מוקד טלפוני: 1-700-707-233

עדשות מולטיפוקל – מחירים
אם לאחרונה אתם מזדהים עם השיר "דברים שרואים משם לא רואים מכאן", ייתכן שהגיע הזמן להשתמש בעדשות מולטיפוקל. כן, עדשות מולטיפוקל הן פתרון אידיאלי למי שמתקשה לראות ממספר טווחי ראייה, אבל בעוד שבעדשות משקפיים רגילות המחיר יהיה די צפוי, מחירים של עדשות מולטיפוקל יכולים להתחיל מ-600 ₪ ולטפס ל-8,000 ₪. אז למה הן כל כך יקרות? מה יכול להשפיע על המחיר? ומתי תקבלו החזר מלא על עדשות מולטיפוקל? כל התשובות ממש כאן מחייך


עדשות מולטיפוקל

בואו נעשה היכרות עם מוצר שאולי יצא לכם לשמוע עליו – עדשות מולטיפוקל. עדשות מולטיפוקל, כשמן כן הן – מולטי (הרבה), פוקל (מוקדים). הן עדשות שמיועדות לראייה ממספר מוקדים: רחוק, קרוב ומרחק ביניים. היתרון הבולט לעין של משקפי מולטיפוקל הוא שהן חוסכות לכם שימוש במספר זוגות משקפיים. במקום להסתובב גם עם משקפי קריאה, גם עם משקפיים לנהיגה וגם עם משקפיים למחשב, ולהחליף כל פעם בהתאם לצורך, עדשות מולטיפוקל הן למעשה שלושה זוגות משקפיים בתוך זוג משקפיים אחד.

באופן כללי, קהל היעד הקלאסי של עדשות המולטיפוקל, הוא בני 40 ומעלה שמרכיבים משקפיים לרחוק וחווים לאחרונה קשיים בראייה גם מקרוב. בגילים אלה איכות הראייה נחלשת והרבה פעמים נוצר מצב שהמשקפיים אומנם מתאימות בול לנהיגה, אבל כשרוצים להתענג על ספר קריאה בסוף של יום (או סתם לגלוש בפייסבוק, זה גם בסדר) הם לא כל כך יעילים. בלי קשר לגיל, אבל יש לכם מרשמים שונים למשקפיים במרחקי ראייה שונים – למשל, בקריאה המספר שלכם +2, ובנהיגה המספר שלכם -1, מולטיפוקל הן פתרון מצוין בדיוק עבורכם.

 


למה עדשות מולטיפוקל כל כך יקרות?

הדבר המרכזי שחשוב לדעת על עדשות מולטיפוקל הוא שהן כמו חליפה שנתפרת למידותיו של הלקוח. בניגוד לעדשות רגילות בהן אפשר פשוט לעשות בדיקת ראייה ולרכוש מחנות אופטיקה זוג משקפיים בהתאם למספר שלכם, עדשות מולטיפוקל הן מוצר בהרכבה אישית שמותאם למטופל בהתבסס על הנתונים האישיים שלו: סדר היום, גיל ואפילו סוג העבודה. כך למשל, נהג אוטובוס שנמצא מרבית היום בכביש, יזדקק לעדשות שמתמקדות בראייה מרחוק עם שדה רחב, לעומת מתכנת שיזדקק לעדשות שמתמקדות בראייה מקרוב בהתאמת עדשות מולטיפוקל כל הנתונים האלה יילקחו בחשבון.

העובדה שעדשות מולטיפוקל הן מוצר ייחודי לכל לקוח הן גם הסיבה שעדשות מולטיפוקל יהיו הרבה יותר יקרות מעדשות רגילות. לצורך ההשוואה, בעוד שעל עדשות מולטיפוקל בסיסיות תשלמו כ-1,500-2,000 ש"ח, על עדשות משקפיים רגילות בסיסיות תשלמו כ-350-700 ₪.


מחירים של עדשות מולטיפוקל

בואו ניגש ישר לתכל'ס - על עדשות מולטיפוקל תשלמו לרוב בין 1,000-4,000 ש"ח, אבל כדאי לדעת שטווח המחירים של עדשות מולטיפוקל רחב למדי ומתחיל מ-600 ₪ עבור זוג עדשות בסיסיות ביותר, ויכול להסתכם גם ב-8,000 ₪. אנחנו יודעים, מדובר בפער לא קטן, אבל הוא קשור ללא מעט דברים שמשפיעים על מחירים של עדשות מולטיפוקל ביניהם עובי העדשה, סוג הציפוי, היצרן  ואולי הדבר החשוב ביותר – דור עדשות המולטיפוקל שתבחרו:

דור חדש או דור ישן?

עדשות מולטיפוקל הן מוצר טכנולוגי לכל דבר ועניין, ובדיוק כמו הסמארטפון שלכם, גם למולטיפוקל מספר גרסאות, או אם תרצו – דור ישן ודור חדש. אז מה ההבדלים בין השניים? שני דברים מרכזיים: הראשון הוא שבעוד שבעדשות מולטיפוקל מהדור הישן שדה הראייה מצומצם יחסית, בעדשות מולטיפוקל מהדור החדש שדה הראייה יהיה רחב יותר ויכלול פחות אזורי ראייה מטושטשים.הדבר השני הוא שבעדשות מהדור החדש יש מעבר הדרגתי בין טווחי הראייה השונים שהופכים את המעבר של העין בין המרחקים השונים לחלק יותר. בעדשות מהדור הישן  המעבר בין המוקדים לעיתים יהיה חד ומסורבל יותר.

בקיצור, במקרה של מולטיפוקל – החדש הוא באמת הטוב ביותר, אבל בהתאם גם יקר יותר. בעוד של עדשות מולטיפוקל מהדור הישן תשלמו בממוצע כ-1,000-2,000 ₪ (ויש גם זולים יותר), מחיר עדשות מולטיפוקל מהדור החדש יעמוד בממוצע על כ-3,000-4,000 ₪ (ויש גם יקרים יותר).

 עדשות מולטיפוקל

מה עוד משפיע על המחיר?

משקפי ראייה מולטיפוקל עובי העדשה: המונח שמציין את עובי עדשת המשקפיים נקרא אינדקס והוא בעצם מתאר את דרגת צפיפות חומר הגלם של העדשה. ככל שהאינדקס גבוה יותר, כך רמת הצפיפות עולה והעדשה דקה יותר, אבל גם יקרה יותר. כך למשל, עדשה באינדקס הגבוה ביותר תעלה פי 3 ולפעמים גם פי 4 ממחיר עדשה באינדקס הנמוך ביותר. בזמן שבעלי המספרים הנמוכים יכולים להסתפק באינדקס 1.5, לבעלי מספר גבוה יותר מומלץ לבחור בעדשות דקות יותר עם אינדקס גבוה 1.74. ומה קורה אתם פשוט רוצים עדשה דקה יותר מסיבות אסתטיות? לא תמיד האופטומטריסט ימליץ עליה, כיוון שבראש ובראשונה חשוב שהעדשה תתאים למספר שלכם ולצרכים הספציפיים שלכם.

משקפי ראייה מולטיפוקל ציפוי עדשה: יש לא מעט אפשרויות לציפוי עדשות מולטיפוקל, חלקם פשוטים וחלקם מתוחכמים יותר: מונעי סינוור, מפחיתי שריטות, מסנני קרינה וציפוי שמתכהה בשמש. אם תבחרו בעדשות מולטיפוקל עם ציפוי מיוחד, המחיר צפוי לעלות ב-20-25%. בבחירה של ציפוי עדשה פשוט, עלות הציפוי תהיה כלולה במחיר.

משקפי ראייה מולטיפוקל סוג היצרן: כמו כל מוצר, גם בעדשות מולטיפוקל יש חברות מוכרות יותר ופחות שצפויות להשפיע על המחיר. היצרנים המוכרים של עדשות המולטיפוקל כמו צייס, סייקורודנשטוק ושמיר (גאווה ישראלית! מחייך)  יגבו מחיר גבוה יותר בהשוואה לחברות הפחות מוכרות, שיכול להגיע לעלות כפולה בהשוואה אליהן.

  משקפי ראייה מולטיפוקל

 


באיזה עדשות מולטיפוקל לבחור?

אז ככה, זה תלוי בראש ובראשונה בתקציב שלכם. השאלה אם לבחור במולטיפוקל ב-600 ש"ח לעומת מוטליפוקל ב-4,000 ₪, מזכירה קצת את השאלה אם לקנות רכב ב-20,000 ₪ או ב-200,000 ₪. כן, שני הרכבים יעשו את העבודה - אבל הביצועים שלהן יהיו שונים לגמרי. אם אתם לא מוגבלים בתקציב, אין סיבה לא ללכת על עדשות מולטיפוקל מהדור החדש שיתנו לכם את חווית הראייה הטובה ביותר.

לעומת זאת, אם יש לכם תקציב מוגבל ואין לכם ליקויי ראייה מיוחדים - לכו על מולטיפוקל מהדור הישן. זה נכון שמולטיפוקל מהדור החדש מתקדמות בהרבה מהדור הישן – אבל הן לא הכרח, וייתכן מאוד שעדשות מהדור הישן יעשו בשבילכם יופי של עבודה.

יש מקרים שלא רק התקציב ינחה אותנו באיזה מולטיפוקל לבחור - כמו במקרים של ליקויי ראייה ספציפיים כשיש פערים גדולים בראייה בין עין שמאל לימין. במצב כזה, מומלץ להתאים עדשות מהדור החדש מאחר שהן מותאמות בצורה המדויקת ביותר למטופל.

יש כזה דבר יקר מדי?

בשנים האחרונות, תוכלו למצוא עדשות מולטיפוקל מהדור חדש גם במחירים אסטרונומיים של 5,000-10,000 ₪ שיבטיחו לכם את הטכנולוגיה הכי מתקדמת שיש, שכוללת התאמה אינדיבידואלית של העדשות לפנים. אבל אם תשאלו אותנו – עדשות מולטיפוקל ב-10,000 ₪ לא יעשו עבודה שונה בהרבה ממולטיפוקל שעולה 4,000 ₪, כך שאם אתם לא נצר למשפחת רוטשילד, לכו על מולטיפוקל פשוטות מהדור החדש, שיעשו עבודה לא רעה מחייך


אחריות על עדשות מולטיפוקל

לרוב יש שני סוגי אחריות שתקבלו על עדשות מולטיפוקל – אחריות על ההסתגלות למשקפיים ואחריות על תיקון המשקפיים.

אחריות על הסתגלות 

אחרי שהרעפנו מחמאות על מולטיפוקל, תרשו לנו גילוי נאות – לא כולם מתרגלים לעדשות מולטיפוקל בהתחלה. יש כאלה שיצטרכו יום-יומיים כדי להסתגל, יש כאלה שיזדקקו לזמן הסתגלות של שבועיים, ויש גם אחרים שלא יתרגלו למולטיפוקל בכלל. תרשו לנו להרגיע – זה לגמרי נורמלי, אבל זאת גם הסיבה שחשוב לוודא שנקבל אחריות על הסתגלות למולטיפוקל.

חשוב לבקש מהאופטומטריסט חלון זמן של כשלושה חודשים להסתגלות למולטיפוקל. בשלב הראשון, אם עברו שבועיים מרגע התאמת העדשות, ועדיין לא תרגישו נוח איתם, מומלץ לחזור אל האופטומטריסט להתאמה מחודשת של עדשות מוטליפוקל. אם גם לאחר מכן לא תצליחו להסתגל למולטיפוקל, מגיע לכם החזר כספי מלא על העדשות, במסגרת האחריות.

אחריות על תיקונים

במעמד רכישת עדשות המולטיפוקל, כדאי לוודא שהאופטומטריסט מציע לכם גם אחריות על תיקונים. האחריות שתקבלו תהיה על תיקונים ספציפיים בלבד להם היצרן מתחייב כמו טיב ציפוי העדשות או שברים. במקרה למשל של סדק בציפוי העדשות, לרוב תקבלו אחריות של כשנתיים על תיקון או החלפת עדשות. שברים לא תמיד יכללו במסגרת אחריות, ובמידה שתקבלו אחריות על שברים היא תהיה לרוב כשנה בלבד.

 התאמת עדשות מולטיפוקל

 


אופטומטריסטים מומלצים

אז כמו שכבר הספקתם להבין, עדשות מולטיפוקל הן עולם ומלואו, ויש לא מעט גורמים שצפויים להשפיע על מחיר מולטיפוקל (וגם על הראייה שלנו). לא, זה לא עיניים גדולות לרצות שהאופטומטריסט שיתאים לנו את המולטיפוקל יהיה הכי טוב שאפשר. במיוחד בשביל זה, צירפנו לכם רשימה של אופטומטריסטים מומלצים להתאמת עדשות מולטיפוקל עם חוות דעת קודמות. שיהיה בהצלחה מחייך


שאלות נפוצות לדף זה

מה זה מולטיפוקל?

עדשות מולטיפוקל הן עדשות שמותאמות למספר טווחי ראייה - רחוק, קרוב ומרחק ביניים. היתרון של מולטיפוקל הוא שהן מחליפות את הצורך בשימוש במספר משקפיים, כך למשל אם יש לכם מספר מסויים כשאתם נוהגים ומספר אחר כשאתם נוהגים, במקום להחליף בין שני זוגות משקפיים, תוכלו להשתמש במולטיפוקל שכולל מספר מוקדי ראייה.

 

למה מולטיפוקל גורם לסחרחורת?

לא תמיד ההסתגלות למולטיפוקל היא כל כך פשוטה. יש כאלה שיתרגלו לעדשות מולטיפוקל תוך ימים ספורים, אחרים יתרגלו אליהם כעבור מספר שבועות ואחרים יכולים לא להתרגל אליהם בכלל. הרבה מטופלים שמתחילים להרכיב עדשות מולטיפוקל מתלוננים על תופעות כמו סחרחורת, שנוצרים הרבה פעמים בהסתכלות על החלק התחתון של העדשה. החלק התחתון של העדשה מיועד להסתכלות על אובייקטים קרובים כמו ספר, והרבה פעמים כשנסתכל על אובייקטים רחוקים יותר תיווצר תחושהה של סחרחורת או טשטוש. בדרך כלל תחושת הטשטוש והסחרחורת תחלוף כעבור שבועיים, במידה והתסמינים לא חולפים, פנו לאופטומטריסט לבדיקה והתאמת עדשות מולטיפוקל חדשות במקרה הצורך.

מה המחירים של עדשות מולטיפוקל?

טווח המחירים של עדשות מולטיפוקל מתחיל מ-600 ש"ח עבור עדשות משקפיים בסיסיות ומגיע עד ל-8,000 ש"ח. המחיר מושפע מדור העדשות (ישן או חדש), סוג ציפוי העדשות, היצרן ועובי העדשה.אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק