשמדובר בעיוורון צבעים, זה ממש לא שחור לבן, ולמעשה יש סקאלה רחבה של עיוורון צבעים – החל מעיוורון צבעים חלקי בו יש קושי להבחין בין צבעים או גווני צבע מסוימים, עד לעיוורון צבעים מלא, שנחשב יחסית נדיר, בו הנבדק רואה את העולם בגווני שחור-לבן בלבד. למרות שעדיין לא ניתן לרפא עיוורון צבעים, יש חשיבות לאבחון שלו - בייחוד כשמדובר בשלבי החיים המוקדמים כמו הגן והיסודי, בהם ילדים נדרשים לבצע משימות רבות שמערבות את החושים. מחיר בדיקת ראייה לעיוורון צבעים עולה בממוצע כ-50-100 ₪.

 בדיקת ראייה לעיוורון צבעים

 


מחירים של בדיקות ראייה

כשמדובר במחירים של בדיקת ראייה, אין טוב ממראה עיניים כדי להבין כמה כל הסיפור הזה הולך לעלות לכם. אז הנה מספר דוגמאות למחירים אמיתיים שלקוחות מידרג שילמו עבור בדיקות ראייה:

 

בדיקת ראייה ללא התאמת עזרים אופטיים

160 ₪ 

שתי בדיקות ראייה והתאמת ארבע זוגות משקפיים (ללא צילינדר)

2,968 ₪ (עלות בדיקת הראייה כלולה במחיר, מחיר זוג משקפיים עולה 742 ₪)

בדיקת ראייה והתאמת משקפיים לילד

480 ₪ (עלות הבדיקה כלולה במחיר)

בדיקת ראייה לרישיון נהיגה

50 ₪

בדיקת ראייה תקופתית כולל בדיקת לחץ תוך עיני

450 ₪

 

אופטומטריסטים מומלצים לבדיקת ראייה

אז אחרי שחידדנו כמה תשלמו עבור בדיקת ראייה ומה צפוי להשפיע על המחיר, נשאר רק למצוא את אופטומטריסט שימצא חן בעיניכם. כאן תוכלו למצוא רשימה של אופטומטריסטים מומלצים לבדיקת ראייה עם חוות דעת קודמות של לקוחות ממש כמוכם. שיהיה בהצלחה מחייך


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של בדיקת ראייה?

מחיר בדיקת ראייה נע בין 150-500 ש"ח, כאשר עלות בדיקת ראייה ממוצעת תהיה כ-200-300 ש"ח. הפער במחיר נובע מהמקום בו תבצעו את הבדיקה (קליניקה לעומת חנות אופטיקה), בשאלה אם נכללו בדיקות נוספות כמו מיפוי קרנית שצפויות לייקר את המחיר ב-100 ש"ח, וגם במידה ורכשתם עזרים אופטיים דרך האופטומטריסט שהרבה פעמים יגרמו שמחיר הבדיקה יהיה חינמי.

 

 

איך מבצעים בדיקת ראייה?

בדיקת ראייה היא בדיקה שצריכה להיתפר למידותיו של המטופל לפי אורח החיים שלו, הגיל שלו וגם המקצוע שלו - כך, למשל בדיקת ראייה לאיש מחשבים שנמצא כל היום בסביבת מסכים תהיה שונה מבדיקת עיניים של מאבטח למשל. אופטומטריסט מקצועי יקח בחשבון את מכלול הנתונים של הנבדק לפני שיבצע את בדיקת הראייה. עם זאת, ישנם שלושה שלבים בבדיקת ראייה שתוכלו למצוא בכל הבדיקות: שאלון רפואי, בדיקת ממוחשבת שבודקת את המספר שלכם בכל עין באמצעות הבזקי אור, ובדיקת שבוחנת את חדות הראייה שלכם (אותה אתם מכירים כבדיקה עם הלוח והמספרים).

 

 

מה המחיר של בדיקת ראייה לרישיון נהיגה?

בדיקת ראייה לרישיון נהיגה קצרה יותר מבדיקת הראייה הסטדנרטית, מהסיבה הזאת תהיה גם זולה יותר ותנוע בין 30-50 ש"ח. 

 

מה המחיר של בדיקת ראייה לעיוורון צבעים?

מחיר בדיקת ראייה לעיוורון צבעים נע בין 50-100 ש"ח. הסיבה למחיר הזול יותר בהשוואה לבדיקת ראייה רגילה הוא שבדומה לבדיקת ראייה לרישיון נהיגה, גם כאן מדובר בבדיקת ראייה יחסית פשוט וקצרה יותר מהרגיל.

 

 אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק