מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תיקון משקפיים

אנחנו יודעים, משקפיים הם כבר מזמן לא רק עזר ראייה, אלא ממש חלק מהמראה והזהות שלנו. אז אם הילד החליט לשחק עם המשקפיים ושבר אותם או שהעדשות שרוטות לחלוטין, אל תרימו ידיים  – תיקון משקפיים יוכל להציל את המצב. לפני שאתם קופצים לאופטיקה הקרובה לביתכם, חשוב שתדעו שתיקון משקפיים לא ניתן לבצע בכל מקום. אז איפה אפשר? וכמה זה יעלה בכלל? (נגלה לכם כבר עכשיו, לא הרבה) ומה זה בכלל אפונים?! לפניכם מדריך לתיקון משקפיים עם כל התשובות.

 תיקון משקפיים

 


איפה אפשר לתקן משקפיים?

הדבר הראשון שאתם צריכים לדעת הוא שכמעט כל תיקון משקפיים מסתכם בהחלפת החלק הבעייתי בחלק חדש. אז החדשות הטובות הן שהתיקונים הם די פשוטים, אבל הבעיה היא שלא כל אופטיקה תוכל להשיג את החלקים הדרושים, וזה כבר תלוי בתיקון הספציפי שאתם צריכים.

נתחיל מהחלק הקל: החלפת עדשות משקפיים או החלפת אפונים (שזה החלק במשקפיים שעשוי מסיליקון ויושב על האף) ניתן לבצע בכל אופטיקה. לעומת זאת, החלפה של מסגרת או ידית המשקפיים יכולה להתבצע רק באופטיקה בה קניתם את המשקפיים או אופטיקה שעובדת עם החלקים המתאימים למשקפיים שלכם. הסיבה לכך היא שהאופטומטריסט צריך להשתמש בחלקים חדשים המתאימים בדיוק למשקפיים שלכם, ולכן הם צריכים להיות של אותם הספקים של המשקפיים.

אנחנו יודעים מה אתם חושבים – מה עושים אם אי אפשר להגיע לאופטיקה המקורית ממנה קניתם את המשקפיים? הסירו דאגה מליבכם!אתם יכולים לפנות לכל אופטיקה אחרת ולבקש מהם להזמין במיוחד את החלקים למשקפיים שלכם מהספק שאתם צריכים. שימו לב שהזמנה מיוחדת של חלקים ספציפיים תהיה יקרה יחסית ולכן מחיר תיקון המשקפיים יעלה משמעותית. דבר נוסף שאפשר לעשות הוא לבקש מהאופטיקה להפנות אתכם לאופטיקות אחרות שעובדות עם הספקים שאתם צריכים ולתקן את המשקפיים אצלם. אנחנו יודעים שזה מעצבן, אבל היי, לפחות אתם מוכנים מראש מחייך.

 טיפ מאיתנו: לפני שאתם ממשיכים הלאה, חשוב לנו להגיד שלא מומלץ להשאיר את המשקפיים לתיקון ולקחת אותם כשהם מוכנים. הסיבה לכך היא שרוב התיקונים דורשים התאמה מחדש של המשקפיים אל הפנים שלכם, וחשוב לבדוק גם תוך כדי התיקון וגם אחריו שהמשקפיים נוחים לכם ויושבים על הפנים בצורה טובה ומתאימה.

 ילדה מרכיבה משקפיים

 


יש לכם אחריות על המשקפיים?

הדבר הבא שצריך לבדוק לפני שאתם מגיעים לאופטיקה הוא האחריות על המשקפיים. לרוב המשקפיים ישנה תקופת אחריות של חצי שנה עד שנה, ולכן אם המשקפיים שלכם חדשים יחסית שווה לבדוק אם התיקון שאתם צריכים כלול במסגרת האחריות.

בדרך כלל, מקרה של שבירת המשקפיים או שריטות על עדשות המשקפיים לא כלול באחריות (בואו נודה באמת, ברוב המקרים אנחנו גרמנו לכך). לעומת זאת, התקלפות צבע המשקפיים, עיוותים במסגרת או נפילה של ברגים – כן נכללים באחריות, אז הרווחתם!

דבר שכן כלול באחריות, ולא כולם מודעים אליו, הוא פגמים בציפוי המשקפיים, שזה החלק החיצוני של העדשה המגן עליה. הבעיה היא שאם יש בעיה בציפוי אנחנו פשוט נראה שריטות על המשקפיים, ולא נוכל כל כך להבדיל בין עדשות שרוטות לבין ציפוי פגום. איך כן תוכלו לדעת? הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות הוא פשוט להגיע לאופטומטריסט ולשאול אותו ממה בדיוק נובעת הבעיה.

 טיפ מאיתנו: כשאתם קונים משקפיים, רשמו לכם ביומן מתי הולכת לפוג האחריות שלהם. קצת לפני מועד התפוגה שלהם, לכו לאופטומטריסט כדי שיעיף עליהם מבט ויוודא שהכול בסדר, ואם לא – תתקנו אותם בחינם במסגרת האחריות. ככה לא תגיעו לתקן את המשקפיים ותגלו שהאחריות פגה לפני שבועיים.


מחיר תיקון משקפיים

יש לכם משקפיים, אז אתם בטח יודעים שמחירי המשקפיים נעים בטווח רחב מאוד. בהתאם לטווח הזה, גם מחיר תיקון המשקפיים יכול להסתכם בכמה עשרות שקלים, אבל יכול להגיע גם לסכומים גבוהים בהרבה. כמה בדיוק יעלה כל אחד מתיקון המשקפיים? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת:

מחיר החלפת אפונים במשקפיים: נתחיל מהחלק הפשוט. חלק מהאופטיקות לא יגבו תשלום עבור התיקון הזה, ובמקרה שכן – המחיר יהיה 10-20 ₪ בלבד עבור החלפת זוג אפונים. אגב, החלפת אפונים הוא תיקון שאתם יכולים לעשות לבד, אם אין לכם כוח ללכת לאופטומטריסט. פשוט הצטיידו בזוג אפונים חדש, מברג קטן (הנקרא מברג שענים) וחברו את האפונים החדשים למסגרת. מאמינים בכם מחייך.

מחיר החלפת מוט במשקפיים: באופן כללי, מחיר החלפת מוט במשקפיים יעלה בערך שליש ממחיר מסגרת המשקפיים כולה כאשר קניתם את המשקפיים. מה שאומר, שמחיר החלפת מוט במשקפיים מתחיל בכמה עשרות שקלים (במקרה של מסגרת פשוטה), ויוכל להגיע גם למאות שקלים אם יש לכם מסגרת מיוחדת.

מחיר החלפת מסגרת משקפיים: טוב, זה יהיה פשוט המחיר של מסגרת משקפיים חדשה. לרוב, מחיר מסגרת משקפיים מתחיל מ-300 ₪, אבל יכול להגיע גם לאלפי שקלים במקרה של מסגרת יוקרתית במיוחד.

מחיר החלפת עדשות משקפיים: גם כאן, מחיר החלפת העדשות יהיה פשוט מחיר עדשות המשקפיים שקניתם יחד עם המשקפיים, וכמו שאתם יודעים גם המחיר הזה נע בטווח רחב מאוד בהתאם למספר, האם מדובר בעדשות מולטיפוקל, צילינדר וכדומה. באופן כללי, מחיר החלפת עדשות משקפיים ינוע בין 200-3,000 ₪.

 עדשות משקפיים שרוטות

 

 


כך תמנעו את תיקון המשקפיים הבא

גם אם עכשיו המשקפיים שלכם שבורים (וזה מבאס, אנחנו יודעים), קבלו מאיתנו שני טיפים שיכולים לעזור לכם לשמור על המשקפיים ולמנוע את תיקון המשקפיים הבא:

טיפשטפו את המשקפיים במים וסבון פעם ביום. כן, אנחנו יודעים שזה מציק, אבל לא רק זה יעזור לכם לראות את העולם בבהירות ובלי טביעות אצבעות – זה גם ישמור על הברגים והחיבורים במשקפיים לאורך זמן.

טיפ אל תשאירו את המשקפיים באוטו! גם אם כל השימוש שלכם במשקפיים מסתכם בנהיגה ולכאורה הפתרון הטוב ביותר הוא להשאיר את המשקפיים ברכב כדי שלא יאבדו, אל תעשו את זה. אנחנו חיים בישראל ומה לעשות, רוב השנה הטמפרטורות גבוהות יחסית ובתוך האוטו – עוד הרבה יותר. זה עלול לגרום לעיוות של המשקפיים ושחיקה מהירה יותר.


אופטומטריסטים מומלצים לתיקון משקפיים

אז אולי כרגע המשקפיים שלכם דורשים תיקון, אבל לא לאורך זמן! תיקון משקפיים דורש מיומנות עדינה, והדבר האחרון שאתם רוצים הוא שהם יהרסו בתהליך התיקון. כדי שתוכלו למצוא אופטומטריסט שיתקן את המשקפיים שלכם על הצד הטוב ביותר ויעזור לכם להשיג את החלקים המתאימים למשקפיים שלכם – כאן מופיעים אופטומטריסטים מומלצים עם חוות דעת וציונים מלקוחות קודמים. אחרי כל תיקון משקפיים או כל שירות אחר אנחנו מתקשים ללקוח, מקבלים חוות דעת ומעדכנים את דירוג האופטומטריסט.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה תיקון משקפיים?

בטח תשמחו לשמוע שתיקון משקפיים הוא עסק לא יקר ונע בין עשרות שקלים לכמה מאות.

המחיר המדויק תלוי בסוג התיקון שתרצו לבצע, מוזמנים לקפוץ למאמר כדי לדעת הכל :)

איך מתקנים משקפיים?

את רוב תיקוני המשקפיים אי אפשר לעשות לבד וצריך ללכת לאופטומטריסט כדי שיפתור את הבעיה.

התיקון העיקרי שאתם יכולים לעשות בעצמכם הוא החלפת אפונים במשקפיים. פשוט קנו זוג אפונים, ובעזרת מברג קטן חברו אותם למסגרת המשקפיים.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק