מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מחירים של אופטומטריסטים
ביקור אצל אופטומטריסט יכול להתחיל מעשרות שקלים ולהסתכם באלפי שקלים. כן, טווח המחירים של אופטומטריסטים רחב למדי ותלוי בצרכים שלכם – בדיקת ראייה לטופס ירוק, התאמת עדשות או בכלל תיקון של משקפיים שנשברו באישון לילה (מחייך) אז מה המחיר של כל אחד מהשירותים האלו ומה צפוי להשפיע על המחיר? חזרנו לפזר את כל הערפל סביב מחירים של אופטומטריסטים.


מחיר בדיקות ראייה

בדיקת ראייה היא הבדיקה השגרתית ביותר שאופטומטריסטים עושים, ובמהלך החיים גם אתם תתקלו בה לא פעם. בילדות מומלץ לבדוק את הראייה כל שנה עד גיל 18 ולאחר מכן בהמלצת המטפל או במידה שהבחנתם בשינויים באיכות הראייה כמו צמצום שדה הראייה, עיניים שורפות, מצמוץ יתר ואפילו כאבי ראש. עוד נקודת ציון בה מומלץ לבצע בדיקת ראייה היא בגיל 40 כדי לשלול מחלות שעלולות להתפתח בגילים אלה כמו קטרקט (חלילה וחס). מחיר בדיקת ראייה סטנדרטית להתאמת משקפיים עומד בממוצע על כ-200-300 ₪.

בטווח התחתון של מחיר בדיקת ראייה תשלמו כ-150 ₪ עבור בדיקת ראייה, ובטווח העליון כ-500 ₪. הטווח התחתון של בדיקות ראייה מתייחס בעיקר לבדיקת ראייה סטדנרטית שתעשו בחנות אופטיקה. הרבה פעמים (אבל לא תמיד!) אופטומטריסטים במכונים או קלינקות יקחו מחיר גבוה יותר ב100-150 ₪ בגלל המכשור המתקדם שניתן למצוא בקליניקות. המכשור בקליניקות מאפשר גם לבצע בדיקות שלא תמיד מתאפשרות בחנויות אופטיקה, כמו מיפוי קרנית, ולעיתים תתבקשו להוסיף תוספת תשלום של כ-100 ₪ עבור בדיקות אלה. אם תבחרו לרכוש משקפיים או עדשות מגע אצל האופטומטריסט, לרוב בדיקת הראייה תהיה חינמית או תעלה 50 ₪.

בדיקות ראייה אחרות, כמו בדיקת ראייה לרישיון נהיגה ובדיקת ראייה לעיוורון צבעים, יהיו פחות מקיפות מבדיקת ראייה סטדנרטית ועל כן יהיו זולות יותר. מחיר בדיקת ראייה לרישיון נהיגה תעלה כ-30-50 ₪, ומחיר בדיקת ראייה לעיוורון צבעים תעלה כ-50-100 ₪.

 בדיקת ראייה בקליניקה

מחיר תיקון משקפיים

אם אתם מרכיבים משקפיים, אתם בטח יודעים כמה הן עדינות - תנועה אחת לא טובה ו"קחחח" הגיע הזמן להצטייד בזוג חדש. טווח המחירים של תיקון משקפיים הוא רחב למדי ומתחיל מעשרות שקלים בודדים ויכול להגיע לכמה מאות אלפי שקלים. ממה נובע הפער במחיר שאלתם? מסוג התיקון שיש לבצע:

החלפת אפונים במשקפיים

החלפה של אפונים (החלק השקוף במשקפיים שעשוי מסיליקון ויושב על האף) היא תיקון פשוט למדי. ברוב הפעמים אופטומטריסטים כלל לא יגבו כסף עבור התיקון הזה. במידה והאופטומטריסט יבקש תשלום עבור השירות, הוא יגבה כ-10-20 ₪ עבור החלפת זוג אפונים.

החלפת מוט משקפיים

טווח המחירים של החלפת מוט משקפיים הוא די רחב ומתחיל מ-300 ₪ ויכול להסתכם באלפי שקלים. מחיר המוט ישתנה בהתאם למחיר המסגרת. כך, במקרה שיש לכם מסגרת מיוחדת למשקפיים, המוט יתומחר בהתאם אליה ויעלה כשליש ממחיר המסגרת. 

החלפת עדשות משקפיים

בהחלפת עדשות משקפיים, המחיר של העדשות יהיה זהה למחיר של העדשות שקניתם יחד עם המשקפיים. כדאי לדעת שטווח המחירים של עדשות משקפיים רחב למדי ונע בין 200-3,000 ₪ ונובע מהמספר שלכם וגם בסוג העדשות שתרכשו. במקרה שיש לכם צילנדר או שאתם זקוקים לעדשות מולטיפוקליות (תכף נסביר מה זה אומר) מחיר המשקפיים יעלה.

 תיקון משקפיים

מחירים של משקפי ראייה

באופן כללי עזרי ראייה הם עולם ומלואו, ובהתאם, גם המחיר שלהם משתנה מאוד בהתאם לסוג המסגרת שתבחרו, המספר שלכם, וסוג העדשה:

משקפי ראייה משקפי ראייה בסיסיים ביותר (ללא צילינדר ועם מספר נמוך) יעלו כ-350-750 ₪ (המחיר כולל עדשות ומסגרת פשוטה). הפער במחיר נובע מעובי העדשה (בהתאם למספר) ובסוג המסגרת שתבחרו.

משקפי ראייה משקפי ראייה מתקדמים או עם מספר גבוה וצילינדר יעלו כ-1,500-2,000 ₪ הפער במחיר נובע מעובי העדשה וסוג המסגרת שתבחרו. (המחיר כולל עדשות ומסגרת)

 


מחירים של עדשות מגע

לפני שמתחילים להרכיב עדשות מגע, יש לבצע בדיקת ראייה מקיפה אצל אופטומטריסט כמו בכל עזר אופטי אחר. ברוב המקרים, לאחר הבדיקה האופטומטריסט יתאים למטופל עדשות מגע, אבל בהחלט ייתכן שהאופטומטריסט ימליץ להימנע מהרכבת עדשות מגע, כמו במצבים למשל של אלרגיות בעיניים.

עדשות מגע ניתן לרכוש באריזה חודשית או יומית, בהתאם להעדפה של המטופל:

עדשות מגע עדשות מגע יומיות יעלו בממוצע כ-80-200 ₪ עבור אריזה של 30 עדשות  (המחיר תלוי במספר ועובי העדשה)

עדשות מגע עדשות מגע  חודשיות יעלו בממוצע 150-300 ₪ למארז של 6 יחידות (המחיר תלוי במספר ועובי העדשה)

עדשות מגע עדשות מולטיפוקל  חודשיות יעלו בממוצע כ-600-1,600 ₪ עבור אריזה של 6 יחידות. (גם כאן כמו שניחשתם, המחיר תלוי במספר ובעובי העדשה)


מחירים של עדשות מולטיפוקל

משקפי מולטיפוקל, או בעברית צחה משקפיים רב-מוקדיים, מתאימות למי מכם שסובל מקשיי ראייה במספר מוקדים – מרחוק, ביניים וקרוב, היתרון המשמעותי של מולטיפוקל הוא שבמקום להשתמש בשלושה זוגות תוכלו פשוט להשתמש בזוג אחד בודד שיענה על כל הצרכים. עדשות מולטיפוקל הרבה יותר יקרות בהשוואה לעדשות רגילות מהסיבה הפשוטה שהן מוצר בהתאמה אישית "שנתפר" למידותיו של הלקוח. בהתאם למקצוע, לאורח החיים ואפילו לגובה שלו. כך למשל, עדשות מולטיפוקל בהתאמה אישית לנהג אוטובוס שמסתכל כל היום מרחוק, יהיו שונה מעדשות מולטיפוקל לאיש הייטק שמסתכל מרבית היום על מחשבים מקרוב 

טווח המחירים של עדשות מולטיפוקל רחב ונע בין 600-8,000 ₪ כתלות בסוג העדשה וגם בדור עדשות המולטיפוקל שתבחרו. דור העדשות מתייחס בעצם לשני סוגים של עדשות - ישנות וחדשות. זה בטח לא יפתיע אתכם לשמוע שמרבית האופטומטריסטים ממליצים על הדור החדש של משקפי מולטיפוקל שנחשבים איכותיים במיוחד, כיוון ששדה הראייה שלהם רחב יותר, וגם המעבר בין מרחקי הראייה חלק יותר, בהשוואה לדור הישן. במקרה הזה לאיכות יש מחיר, ובעוד שעל עדשות מולטיפוקול מהדור הישן תשלמו כ-1,000-2,000 ₪ עבור זוג עדשות, מולטיפוקול מהדור החדש יעלה לכם כ- 3,000-4,000 ₪ ובמקרים מסויימים  אפילו 8,000 ₪.


אופטומטריסטים מומלצים

אז אחרי שהבנו איזה בדיקות אנחנו יכולים לבצע אצל אופטומטריסט, וגם כמה תשלמו עבור שירות של אופטומטריסט, נשאר רק למצוא אופטומטריסט שאפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות. בגלל שאין טוב ממראה עיניים, צירפנו לכם רשימה של אופטומטריסטים מומלצים עם חוות דעת קודמות של לקוחות ממש כמוכם. שיהיה בהצלחה מחייך


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה בדיקת ראייה?

על בדיקת ראייה תשלמו כ-200-300 ש"ח בממוצע. במקרים מסויימים, תשלמו כ-150 ש"ח עבור בדיקת ראייה סטדנרטית (בעיקר כשמדובר בחנויות אופטיקה) שלא כוללת בדיקות מיוחדות, ובמקרים אחרים בדיקת ראייה יכולה יכולה להגיע ל-500 ש"ח כאשר לבדיקת הראייה יתווספו בדיקות נוספות כמו מיפוי קרנית או בדיקת לחץ תוך עיני. במידה ותבחרו לרכוש עזרי ראייה כמו משקפיים או עדשות מגע, לרוב עלות בדיקת הראייה תהיה כלולה במחיר. 

 

כמה עולה תיקון משקפיים?

טווח המחירים של תיקון משקפיים רחב למדי ומתחיל משקלים בודדים עבור תיקון פשוט כמו החלפת הסיליקון במשקפיים (אפוני המשקפיים) ומגיע עד לעשרות אלפי שקלים כשמדובר בתיקון משקפיים עם מסגרת ועדשות מיוחדות כמו מולטיפוקל. 

כמה עולה משקפי ראייה?

באופן כללי, משקפי ראייה יכולים לעלות 350 ש"ח, ויכולים לעלות 2,000 ש"ח, הכל תלוי במטופל. כך אם יש לכם מספר נמוך ואין לכם צילינדר, אתם שייכים לטווח הנמוך של המחיר ויכולים לרכוש משקפיים גם ב-350 ש"ח. לעומת זאת, אם למשל יש לכם מספר גבוה וצילינדר, מחיר המשקפיים יכול לטפס גם ל-1,000 ש"ח. מעבר לזה, דבר נוסף שיכול להקפיץ את המחיר הוא בחירה במסגרת משקפיים מיוחדת. 

 

כמה עולה מולטיפוקל?

משקפי מולטיפוקל מתחלקים למספר דורות (כן, ממש כמו בטלפון שלכם), ומטבע הדברים - הדור החדש הוא המתקדם יותר, אך גם היקר יותר. על עדשות מולטיפוקל בסיסיות מהדור הישן תשלמו כ-1,000-2,000 ש"ח, ואילו עבור משקפי מולטיפוקל מהדור החדש תשלמו כ-3,000-4,000 ש"ח ובמקרים מסוימים כמו למשל ליקויי ראייה מיוחדים, המחיר יטפס גם ל-8,000 ש"ח. 

 

 אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק